Számítógépes játékok hatása az egyén fejlõdésére

Started by Itachi, 2004-08-06, 12:44:52

Previous topic - Next topic

Itachi

Ezen thread azért alakult, hogy mindenki elmondhassa véleményét, és szidhassa az MTMSBS (sokan TV2 néven ismerik) Aktív címû mûsorában elhangzott játékos és GPS ocsárolást.Mert úgye a sok agresszív játék teszi a gyereket ámokfutóvá és nem mondjuk a szülõi nevelés..... :rolleyes: Ha valaki idegbeteg tökmindegy mivel jáccik, elõbb utóbb úgyis akcióba lép.A hiányos szülõi nevelés ellen meg a játékgyártok sem tehetnek semmit....Várom a megnyilvánulásokat.Az egész CS-scene sólisztgyurma-lázban ég. :uzi:  :zen:
And then the Mighty Dragon said: "lol noob"

Xaga

Még szerencse hogy a Carmageddont nem mutatták mert akkor olyan szülõi tiltakozás lenne a játékok ellen...
Meg aztán a Marió Kart alatt adrenalin termelõdik és függõvé válik. (mint ahogy az anyuka mondta) Hát nem tom én a Mario Kartot vakon végig viszem elsõ helyen. A CS-nél pedig ha profik ellen játszom akkor meg még kisem dukom az orrom és má headshottot kaptam. SZVSZ fps és verekdeõs gamék jó feszültség levezetésére aki pedig nem képes megkülönbõztetni a valóságot és virtuális valóságot és félõ hogy agresszív szadista PK lesz a valóségban az játszon inkább Manó Matekot.

Itachi

Quote from: XagaMég szerencse hogy a Carmageddont nem mutatták mert akkor olyan szülõi tiltakozás lenne a játékok ellen...
Meg aztán a Marió Kart alatt adrenalin termelõdik és függõvé válik. (mint ahogy az anyuka mondta) Hát nem tom én a Mario Kartot vakon végig viszem elsõ helyen. A CS-nél pedig ha profik ellen játszom akkor meg még kisem dukom az orrom és má headshottot kaptam. SZVSZ fps és verekdeõs gamék jó feszültség levezetésére aki pedig nem képes megkülönbõztetni a valóságot és virtuális valóságot és félõ hogy agresszív szadista PK lesz a valóségban az játszon inkább Manó Matekot.
Ja kíváncsi volnék mikor jön majd az a hír, hogy a tíz éves Pistike Nagykátán leölte egész rokonságát mert megvonták tõle a sólisztgyurmát.... :beeee:  :zen:
And then the Mighty Dragon said: "lol noob"

Komplikato

Na igen. Sose tûnik fel senkinek, hogy a legkevesebb erõszakos cselekmény pont a "forrásnál" van, ahol a legdurvább game-ek, Anime-ok és filmek készülnek: Japánban?
Talán mert van ott egy nevelési kúltura? Vagy mer van nevelés?
Vagy mert ha bekattan a gyerek/felnõt, nem 2-3 után tûnik fel?
Mert figyelnek egymásra?
Tudja fene.

Amúgy azt hiszem "sókerámia" a hivatalos megnevezés :)
"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide) 

Ramiz

Szerintem nem olyan egszerûen eldobható a téma, hogy "hülyeség, a véres játékok/filmek stb nem tesznek agresszívvé". Azok a játékok igenis veszélyesek (persze, egy agyilag teljesen rendben levõ gyereknél talán nem, de nem olyan egyértelmû a határ), amelyek az erõszakot, halált, gyilkolást kicsinyítik, azaz jelentéktelenné, viccessé teszik. Sok nagyon utált, meghurcolt játékban (és az animékben) azonban általában (a meglátásom szerint) nem ez a helyzet, hanem inkább az "elrettentõ" irányban vannak.
Persze, a fene tudja.
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Itachi

Quote from: RamizSzerintem nem olyan egszerûen eldobható a téma, hogy "hülyeség, a véres játékok/filmek stb nem tesznek agresszívvé". Azok a játékok igenis veszélyesek (persze, egy agyilag teljesen rendben levõ gyereknél talán nem, de nem olyan egyértelmû a határ), amelyek az erõszakot, halált, gyilkolást kicsinyítik, azaz jelentéktelenné, viccessé teszik. Sok nagyon utált, meghurcolt játékban (és az animékben) azonban általában (a meglátásom szerint) nem ez a helyzet, hanem inkább az "elrettentõ" irányban vannak.
Persze, a fene tudja.
Iiigen..Amirõl te beszélsz ,az szerintem a Manhunt kategória. Az tényleg egy olyan játék amire én is azt mondom, hogy brutál.nem elég,hogy vizuálisan durva, de hangulatilag is brutál ember kell hozzá.Ha meg az illetõ nem az, akkor vagy rosszul alszik tõle és egyidõ után abbahagyja, vagy jáccik vele tovább és tpényleg bekattan.Más példa viszont tényleg nincs. :zen:
And then the Mighty Dragon said: "lol noob"

Tiaro

Hehe, ezt én is olvastam CShun, már ott is megmondtam a magamét.
A durva gusztustalan játékoknál (a legjobb, amikor két kissrác valami aranyos állatos autóversennyel zúzza  :nagyere: ) sokkal jobb, ha a gyerek rátapad a kereskedelmi TVkre, oszt a Big Bránerbõl frankón megtanulja mi is az az erkölcs, meg a helyes viselkedés.
Lame.  vagy inkább: :lame:
Az is mekkora szemétség, hogy ezek a brutális szociophaták virtuális játékokkal elégítik ki az adrenalin-igényüket ahelyett, hogy a városban rodeoznának, vagy fiatalabbakat vernének össze az úton.
Amúgy meg ha jól hallottam, Godyék is szeretnének hivatalosan reagálni a dologra.
Mivel nem kaptam olyan menõ gyurmát a boltban, ezért megyek szétlövök néhány arcot, és jól azt képzelem, hogy tömeggyilkos vagyok.  :comp:
I walk a lonely road / The only one that I have ever known
Don't know were it goes / But it's home to me and I walk alone
I walk this empty street / On the boulevard of broken dreams
Where the city sleeps / And I'm the only one and I walk alone

Chronos

Itachi mondj egy új topic-címet, mert ez a "sólisztgyurma" egy kicsit félrevezetõ...:)
Ha nem kapok új címet, akkor átrakom az egészet az offtopicba...:P

CHRONOS

Xaga

Quote from: ChronosItachi mondj egy új topic-címet, mert ez a "sólisztgyurma" egy kicsit félrevezetõ...:)
Ha nem kapok új címet, akkor átrakom az egészet az offtopicba...:P

Számítógépes játékok hatása az egyén fejlõdésére
Sólisztgyurma vs CS
Számítógépes játékok a média tükrében
Mibõl lesz az aggresszív cserebogár
Lásd Offtopic

Itachi

Quote from: ChronosItachi mondj egy új topic-címet, mert ez a "sólisztgyurma" egy kicsit félrevezetõ...:)
Ha nem kapok új címet, akkor átrakom az egészet az offtopicba...:P

CHRONOS
Támadás a CS és általában a játékok ellen.Ez az én ötletem.Bár Xaga javaslatai is jók. Válaszd ameik szimpibb. :zen:
And then the Mighty Dragon said: "lol noob"

Chronos


Tiaro

Hehehe. Rend a lelke mindennek. De még inkább a CPU.  :jee:
I walk a lonely road / The only one that I have ever known
Don't know were it goes / But it's home to me and I walk alone
I walk this empty street / On the boulevard of broken dreams
Where the city sleeps / And I'm the only one and I walk alone

Damnatus

Hali!

Igen a játékok veszélyt rejtenek magukban. Mint A kés, a villa stb.  :muhahah:

Meske

Quote from: DamnatusHali!

Igen a játékok veszélyt rejtenek magukban. Mint A kés, a villa stb.  :muhahah:
Pontosan:
Kés villa, olló, játék gyerek kezébe nem való! :D  :hahaha:


De most komolyan:
az öcsém pl. kisebb korában sokat játszott a DOOM1-2vel, s amiatt azóta fél a sötétben (persze nem valja be, hogy ezért :rolleyes: ), s kicsi korában sosem mert tök sötétben lenni, mert azt hitte, hogy mindjárt jönnek a szörnyek. Mostmár tudja, hogy nem fog elõugrani egy démon a sötétbõl, de azért még egy kicsit benne van a sötéttõl való félés. S néha, ha ilyesmi játékokkal játszik, s mondunk neki valamit, elkezdi hangosan kiabálni, hogy "K*S!!!! Hagyjál már békén!" És hasonlók...
Sõt néha, ha bedühödik valakire valamiért elkezdi vérszomjasan püfölni, s olyan mint egy õrült, de szerencsére nem valami erõs (legalább is hozzám képest  :rolleyes: )... De szerencsére ez nem olyan gyakori.  :o
Egyszóval ezt teszik az emberrel a vérszomlyas játékok, fõleg, ha még kicsi az illetõ.

The secret to concentration is the acceptance of endless distractions.

Karma XXL

Quote from: MeskePontosan:
Kés villa, olló, játék gyerek kezébe nem való! :D  :hahaha:


De most komolyan:
az öcsém pl. kisebb korában sokat játszott a DOOM1-2vel, s amiatt azóta fél a sötétben (persze nem valja be, hogy ezért :rolleyes: ), s kicsi korában sosem mert tök sötétben lenni, mert azt hitte, hogy mindjárt jönnek a szörnyek. Mostmár tudja, hogy nem fog elõugrani egy démon a sötétbõl, de azért még egy kicsit benne van a sötéttõl való félés. S néha, ha ilyesmi játékokkal játszik, s mondunk neki valamit, elkezdi hangosan kiabálni, hogy "K*S!!!! Hagyjál már békén!" És hasonlók...
Sõt néha, ha bedühödik valakire valamiért elkezdi vérszomjasan püfölni, s olyan mint egy õrült, de szerencsére nem valami erõs (legalább is hozzám képest  :rolleyes: )... De szerencsére ez nem olyan gyakori.  :o
Egyszóval ezt teszik az emberrel a vérszomlyas játékok, fõleg, ha még kicsi az illetõ.

OffT: A Doom2vel én is sokat játszom mostanában :uzi: :whoah:

OnT: Az én öcsém a System Shock 2-vel járt hasonlóan, csak õ idõsebb (mint a te öcséd anno volt), de keltett benne egy erõsebb arachnophobiát...

Attól még nem feltétlen ellenzem õket. Hogy mit szabad, és mit nem, a szülõk kötelessége eldönteni. Megint más, hogy az elmélet szép, a gyakorlatban meg másképp megy  :3x3:

Mondjuk itt egy példa a számítógépen lógó kisgyerekre: http://bash.org/?14207 Persze persze tudom hogy ez egy amerikai gyerek, de afelé haladunk mi is  :ejj:

Xaga

Doom jó dolog föleg az a verziója amit kicsit átrajzoltak (fogkefével kell meni, a rakétevetõ csirkét lõ ki és a fõ fegyver a tojás:D)

Damnatus

Hali!

Igen, de a gond nem a játékkokkal van, hanem azzal, hogy nem a rendeltetésnek megfelelõen (azaz a megfelelõ kort és szellemi képességeket betartva) használják. kevés szülõnek van ideje manapság figyelni erre, + a gyerek a tv-ben sõt, mindenhol erõszakot lát. és nem csak a filmekben. Nézz meg egy hiradót, és ugyanannyi szörnyûséget látsz, mint egy hentelõs filmben.

Meske

Quote from: XagaDoom jó dolog föleg az a verziója amit kicsit átrajzoltak (fogkefével kell meni, a rakétevetõ csirkét lõ ki és a fõ fegyver a tojás:D)
Igen, azt a verziót én is ismerem, az tényleg nagyon jó.  :jee:


Az ilyen játékok nem egy felnõttet, vagy akár egy tizenévest ront el, hanem inkább a kisebbeket, akik még jobban befolyásolhatók. (pl. az öcsém most 10 és fél éves) Az a legnagyobb gond, hogy a mai gyerekek már a szüleikre sem hallgatnak igazán. Bármit mond a szülõ csak elmegy a füle mellett a gyereknek, s csak annyit mond, hogy "persze-persze", közben meg így gondolják: "Á, ugyis csak meg akar rémiszteni...." Sajna sok helyen így megy a hejzet, meg sok gyerek nagyon el van kényeztetve, s a szülei mindent megvesznek, amit akar, s nem törõdnek vele, hogy milyen egy játék, s nem igazán kellene ilyenekkel tömni a kis lurkó fejét.

Mondjuk az is igaz, hogy a való élet is elég kegyetlen, van honnan tanulni a rosszat.... :(

The secret to concentration is the acceptance of endless distractions.

Tiaro

Röviden: az utánunk következõ generáció maga lesz a rémálom. Komolyan nem szeretném tudni, mi történik, ha az FPS-eken, alkoholon, ostoba TV-baromságokon nevelkedõ mini-rambók felnõnek. Mindezt úgy, hogy a szülõknek sokszor nincs is lehetõsége komolyan foglalkozni a gyerekkel. Amit megköszönhetünk a kedves vezetésnek, de ez más téma.
Aztán jön a kisebbség, a drogkérdés, a szingli-jelenség, + egy- két kellemes mellékhatás, ami a mostanában trendi majdnem fogyasztói társadalmunkkal jár.
Szépnek ígérkezik a jövõ... ha az akciójátékok káros hatása lenne a legfõbb probléma, mindenki elrebeghetne egy hála-imát.
Miért fújják így fel? Mert a XXI. században élünk. Lehet gyújtani az örömtüzeket.

Pesszimista-paranoid megnyilvánulásunkat olvasták.
I walk a lonely road / The only one that I have ever known
Don't know were it goes / But it's home to me and I walk alone
I walk this empty street / On the boulevard of broken dreams
Where the city sleeps / And I'm the only one and I walk alone

Xaga

Quote from: TiaroRöviden: az utánunk következõ generáció maga lesz a rémálom. Komolyan nem szeretném tudni, mi történik, ha az FPS-eken, alkoholon, ostoba TV-baromságokon nevelkedõ mini-rambók felnõnek. Mindezt úgy, hogy a szülõknek sokszor nincs is lehetõsége komolyan foglalkozni a gyerekkel. Amit megköszönhetünk a kedves vezetésnek, de ez más téma.
Aztán jön a kisebbség, a drogkérdés, a szingli-jelenség, + egy- két kellemes mellékhatás, ami a mostanában trendi majdnem fogyasztói társadalmunkkal jár.
Szépnek ígérkezik a jövõ... ha az akciójátékok káros hatása lenne a legfõbb probléma, mindenki elrebeghetne egy hála-imát.
Miért fújják így fel? Mert a XXI. században élünk. Lehet gyújtani az örömtüzeket.

Pesszimista-paranoid megnyilvánulásunkat olvasták.

Már csak az internetet kéne továbbfejleszteni mátrixá egy kis króm a testbe és tiszta Cyberpunk. És a poén benne hogy ezek a dolgok uton is vannak. A játékok egyre valóság hûbbek egyre véresebbek nesokára az egész érzékszimulációs rendszert összezsugorítják egy walkmanba amibõl egy kábel áll ki. Fogod a kábelt és bedugod a fejedben lévõ csatlakozóba. Tiszta virtuál riality . Amúgy egyetértek Tiaroval. Üdv a XXI században pancser  :beeee:

Manu

Quote from: XagaMár csak az internetet kéne továbbfejleszteni mátrixá egy kis króm a testbe és tiszta Cyberpunk. És a poén benne hogy ezek a dolgok uton is vannak. A játékok egyre valóság hûbbek egyre véresebbek nesokára az egész érzékszimulációs rendszert összezsugorítják egy walkmanba amibõl egy kábel áll ki. Fogod a kábelt és bedugod a fejedben lévõ csatlakozóba. Tiszta virtuál riality . Amúgy egyetértek Tiaroval. Üdv a XXI században pancser  :beeee:

A számból húztátok ki a szót. Már évek óta mondom, hogy William Gibson egy látnok volt. :angyali:

Damnatus

Hali!

Nem hagyhatjuk, hogy a világ ilyen irányba fejlõdjön tovább! Meg kell mentenünk! Vagy elpusztítanunk!  :rotflol:

Dragon

Igen, szerintem is pusztítsuk el!
Na jó, nem kell az egész világot, az mégis pazarlás lenne. Csak a baj fõ forrását.
Végül is, ha most kivégezzük a kb. 6 milliárd potenciális gyilkost vagy egyéb bûnözõt, akkor megoldódik minden.

Komolyra fordítva a szót, igazándiból nem hiszem, hogy létezik egy egyetemes szabály, hogy hogyan kell nevelni ill. befolyásolni egy-egy gyereket vagy akár felnõttet. Mind különbözõek vagyunk, és ugyanazon társadalmi/érzelmi behatásoktól különbözõképp módosul a tudatunk.
Ezt majd a jövõ klónozott/génmanipulált népessége talán kiküszöböli, és akkor minden tökéletesen fog mûködni.
Talán ha az elsõ néhány ember a Földön olyan neveltetést kapott volna (mittoménkitõl), hogy felelõsségtudó, rendes, normális szülõk lettek volna, akkor talán ugyanebben a szellemben, normális tisztességes embernek nevelték volna az utánuk következõ generációt, azok meg az õutánuk következõt, és így tovább. De sajnos nem ez lett, bárki is csinálta az emberiséget, már az elején elbaszta.
Mindenesetre a mostasni szülõknek tudniuk kellene (...na ez lehetetlen tulképpen) hogy mik azok a külsõ hatások, amik a helyes irányba mozdítják a gyermekük gondolkodását. Ez olyan, mint egy nagyon keskeny kötélen egyensúlyozni.
Ki-ki a saját kötelén terelgeti a gyerekét, de szerintem elõbb-utóbb leesik mindegyik... csak sajna nem magát zúzza össze legtöbbször, hanem az alatta állókat.
"And there was war in heaven.
Michael and his angels fought against the Dragon, and the Dragon fought and his angels, and prevailed not.
Neither was their place found anymore in Heaven.
And the Great Dragon was cast out, that old serpent called the devil and Satan which deceiveth the whole world,
he was cast out into the Earth and his angels were cast out with him."
[Revelations 12:7-9]

Feldin

A jövõ....
Inkább hagyjuk. Reménytelen.
Agymosott zombi banda lesz mindenki...
A jelen is szar na de a jövõ...
http://myanimelist.net/animelist/Feldin


topok:
anime film: Ghibli összes, Akira, Perfect Blue, Grave of the firefly
anime sorozat: Azumanga Daioh, School Rumble, Kare Kano, FLCL, Excel Saga, Kino no Tabi, Haibane
manga: I''s

Dragon

Ez az, meg minek aggódunk a jövõ generációk miatt, ha már ma elpusztítják nekünk az egész világot az ilyen Bush-félék meg Oszama-félék, nem?
"And there was war in heaven.
Michael and his angels fought against the Dragon, and the Dragon fought and his angels, and prevailed not.
Neither was their place found anymore in Heaven.
And the Great Dragon was cast out, that old serpent called the devil and Satan which deceiveth the whole world,
he was cast out into the Earth and his angels were cast out with him."
[Revelations 12:7-9]

.Attila

Nevelés -> többek között ezért is jó lenne egy kis pszichológiát tanítani a középsuliban (mert hasznos, a késõbbi életünkben használható dolgokat bezzeg nem tanulunk...)

Dragon

Igaz, igaz, csak az az érzésem, hogy ha ezt így kijelentenéd egy akármilyen középsuli folyosóján egy szünetben, akkor néhány lila folttal kellene távoznod.
Nem azt mondom, hogy én rajongtam az oktatásért, de a legtöbb mai fiatal (akinek nem inge ne vegye magára!) egyenesen ellenszegül bármiféle oktatói tevékenységnek.
Ne vegyétek öntömjénezésnek, de én például technikus létemre külön filozófia órára jártam a középsuliban, ahol csak a gimis osztályoknak tartottak ilyet. És ezt az egy órát még fõsulin is hiányoltam, pedig világ életemben a reál dolgok érdekeltek.
"And there was war in heaven.
Michael and his angels fought against the Dragon, and the Dragon fought and his angels, and prevailed not.
Neither was their place found anymore in Heaven.
And the Great Dragon was cast out, that old serpent called the devil and Satan which deceiveth the whole world,
he was cast out into the Earth and his angels were cast out with him."
[Revelations 12:7-9]

Damnatus

Hali!

Az agymosott embereket könnyebb irányítani!

Lacos

OFF
Brrr, a filozófiától a hideg ráz :)
ON

Én 8 éves korom óta játszom PCs játékokkal, kezdve a Prince of Persia-tól, az F1GP1tõl napjainking. 10 éves lehettem, amikor elõször játszottam a Wolf3Dvel. Majd jött a doom és a többiek. Azért nem lettem tömeggyilkos, de ha engem kérdeztek, én nagyon odafigyelnék arra, hogy a gyerekem mit játszik a gépen (persze gyerekem még nincs, hisz csak most haladok a 21 felé). A kisgyerekeket fokozottan óvni kell, a kamaszokkal pedig fel kell mérni, hogy mi az, amit "elvisel" a személyiségük. Szerintem vannak olyan 14 évesek, akiknek oda lehet adni a GTA-t, és vannak olyan 16-17 évesek, akiknek a sportprogramoknál "keményebbet" a kezébe nem adnék. Persze ez is a neveléstõl függ.

Egyébként abban biztos van vmi, hogy hogyha nem játszanék, akkor többet lennék emberek között. És ez valószínûleg a fiatalabbakra mégjobban igaz.

És a (mai) TVnél szerintem nincs rosszabb. Sõt, én az egész offline médiát úgy ahogy van ide veszem (tisztelet a ritka kivételnek).

Ramiz

1. Azért ne lássátok ennyire rossznak a jövõt.
2. Most õszintén, az ember azért játszik ilyen játékokkal, hogy szétlõhesse a sok mocskos rohadékot (akikben a tanárát/padtársnõjét/testvérét) látja. És a legtöbben nem õrülnek meg tõle. Legfeljebb eszedbe jut, hogy igen, most pisztolyt ránthatnál, és megölhetnéd. De nem teszed meg. Te nem. Az a srác, aki végül megtette, szintén azt hitte, hogy nem fogja. De "belülrõl" nem lehet hideg fejjel az õrültségrõl beszélni. Mindvégig azt hiszed, hogy igazad van... Vigyázni kell... Trigunt kellene nézetni a néppel kötelezõen.
"No one has the right to take anothers life."
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!