Main Menu

Japán kultúra

Started by Moloko, 2004-01-18, 04:54:25

Previous topic - Next topic

ElfWarrior

#150
QuoteOriginally posted by Angel
oké-oké :) kezdetben én is azt hittem :D
de mostmár tudod, hogy nem és ez a lényeg :)
úgy látom az kimaradt a leírásból, hogy a tatamik az évek sorával elhasználódnak, ezért kb 5évente (ebben nem vagyok biztos) cserélni kell őket.
ezért lenne olyan nehéz megoldani magyarországon egy japán házat vagy szobát, mert mindig japánból kéne rendelni tatamit.
ami még engem nagyon érdekel, és nagyon mókásnak tartok a japán házakban az a téli asztal, ahol alatta hősugárzó van és körbe az asztallaphoz rögzítve takaró :D
Meg külön fűthető papucs, meg vécéülőke, és így nem kell fűteniük a lakást annyira.
Ha tudást keresel
Nálam nem
Csak Énemnél
Leled, Kedves

Xaga

Kösz a magyarázatott. Angel Terebess lexikonnak van linkje? Ha van postold létszi.


Elfwarrior: Énszerintem is kocsival kéne menni, egyrészt gyorsabb másrészt nem kell átszálni:D

Xaga

QuoteOriginally posted by ElfWarrior
Meg külön f?thet? papucs, meg vécéül?ke, és így nem kell f?teniük a lakást annyira.

Hát igen tudják hogy kell a fütésen sporolni:D

Elfwarrior: miért van az hogy én az ő és ű betük helyet a te postjaidban "?" látok????

Shadowolf

QuoteOriginally posted by Xaga
Elfwarrior: Énszerintem is kocsival kéne menni, egyrészt gyorsabb másrészt nem kell átszálni:D

Harmadrészt együtt lenne az egész társaság és nem más-más vagonokban; negyedrészt nem lennének pofátlan kalauzok. :rolleyes: :D

Xaga

QuoteOriginally posted by Shadowolf
Harmadrészt együtt lenne az egész társaság és nem más-más vagonokban; negyedrészt nem lennének pofátlan kalauzok. :rolleyes: :D

Ötödrészt nem kellene fix menetrendhez igazodni, hatodrészt megálhatnánk 1-2 BK-ban hátha van ott Anime meet:D:D

ElfWarrior

QuoteOriginally posted by Xaga
Kösz a magyarázatott. Angel Terebess lexikonnak van linkje? Ha van postold létszi.


Elfwarrior: Énszerintem is kocsival kéne menni, egyrészt gyorsabb másrészt nem kell átszálni:D
Bár nem vagyok Angel, csak egy elf, azért itt a link: http://www.terebess.hu/
Gondolom, ezen belül már megtaláljátok, ami érdekel titeket. Ajánlom a keresés részt.
Ha tudást keresel
Nálam nem
Csak Énemnél
Leled, Kedves

ElfWarrior

QuoteOriginally posted by Xaga
Hát igen tudják hogy kell a fütésen sporolni:D

Elfwarrior: miért van az hogy én az ő és ű betük helyet a te postjaidban "?" látok????
Lehet, hogy az Opera hibás. Még nem jöttem rá, de próbálok tenni majd a hiba elhárításáért!
Ha tudást keresel
Nálam nem
Csak Énemnél
Leled, Kedves

Moloko

QuoteOriginally posted by Shadowolf
Sztem hosszabb távon jobban jársz, ha inkább kiköltözöl Japánba. :rolleyes: Meg amúgy is. :D
emiatt ne aggódj :D tervbe van véve :)
vagy egy egyéves ösztöndíj, vagy egy éves tanulmányút egyetem után - addigra már úgy-ahogy japánul is tudni fogok, és ha elvégzem az építész szakot, akkor jobb dolgom se lesz, minthogy kimenjek és a japán építészetet tanulmányozzam :hopp:

Moloko

QuoteOriginally posted by ElfWarrior
Meg külön f?thet? papucs, meg vécéül?ke, és így nem kell f?teniük a lakást annyira.
ne gúnyolódj. :mad:
másrészről meg szerinted ki az az állat aki megpróbálná a _tatamit_ amihez ezeréves hagyományok kötődnek és egészen különleges sajátosságai vannak amikhez hagyományok és szokások kapcsolódnak - másból elkészíteni mint amiből készül :confused:
jó, hogy a harcművészetedzéseken ilyen műtatamit használnak, mert sokkal strapabíróbb, de a keménysége/puhasága ugyanaz, nade ki az a **** aki a lakásába olyan tatamit rakna, ami nem az eredeti anyagokból készült :confused:
amúgy, hagyományos japán házakban általában tényleg nem volt fűtés - a tűzhely tüze égett és az melegített - lásd: Kenshin OVA 3. rész

ElfWarrior

QuoteOriginally posted by Angel
ne gúnyolódj. :mad:
másrészről meg szerinted ki az az állat aki megpróbálná a _tatamit_ amihez ezeréves hagyományok kötődnek és egészen különleges sajátosságai vannak amikhez hagyományok és szokások kapcsolódnak - másból elkészíteni mint amiből készül :confused:
jó, hogy a harcművészetedzéseken ilyen műtatamit használnak, mert sokkal strapabíróbb, de a keménysége/puhasága ugyanaz, nade ki az a **** aki a lakásába olyan tatamit rakna, ami nem az eredeti anyagokból készült :confused:
amúgy, hagyományos japán házakban általában tényleg nem volt fűtés - a tűzhely tüze égett és az melegített - lásd: Kenshin OVA 3. rész
Nem gúnyolódtam. A féltestvérem nagyija, meg megboldogult édesanyja volt kint Japánban, és õk láttak ilyet. És hangoztatják is, vagy legalábbis van egy ilyen hagyomány, hogy meleg láb, hideg fej a józanság záloga. És a repülõn is azért adnak mindenkinek zoknit.
Meg keress utána, sokkal vadabb dolgokat is eladnak ott. :D
A hagyományok meg szoktak változni, bár tény, hogy Japán az egyik leghagyománytisztelo"bb ország.
Ha tudást keresel
Nálam nem
Csak Énemnél
Leled, Kedves

Feldin

Angel!!!

Ha majd elmélyedtél a japán építészetben rám számíthatsz majd!!!
Ha majd lesz rá pénzem rádbízom a tervezést! Mit szólsz?
Ha majd lesz rá pénzem...
min 15 év múlva...
min...
De azért számíts rá!!!
Ja, és ha vmit fejlődsz a témába engem érdekelne!!!!!!
Komolyan!!!!

El akartam menni megnézni azt a 10000-es könyvet de a bolt zárva volt :(
Pedig nyitva kellett volna lennie :(

Elf: én is a hagyományos tatamira gondoltam!
Még csak az kéne hogy változzanak a hagyományok!!!
A japánok az utolsók akik ilyenre képesek lennének. Hála istennek!!!!

A fotókat várjuk!!!
Én is azt hittem h. elmentetek a bemutatóra.
http://myanimelist.net/animelist/Feldin


topok:
anime film: Ghibli összes, Akira, Perfect Blue, Grave of the firefly
anime sorozat: Azumanga Daioh, School Rumble, Kare Kano, FLCL, Excel Saga, Kino no Tabi, Haibane
manga: I''s

ElfWarrior

QuoteOriginally posted by Feldin
Elf: én is a hagyományos tatamira gondoltam!
Még csak az kéne hogy változzanak a hagyományok!!!
A japánok az utolsók akik ilyenre képesek lennének. Hála istennek!!!!
Akkor gründolni kéne egy céget itthon, aki ilyen japán lakberendezési tárgyakat csinál. Bár kell elõtte egy felmérés, hogy mekkora érdeklõdés van iránta. Szerintem lenne, mert nem csak a mi korosztályunkban, hanem tõlünk idõsebbek között is van jópár fanatikus Japán-rajongó.
Ha tudást keresel
Nálam nem
Csak Énemnél
Leled, Kedves

Moloko

QuoteOriginally posted by ElfWarrior
Nem gúnyolódtam. A féltestvérem nagyija, meg megboldogult édesanyja volt kint Japánban, és õk láttak ilyet. És hangoztatják is, vagy legalábbis van egy ilyen hagyomány, hogy meleg láb, hideg fej a józanság záloga. És a repülõn is azért adnak mindenkinek zoknit.
Meg keress utána, sokkal vadabb dolgokat is eladnak ott. :D
A hagyományok meg szoktak változni, bár tény, hogy Japán az egyik leghagyománytisztelo"bb ország.
én meg nem a papucsra hanem a vécéülőkére gondoltam...
bár most ha a telkünk fürdőszobájára gondolok télen, hát az se hülyeség...
nade egy hagyományos japán házban????

ElfWarrior

QuoteOriginally posted by Angel
én meg nem a papucsra hanem a vécéülőkére gondoltam...
bár most ha a telkünk fürdőszobájára gondolok télen, hát az se hülyeség...
nade egy hagyományos japán házban????
Ha nem is hagyományos japán házban, de létezik az is. És az is a japán kultúra része, ami mai, modern.
Ha tudást keresel
Nálam nem
Csak Énemnél
Leled, Kedves

ElfWarrior

QuoteOriginally posted by Feldin

Még csak az kéne hogy változzanak a hagyományok!!!
A japánok az utolsók akik ilyenre képesek lennének. Hála istennek!!!!
 
Ezzel én nem értenék egyet, mert pont változásra képtelenség miatt kezd egyre kevésbé élhetõvé válni Földünk.
És a japánok túlzott szabály-tisztelete sem kedvez igazán a személyi szabadságnak, ami segítene továbblépni, jobban alkalmazkodni a gyorsan, és egyre gyorsabban változó helyzethez.
Félreértés ne essék, én nagyon is tisztelem mind a japán kultúrát, mind tágabb körben nézve a buddhista és taoista felfogást. Szerintem sokkal többet adott a világnak, mint a keresztény, vagy a mohamedán egyház (nem vallás!).
Ha tudást keresel
Nálam nem
Csak Énemnél
Leled, Kedves

Baldy

QuoteOriginally posted by ElfWarrior
Ezzel én nem értenék egyet, mert pont változásra képtelenség miatt kezd egyre kevésbé élhetõvé válni Földünk.
És a japánok túlzott szabály-tisztelete sem kedvez igazán a személyi szabadságnak, ami segítene továbblépni, jobban alkalmazkodni a gyorsan, és egyre gyorsabban változó helyzethez.
Félreértés ne essék, én nagyon is tisztelem mind a japán kultúrát, mind tágabb körben nézve a buddhista és taoista felfogást. Szerintem sokkal többet adott a világnak, mint a keresztény, vagy a mohamedán egyház (nem vallás!).

De a mult hagyományaihoz való ragaszkodásuknak köszönhetjük, hogy ha nem is az európai, de a kelet-ázsiai történelmet elég behatóan ismerjük. És ez véleményem szerint nagyon fontos...
Az emberek ritkán hiszik el az igazságot, amikor látják, és még kevésbé, amikor nem akarják látni

Öngyilkosság: fõnév: amikor azt mondod Istennek, hogy nem rúghat ki, mert felmondasz.

Shadowolf

Na akkor 1, 2,...3: ÉLJENEK A JAPÁNOK!!!! :D :D :D

ElfWarrior

QuoteOriginally posted by Baldy
De a mult hagyományaihoz való ragaszkodásuknak köszönhetjük, hogy ha nem is az európai, de a kelet-ázsiai történelmet elég behatóan ismerjük. És ez véleményem szerint nagyon fontos...

Én a hagyományokhoz való feltétlen ragaszkodásról beszéltem, és nem a hagyományok ismeretérõl, és (esetenként mindenapi) alkalmazásáról.
Ha tudást keresel
Nálam nem
Csak Énemnél
Leled, Kedves

Moloko

1. úgy emlékeztem hogy jókai u 6.
2. mivel ott nem volt semmi kereszbe kasul bejártam a jókai utcát a 6os számokra (6, 16, 26, 36) koncentrálva de semmit nem találtam ami nyitva lett volna (a nyugatinál volt egy teaház feliratú pince, de semmi más feliratot nem láttam.)
3. bementem apámékhoz a liszt ferenc téren és megnéztem az antimateria.hun a pontos cimet: j u 36
ez volt fél 3kor
4. rohamtempóban visszamentem a 36hoz
5. résnyire nyitva volt a pince rácsa, volt is bent valami fény, be is mentem de gy munkás ember kihajtott, hogy ne jöjjek be.
6. észrevettek az "antimateria" feliratot a pince bejáratán
7. közöltem a munkással, hogy én ezt a teaházat keresem itt ni, és hogy hol tudom üzemképes állapotban megtalálni?
8. azt mondta hogy a nyugati aluljáróban menjek erre és arra
9. mentem
10. nem találtam semmit
11. kószáltam - kerestem
12. semmi
ekkor volt 3 óra
13. hazajöttem mert átfáztam, átáztam, beázott a cipőm és elfáradtam.

Shadowolf

QuoteOriginally posted by Angel
1. úgy emlékeztem hogy jókai u 6.
2. mivel ott nem volt semmi kereszbe kasul bejártam a jókai utcát a 6os számokra (6, 16, 26, 36) koncentrálva de semmit nem találtam ami nyitva lett volna (a nyugatinál volt egy teaház feliratú pince, de semmi más feliratot nem láttam.)
3. bementem apámékhoz a liszt ferenc téren és megnéztem az antimateria.hun a pontos cimet: j u 36
ez volt fél 3kor
4. rohamtempóban visszamentem a 36hoz
5. résnyire nyitva volt a pince rácsa, volt is bent valami fény, be is mentem de gy munkás ember kihajtott, hogy ne jöjjek be.
6. észrevettek az "antimateria" feliratot a pince bejáratán
7. közöltem a munkással, hogy én ezt a teaházat keresem itt ni, és hogy hol tudom üzemképes állapotban megtalálni?
8. azt mondta hogy a nyugati aluljáróban menjek erre és arra
9. mentem
10. nem találtam semmit
11. kószáltam - kerestem
12. semmi
ekkor volt 3 óra
13. hazajöttem mert átfáztam, átáztam, beázott a cipőm és elfáradtam.

Nephilim megtalálta, de azt mondja, hogy volt egy kisebb baleset ott, és emiatt el lett halasztva a mai előadás. :( Ellenben  megbeszélte a főmuftival, hogy értseítse őt a fejleményekről, szóval majd tőle lehet megérdeklődni a további infokat. ;)

ElfWarrior

QuoteOriginally posted by Angel
1. úgy emlékeztem hogy jókai u 6.
.
.
.
2. mivel ott nem volt semmi kereszbe kasul bejártam a jókai utcát
13. hazajöttem mert átfáztam, átáztam, beázott a cipőm és elfáradtam.

Részvétem!
Úgy tünik, mostanában nem segítenek az istenek senkit, aki a japán kultúrában akar elmélyedni. :(
Remélem legközelebb összejön.
Ha tudást keresel
Nálam nem
Csak Énemnél
Leled, Kedves

Shadowolf

QuoteOriginally posted by ElfWarrior
Részvétem!
Úgy tünik, mostanában nem segítenek az istenek senkit, aki a japán kultúrában akar elmélyedni. :(
Remélem legközelebb összejön.

További infókért lásd az előző postomat. :D

Moloko

joo... es tudja valaki Nephilim telszámát? és megadná nekem?

Shadowolf

QuoteOriginally posted by Angel
joo... es tudja valaki Nephilim telszámát? és megadná nekem?

Megadnám én szívesen, de mint Lorenor már jelezte egy másik topicban, megtelt a mailboxod. :ejj:

ElfWarrior

QuoteOriginally posted by Angel
joo... es tudja valaki Nephilim telszámát? és megadná nekem?
Előtte célszerűbb lett volna..
:_off: Küldj neki egy privit és kérd el. Egyébként meg szóltak, hogy betelt a pm mail-boxod.
Ha tudást keresel
Nálam nem
Csak Énemnél
Leled, Kedves

ElfWarrior

QuoteOriginally posted by Shadowolf
Megadnám én szívesen, de mint Lorenor már jelezte egy másik topicban, megtelt a mailboxod. :ejj:
:_off: Basszus, megint megelőztél.

Én nem akartam ma elmenni, csak sajnálatom fejeztem ki.
Ha tudást keresel
Nálam nem
Csak Énemnél
Leled, Kedves

Feldin

Részvétem Angel a tortúra miatt!!!

Majd ha elmentetek Nephilimmel meséljetek.
Nephilim! Hogy nézett ki a hej?

A cég jó ötlet. De szerintem nem lenne rá elég kereslet hogy megéljen belőle valaki. (esetleg közülünk vki) Ráadásul
a dolgok beszerzése még nagytételben is nehézkes lenne.
Egyszer majd meg lehet próbálni, de ahhoz köll nagy alaptőke.

Nem hiszem hogy a föld a változásra képtelenség miatt kezd kevésbé élhetővé válni. Sőt. A változások hozták el azokat a dolgokat amik szennyeznek rombolnak és hasonlók.
A szabálytisztelet meg szerintem jó.
Nálunk se ártana hasonló.
Sok minden jobb lenne.
Nem hiszem hogy ez az önmegvalósítás útjába állna. Ma már.
Náluk is lazultak azért egy kicsit.

Angel!
Azon gondolkodtam, hogy meg lehetne e azt oldani hogy a csúszópaneleket kombináljuk üveg tolóajtóval és így szigetelhetjük és fűthetővé tehetjük a házat??????
http://myanimelist.net/animelist/Feldin


topok:
anime film: Ghibli összes, Akira, Perfect Blue, Grave of the firefly
anime sorozat: Azumanga Daioh, School Rumble, Kare Kano, FLCL, Excel Saga, Kino no Tabi, Haibane
manga: I''s

Moloko

QuoteOriginally posted by Feldin
Azon gondolkodtam, hogy meg lehetne e azt oldani hogy a csúszópaneleket kombináljuk üveg tolóajtóval és így szigetelhetjük és fűthetővé tehetjük a házat??????
valószínűleg lehetne, de mint tudjuk az üveg súlyos, ezért az ajtószerkezet nyilván nem lenne u.a mint papír esetében. ellenben erre szerintem már a sok jó ember sok jó megoldást kitalált, tehát elvileg meg lehetne csinálni egy japánszerű házat modern technikával, és fűthetővé tenni, de akkor minden külső fal 2rétegű, hogy közé szigetelőanyag kerülhessen,... fűtés meg szerintem padlófűtés, és azt is úgy kéne megoldani hogy 2 réteg a padló, hiszen a japán lakóépületek lábakon állnak (mondjuk pont emiatt nem hűti még őket a föld is és ezért tudnak a "padlón" aludni - ami egyébként megint nem igaz, mert futonon alszanak, ami olyan mintha egy jó vastag paplant magad alá terítenél)

dizzy

QuoteOriginally posted by Angel
1. úgy emlékeztem hogy jókai u 6.
.
.
.
ekkor volt 3 óra
13. hazajöttem mert átfáztam, átáztam, beázott a cipőm és elfáradtam.


Szegény... akkor biztos jót tett volna egy otthoni forró tea is.
Jobbulást!
You can't hold onto the past because then you can never live in the present.

Moloko

QuoteOriginally posted by dizzy
Szegény... akkor biztos jót tett volna egy otthoni forró tea is.
Jobbulást!
annyira nem volt azért rémes :) de köszönöm :)