Anime, felirat, japán, és vegyes blődségek

Started by Shock12, 2003-06-10, 12:03:19

Previous topic - Next topic

Lac

QuoteOriginally posted by Drótmalac
Ezzel csak egyetérteni tudok. Szerintem a sok feles post ellenére is sok ilyen jellegű hasznos dolog van ebben a topicban.

Jó-jó, csak itt már az Isten se találja meg ezeket... de nekem mindegy, én csak szóltam.

Drótmalac

QuoteOriginally posted by Lac
Jó-jó, csak itt már az Isten se találja meg ezeket... de nekem mindegy, én csak szóltam.
Van fennt a sarokban egy keresõ(search) gomb, azzal érdemes néha megpróbálkozni:D  De ha oladanként gondosan végigolvasod ezt a topicot, akkor biztosan megtalálod azt, amirõl beszéltem, ha jó linket találsz(van néhány nyelvoktató vagy érdekes link) akkor megynitod és beteszed a kedvencekbe, én legalábbi ezt tenném;)

Drótmalac

QuoteOriginally posted by zsozso
Minden helyett legyen mondjuk offtopic ;D
Szerintem lehetne, és lehetne azt kérni, hogy ezek legyenek beragasztva felülre, nehogy elkallódjanak;)

zsozso

QuoteOriginally posted by Drótmalac
Szerintem lehetne, és lehetne azt kérni, hogy ezek legyenek beragasztva felülre, nehogy elkallódjanak;)
Meglesz.
Death is the only redemption

Ken-Shi_Kun

Azért az nem gyenge, hogy 23.00-kor lefekszek aludni, és 7-kor arra ébredek, hogy 2 oldallal odébb jártok :)
Okos pilóta alagútban nem katapultál...

Shock12

Tegnap este volt termelés, az biztos... az újoncok beindultak... de mostmár lesz jó kis forgalom, mert "mindenki" sok postot akar... mindegy, majd lenyugszanak a kedélyek, és visszatér minden a rendes kerékvágásba...

VASH

QuoteOriginally posted by Shock12
Tegnap este volt termelés, az biztos... az újoncok beindultak... de mostmár lesz jó kis forgalom, mert "mindenki" sok postot akar... mindegy, majd lenyugszanak a kedélyek, és visszatér minden a rendes kerékvágásba...

Figy akkor most ez a forum a japán nyelvel foglalkozik vagy magával a japán kultúrával?

mert az az igazság hogy valahol én is hibásnak érzem magam hogy el-offtopicolódott ez a forum csak azért mert nem tudok japánul és még régen írtam néhány kaki témát hogy ehez a fórumhoz is hozzátudjak szólni... ezért mindenkitõl utólag is bocsánatot kérek.

Most már látom a forum igazi mivoltát és próbálok majd normális hozzászólást be insertelni:ejj:
You can't stop me
I love the world with all its lies
You can't stop me
I'm close enough to kiss the sky
keep it to myself
keep it to myself

Shock12

Igen ebben a témában még nem volt példa "helyrebillentésre", szimplán azért mert még nem volt sok új arc, és mindíg csak kis kilengések voltak... dehát bekövetkezett a populációs robbanás, és eljött ez is. Semmi gond, a problémára orvosságot jelentenek az új témák. Ha viszont kérdésed van a témával kapcs, nyugodtan fordulj ide bizalommal...

VASH

QuoteOriginally posted by Shock12
Igen ebben a témában még nem volt példa "helyrebillentésre", szimplán azért mert még nem volt sok új arc, és mindíg csak kis kilengések voltak... dehát bekövetkezett a populációs robbanás, és eljött ez is. Semmi gond, a problémára orvosságot jelentenek az új témák. Ha viszont kérdésed van a témával kapcs, nyugodtan fordulj ide bizalommal...

oksa.

1.:Mivel érdemes kezdeni, vagy legalább hogyan fogjak bele ennek a nyelvnek a tanulásába... bármilyen frankó ötlet jöhet akár steroidok is:D
You can't stop me
I love the world with all its lies
You can't stop me
I'm close enough to kiss the sky
keep it to myself
keep it to myself

Ken-Shi_Kun

Elõször ajánlok egy tetszõlegesen kiválasztott kellõ mennyiségû szenvedéssel ötvözött ealhalálozást, majd a reinkarnáció kapunál ott fent a Japán felirat felé menni, onnan meg már gondolom minden megy simán :D

De ha kevésbé egyszerû megoldást válazt az ember, mondjuk lehet kezdeni az ELTE Japán tanszékénél, ahol van Japán oktatás, ott biztos tudják mi van...
Okos pilóta alagútban nem katapultál...

ArchElf

QuoteOriginally posted by VASH
oksa.

1.:Mivel érdemes kezdeni, vagy legalább hogyan fogjak bele ennek a nyelvnek a tanulásába... bármilyen frankó ötlet jöhet akár steroidok is:D
Buddhista föiskola rulz
:zen:
AE

あさ。。。あさだよ。。。あさごはん たべて がっこう いくよ。。。

0118 999 881 999 119 725...3

Shock12

Autodidakta módon, Netrõl. Megtalálod itt a linkeket. Érdemes elõször nagyjábol átolvasni, hogy mi az amitõl nem kell megijedni, és elkezdeni. Érdemes ismerkedni a hiraganákkal, és a katakanákkal, a nyelvtan alapjaival (ha megkérdeznek, hogy hívnak, legalább arra tudj válaszolni :D ), és ahogy nézed a filmeket, jegyzetelhetsz ki szavakat... (persze fel kell rakni jó szótárat). Ha tisztában vagy a két alapírásjel csoporttal, kezdheted a kanjikat a gyököktõl (erre én is innen jöttem rá).

Szerintem ... de biztos Ekuseru tud ajánlani jobb módszert, é már eléggé profi.

VASH

QuoteOriginally posted by Shock12
Autodidakta módon, Netrõl. Megtalálod itt a linkeket. Érdemes elõször nagyjábol átolvasni, hogy mi az amitõl nem kell megijedni, és elkezdeni. Érdemes ismerkedni a hiraganákkal, és a katakanákkal, a nyelvtan alapjaival (ha megkérdeznek, hogy hívnak, legalább arra tudj válaszolni :D ), és ahogy nézed a filmeket, jegyzetelhetsz ki szavakat... (persze fel kell rakni jó szótárat). Ha tisztában vagy a két alapírásjel csoporttal, kezdheted a kanjikat a gyököktõl (erre én is innen jöttem rá).

Szerintem ... de biztos Ekuseru tud ajánlani jobb módszert, é már eléggé profi.

az ötlet jó, csak hol a link?
ja és az lenne az utólsó hogy leüljek egy film elé jegyzetelni...
de a többi jöhet...:hehe:
You can't stop me
I love the world with all its lies
You can't stop me
I'm close enough to kiss the sky
keep it to myself
keep it to myself

Shock12

Vash kolléga... a link a bal felsõ sarokban van... az van ráírva, hogy "First"... és onnan meg mindíg a következõ lap... igen, végig kell nézni a threadet, mert már mi sem tudjuk, pontosan hol is vannak... de definitíve itt vannak valahol :p .

VASH

QuoteOriginally posted by Shock12
Vash kolléga... a link a bal felsõ sarokban van... az van ráírva, hogy "First"... és onnan meg mindíg a következõ lap... igen, végig kell nézni a threadet, mert már mi sem tudjuk, pontosan hol is vannak... de definitíve itt vannak valahol :p .

Aha, hát most az nem fog menni mivel éppen a vamipre huntert töltöm... erre a hozzászólásra is két percet kellett várnom:o

Tudom hogy fárasztó nektek is de legalább valami támpontot adjatok...
You can't stop me
I love the world with all its lies
You can't stop me
I'm close enough to kiss the sky
keep it to myself
keep it to myself

Shock12

Akkor te hogy akarod a linkeken lévõ dolgokat töltögetni, ha egy sima fórumoldallal is megszenvedsz :p ?!

Majd megnézem holnap pontosan, gondolom, addig tudsz várni...

Ekuseru

tanulj nyelvtant:
http://japanese.about.com/mmore.htm

tanulj kanjit:
http://web.uvic.ca/kanji-gold/

tanulj kanjit és szövegszerkessz sokat:
http://www.physics.ucla.edu/~grosenth/jwpce.html

menj könyvtárba és olvass gyerekkönyveket de sokat:
http://www.jfbp.org.hu/

errõl már lecsúsztál talán jövõre:rolleyes: :
http://www.animevilag.hu/?menu=forum&topik=358

GANBATTE!
日本 - 中國 - 한국

McDouglas

#977
Ez a 0. evfolyam naon is csabito. De ahogy elneztem, a vegen a vizsga arra a bizonyos egyetemre valo bejutasodat biztositja. Ez ciki, mer en bme-re szeretnek menni, es a ket egyetem kicsit uti egymast ^_^

Szal vajh meg lehet azt csinalni, hogy bme mellett oda jarok, es a vegen megkoszonom, es lelepek? ^^ Meresz gondolat lenne reszemrol, hogy felvetelizzek oda! LOL ;)
Hmm, ez meg a jovo muzsikaja, meglatjuk meg, de valami intenziv japan nyelvtanulasi lehetoseget kene keriteni :\ Mert ez a magadtol emgtanulod modszer nem az igazi, kell valami vezerfonal.
Kukorica Rox ^^

thebluesnote

Quotemenj könyvtárba és olvass gyerekkönyveket de sokat:
http://www.jfbp.org.hu/

Nem csak gyerekkönyvet, van ott egy nagy halom nyelvkönyv is... Más kérdés, hogy kicsit fogyóban vannak, mert senki nem viszi vissza ôket.

Ekuseru

QuoteSzal vajh meg lehet azt csinalni, hogy bme mellett oda jarok, es a vegen megkoszonom, es lelepek? ^^ Meresz gondolat lenne reszemrol, hogy felvetelizzek oda! LOL

a legtöbben úgy járnak oda (mint például én is :D ), szóval végülis ez egy kb. középfokú szintre felkészitõ fizetõs tanfolyam

QuoteNem csak gyerekkönyvet, van ott egy nagy halom nyelvkönyv is... Más kérdés, hogy kicsit fogyóban vannak, mert senki nem viszi vissza ôket.

én bizony nagyon böcsületes vagyok és mindig idõben visszaviszem ;)  de az tény hogy páran ide járnak "ingyen könyvet vásárolni"
日本 - 中國 - 한국

Shock12

McDouglas !! Kolléga ! Amennyiben valami kérdése van, bátran tegye fel (Gondolom a Mûszaki Infót céloztad meg ;) ). Tal'n annyit hozzáfûznék, hogy ha tényleg ezen intézménybe jelentkezel, mellette igen nehéz mást is odailleszteni (koránt sem lehetetlen, csak igen nehéz).

Ettõl fgtlenül tényleg kellene valaki, aki veri a fejemet, hogy tanuljam intenzívebben, de sajnos lefoglal eléggé engem is a tanulás...

Ekuseru

annyira nem nehéz mellette más iskolába járni...
az órák 2 - 3 után kezdõdnek ;)
日本 - 中國 - 한국

Shock12

Ekuseru, te tutira már eléggé othhon vagy a nyelvben. szeretném megtudni, hogy a bocsánatkérésnek tulajdonképpen hány formája is van, és mikor mit ilik használni (még ha tök null vagyok, és bemutatkozni ugyan mrá tudok, azért nem árt ezt is tudni :D )

Itachi

Domo Arigato Ekuseru-sama!
A linkek nagyon jók!Most már végre valóra válhat egyik legnagyobb álmom!Ureshii:hopp: :hopp: :hopp: :hopp: :hopp: :hopp: :hopp: :hopp:
And then the Mighty Dragon said: "lol noob"

Ekuseru

Sumimasen = bocsánat
Gomennasai = elnézést kérek
(használatuk izlés szerint :D )

leirok pár dolgot amit az órákon hallottam a tanároktól (nem mindegyik újdonság de hátha...)
1. az elköszönés illedelmesen: Shitsureishimasu (sayonara-val nagy hülyeség elköszönni hacsak nem Japánból távozol vagy az örökharcmezõkre :D )
2. az "anata" mint "te" elég illetlen kifejezés csak akkor használják ha elsõ találkozáskor nem ismerik sem a rangját sem a pozicióját a személynek
3. semmilyen esetben nem használunk a nevünkhöz kun-t, san-t, chan-t stb.-t
4. illetve a tanárok azt kérték, hogy ne szólitsuk õket sensei-nek mert azt csak az iskolások használják (???)
5. a "4" mint "shi" csak a szóösszetételekben kötelezõ de ha számról van szó akkor mondjunk inkább "yon"-t (ugye "shi = halál")

remélem nem irtam hülyeségeket ( hátha valéamelyik csoporttárs nézi a fórumot :rolleyes: )
日本 - 中國 - 한국

Ekuseru

#985
ja meg találtam valami érdekeset :hopp:
nézzétek meg jól mert nálunk ilyen soha nem lesz:p
http://hallphoto.lab.nu/2002-Misc/PICT0423_LS_Manga_Con_1?full=1
日本 - 中國 - 한국

Zelgadis

QuoteEkuseru írta vala

4.  a tanárok azt kérték, hogy ne szólitsuk õket sensei-nek mert azt csak az iskolások használják (???)
5. a "4" mint "shi" csak a szóösszetételekben kötelezõ de ha számról van szó akkor mondjunk inkább "yon"-t (ugye "shi = halál")


4.: akkor szólítsd shisho nak (nemtom hogy írják) (=mester :D)

5.: érdekes akkor az NGE ben miért mondanak Yongokit :confused:  (ne értsd félre, hiszek neked, csak furcsállom)
Meg a karate edzésről is az icsníszánsí maradt meg :) (bár azt nagyrészt magyar edző tartotta ^^")

Itachi

Thx Ekuseru eddig sokszor hallottam h így köszönnek el az anime kban(bár a dzsa ne is gyakori)de nem tudtam h shitsureishimasu nak írják.:eek:
And then the Mighty Dragon said: "lol noob"

Itachi

QuoteOriginally posted by Ekuseru
Sumimasen = bocsánat
Gomennasai = elnézést kérek
(használatuk izlés szerint :D )

leirok pár dolgot amit az órákon hallottam a tanároktól (nem mindegyik újdonság de hátha...)
1. az elköszönés illedelmesen: Shitsureishimasu (sayonara-val nagy hülyeség elköszönni hacsak nem Japánból távozol vagy az örökharcmezõkre :D )
2. az "anata" mint "te" elég illetlen kifejezés csak akkor használják ha elsõ találkozáskor nem ismerik sem a rangját sem a pozicióját a személynek
3. semmilyen esetben nem használunk a nevünkhöz kun-t, san-t, chan-t stb.-t
4. illetve a tanárok azt kérték, hogy ne szólitsuk õket sensei-nek mert azt csak az iskolások használják (???)
5. a "4" mint "shi" csak a szóösszetételekben kötelezõ de ha számról van szó akkor mondjunk inkább "yon"-t (ugye "shi = halál")

remélem nem irtam hülyeségeket ( hátha valéamelyik csoporttárs nézi a fórumot :rolleyes: )
4.Akkor minek kell őket szólítani??????(shidoshi?lol)
And then the Mighty Dragon said: "lol noob"

TurboK

QuoteOriginally posted by Ekuseru
ja meg találtam valami érdekeset :hopp:
nézzétek meg jól mert nálunk ilyen soha nem lesz:p
http://hallphoto.lab.nu/2002-Misc/PICT0423_LS_Manga_Con_1?full=1
Jézusom

Jó lovag, velünk tartasz-e Camelotba a kerekasztal lovagjai közé?

http://www.saunalahti.fi/cse/foobar2000.php target=_blank>http://web.axelero.hu/fka2636/dwnld_fb2k.png>