Konkrét esetekben a manga vagy az anime a jobb?

Started by Ramiz, 2004-04-07, 18:10:29

Previous topic - Next topic

Ramiz

Én általában az animét ismerem meg először, aztán nézek a manga után. Úgy vettem észre, van, ahol ez jobb, van, ahol az. Pl. Dragon Ball anime elég vontatott, a manga marha jó és még viccesebb is. One Piece-nél kb ugyanolyan jó. Hellsingnél nehéz a választás... kicsit más hangulatúak, de mind a kettő jó :D ... talán hajszállal a manga. Szóval így értettem. Mit gondoltok?
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

roderick

#1
Nohát amiket én olvastam+láttam is:

NGE - manga ezerszer jobb, csak jönne már ki a következô rész... (hozzátenném, hogy úgy is 100x jobban élveztem, hogy németül olvastam, pedig a német nyelvvel nem vagyok kibékülva túlságosan)

Hellsing - mangában jobb a történet, animének viszont nagyon jó hagulata van, a zene+ilyesmik miatt. Azért nekem jobban tetszett a manga, persze közben Hellsing OST-ot kell halgatni:)

GTO - manga jobb, anime eléggé más irányt vesz néhanéha, habár az is zseniális, de a manga azért földhözragadtabb, ami nekem jobban tetszik, meg tovább is megy a cselekmény, csak azt még nem fordították le :(

Berserk - nincs igazi különbség, manga sokkal hosszabb, viszont az anime visszad mindent a feelingbôl, amíg követi a cselekményt, habár korhatárosabban egy kicsit. :)

Naruto - semmi különbség (máremennyit láttam), anime azért jobb mert szines, manga viszont hamarabb kijön.

Azumanga - nekem az anime jobban tetszett, habár a sztem nem lett annyira jól megcsinálva mint lehetett volna.

Angel Sanctuary - No comment...
All human relationships are built upon interests.
But relations built on interests have their own aesthetics.

Cobra

Szerintetek létezik színes manga ? Ha nem, akkor maradok az anime-nél :)
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Maron

Ez sorozatfüggő is.Pl.az Oh!My Goddes!-re hallottam,hogy az anime nem lett túl jó,de a manga viszont szuper.
Viszont van egy konkrét esetem(Arina Tanemura művei),hogy az animeváltozata pár sorozatnak 1.jó,jó,de a manga kenterbe veri lazán,2.katasztrófális lett.

roderick

Quote from: CobraSzerintetek létezik színes manga ? Ha nem, akkor maradok az anime-nél :)

Lainbôl az az egy fejezet, ami a magyarmanga honlapján fent van, az szines.
All human relationships are built upon interests.
But relations built on interests have their own aesthetics.

Ramiz

12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Titkos®

Meg itt vannak azok az esetek, hogy van, amikor az anime a mangának csak egy részét dolgozza fel. Itt van pl. a Ranma, aminek anime és manga változata egyaránt zseniális, viszont a sorozat jó, ha a manga 3/4-ét dolgozta csak fel... (de lehet, hogy csak a fele volt az...)
Titkos®, Rumiko Takahashi-fan. ^_^

Ramiz

Meg ott a Berserk meg az Akira.
Másik: Full Metal Panicból és Vandreadből most a mangához jutottam hozzá előbb. Ezekből van ilyen jó az anime?
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

.Attila

Quote from: Titkos®Meg itt vannak azok az esetek, hogy van, amikor az anime a mangának csak egy részét dolgozza fel. Itt van pl. a Ranma, aminek anime és manga változata egyaránt zseniális, viszont a sorozat jó, ha a manga 3/4-ét dolgozta csak fel... (de lehet, hogy csak a fele volt az...)
A 38 könyvből a 22. könyvnek a 7. fejezeténél hagyták abba a sorozatot, aztán az ova-k még szemezgettek, pl. ebben a 22. könyvben a 7-10. fejezetek az első ova, de ha jól emlékszem, akkor a 11. (egyben utolsó) fejezetből is készült ova. Aztán a többi ova-t innen-onnan összecsipegették. Hát sajna nem készült el az egész, és hogy végre ontopic legyek:
Én csak a Ranma manga-t olvastam, azt is csak onnan, ahol az anime befejeződött, mert kíváncsi voltam a történetre. És azt kell mondanom, hogy nagyon hiányzott az a hangulat, amit az anime nyújtott. Hiányoztak a seiyuu-k, meg én jobban szeretem, ha nem csak egy-egy képet látok, hanem mozognak is a szereplők. Így nem volt teljes nekem az egész. :(
Majd ha gazdag leszek, megveszem a jogokat, és megrajzoltatom az anime-t :)

Titkos®

Quote from: TriviA 38 könyvből a 22. könyvnek a 7. fejezeténél hagyták abba a sorozatot, aztán az ova-k még szemezgettek, pl. ebben a 22. könyvben a 7-10. fejezetek az első ova, de ha jól emlékszem, akkor a 11. (egyben utolsó) fejezetből is készült ova. Aztán a többi ova-t innen-onnan összecsipegették. Hát sajna nem készült el az egész, és hogy végre ontopic legyek:
Én csak a Ranma manga-t olvastam, azt is csak onnan, ahol az anime befejeződött, mert kíváncsi voltam a történetre. És azt kell mondanom, hogy nagyon hiányzott az a hangulat, amit az anime nyújtott. Hiányoztak a seiyuu-k, meg én jobban szeretem, ha nem csak egy-egy képet látok, hanem mozognak is a szereplők. Így nem volt teljes nekem az egész. :(
Majd ha gazdag leszek, megveszem a jogokat, és megrajzoltatom az anime-t :)

Köszi a pontos infót! :)
Amúgy nekem nincsenek ilyen negatív tapasztalataim a mangával kapcsolatban, szerintem ugyanolyan király, mint az anime. :)  (Bár még csak az első 3 kötetet olvastam el.)
Titkos®, Rumiko Takahashi-fan. ^_^

.Attila

Quote from: Titkos®Köszi a pontos infót! :)

Nincs mit.

QuoteAmúgy nekem nincsenek ilyen negatív tapasztalataim a mangával kapcsolatban, szerintem ugyanolyan király, mint az anime. :)

Emiatt irigyellek. Nekem hiányoztak az anime karakterei. A mangaból nem jött vissza a teljes hangulat. De legalább a történetet tudom már.

Ramiz

A kis maximalista... :D Megérdemli az "otaku" rangot/jelzőt! ;)
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Ramiz

Decetive Conan manga nagyon jó! Anime is van ilyen király?
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Shadowolf

Quote from: RamizDecetive Conan manga nagyon jó! Anime is van ilyen király?

Mangát nem olvastam. Viszont az RTL2-n adták egy ideig az animét, azt láttam és nekem tetszett. :)

Ramiz

Ott én csak egy részt láttam, jópofa volt, de mangában két kötetet, és azok még jobban tetszettek!
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Edina-chan

Imádom a mangát,de inkább az animénél maradok...:)

Feldin

Quote from: RamizOtt én csak egy részt láttam, jópofa volt, de mangában két kötetet, és azok még jobban tetszettek!
A meetes Peti a Conan Peti. Neki megvan majdnem az összes. Szóval Ramiz majd ha jössz meetre tőle tudsz kérni DC anime-ot.
http://myanimelist.net/animelist/Feldin


topok:
anime film: Ghibli összes, Akira, Perfect Blue, Grave of the firefly
anime sorozat: Azumanga Daioh, School Rumble, Kare Kano, FLCL, Excel Saga, Kino no Tabi, Haibane
manga: I''s

Ramiz

Na most már van összehasonlítási alapom. Sztori, nyomozás mangából jobban kijön, de humorban az anime kicsit talán több. Szummárum: = .
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Feldin

Is''
Hát a MANGA szupi az anime meg...
Szóval mindenki olvasson IS'' mangát!!! :)
http://myanimelist.net/animelist/Feldin


topok:
anime film: Ghibli összes, Akira, Perfect Blue, Grave of the firefly
anime sorozat: Azumanga Daioh, School Rumble, Kare Kano, FLCL, Excel Saga, Kino no Tabi, Haibane
manga: I''s

Meske

Nehéz megválaszolni, hogy melyik a jobb. Mivel én szeretek olvasni, ezért jónak tartom a mangát is, de mégis jobb és könnyebben megérthető a cselekmény az animénél, mert ott csak lelülsz és már nézed, s érted is. S valóban az anime szerintem poénosabb is egy kicsivel. Persze szivesen olvasok mangát is, bár azt még nem olvastam olyan sokat (csak Love Hinásat:D).

The secret to concentration is the acceptance of endless distractions.

Ramiz

Quote from: FeldinIs''
Hát a MANGA szupi az anime meg...
Szóval mindenki olvasson IS'' mangát!!! :)

Most akkor az a pontpontpont az azt jelenti, hogy az anime is jó, vagy az éppen hogy nem?
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Feldin

Quote from: RamizMost akkor az a pontpontpont az azt jelenti, hogy az anime is jó, vagy az éppen hogy nem?
A ... az azt jelenti hogy a mangánál fényévekkel rosszabb.
Nem rossz, csak rosszabb.
MINDENI OLVASSA EL AZ I''s MANGÁT!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
http://myanimelist.net/animelist/Feldin


topok:
anime film: Ghibli összes, Akira, Perfect Blue, Grave of the firefly
anime sorozat: Azumanga Daioh, School Rumble, Kare Kano, FLCL, Excel Saga, Kino no Tabi, Haibane
manga: I''s

teraflare

#22
Berserk manga király! Szerintem az anime nem is kellet volna. Legfeljebb hogy tudjuk kb milyen lehet a hangjuk (sajnos Pakk-ét és Ishidoro-ét így sem tudjuk). A fekete-fehér meg ad egy olyan érzést miközben olvasod, amit nehéz színesben visszaadni. ("dark"-os)
Oh és még egy pont a mangának azért, mert nem kell hozzá "erős" gép (manapság a gyengének beállított is lejátsza ugyan, de vannak ismerőseim, akiknek a gépe elég régi, és nem bírja az avi lejátszást,mert szaggat, csúszik a hang ...)

katz

Quote from: teraflareBerserk manga király! Szerintem az anime nem is kellet volna.
Ha nem lett volna az anime nem is tudtam volna a manga létezésérõl...
Ritkán olvasok mangát és eddig a Love Hina volt az abszolult kedvencem... Most már nem mondanám ezt olyan határozottan.
Az anime nagyon jó volt, de a manga, nagyon nagyon nagyon jó. Nagyságrendekkel jobb, mint az anime.

Gab3c

Quote from: White SeeDAzumanga: Ez csak animba jó szvsz. A manga elmegy, de túl leegyszerüsített és anime látása nélkül élvezhetetlen.
Ezzel vitatkoznek. Nekem megvan az Azu japanul is es nagyon jo! Siman hozza a   szinvonalat szerintem. Hangosan tudtam rajta rohogni, pedig nalam az ritka :)
Kimi Ga DVDk angol felirattal itt: http://www.hongfire.com/forum/showthread.php?t=14037
Many thx to ae101kai

zsolti123

amiket eddig láttam és olvastam is:
blame - az anime csak töredékét dolgozza fel a sztorinak, de nagyon szép munka. persze önmagában nem értesz belõle semmit, viszont arra jó hogy felkeltse az érdeklõdésed és elolvasd vagy ha már olvastad akkor jó látni animálva is a dolgokat :D szóval itt összehasonlításnak igazán nincs értelme.

monster - a manga zseniális, eddig a sorozat is nagyon jó, az intro hihetetlenül jó, az animációk jók, zenék is kellemesek (már amikor annak kell lenniük :D), szóval eddig hozta amit elvár az ember. a manga kicsit jobb sztem, de csak azért mert az zseniális, az anime meg csak nagyon jó.

ichi the killer (bár az film + manga, de van egy anime-beharangozója is) - mindkettõ nagyon jó, de a filmbõl nem jön át igazán a lényeg, dehát nehéz is lenne mindent belesüríteni két órába. sztem a manga nélkül nem lehet teljesen érteni.

Manitu

Berserkbõl nekem az anime valahogy jobban bejött, a manga nem fogott meg annyira, igaz csak 4-5 fejezetig jutottam vele...

Viszont ami nagyon legutobb nagyon tetszett az a Mai Hime volt. Nem igazán tudom eldönteni, hogy az anime a jobb vagy a manga, mivel majdnem teljesen más a kettõnek a története, csak a szereplõk ugyanazok. Mindenesetre nagyon várom a következõ részeket mind a kettõbõl :)


.Attila

Quote from: Gab3cEzzel vitatkoznek. Nekem megvan az Azu japanul is es nagyon jo! Siman hozza a   szinvonalat szerintem. Hangosan tudtam rajta rohogni, pedig nalam az ritka :)
Ezt én nem kétlem, hisz az Azuról van szó :)
De tuti hiányolnám a karakterek mozgásait (fõleg Osaka lassú, vontatott mozdulatait :)), meg a hangokat ;)

Gab3c

Quote from: BonciEzt én nem kétlem, hisz az Azuról van szó :)
De tuti hiányolnám a karakterek mozgásait (fõleg Osaka lassú, vontatott mozdulatait :)), meg a hangokat ;)
Elismerem, valahogyan en is igy gondoltam mielott megvettem volna a mangat, de nem jott be :)
A hangok meg teljesen rendben vannak a mangaban: a hangos rohogesem meg-meg tori a lapok pergesenek zajat :lul:
Kimi Ga DVDk angol felirattal itt: http://www.hongfire.com/forum/showthread.php?t=14037
Many thx to ae101kai

Moha

Ennyire jól tudsz japánul, hogy nem okoz gondot a manga eredeiben való olvasása? :confused:
Le a kalappal elõtted! :jee: Mióta tanulod?