Anime információs sarok

Started by .Attila, 2004-07-02, 21:26:26

Previous topic - Next topic

Zsiga

Quote from: gyomoko on 2007-01-07, 17:44:52
Hali
Tudom hogy elég érdekesl lehet amit kérdezek de a Kiddy Grade ben a végén kinek a gyereke a Sövárijé (vagy hogy ejtik?)? Eckler é lenne?
Ha valaki tudná a választ lekötelezne mert ezen jár az agyam egy ideje.
Köszi gyomoko
Itt elolvashatod a történet rövid összefoglalóját, gondolom benne lesz a válasz a kérdésedre: http://en.wikipedia.org/wiki/Kiddy_Grade

Zen

Hali!
Csak arra lennék kiváncsi, hogy ftp-n a Death Note összes része fent van-e?
Satan isn't the answer when one's in pain. It's god and candy.
In short, sex is great for the species, and it made me who I am today... as in, alive.
&fmt=1

Manitu

Quote from: Zen on 2007-01-07, 18:28:13
Hali!
Csak arra lennék kiváncsi, hogy ftp-n a Death Note összes része fent van-e?
Mivel jelenleg is megy japánban ezért kizárt ;) Bár megpróbálhatod megkérni zsozsot, hogy nyomja meg azt a bizonyos gombot :D


Solid Snake

Quote from: Manitu on 2007-01-07, 18:30:09
Quote from: Zen on 2007-01-07, 18:28:13
Hali!
Csak arra lennék kiváncsi, hogy ftp-n a Death Note összes része fent van-e?
Mivel jelenleg is megy japánban ezért kizárt ;) Bár megpróbálhatod megkérni zsozsot, hogy nyomja meg azt a bizonyos gombot :D

12 rész azonban fent van, azokkal ellehetsz.  :smile:

btw: A 13. rész késlekedik, nem gondoljátok? Már egy hét bőven elmúlt.

Darkstar

10.én fogják adni Japánban, azelőtt ne nagyon várd. ;)
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Solid Snake

Quote from: Darkstar on 2007-01-07, 19:32:19
10.én fogják adni Japánban, azelőtt ne nagyon várd. ;)

Végül is az nem is olyan távoli időpont. Csupán egy picit kezdtem megijedni, hogy esetleg valami szünet van-e.
Melyik oldalról szoktad megnézni a friss anime-k adásának időpontjait?

Draconire


Darkstar

#1297
Quote from: Gmer on 2007-01-07, 19:41:04
Quote from: Darkstar on 2007-01-07, 19:32:19
10.én fogják adni Japánban, azelőtt ne nagyon várd. ;)

13.rész - raw
Az AniDB megint nem pontos...
3 nap tévedés azért ritkán van benne.
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Zen

Kár, nagyon tetszik a rajzolás, meg a sztori. Mindegy, a 12-vel tényleg elleszek kb. jövő hét péntekig. Addig is csak azért, mert szerdáig nem leszek netközelben. :D
Satan isn't the answer when one's in pain. It's god and candy.
In short, sex is great for the species, and it made me who I am today... as in, alive.
&fmt=1

emeric

Quote from: Zsiga on 2007-01-07, 14:52:53
Quote from: emeric on 2007-01-07, 14:49:19
Kösz a tippet, belenézek. (Úgy látom rossz topicban indultam)  :redface:
Chrno Crusade szerintem is jó lesz. :)
Aztán ott van még a Trigun, a Ghost in the Shell SAC, na és persze az Elfen Lied...  :lul: (Az utolsót csak saját felelősségre.)

A Trigun-t láttam már, nekem is bejött, bár kicsit rontott az élvezeti értékén, hogy a sorozat kb. felétől látványosan leromlott a rajz színvonala. Szintén láttam a Gits SAC-ot, az is bejött. Az Elfen Lied-et elkezdtem, és pont az ilyen rajzfilmet szeretném elkerülni. Elhiszem, hogy valakinek félelmetes, de engem már fáraszt, hogy gyerekekkel próbálnak ijesztgetni. Minél több anime-t láttam anál inkább felfedeztem toposzokat, melyek közül az egyik a sipákolós, a másik meg a brutális kislány. Na abból már tényleg kinőttem. Az agyatlan baromságot (Azumanga), és a komoly filmet is szeretem, de a kettő keverékét gyűlölöm. Persze azért egy-két poén elmegy ld. Evangelion-ban a pingvin.  :smile: Az ott vicces volt, de a sűrűbb debilitás tönkrevágta volna az egész sorozatot. Na jó a gyerekeket ott bírtam, de ott valahogy elvitte a sztori, nem lett erőltetett.
"I hate this place... Hell was better."

emeric

Kihagytam a Noir-t. Az a sorozat egyáltalán nem tetszett, pont az említett hűvös gyilkos (vér nélküli majd az egész sorozat...) kislány toposza miatt. Hiteltelen volt az egész. (Függetlenítsünk most attól, hogy rajzfilmről van szó.)
"I hate this place... Hell was better."

sirtomi

Quote from: emeric on 2007-01-08, 20:39:33
Az Elfen Lied-et elkezdtem, és pont az ilyen rajzfilmet szeretném elkerülni. Elhiszem, hogy valakinek félelmetes, de engem már fáraszt, hogy gyerekekkel próbálnak ijesztgetni. Minél több anime-t láttam anál inkább felfedeztem toposzokat, melyek közül az egyik a sipákolós, a másik meg a brutális kislány. Na abból már tényleg kinőttem.
Gunslinger Girl :D Kislányok fegyverekkel és drámával.

Member

Neked aztán lehetetlen bármit is ajánlatni, a Chrno Crusade-t is sikerült kilődnöd ezzel a sorral: :/
Quote from: emeric on 2007-01-08, 20:39:33
Az agyatlan baromságot (Azumanga), és a komoly filmet is szeretem, de a kettő keverékét gyűlölöm.
---------------------------------------------------------------------------------
QuoteElhiszem, hogy valakinek félelmetes, de engem már fáraszt, hogy gyerekekkel próbálnak ijesztgetni.
Talán mert nem ijesztgetni akartak elsősorban? :)

Az eddigiek alapján feltűnően Ramiz/Kvikveg ízlésed van, szerintem náluk érdeklődj pm-ben.
(Kivétel, ha vmelyikük alternatív személyisége lennél :D)

Próféta

Quote from: Member on 2007-01-09, 11:47:37
Az eddigiek alapján feltűnően Ramiz/Kvikveg ízlésed van, szerintem náluk érdeklődj pm-ben.
Miért is kéne pm-be menekülni annak, akinek az ízlése nem egyezik a Tiéddel?  :_piszka:

Na figyu, emeric.
Ha szereted a Bebopot, akkor ezek szerint mégse zavar, ha a komolyság humorral vegyül, csak ne legyen agyatlan.
Szóval ha bejött a Cowboy Bebop, akkor nézz Samurai Champloo-t! Ugyanaz a muksó csinálta. Talán még a Black Lagoon-t ajánlanám, bár azt én is csak most nézem. Még tipp: Planetes és Paranoia Agent.

Az ilyen keményebb scifik közül esetleg érdemes lenne megismerkedned a Texhnolyze-zal, vagy a Serial Experiments Lain-nel, aztán vagy bejön, vagy nem. A Gunslinger Girl ajánlást is támogatom, a fenti figyelmeztetés mellett.

Ajánlhatom a Monster-t? Mindenféle scifi/fantasy elemtől mentes, realista krimi-thriller.

Remélem ezek közül legalább egy elnyeri a tetszésed.

Member

Quote from: Próféta on 2007-01-09, 13:52:33
Miért is kéne pm-be menekülni annak, akinek az ízlése nem egyezik a Tiéddel?  :_piszka:
Jesus... Azért, mert láthatóan ők nem olvassák ezt a topicot és így nem tudjuk, hogy szegény gyerek mit nézzen. Ennyi.

A tippjeidet meg csak támogatni tudom, körülbelül azokat mondanák ők is.

Próféta

Quote from: Member on 2007-01-09, 14:28:40
Quote from: Próféta on 2007-01-09, 13:52:33
Miért is kéne pm-be menekülni annak, akinek az ízlése nem egyezik a Tiéddel?  :_piszka:
Jesus... Azért, mert láthatóan ők nem olvassák ezt a topicot és így nem tudjuk, hogy szegény gyerek mit nézzen. Ennyi.
Ja jó, akkor csak félreértettelek.  :zen:

Kvikveg

#1306
Heh, es pont most koringyaszok errefele. Azert nem tudom Azumanga eleg furcsa, de agyatlan debilsegnek nem neveznem. Van egy fajta bája, ami visszatart ettol.
Tesztkent a Monster es a Mushishi mehet. Az utobbira kivancsi leszek tetszik-e.
Samurai Champloo-t szinten tamogatom. :D
Es annyi van meg...  :haha:

edit: heh, raneztem az alairasomra: Golden Boy. Altalaban nem igy nez ki amugy.  :D
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

emeric

#1307
Quote from: Próféta on 2007-01-09, 13:52:33
Quote from: Member on 2007-01-09, 11:47:37
Az eddigiek alapján feltűnően Ramiz/Kvikveg ízlésed van, szerintem náluk érdeklődj pm-ben.
Miért is kéne pm-be menekülni annak, akinek az ízlése nem egyezik a Tiéddel?  :_piszka:

Na figyu, emeric.
Ha szereted a Bebopot, akkor ezek szerint mégse zavar, ha a komolyság humorral vegyül, csak ne legyen agyatlan.
Szóval ha bejött a Cowboy Bebop, akkor nézz Samurai Champloo-t! Ugyanaz a muksó csinálta. Talán még a Black Lagoon-t ajánlanám, bár azt én is csak most nézem. Még tipp: Planetes és Paranoia Agent.

Az ilyen keményebb scifik közül esetleg érdemes lenne megismerkedned a Texhnolyze-zal, vagy a Serial Experiments Lain-nel, aztán vagy bejön, vagy nem. A Gunslinger Girl ajánlást is támogatom, a fenti figyelmeztetés mellett.

Ajánlhatom a Monster-t? Mindenféle scifi/fantasy elemtől mentes, realista krimi-thriller.

Remélem ezek közül legalább egy elnyeri a tetszésed.

No igen. Ed-et a Bebop-ból nagyon csípem.  :whoah: A felsoroltak közül a Lain-t már láttam, nem volt rossz, bár nekem lassú volt, és bevallom nem értettem teljesen.  :confused: Lehet az akkoriban még hiányosabb angol nyelvtudásom miatt. Köszönöm ezeket a címeket, mert még nem is hallottam róluk. A Chrono Crusade mangának az első volume-jét ugyan olvastam, bár csak az maradt meg, hogy egy apáca öltözetű lány volt benne, meg egy zeppelin. Remélem jóra gondolok. A Monster felkeltette az érdeklődésem, úgy rémlik olvastam már egy one-shot mangát ilyen címmel, valami tetovált gyilkosról szólt, talán ez lehetett az, de elég jó volt szóval val'szeg ezzel kezdem a felzárkózást. (Majd a hétvégén.) OFF: Bár most a 24-et nézem, de ha a végére jutok a 4. szezonnak akkor irány anime-land. OFF vége

Quote from: Kvikveg on 2007-01-09, 20:58:13
Heh, es pont most koringyaszok errefele. Azert nem tudom Azumanga eleg furcsa, de agyatlan debilsegnek nem neveznem. Van egy fajta bája, ami visszatart ettol.
Tesztkent a Monster es a Mushishi mehet. Az utobbira kivancsi leszek tetszik-e.
Samurai Champloo-t szinten tamogatom. :D
Es annyi van meg...  :haha:

edit: heh, raneztem az alairasomra: Golden Boy. Altalaban nem igy nez ki amugy.  :D

Imádtam a Golden Boy-t. Kevés anime-n röhögtem annyit! Benkjo-benkjo-benkjo!    :cool:
"I hate this place... Hell was better."

Kayama

Ha valakit érdekel és tud németül, akkor szólok, hogy ma este a német Super RTL-en lesz a Laputa - Castle in the Sky.
Este 20:15-ös kezdéssel.

Liquid Snake

Hello mindenkinek! Valaki tudna nekem ajánlani olyan anime-t amin szétröhögöm az agyam?? Olyat mint például a Full Metal Panic!? Fumoffu. Azon nagyon sokat nevettem. School Rumble, Azumanga, Jungle Wa Itsumo,Haruhi kizárva mert ezeket láttam ill. van amit nem néztem tovább 5 résznél mert nem tetszett. Segítsetek  :frown:

Hiei-sama

Quote from: Liquid Snake on 2007-01-14, 19:54:35
Hello mindenkinek! Valaki tudna nekem ajánlani olyan anime-t amin szétröhögöm az agyam?? Olyat mint például a Full Metal Panic!? Fumoffu. Azon nagyon sokat nevettem. School Rumble, Azumanga, Jungle Wa Itsumo,Haruhi kizárva mert ezeket láttam ill. van amit nem néztem tovább 5 résznél mert nem tetszett. Segítsetek  :frown:

Oruchuban Ebichu \o/
Hat nem olyan mint az fmp de sztem sokat lehet rajta rohogni :D

Liquid Snake

#1311
Quote from: Hiei-sama on 2007-01-14, 20:03:43
Quote from: Liquid Snake on 2007-01-14, 19:54:35
Hello mindenkinek! Valaki tudna nekem ajánlani olyan anime-t amin szétröhögöm az agyam?? Olyat mint például a Full Metal Panic!? Fumoffu. Azon nagyon sokat nevettem. School Rumble, Azumanga, Jungle Wa Itsumo,Haruhi kizárva mert ezeket láttam ill. van amit nem néztem tovább 5 résznél mert nem tetszett. Segítsetek  :frown:

Oruchuban Ebichu \o/
Hat nem olyan mint az fmp de sztem sokat lehet rajta rohogni :D

Kicsit furcsa a rajzolása  :eek: :smile:

Szerk.: Lehet h majd megnézem, valami más esetleg?

Alkyra

Quote from: Liquid Snake on 2007-01-14, 19:54:35
Hello mindenkinek! Valaki tudna nekem ajánlani olyan anime-t amin szétröhögöm az agyam?? Olyat mint például a Full Metal Panic!? Fumoffu. Azon nagyon sokat nevettem. School Rumble, Azumanga, Jungle Wa Itsumo,Haruhi kizárva mert ezeket láttam ill. van amit nem néztem tovább 5 résznél mert nem tetszett. Segítsetek  :frown:

Excel Saga.XD öhm...He is my Master az egy fokkal "normálisabb".

Liquid Snake

#1313
OK. Megnézem majd őket, végülis mind1 a rajz csak tudjak nevetni rajta  :smile: Meg most amúgyis folyamatban van a Naruto,Bleach,One Piece, Last Exile, Full Metal Alchemist,Afro Samurai, Death Note és még ezek mellé kerestem valami rekeszizom próbáratevő anime-t :D

Ramiz

Quote from: Member on 2007-01-09, 14:28:40Jesus... Azért, mert láthatóan ők nem olvassák ezt a topicot és így nem tudjuk, hogy szegény gyerek mit nézzen. Ennyi.
Nem bújkálsz eleget a Ki mit csinál? panel alatt, mert igenis szoktam ide járni. :D

emeric: Próféta jókat mondott, Samurai Champloo, Paranoia Agent és Planetes mindenképpen hőn ajánlott, komolyak is és viccesek is a kellő arányban, mindben van finom dráma (tényleg finom, nem eltúlzott) és mind igazán eredeti. Ezekhez én még a Kemonozume-t fűzném hozzá, valamint ha nem riaszt el a felszínen "őrjöngő" marhaság, és elhiszed előzetesben, hogy tényleg van ott igen komoly mondanivaló is, akkor még a Furi Kurit (FLCL) is. Texhnolyze húzós cucc, kevesen nézik végig, de nagyon jó.
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Cobra

Quote from: Liquid Snake on 2007-01-14, 19:54:35
Hello mindenkinek! Valaki tudna nekem ajánlani olyan anime-t amin szétröhögöm az agyam??
Muteki Kanban Musume, illetve a He Is My Master-t én is ajánlom, meg az Excel Saga-t is.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Darkstar

#1316
Quote from: Ramiz on 2007-01-14, 20:33:48
Quote from: Member on 2007-01-09, 14:28:40Jesus... Azért, mert láthatóan ők nem olvassák ezt a topicot és így nem tudjuk, hogy szegény gyerek mit nézzen. Ennyi.
Nem bújkálsz eleget a Ki mit csinál? panel alatt, mert igenis szoktam ide járni. :D
A hidden opció csodái, igaz Ramiz? :D Liquid Snake, néz Beavis & ButtHead-ed. :D [/off]
Szvsz a Cromartie High School-on is jókat lehet röhögni.
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Ramiz

Miért, én hidden vagyok? :confused: Jéé, nem is tudtam. :haha:
A Beavis And Butthead tényleg marha jó! :whoah:
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Darkstar

小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

via_mala

#1319
Rahxephon Movie HD-DVD-n:
Quote1-17-07 (7:49PM EST)---- Rahxephon Movie On HD-DVD
Watch Impress reports that besides all 26 epsiodes and the movie in DVD format, the 9 piece Rahxephon R2 DVD-BOX which releases in Japan on March 23, 2007 for 36,750 Yen will include a twin format disc with a HD DVD layer containing the Rahxephon anime film.

Cowboy Bebop és Ghost In The Shell is HD-DVD-n:
Quote1-12-07 (7:05AM EST)---- US Cowboy Bebop / Ghost In The Shell HD-DVD Release
According to a list compiled by the HD DVD Promotion Group Cowboy Bebop and the Ghost In The Shell movie are slated for a future DVD release in the USA. The distributor is listed as Bandai with a release date undecided.
:jee:
http://animenewsservice.com/
"Amíg képesek lesznek meghatódni egy moll akkord hallatán, amíg könnybe lábad a szemük, ha két szerelmes egymásra talál, amíg gyanakvó szívükben jut hely a kockázat vállalására, és mernek Isten arcába nevetni, addig van remény a menekülésre.
Ha mindez kiveszett az emberekből, megértek a pusztulásra."
- Clive Barker: Korbács