Main Menu

escaflowne sorozat

Started by eclectic, 2003-08-18, 20:48:45

Previous topic - Next topic

Spectre

QuoteOriginally posted by TurboK
Arra meg nemigen elég egy nap hogy egyhuzamban megnézd az egész sorozatot.  

Ó, dehogynem! Egy kis kávé meg bomba csodákra képes :D

Egyébként én is úgy jártam, hogy a sorozat után kezdtem el nézni a filmet. Hát kb. 20 percig jutottam...
"Don't worry. I struck you with the back of the sword. Oh, sorry. This sword is double-bladed."
"One must admire how well the laws of physics were written."

Cobra

Bizony, ha láttad a sorozatot, akkor inkább ne nézd meg a filmet, mert nincs sok köze a sorozathoz.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

.Attila

QuoteOriginally posted by Cobra
Bizony, ha láttad a sorozatot, akkor inkább ne nézd meg a filmet, mert nincs sok köze a sorozathoz.

Tehát előbb film, utána sorozat? Vagy a filmet egyáltalán ne?

TurboK

QuoteOriginally posted by Trivi
Tehát előbb film, utána sorozat? Vagy a filmet egyáltalán ne?
Előbb a sorozat, utána ha már kezded elfelejteni az egészet akkor a movie.

Jó lovag, velünk tartasz-e Camelotba a kerekasztal lovagjai közé?

http://www.saunalahti.fi/cse/foobar2000.php target=_blank>http://web.axelero.hu/fka2636/dwnld_fb2k.png>

Flaser

A filmnek teljesen más a sztorija, s sajnos eléggé elnagyolt a jellemábrázolása - ugyanakkor, ha csak a zene miatt is, de érdemes megnézni.
"Logically sound? How laughable. The only thing that people use logic for is to see what they want to see and disregard what they do not."

Fazék

Na, végeztem vele. Rohadt jó volt. De most nincs merszem belevágni a filmbe, mert annyian lehordtátok....  :mad:

SPOILER ALERT

Amúgy pedig könyörgöm, ha olyasmiről kezdtek el dumálni, mint a 7-10. komment körül, akkor légyszi tegyetek már ki egy... akkor mégse, úgy néz ki nincsen spoiler-es smiley, na mindegy, de akkor legalább írjátok ki, mert elég szépen sikerült lelőnötök ezt a Dilandau/Celena fordulatot... az ember itt gyanútlanul olvassa a fórumot, megszokva, hogy ilyenkor szoktak szólni, erre a 15. résznél tartva belefutok ebbe a szövegbe...
QuoteDilandu alapból az Allennak a kishuga, csak a birodalmiak elrabolták és egy kicsit megvariálták agyilag meg testileg is, így lett belõle fiú. Ezért véd meg õt Allen a legvégén majdnem az élete árán.
Grrrrr... :morci:

SPOILER END - valahogy így gondoltam

bár mondjuk ha ezt tennétek, a fórum leggyakoribb szava a spoiler lenne, de akkoris egy kicsit idegesítő volt ebbe belefutni....

Baldy

QuoteOriginally posted by Blimp
Na, végeztem vele. Rohadt jó volt. De most nincs merszem belevágni a filmbe, mert annyian lehordtátok....  :mad:

SPOILER ALERT

Amúgy pedig könyörgöm, ha olyasmiről kezdtek el dumálni, mint a 7-10. komment körül, akkor légyszi tegyetek már ki egy... akkor mégse, úgy néz ki nincsen spoiler-es smiley, na mindegy, de akkor legalább írjátok ki, mert elég szépen sikerült lelőnötök ezt a Dilandau/Celena fordulatot... az ember itt gyanútlanul olvassa a fórumot, megszokva, hogy ilyenkor szoktak szólni, erre a 15. résznél tartva belefutok ebbe a szövegbe...   Grrrrr... :morci:

SPOILER END - valahogy így gondoltam

bár mondjuk ha ezt tennétek, a fórum leggyakoribb szava a spoiler lenne, de akkoris egy kicsit idegesítő volt ebbe belefutni....

Ezzel csak arra akarunk téged, és mindenki mást ösztönözni, hogy előbb nézze meg gyorsan az anime-t, amiről szó van, minden szabadidejét feláldozva, és csak utána szóljon bele :D
Csak a jó szándék hajt minket :):):)
Az emberek ritkán hiszik el az igazságot, amikor látják, és még kevésbé, amikor nem akarják látni

Öngyilkosság: fõnév: amikor azt mondod Istennek, hogy nem rúghat ki, mert felmondasz.

Kono

Hmm, lehet kéne ilyesminek külön topic....énis utálom ha lelövik a poént....

Egyébként a movie-vel semmi baj sincs....várj picit a sorozat után, csak ha leülepedett akkor nézd ^^
...dancin' shinzou no bloody, ai gouon na neiro wa sei...

Ramiz

QuoteOriginally posted by TurboK
Előbb a sorozat, utána ha már kezded elfelejteni az egészet akkor a movie.

Egyetértek!
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Fazék

lehet, hogy még nem "ülepedett" le eléggé a sorozat, vagy csak túl sok sorozatot néztem mostanában, és kevés filmet, és amiatt, de nem tetszett különösebben a film...

ha nem láttam volna a sorozatot, sztem még élvezhetetlenebb lett volna a film. nem a stílusával van bajom, hanem a tálalással. nyugodtan kitolhatták volna egy fél vagy egy teljes órával, mert egyszerűen hülyén néz ki az ilyen pillanatok alatti karakterfejlődés... legalábbis engem nagyon zavart, hogy nem ismerkedhettem meg az új szereplőkkel (mert ha a neveik azonosak is, de közel se olyanok voltak belül mint a sorozatban - de ezzel véletlenül se azt mondom hogy nem tetszettek, csak ennyi idő alatt nem lehet őket bemutatni rendesen!).

SPOILER
egy kicsit az is meglepett, hogy a mecha-k száma kettőre csökkent... SPOILER END


szóval szép volt meg minden, de ezt a történetet még átírva sem lehet elmondani másfél órában rendesen, legalábbis szerintem nekik nem sikerült... kár pedig tetszett az új stílus is... de persze ez mind SZVSZ

Emarsharae

Én lennék kb az egyetlen akinek a film is bejött? Hát, bevallom, Dryden azért jobban öltözött a filmben...
Az a hajbavaló...:lul:

Szóval... csak el kell vonatkoztatni.

Amúgy meg a sorozatban Dilandau elég lapos ahhoz hogy pasi legyen. Szerintem ahogy más animékben is, itt is lehetséges az hogy valaki nemváltás(ok)on megy át ilyen vagy olyan okból kifolyólag...

Amúgy is... Ki ne szeretné a filmet, ahol Chesta túlélte a harcot??
:hopp:
"Cute things kill people."
"But for heaven's sake—you're wizards! You can do magic! Surely you can sort out—well—anything!"
"The trouble is, the other side can do magic too, Prime Minister." - J. K. R. (HP & THBP)

Cobra

Nekem a sorozatból pont az a rész tetszik legjobban, ahol Van lemészárolja Dilandau csapatát.  
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Drótmalac

QuoteOriginally posted by Cobra
Nekem a sorozatból pont az a rész tetszik legjobban, ahol Van lemészárolja Dilandau csapatát.  
Az nekem is az egyik kedvencem, ebben látszik először Escaflowne igazi ereje. A másik nagy kedvenc Allen és Van második párbaja.

Shadowolf

QuoteOriginally posted by Drótmalac
Az nekem is az egyik kedvencem, ebben látszik először Escaflowne igazi ereje.

Plussz a zene is qrva jó! :D

Drótmalac

QuoteOriginally posted by Shadowolf
Plussz a zene is qrva jó! :D
Az esca zenéje valóban nagyon ott van, legjobban az alá a jelent alá megy, amikor Van először beül Escaflowne-ba.

Shadowolf

QuoteOriginally posted by Drótmalac
Az esca zenéje valóban nagyon ott van, legjobban az alá a jelent alá megy, amikor Van először beül Escaflowne-ba.

Nekem spéci a csatajelenetekhez tartozóak jönnek be a legjobban.

Drótmalac

QuoteOriginally posted by Shadowolf
Nekem spéci a csatajelenetekhez tartozóak jönnek be a legjobban.
Az a konkrét zene gyakran előjön csatajeleneteknél is, pl amit említettem Allen és Van második párbaja. A baj csak az, hogy megvan ugyan az esca soundtrack, csak nincs kéznél, úgyhogy nem tudom megmondani a pontos címet, mert lusta vagyok;)

zsozso

QuoteOriginally posted by Drótmalac
Az a konkrét zene gyakran előjön csatajeleneteknél is, pl amit említettem Allen és Van második párbaja. A baj csak az, hogy megvan ugyan az esca soundtrack, csak nincs kéznél, úgyhogy nem tudom megmondani a pontos címet, mert lusta vagyok;)

Dance of Curse
Chain

Ok vannak a csatak alatt alt.
/me szagerto

Mellesleg ottvan a zsozso's collectionban :)
Death is the only redemption

Shadowolf

QuoteOriginally posted by zsozso
Dance of Curse
Chain

Ok vannak a csatak alatt alt.
/me szagerto

Mellesleg ottvan a zsozso's collectionban :)

Arigato zsozso sama! :D

Drótmalac

QuoteOriginally posted by zsozso
Dance of Curse
Chain

Ok vannak a csatak alatt alt.
/me szagerto

Mellesleg ottvan a zsozso's collectionban :)
Köszike, mit kezdenénk mi nélküled...:)
Ha a lustaság fájna...

zsozso

QuoteOriginally posted by Drótmalac
Köszike, mit kezdenénk mi nélküled...:)
Ha a lustaság fájna...

Gyerekek mostmar nemvagyok biztos abban hogy ez a 2 lenne az ami megy a 2ik parbaj alatt.
Most vegighalgatom a 94 esca szamot es majd megmondom ;) (nincs lent a sorozat)
Death is the only redemption

Cobra

Zsozso az Escaflowne Movie soundtrack 2X van fent a szerveren
Hide and fear, Cobra Commander is here !

zsozso

QuoteOriginally posted by Cobra
Zsozso az Escaflowne Movie soundtrack 2X van fent a szerveren
Nembaj elfer es megis erdemli :D
Death is the only redemption

Drótmalac

QuoteOriginally posted by zsozso
Nembaj elfer es megis erdemli :D
Ja, ja. Megérdemli, mert ha az Esca filmbe bele is lehet kötni, a zenéje kétségtelenül a legjobbak közé tartozik.

zsozso

QuoteOriginally posted by Drótmalac
Ja, ja. Megérdemli, mert ha az Esca filmbe bele is lehet kötni, a zenéje kétségtelenül a legjobbak közé tartozik.
Baze most miattatok megint megkell nezzem ......
Death is the only redemption

zsozso

Ja igen kicsit utannaneztem:
Ha az utolso reszben levo duelre gondolsz akkor Dance of curse ha a 3ik reszben levore akkor Ask the Owl.
Death is the only redemption

Drótmalac

QuoteOriginally posted by zsozso
Ja igen kicsit utannaneztem:
Ha az utolso reszben levo duelre gondolsz akkor Dance of curse ha a 3ik reszben levore akkor Ask the Owl.
Arra gondoltam, ami az utolsó részben volt, mert ha jól emlékszem a Dance of curse ment a második részben is, amikor először megjelenik Escaflowne.

zsozso

QuoteOriginally posted by Drótmalac
Arra gondoltam, ami az utolsó részben volt, mert ha jól emlékszem a Dance of curse ment a második részben is, amikor először megjelenik Escaflowne.
Pontosan.
Csak nemtudtam melyikre gondolsz mivel mikor eloszor talalkozik van allennel akkoris harcolnak eggyet.(az erdoben)
Death is the only redemption

Drótmalac

QuoteOriginally posted by zsozso
Pontosan.
Csak nemtudtam melyikre gondolsz mivel mikor eloszor talalkozik van allennel akkoris harcolnak eggyet.(az erdoben)
Kétszer mérik össze az erejüket, úgy hogy a melef-ekben ülnek, az első alkalommal, Allen egyértelműen kategóriákkal jobb, mint Van, a második párbaj a végén, már sokkal inkább a fordítottja. Bár ez szvsz elsősorban annak köszönhető, hogy Escaflowne kategóriákkal jobb, mint Allen melef-je.

zsozso

QuoteOriginally posted by Drótmalac
Kétszer mérik össze az erejüket, úgy hogy a melef-ekben ülnek, az első alkalommal, Allen egyértelműen kategóriákkal jobb, mint Van, a második párbaj a végén, már sokkal inkább a fordítottja. Bár ez szvsz elsősorban annak köszönhető, hogy Escaflowne kategóriákkal jobb, mint Allen melef-je.

Hoho azt nemmondtad hogy guymelefes duel vagy sem.
Mert mondom az erdoben mikor van talalkozik allennel akkoris harcolnak 1et.
Death is the only redemption