Japán filmek és zenék

Started by Daihelyon, 2003-12-11, 17:11:08

Previous topic - Next topic

Damnatus

Hali!

Quote from: OzuMegtekintettem két igen kellemes alkotást:

 Takeshi meg nagyot alakított, pedig szent meggy?z?désem volt, hogy napszemcsi nélkül csapnivaló színész (lsd: Kikujiro nyara).

Ezt úgy érted, hogy nem tetszett a Kikujiro nyara?

Ozu

Quote from: DamnatusHali!



Ezt úgy érted, hogy nem tetszett a Kikujiro nyara?


Nem! Úgy értem, hogy bár Takeshi zseniális rendező, meg média-guru, de színészi tálentuma néha erősen megkérdőjeleződik számomra.
...én ott se voltam!!!

Feldin

Vannak új filmjeim Maffe-től! :)
Majd felteszek ide egy listát.
http://myanimelist.net/animelist/Feldin


topok:
anime film: Ghibli összes, Akira, Perfect Blue, Grave of the firefly
anime sorozat: Azumanga Daioh, School Rumble, Kare Kano, FLCL, Excel Saga, Kino no Tabi, Haibane
manga: I''s

Damnatus

Hali!

Quote from: OzuNem! Úgy értem, hogy bár Takeshi zseniális rendez?, meg média-guru, de színészi tálentuma néha er?sen megkérd?jelez?dik számomra.

Eddig 2 filmjét láttam, de nekem tetszett amit a Kikujiroban csinált. Mondjuk az egész filmnek zseniális hangulata volt, úgyhogy ha nem is játszott jól, nekem akkor is tetszett, mert az egész együtt jött be.

Pharaoh

Quote from: OzuHonnan lehet még filmeket leszedni a DC kívül?

Bittorrent-ről, néz szét a bittorrent topicban.

Ozu

#65
QuoteEddig 2 filmjét láttam, de nekem tetszett amit a Kikujiroban csinált. Mondjuk az egész filmnek zseniális hangulata volt, úgyhogy ha nem is játszott jól, nekem akkor is tetszett, mert az egész együtt jött be.


A'sztem csak animeket lehet bt-vel leszedni.Mindig tanul az ember... Arigato

QuoteEddig 2 filmjét láttam, de nekem tetszett amit a Kikujiroban csinált. Mondjuk az egész filmnek zseniális hangulata volt, úgyhogy ha nem is játszott jól, nekem akkor is tetszett, mert az egész együtt jött be.

Ne értsetek félre, nekem ő az egyik kedvenc, vagy inkább a kedvenc rendezőm, média személyiségem, s a Violent Copon kívül az összes filmjét láttam, de ezért nagyok az elvárásaim is vele szemben :bsd:
...én ott se voltam!!!

mafe

ázsiai filmekhez torrentsite:
//www.fantasticsuperclub.com
regisztralni kell
illetve
bt2.eastgame.net
bt.ydy.com

Chronos

Quote from: KomplikatoNa most nem privát írok, mert hátha mást is érdekel.
A hardwired.hu oldal fórumára jár egy srác, Mafe a neve
Mafe = Ekuseru

Itt az Usteamen Ekuseru néven nyomult...:)

CHRONOS

DWz

Audition: Kellemes kis romantikus vigjateknak indul, csodalkoztam is, hogy mit keres a Horror szo az imdbn. Aztan volt par para jelenet, es a vegen 40 percig kinozzak a foszereplot. Bocs, hogy spoilereztem, de jobban jar mindenki, ha ezt tudjatok. 40 percig, folyamatosan, nagyon sokmindent mutatnak, nagy veres, nagyon kegyetlen, egyszeruen mar en nem birtam.

mafe

ekuresu? :wtf:
siman osszekevered "hardwired" mafe-t ekuresuval.

Ilyen neven nem futottam meg:)

Ozu

Quote from: DWzAudition: Kellemes kis romantikus vigjateknak indul, csodalkoztam is, hogy mit keres a Horror szo az imdbn. Aztan volt par para jelenet, es a vegen 40 percig kinozzak a foszereplot. Bocs, hogy spoilereztem, de jobban jar mindenki, ha ezt tudjatok. 40 percig, folyamatosan, nagyon sokmindent mutatnak, nagy veres, nagyon kegyetlen, egyszeruen mar en nem birtam.


EZ NEKEM VALÓ!!! Már leszedtem, de nem volt időm megnézni. Ez a rendező csinálta az Ichi the killert is, bár gondolom ezek után hiába mondom :)

A bittorrent címeket, meg nagyon szépen köszönöm
...én ott se voltam!!!

Ozu

Quote from: DWzAudition: Kellemes kis romantikus vigjateknak indul, csodalkoztam is, hogy mit keres a Horror szo az imdbn. Aztan volt par para jelenet, es a vegen 40 percig kinozzak a foszereplot. Bocs, hogy spoilereztem, de jobban jar mindenki, ha ezt tudjatok. 40 percig, folyamatosan, nagyon sokmindent mutatnak, nagy veres, nagyon kegyetlen, egyszeruen mar en nem birtam.


EZ NEKEM VALÓ!!! Már leszedtem, de nem volt időm megnézni. Ez a rendező csinálta az Ichi the killert is, bár gondolom ezek után hiába mondom :)

A bittorrent címeket meg nagyon szépen köszönöm
...én ott se voltam!!!

Feldin

Audition nagyon durva!!!!
De jó kis film.

Nekem egyik haverom most a Suicide Club nevű filmet nézte meg. Azt mondta kegyetlen. Meg hogy nem bírta egyszerre megnézni.
http://myanimelist.net/animelist/Feldin


topok:
anime film: Ghibli összes, Akira, Perfect Blue, Grave of the firefly
anime sorozat: Azumanga Daioh, School Rumble, Kare Kano, FLCL, Excel Saga, Kino no Tabi, Haibane
manga: I''s

dizzy

Quote from: FeldinNekem egyik haverom most a Suicide Club nevű filmet nézte meg. Azt mondta kegyetlen. Meg hogy nem bírta egyszerre megnézni.

Szerintem simán nézhető elsőre, te meg edzett vagy már, úgyhogy bírni fogod :D
You can't hold onto the past because then you can never live in the present.

Lajoosh

#74
Tudnátok ajánlani nekem tökjó japán technót, női énekessel?
lehetőség szerint linkkel, ahonnan le tudom szedni. :)
előre is köszi a segítséget!

Exo

Battle Royale RULZZ :D ----> Guiness rekord paradicsomlé fogyasztás :D:D:D
Amúgy nem rossz...egyszer-kétszer megéri megbézni ;)

Cyril

Hali!

Kezembe akadt egy Pesti Est és mit találtam:

Takesi Kitano: Szamuráj (Zatoichi)
Urániában 2-án, 4-én,6-án 20:30-kor
M?vészben 3-án 16:45-kor
Tabánban 7-én 18:30-kor

Kuroszava Akira: A test?r
Örökmozgóban 3-án 20:30-kor


Cyril
If there's a need, there's a way.

gabs

bittorrent-eket keresek visitor Q, az a másik ichi the killer film, amit említettetek., és suicide manual, ringu mind

nekem csak cd-n vannak
suicide club, battle royal01, stereo fututre, ichi the killer, audition

ja uj vagyok a forumozásban, nem ismerem a terminológiát, pl.: mi az a PM

Karma XXL

Quote from: gabsbittorrent-eket keresek visitor Q, az a másik ichi the killer film, amit említettetek., és suicide manual, ringu mind

nekem csak cd-n vannak
suicide club, battle royal01, stereo fututre, ichi the killer, audition

ja uj vagyok a forumozásban, nem ismerem a terminológiát, pl.: mi az a PM

A PM a Private Message rövidítése - ha rákattintasz valakinek a nevére, akkor mindig ott lesz valahol az üzenetküldés lehetősége ;)

A tieidet pedig a User CPből vagy a jobb felső sarokban a Private Messages-en keresztül tudod elérni ;)

Marfy

Haverom ajánlotta a fenti filmecskét azt mondta nagyon jó bár vonakodva de csak elcsalt a moziba. Nagyon röviden a film arról szól hogy a egy fiatal vak lány új szaruhártyát kap igaz a látását visszanyeri de az lesz a hátránya hogy halotakat kezd el látni mert a donor-nak aki tõl a szerv számazik annak voltak ilyen tulajdonságai. Hasonló mint a Hatodik érzék csak sokkal jobb.Ha szeretitek ha halálra ijesztgetnek akkor nézzétek meg mindenképpen a filmet, én nagy nehezen végig szenvedtem de a végére toltál leizzadtam  :rotflol:  ,úgy látszik nem nekem valók az ilyen tipusú filmek mondtam is havernak hogy mostantól csak romantikus filmeket nézek :).

Ramiz

Nemrég tudtam megnézni a FSZEK-bõl kikölcsönözve a Tûzvirágokat (Takeshi Kitano). Nagyon erõteljes, hatásos, tiszta film. Régen nem sírtam már filmen...  :beken: Most a Bábok jön majd.

A hét szamuráj (Akira Kuroszawa) pedig vasárnap lesz a filmmúzeumon nyolckor, nagyon ajánlom mindenkinek (a Hét mesterkövészt is imádom, de ez 12x jobb)!
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Marfy

Huh nagyon jó hogy lesz a 7 samuráj biztos meg fogom nézni ha esteleg majd tucc ilyen filmekrõl a tv-ben megkérhetlek hogy értesíts.

.Attila

Még senki nem említette meg az Utolsó szamurájt???
Tény, hogy nem japán film (ill. azért részben az), de a témája nagyonis az.
Aki még nem látta, sürgõsen pótolja ezt a súlyos-súlyos hibát. A film:
:hail: :jee: :3x3: :hail: és megintcsak :hail:

Fazék

Quote from: TriviMég senki nem említette meg az Utolsó szamurájt???
Tény, hogy nem japán film (ill. azért részben az), de a témája nagyonis az.
Aki még nem látta, sürgõsen pótolja ezt a súlyos-súlyos hibát.
meglepõ módon még nekem is tetszett a film. persze voltak hibái, de összességében egy igencsak élvezhetõ film lett, én is ajánlom megtekintésre.

Manu

#84
Quote from: TriviMég senki nem említette meg az Utolsó szamurájt???
Tény, hogy nem japán film (ill. azért részben az), de a témája nagyonis az.
Aki még nem látta, sürgõsen pótolja ezt a súlyos-súlyos hibát.

Bár én még egy cam-es verziót néztem anno, de símán elaludtam rajta. Inkább maradok az eredeti japán filmeknél, amik japán szamurájokról szólnak, abból is van elég. Tom Cruise piha... Meg a kötelezõ jelleggel beültetett szerelmi szál is megõrjített...
Valahogy jobban tetszik, ha japánok nyúlnak amerikai témához, mint fordítva, bár azért sem vagyok oda. Full Metal Yakuza--->Robocop paródia, egész vicces. Ha nem tévedek az a Takeshi Miike rendezte, aki az Ichit meg az Audition-t :D

Feldin

Hát egész jó, de nekem túl amerikai volt.
Kötelezõ szerelmi szál meg hasonlók...
http://myanimelist.net/animelist/Feldin


topok:
anime film: Ghibli összes, Akira, Perfect Blue, Grave of the firefly
anime sorozat: Azumanga Daioh, School Rumble, Kare Kano, FLCL, Excel Saga, Kino no Tabi, Haibane
manga: I''s

.Attila

Tiszta antiamerika-mániások lettetek :ejj: Mindenben azt keresitek...

Moha

Quote from: TriviTiszta antiamerika-mániások lettetek :ejj: Mindenben azt keresitek...
Talán a szeptember 11.-e volt rájuk hatással... :bsd:

Manu

Quote from: TriviTiszta antiamerika-mániások lettetek :ejj: Mindenben azt keresitek...


Nem lettem, hanem vagyok, már nagyon-nagyon rég óta. Legalábbis 99%-ban gyûlölöm azt a kulturszennyt, amit az az ország okád ki magából. Ez fokozottan igaz a filmekre, amiben lényegében szinte semmi eredetit nem tudnak kreálni, ráadásul ez nem is céljuk. A japán popkultúra filmjei is tele vannak ugyan klissékkel, de azoknak van valami sajátos, egyedi ízük (kivéve, ha nem az amcsiktõl kölcsönzik õket)  amit Tarantino pl. nagyon jól meglátott, s csinált is gyorsan egy kultfilmet belõlük. Õ mondjuk az 1%-ba tartozik.

Marfy

Nagyon jó szamurájos film.
A film öt bérgyikosról szól kinek céljuk hogy az újra hábotúzni akaró vezetõket eltegyék lábalól, a legügyesebb az öt közül Azumi egy fiatal lány ki a film fõszereplõje. A film kicsivel több mint 2 órás de én egy percigsem unatkoztam alatta, a csatajelenetek nagyon látványosak. A film végére kicsit mintha egy Rambo-t néznék (1 ember 100 at megöl) de ezt leszámítva szerintem nagyon jóra sikeredett úgyhogy a samuari film kedvelõknek érdemes megnéznie, márcsak a csinos fõszereplõ hölgyike miatt is :).