Fate/Stay night - SPOILERS

Started by Lazzaret, 2006-01-20, 22:07:13

Previous topic - Next topic

Dreamcleaver

Nektek mostanában nincs olyan érzésetek, mint ha neml enne előre megírt forgatókönyv? Történnek az események, de mint ha a készítők sohasem gondolnának a következő résznél tovább. Olyan se füle se farka az egész. Ez a Casteres rész pl, elindítottak vele megint egy új szálat, aztán a kövi részben le is zárták, és behoztak egy új szereplőt. Kicsit leült a sorozat sztem.

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

Lokids

Vagy pont fordítva. Lehet, hogy előregondolkoztak, és ezért raktak be ilyeneket is. De szegény Castert tényleg hamar leszedték a színről.

Prof. William

#422
Sztem jó. Caster elkezdte a maga kis tervét gombolyítani, de de egy új hatalom keresztűlhúzta. Valahogy ki lell írni/irtani a felesleges servantokat a végső fináléra. :)

És a játékban is pont így ment, csak ott még feszítetebb volt a tempó. Nem hittem volna hogy Caster 1 résznél többet kap, de igen. :) A gameban meg... Bár volt egy megható jelenete a végén...

Lazzaret

Érdekes volt ez az biztos. 1 rész alatt 2 servant is elhult :) Ez az arany lovag meg nem is tudom... Mintha sok hatalom lenne a kezében. Viszont a kövi rész előzetese meg valami randinak tűnik. És a legszebb hogy benne lesz a várva várt plüss oroszlán is. KAWAI Saber. Watashi wa Saber no koto daisuki!!! :D


www.arkangyalok.uw.hu

Alkyra

Quote from: Prof. William on 2006-05-14, 11:10:32
Sztem jó. Caster elkezdte a maga kis tervét gombolyítani, de de egy új hatalom keresztűlhúzta. Valahogy ki lell írni/irtani a felesleges servantokat a végső fináléra. :)

És a játékban is pont így ment, csak ott még feszítetebb volt a tempó. Nem hittem volna hogy Caster 1 résznél többet kap, de igen. :) A gameban meg... Bár volt egy megható jelenete a végén...

Prof, te hogyan vitted végig a gamét? Oo? Megtanultál japánul?XD Vagy vlhogy sikerült lefordítanod?

Mellesleg ez a rész rohadt jó volt.:) Alaposan csavarják a sztorit, bár azt én is sajánlom, hogy nem hosszabb a sorozat.(úgy 32-36 részes), mert ebben az esetben szépen ki tudnák fejteni a sztorit.
Fate/Stay Night  :whoah:! :D

Nevl

Jaja, jó rész volt ez, mondjuk előre vetíti a dolgokat, tuti, hogy vaami gáz van a grállal és ezért pusztította el Shirou apja, gondolom ezt maga a kölök is észreveszi és ugyan úgy akar majd eljárni. Na kíváncsi leszek.
The stench of the air!
The smell of the gore!
The carnage greater than any war!

Fear the Pony!

Prof. William

Jaja... Nekem a papbácsi is gyanús. Lehet hogy nem mondott el mindent? Egszerűen túl jó hangja van ahoz hogy csak mellékszereplő legyen...  :cool:

Viszont most úgy tűnik a következő részben lazulás lessz... Megérdemlik Kb a 13. rész óta folyamatosan fightoltak. :)


A képszettjét néztem meg. :) De nem néztem végig, mert izgulni akarok a végén. :)

Rage

Quote from: Lazzaret on 2006-05-14, 15:49:45
Ez az arany lovag meg nem is tudom... Mintha sok hatalom lenne a kezében.
Ez az arany lovag [spoiler]Gilgamesh[/spoiler], es remelem, feltunt mindenkinek, hogy nemeleg, hogy o is Archer class, hanem [spoiler]szerintem o maga Archer - tehat Emiya is.[/spoiler]
痛みを感じる方向に、出口がある!

Nevl

Quote from: Rage on 2006-05-14, 17:52:39
Quote from: Lazzaret on 2006-05-14, 15:49:45
Ez az arany lovag meg nem is tudom... Mintha sok hatalom lenne a kezében.
Ez az arany lovag [spoiler]Gilgamesh[/spoiler], es remelem, feltunt mindenkinek, hogy nemeleg, hogy o is Archer class, hanem [spoiler]szerintem o maga Archer - tehat Emiya is.[/spoiler]

ÖÖÖ hát ez eléggé ellentmondó... (ez dúrva spoiler lehet egyeseknek)
[Spoiler]Ha Ő Gilgamesh akkor nem lehet Archer azaz Shirou is egyszerre, ráadásul Shirou életében lett heroic spirit és így vált belőle Archer, nem úgy mint a többiekből, akik történelmi hősök. [/spoiler]
Ja arról már nem is beszélve, hogy 1 teljesen más a személyiségük, 2 még véletlenül se hasonlítanak egymásra :)
The stench of the air!
The smell of the gore!
The carnage greater than any war!

Fear the Pony!

Dreamcleaver

Sztem [spoiler] ez a Golden King az igazi Archer type a servantok között. Archer/Emiya sztem speciális, nem lehet meghatározni a típusát, hiszen bármilyen fegyverrel harcolhat, amit csak elképzel. Ráadásul gondolom az ő Nemes Fantazmája a fegyver/páncél teremtés, nem pedig a távolsági csapásmérés, mint a Golden Kinggé, ami igazi Archerré teszi. Archer "csak" íjjal tud távolsági támadást végrehajtani, ahol az íjj teremtésén van a lényeg. [/spoiler]

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

Prof. William

Igen... Archer különleges...

Seth

#431
Quote from: Prof. William on 2006-05-14, 17:51:42
Jaja... Nekem a papbácsi is gyanús. Lehet hogy nem mondott el mindent? Egszerűen túl jó hangja van ahoz hogy csak mellékszereplő legyen...  :cool:

szerintem  a papbácsi lesz a tápservant mestere. Ezt nem rakom spoilerbe,mert ez csak spekuláció,nem biztos hogy így van(amellett nem is tom hogy kell :))
Ja mégvalami, az kiderült hogy kicsoda volt Lancer mestere?? (vajon lehet egy mesternek 2 servantja??;)

Prof. William

Lancer és a mestere méla kussban van a 3. résztől. Mostmár feltűnhetne megint. Hiányolom azt a pszihopata fejét. :)

Seth

Jáj rájöttem. Valszeg Gilgamesh és Lancer mestere ugyanaz (azaz a papbácsi szvsz). Ugyanis mondták, hogy a legutóbbi háború óta Gilgamesh nem tűnt el, hanem csendben várta a köv háborút. A játszma újraindult, a mestere kapott mellé mégegyet bónuszként, Lancert. Na?

Dreamcleaver

Sztem nem, de ki tudja. Valószínűleg Lancer is Golden King két külön mester servantja. Egy mesternek egy servant. A speciális eset Caster volt, ahol egy servant idézet meg magának egy másik servantot, mert ő mágus és servant volt egyben.

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

Alkyra

Quote from: Seth on 2006-05-14, 23:34:03
Jáj rájöttem. Valszeg Gilgamesh és Lancer mestere ugyanaz (azaz a papbácsi szvsz). Ugyanis mondták, hogy a legutóbbi háború óta Gilgamesh nem tűnt el, hanem csendben várta a köv háborút. A játszma újraindult, a mestere kapott mellé mégegyet bónuszként, Lancert. Na?

Nem lehet a pap a mestere, mert Gilgamesh mesterét megölték az előző háborúban.(kül. hogy kapta meg volna Saber a Grált??Saber nem tudta legyőzni Gilgamesht ám eközben a Mestere...) Max az lehetett, hogy "átvette" az apjától a pap.(márha lehet ilyet csinálni...)

Rage

#436
Na. A 4. Holy Grail War-ban Gilgamesh mestere az a pap volt, aki ugy fogja a kardjait, mint Ciel a Tsukihimebol (nemtudom az arc nevet). Beleneztem a legutobbi reszbe veletlenszeruen, es mintha atirnak a sztorit, ugyanis Gilgamesh TENYLEG "magaba olvasztotta" a Gralt, ami az arany pancelt es azt eredmenyezte, hogy 10 evig Master nelkul tud tevekenykedni.
Azt tovabbra is fenntartom, hogy Gilgamesh == Archer. Hogy hogyan, azt nem tudom egyelore, de ha jobban megnezitek, a hivatalos artokon TELJESEN ugyanugy nez ki a ket karakter (csak Gilgamesh erosebb joval).
痛みを感じる方向に、出口がある!

Manitu

Quote from: Alkyra on 2006-05-15, 08:54:23Nem lehet a pap a mestere, mert Gilgamesh mesterét megölték az előző háborúban.(kül. hogy kapta meg volna Saber a Grált??Saber nem tudta legyőzni Gilgamesht ám eközben a Mestere...) Max az lehetett, hogy "átvette" az apjától a pap.(márha lehet ilyet csinálni...)
Nos, az már elhangzott a sorozatban, hogy a grál megszerzéséhez nem kell mindenkit kiirtani, sőt, ha mindenkit kiirtasz, akkor sem biztos, hogy megkapod a grált. A grál választja ki magának az arra érdemeseket a mezőnyből. Nyilván aki elhalálozik, az nem érdemes :)
Saber azt mondta, hogy az előző warnak azzal lett vége, hogy a mestere az utolsó command spelljével arra kényszerítette, hogy pusztítsa el a grált. Akkor még legalább két servant élt, Saber meg az aranypáncélos, és a mestereik szintén.
A pap meg azt mondta, hogy Gilgamesh lehetőséget kapott a gráltól, hogy ebben a világban maradjon, amíg a mestere él. Tehát van mestere, akitől az élete függ. Arról viszont nem volt szó, hogy engedelmeskednie kell-e a mesterének, vagy a mester már csak aféle kapocs, ami ebben a világban tartja, és amire csak azért van szüksége, hogy ittmaradhasson (én az utóbbira tippelek)


Nevl

Quote from: Rage on 2006-05-15, 12:46:35
Na. A 4. Holy Grail War-ban Gilgamesh mestere az a pap volt, aki ugy fogja a kardjait, mint Ciel a Tsukihimebol (nemtudom az arc nevet). Beleneztem a legutobbi reszbe veletlenszeruen, es mintha atirnak a sztorit, ugyanis Gilgamesh TENYLEG "magaba olvasztotta" a Gralt, ami az arany pancelt es azt eredmenyezte, hogy 10 evig Master nelkul tud tevekenykedni.
Azt tovabbra is fenntartom, hogy Gilgamesh == Archer. Hogy hogyan, azt nem tudom egyelore, de ha jobban megnezitek, a hivatalos artokon TELJESEN ugyanugy nez ki a ket karakter (csak Gilgamesh erosebb joval).

[spoiler]Archer=Shirou, ez tuti így van, innentől Shirou, aki kb a mi időnkben él, elég nehezen lehetne Gilgamesh, aki egy történelmi hős, ráadásul mint már írtam Shirou életében lett heroic spirit, Gilgamesh meg történelmi szerepe miatt lett servant[/spoiler]
The stench of the air!
The smell of the gore!
The carnage greater than any war!

Fear the Pony!

Flaser

A magyar irodalom oktatás hiányosságai itt is kiütköznek.

A Gilgamesh eposz tekinthető a legősíbb ismert hőseposznak (mármint aminek a története is ismert, nem csak a barlangra pingált illusztrációja), az Iliász és társai csak később jöttek.
Ugyanakkor mivel nincs őrült magyar fordítása (ellentétben az Ödüsszeával) nem tananyag.
"Logically sound? How laughable. The only thing that people use logic for is to see what they want to see and disregard what they do not."

Nevl

Valami hasonlót szerettem volna én is magyarázni :)
The stench of the air!
The smell of the gore!
The carnage greater than any war!

Fear the Pony!

Kellögem

hi!
utóbbi 2 napban rákaptam erre a sorozatra, 14. részig meg is néztem (tovább is nézném, de még el kell döntenem h mit szedjek le a megtelt D meghajtómról)...szal nem nagyon olvastam vissza a fórumba, mert a) lusta vaok, b) nem akarom lespoilerezni a történéseket magamnak, de érdekelne, h mit kell a sorozatról tudni?
még megy-e?
ha igen, mennyi időnként jön ki új rész?
van-e mangája?
ha igen, az hol tart?
az az emlegetett játék milyen típusú, és mire adták ki ?
kössz előre is..

Cobra

A sorozat a 19. rész tájékán jár, szóval nem vagy nagyon lemaradva. Új részek hetente jönnek.
A játék egy H-Game, egyelőre csak japán verzió létezik belőle, csak a demo-ból van fordítás. Mangáról nem tudok.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Kellögem

wow, thanks;
már csak az érdekelne, mi az a H-Game..  :smile:

Manitu



Rage

Quote from: Nevl on 2006-05-15, 20:17:35
Valami hasonlót szerettem volna én is magyarázni :)
Egyikotok sem ertette ezek szerint, mire gondoltam.
Lenyegtelen ez a tulmisztifikalo szoveg, hogy OMG O GILGAMESH, TEHAT NEM LEHET EMIYA, tessek megvalaszolni azt a kerdesemet, hogy akkor miert neznek ki TELJESEN ugyanugy. Amennyiben valoban nem Emiya Gilgamesh, ugy van batorsagom arra kovetkeztetni, hogy VALAMENNYI Archer-class servant UGYANUGY nez ki, ami meglehetosen rohejes es eleg nagy eges a sorozat keszitoi szempontjabol...
(Ilyen alapon ugyanis lehetne siman egy masik Saber, aki ugyanugy egy 15 eves testi adottsagaival rendelkezo holgy, csak mondjuk fekete a haja, es nem Artur, hanem pl. Oroszlanszivu Richard valojaban. )

Btw, azt tudja valaki, hogy mit jelenthet Noble Phantasm-nal az "EX" szint? (Mert azt, hogy F, vagy A++, azt ertem, de ez mi lehet?)
痛みを感じる方向に、出口がある!

Prof. William

#446
Sztem elég máshogy néznek ki. De mindegy. A hasonlóságot pedig betudhatjátok a rajzolók stílusának. DE egy biztos Archer nemegyenlő Gilgamesh. Arcer még mcsak nem is annyira Archer szerinte.. Öszvisz 1 et lőtt az egész sorozatban. Az ő esete különleges. De valahogy be kellett mutatkoznia Tohsakának. :)

Nevl

Ha pusztán a kinézetnél maradun, szerintem még akkor sincs hasonlóság a 2 kari között, de persze ez nézőpont kérdése.
The stench of the air!
The smell of the gore!
The carnage greater than any war!

Fear the Pony!

Alkyra

Quote from: Rage on 2006-05-19, 14:58:35



Btw, azt tudja valaki, hogy mit jelenthet Noble Phantasm-nal az "EX" szint? (Mert azt, hogy F, vagy A++, azt ertem, de ez mi lehet?)

ExcellentXD. F az a leggyengébb, az A++ az kiváló az EX meg tökéletes/hibátlan.

Christian

Hm..sztem sincs hasonlóság Gilgamesh és Emiya között... Amúgy én se értem,hogy lehetne Emiya ha egyszer Gilgameshről van szó aki tényleg történelmi szereplő :) Viszont az érdekelne (hiányos a történelmi tudásom :P ) , hogy mit szimbolizál a noble phantasmja. Amúgy sztem az arany páncél se a grál miatt arany, hanem szimbólum.