Hardver/Szoftver vegyes topic

Started by Fazék, 2006-10-13, 16:37:31

Previous topic - Next topic

Kvikveg

#1260
Quote from: Kuroi Tenshi on 2007-10-13, 00:52:26
Szekrényben lesz, nem azt mondtad? :)
Most meg. De ki tudja mit hoz a jovoooo...

Fazek/Cobra: hah, ez jo hir! Legalabb kinezne valahogy. Es vicces modon igy meg valoszinuleg olcsobb is lenne.
Edit: a tapnal riogatas van, hogy negyszogjelet kiado UPSsel nem megy. Nekem ilyen van, de erre vonatkozo direkt infot nem latok.
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Kuroi Tenshi

#1261
Quote from: Cobra on 2007-10-13, 01:07:28
Processzorból a 4000+ elég karcsú, minimum a 4400+-t vedd szerintem.
depo szerint a kettő dobozos verziója között 3000 a különbség, annyit
viszont +200MHz nem ér...
Különben is, miért lenne karcsú? Az a <10% különbség nem ég és föld...

Az az Asus ház FSP tápja jó.
Minden Aktív PFC-s tápnál van ez az ups-macera;
úgy látom, hogy standby-topológia, amivel ha jól tévedek kevesebb
probléma van, mint a line-interactive-val. Azaz: elvileg mennie kell...

Kvikveg

#1262
Quote from: Kuroi Tenshi on 2007-10-13, 01:17:31
...
Az az Asus ház FSP tápja jó.
...
/szoke no on/
Yay! *ugral es visitozik oromeben*
/szoke no off/
Amugy hogyan saccoljatok be, hogy egy tap eleg-e?

UPS: majd imadkozom. Meg megnezek meg eztazt, hatha kiderul.

edit:
Nos akkor eddig V2 konfig allasa:
Alaplap Gigabyte MA69G-S3H AMD690G Socket AM2 mATX
Processzor AMD Athlon64 X2 4000 2x512kb AM2 Box
Memoria 1GB/800MHz DDR-II Kingmax PC2-6400
Haz tappal Asus 350W ATX ASUS TA-881 Fekete-Ezüst + FSP 350PNF
Elso kor utolso kerdese videokartya, he egyaltalan kell. Nnna.
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Kuroi Tenshi

Ld pm: bőven elég.
procik max tdp-je meg van adva
chipsetek fogyasztása 15-40W
ramok sac/kb 3-5W/db
winyók 8-15W/db
aztán ott vannak még a tesztek is szerte a neten.

Manitu

Quote from: Kvikveg on 2007-10-12, 22:24:06
Quote from: Selmo on 2007-10-12, 22:12:18... A floppy meg szerintem felesleges, hacsak nem használod néha, mert én már idejét sem igen tudom, mikor tettem be lemezt.
A mostaniban bentvan, nem akarom kidobni, hely van boven, es az ilyen mindig olyankor kell, amikor nincs bent.  :haha:
A floppy nem. Nyugodtan el lehet felejteni, néhány ősrégi számviteli program még használja, mert bizonyos vállalatok nem hajlandóak új softwarerre meg adatbázis migrálásra költeni, és kábé ennyi. Otthoni gépben soha nem lesz rá szükséged (gyorsabb kiírni egy filmet CD-re, mint egy 200k-s doksit floppyra). Az én gépembe is csak azért van még benne, mert jobban mutat, mint a helyén levő lyuk, a takarólemez ugyanis elkallódott az idők során :redface: (btw, lehet ilyesmit kapni külön is, vagy csak ha házat is veszek hozzá? :D). Be sincs kötve.
Kidobni persze nem kell, de szvsz jobb ha egy zárt dobozban pihen a szekrényben, mintha beszerelve porosodik.


Én

Én gyakran használok floppyt, illetve használtam, mert az új masinában nincs. Pendrive-om nincs ( :redface: ) így ezzel szoktam levinni nyomtatni, meg számtech órára is kell. De szerintem lassan egyedül maradok az univerzumban.

Fazék

#1266
Quote from: Manitu on 2007-10-13, 03:32:20A floppy nem. Nyugodtan el lehet felejteni, néhány ősrégi számviteli program még használja, mert bizonyos vállalatok nem hajlandóak új softwarerre meg adatbázis migrálásra költeni, és kábé ennyi.
de ugye azt te is belátod, hogy kisebb cégeknél (10-20 fő alatt) teljesen fölöslegesen költeni egy újabb programra, majd a betanítására mikor a régebbi program egy régebbi gépen lazán megfelel azoknak a követelményeknek, amiket APEH satöbbi szervezet támaszt, és amikhez egy új programnál még vszleg a gépparkot is fölöslegesen frissíteni kéne. :)

izriot

#1267
"az ilyen mindig olyankor kell, amikor nincs bent."
Pontosan. Amúgy én használok floppyt adattárolásra is... c progik bőven elférnek rajta és így mindig kéznél is vannak, nem kell végigtúrni az almappákat ha kell valami. Hátránya hogy EMIvédő zacsi nélkül manapság nem érdemes hurcolászni XD

Táp témában ajánlom a következőt vállalkozó szellemű egyéneknek:
http://prohardver.hu/apro/elado_uj_800w-os_szervertap_15_000ft/friss.html
Azt viszont hozzá kell tegyem, hogy túlméretezni sem szerencsés egy gépet fogyasztás szempontjából. Kíváncsi vagyok hogy csupán standbyban mennyit fogyaszt : )

Stripehoz talán annyit hozzáfűznék, hogy egy hardwarees hdd protector kártyával, vagy hasonló okossággal bármelyik tömb biztonságossá tehető.

Nakedape

Quote from: Manitu on 2007-10-13, 03:32:20
Quote from: Kvikveg on 2007-10-12, 22:24:06
Quote from: Selmo on 2007-10-12, 22:12:18... A floppy meg szerintem felesleges, hacsak nem használod néha, mert én már idejét sem igen tudom, mikor tettem be lemezt.
A mostaniban bentvan, nem akarom kidobni, hely van boven, es az ilyen mindig olyankor kell, amikor nincs bent.  :haha:
A floppy nem. Nyugodtan el lehet felejteni, néhány ősrégi számviteli program még használja, mert bizonyos vállalatok nem hajlandóak új softwarerre meg adatbázis migrálásra költeni, és kábé ennyi. Otthoni gépben soha nem lesz rá szükséged (gyorsabb kiírni egy filmet CD-re, mint egy 200k-s doksit floppyra). Az én gépembe is csak azért van még benne, mert jobban mutat, mint a helyén levő lyuk, a takarólemez ugyanis elkallódott az idők során :redface: (btw, lehet ilyesmit kapni külön is, vagy csak ha házat is veszek hozzá? :D). Be sincs kötve.
Kidobni persze nem kell, de szvsz jobb ha egy zárt dobozban pihen a szekrényben, mintha beszerelve porosodik.
vagy próbálj meg eltén, pl fizkémen gyakon cd-n megszerezni adatot, amiből jegyzőkönyvet írsz.. igen..nem adják, csak floppyn..D legalább már nem nagylemezen..:D:D
Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

Kvikveg

#1269
Alaplap Gigabyte MA69G-S3H AMD690G Socket AM2 mATX
Processzor AMD Athlon64 X2 4000 2x512kb AM2 Box
Memoria 1GB/800MHz DDR-II Kingmax PC2-6400
Haz tappal Asus 350W ATX ASUS TA-881 Fekete-Ezüst + FSP 350PNF
Elso kor utolso kerdese videokartya, he egyaltalan kell. Nnna.

Kisebb problema merult fel: alaplapnak nem latom, hogy lenne DVI kimenete. Monitorom kb ilyen.
edit: manual: One HDMI-to-DVI-I adapter Phew. Remelem ez jo neki.
Na megneztem, monitoromnak DVI-D (Single link) csatlakozoja van. Az alaplaphoz DVI-I konvertert irnak. Bar vegulis azon eleg luk van a dugasznak. :D

Ummm... Tom's hardware guide avagy szivassuk a tapokat http://www.tomshardware.com/2002/10/21/inadequate_and_deceptive_product_labeling/
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Zsiga

Hölgyek-urak, van itt valaki aki ért a TV-khez? Ezt néztem ki (hazafelé az autópálya mellett láttam óriásplakáton :D), szerintem jó árban van. Mit gondoltok róla?
(Bővebb info itt: http://www.panasonic.hu/index.php?p=product&id=1234)

Cobra

Zsiga: jónak tűnik, főleg ennyi pénzért. A képminőségről meg helybe ntudsz megbizonyosodni (elvileg kell lennie kirakott darabnak, ami jó eséllyel be is van üzemelve).
Kvikveg: Elvileg jónak kell lennie a csatlakozásnak (fizikailag van valami különbség Wikipedia szerint, de a DVI-D kábel belemegy a DVI-I csatlakozóba).
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Zsiga

#1272
Quote from: Cobra on 2007-10-13, 18:24:37
Zsiga: jónak tűnik, főleg ennyi pénzért. A képminőségről meg helybe ntudsz megbizonyosodni (elvileg kell lennie kirakott darabnak, ami jó eséllyel be is van üzemelve).
Hát akkor ha minden jól megy hétfőn vagy kedden délután megnézem közelebbről. :) (B@sszameg pedig vinyót meg ramot kéne vennem... :D)

Szerk.: Nem bírtam ellenállni, elmentem megnézni, és mivel volt összesen 5 darab amiből naponta 10-et el szoktak vinni ezért el is hoztam egyet. Már csak egy DVI->HDMI átalakító-kábelt kéne szereznem valahonnan (emberi árban, nem 10k-ért amennyiért most tudtam volna venni...). :)

Gregory

Quote from: Zsiga on 2007-10-13, 18:35:41
Szerk.: Nem bírtam ellenállni, elmentem megnézni, és mivel volt összesen 5 darab amiből naponta 10-et el szoktak vinni ezért el is hoztam egyet. Már csak egy DVI->HDMI átalakító-kábelt kéne szereznem valahonnan (emberi árban, nem 10k-ért amennyiért most tudtam volna venni...). :)
Grat hozzá, használd egészséggel, meg ilyenek.

Zsiga

Quote from: Gregory on 2007-10-13, 21:31:05
Grat hozzá, használd egészséggel, meg ilyenek.
Köszi. :)
Majd ha sikerült beüzemelni írok róla tapasztalatokat, mert mintha még pár ember szemezett volna ilyesmi cuccal mostanában.
Tényleg, S-Video kábel átvisz 720p jelet? (Ha igen akkor már holnap le tudom tesztelni. :hopp:)

Cobra

Nekem azt írja a sima 4:3-as CRT TV-re, hogy supported max resolution 1024*768.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

kikuchiyo

Quote from: Zsiga on 2007-10-13, 21:39:41
Tényleg, S-Video kábel átvisz 720p jelet? (Ha igen akkor már holnap le tudom tesztelni. :hopp:)

Esélytelen.
Failure is the default option

Zsiga

Igen, utánanéztem, se az S-Video se a SCART se a kompozit kábel nem visz át HD-t, vagy HDMI/DVI (de legalább D-SUB, ami persze nincs a TV-n) vagy komponens kábel kell. De közben kiderült hogy a mostani videokártyámhoz nem kaptam kábelt, így tökmindegy, mindenképp venni kell.  :frown:

kikuchiyo

#1278
És akkor még csak ezután fogsz szembesülni vele, hogy a "Ready for the HUUUD" minősítés TV-n a gyakorlatban nem sokat jelent. Főleg, ha igazi HD-tartalmat (as in HD-DVD & Blu-Ray) akarsz megjeleníteni a TV-den. Enjoy your Vistaids.
Failure is the default option

Zsiga

Quote from: kikuchiyo on 2007-10-13, 23:11:15
És akkor még csak ezután fogsz szembesülni vele, hogy a "Ready for the HUUUD" minősítés TV-n a gyakorlatban nem sokat jelent. Főleg, ha igazi HD-tartalmat (as in HD-DVD & Blu-Ray) akarsz megjeleníteni a TV-den. Enjoy your Vistaids.
A HDCP-t több okból is el lehet felejteni. :) Egyrészt mert jelenleg nem használják, tudják jól a filmkiadók hogy nem érdemes addig ilyesmivel szopatni a népet amíg még nem álltak át HD-re. Másrészt meg törhető. :D Harmadrészt meg a HD-DVD és a Blu-Ray védelme is törhető (nem véletlenül van tele a net BluRay-ripekkel), így egyáltalán nem is kerülhet hozzád semmiféle védett anyag ha bölcsen távol tartod magad a bolti HD-filmek vásárlásától.   :angyali:
És végül de nem utolsósorban, ha egyszer majd mégis arra vetemednék hogy pénzt adjak ki egy HD-filmért (lemezen), akkor a Vista-m támogatja, a TV-m támogatja, egy HDCP-s videokártyát meg ráérek akkor venni.

kikuchiyo

Failure is the default option

Zsiga

Quote from: kikuchiyo on 2007-10-14, 01:14:01
Valamelyest kapcsolódik:
Szakújságírók esete a kábeltv vételére alkalmas HTPC-vel
(lulzworthy article)
Quote from: első postYa shudda known it weren't gonna work. MS was involved.
:lul:

Kvikveg

#1282
Quote from: kikuchiyo on 2007-10-14, 01:14:01
Valamelyest kapcsolódik:
Szakújságírók esete a kábeltv vételére alkalmas HTPC-vel
(lulzworthy article)
Juuuuj... ez eges a javabol.

edit: Wiii, ilyenunk van a cegnel es jol jon Inventornal.
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Fazék

Zsiga: ahogy nézem a kinti, illetve hivatalos oldalon található árakat, nálunk a nagyobb WD vinyókra ráraknak +20-25%-ot... ha ráraknak ugyanennyit a GP-re... szóval szted ilyesmit nincs értelme esetleg külföldről megrendelni? van Mo-n hivatalos WD szervíz, ahová vihetem (neadjisten) garanciális probléma esetén?

kikuchiyo

QuoteDATA (D:)            196 GB     1.50 GB      0%
QIGONG (Q:)       149 GB     1.33 GB       0%

:(

Mennyibe kerül mostanában egy 750-es vinyó (lehetőleg nem Gigabyte, Chieftec vagy NVidia gyártmányú), és hol érdemes megvenni?
Failure is the default option

Fazék

#1285
http://www.argep.hu/main.asp?suche=750GB&x=0&y=0
és
http://depo.hu/index.php?pn=search&host=depo.hu&searchstring=750GB&searchcat=68&x=0&y=0
a barátaid :)

venni sztem bárhol, ahol olcsón adják és a garanciát sem csonkítják meg, és a bolt is úgy néz ki, ami 2 év múlva is működni fog :)

ezeknél a nagyobb vinyóknál 60-70 Ft/GB -ra jön ki, de kisebbeknél is csak 50-60 Ft/GB a legjobb azt hiszem.

kikuchiyo

Ehh, ha jól látom, 750-esben nincs is már PATA, márpedig nekem olyan kell...
An 500 is fine too szóval 500-as is megfelel, csak kérdés, milyen márkájú, melyik típus, stb.
* kikuchiyo lusta, és kíváncsi a szakértő véleményekre
Failure is the default option

Cobra

Mivel úgyis tárolásra lesz, így szerintem mindegy melyiket veszed. Hitachihoz van program, amivel le lehet halkítani (persze mellette lassabb is lesz valamivel), de szerintem a többinél is van ilyen program. Az új Samsungok elég jól szerepeltek a tesztekben, nézd meg az Xbitlabs-on a teszteket. PATA-s verziót nem lesz könnyű szerezni itthon 250Gb felett szerintem.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Zsiga

Quote from: Fazék on 2007-10-14, 18:31:24
Zsiga: ahogy nézem a kinti, illetve hivatalos oldalon található árakat, nálunk a nagyobb WD vinyókra ráraknak +20-25%-ot... ha ráraknak ugyanennyit a GP-re... szóval szted ilyesmit nincs értelme esetleg külföldről megrendelni? van Mo-n hivatalos WD szervíz, ahová vihetem (neadjisten) garanciális probléma esetén?
Nem rossz ötlet, viszont a garancia problémás lesz. HDD-szervíz nem létezik, soha sehol nem javítanak vinyókat, ha garis probléma van akkor csak bevizsgálják hogy tényleg döglött-e, aztán megy a kukába. Itthoni nagykerek/kiskerek/disztribútor nem fog foglalkozni a külföldről származó vinyóval, küldheted vissza postán a WD-nek ha baja lesz. Viszont abból érdemes kiindulni hogy nem lesz (ne legyen) baja, ha megdöglik akkor megy vele a teljes rajtalévő adatállomány, ami úgyis sokkal többet ér mint maga a meghajtó, de a kiküldés postaköltségénél mindenképp.


kiku : WD5000AAKB.

Cobra

Hide and fear, Cobra Commander is here !