Main Menu

Final Fantasy Rulez

Started by Nephilim, 2004-01-15, 21:33:49

Previous topic - Next topic

Shadowolf

Srácok, ez itt mind szép és jó, de nem kéne lassan visszakanyarodni a topic eredeti témája felé? ^^"

.Attila

QuoteOriginally posted by phr0zen
Nos ha neked egy grafika adja az élvezetet egy rpg-ben...:ejj:

De mindegy.A LOTD meg egyszerűen csak hihetetlen monoton!:p

Azért a grafikának mindenhol nagy szerepe van, ezt nem tagadhatod. De persze a grafika nem minden.

Visszakanyarodni a témához? ööö... a FF VII nagyon jó játék :)

phr0zen

QuoteOriginally posted by Trivi
Azért a grafikának mindenhol nagy szerepe van, ezt nem tagadhatod. De persze a grafika nem minden.


A grafika semmit nem jelent egy RPG-ben.

.Attila

QuoteOriginally posted by phr0zen
A grafika semmit nem jelent egy RPG-ben.

De, nekem igen. Asszem erről felesleges vitáznunk, szubjektív a dolog.
Ha csak a történet lenne fontos, akkor könyvet olvasnánk, nem? Ezért is fontos még a hang pl., ami a Chrono Crossban sokkal jobb, meg grafika is, és nagyon kellemes hangulata van, ami a Chrono Triggerben kevésbé mondható el, bár ott sem rossza a hang, de messze nem éri utól a Crosst.

phr0zen

QuoteOriginally posted by Trivi
De, nekem igen. Asszem erről felesleges vitáznunk, szubjektív a dolog.
Ha csak a történet lenne fontos, akkor könyvet olvasnánk, nem? Ezért is fontos még a hang pl., ami a Chrono Crossban sokkal jobb, meg grafika is, és nagyon kellemes hangulata van, ami a Chrono Triggerben kevésbé mondható el, bár ott sem rossza a hang, de messze nem éri utól a Crosst.

Nono,nem lesz a Cross soha a büdös életbe akkora game mint a trigger...;)

Ha meg audiovizuális bemutatót akarsz,akkor ne RPG-vel játsszál,hanem vmi ****agyú FPS-el,azokban rengeteg az ilyesmi.:p

Nephilim

QuoteOriginally posted by Trivi
De, nekem igen. Asszem erről felesleges vitáznunk, szubjektív a dolog.
Ha csak a történet lenne fontos, akkor könyvet olvasnánk, nem? Ezért is fontos még a hang pl., ami a Chrono Crossban sokkal jobb, meg grafika is, és nagyon kellemes hangulata van, ami a Chrono Triggerben kevésbé mondható el, bár ott sem rossza a hang, de messze nem éri utól a Crosst.

Azért szerintem egy plusszos paraméter sosem lehet negatívum. Ha jobb a grafika, az élmény is teljesebb. Vagy a c64-es "jobbra vagy balra mész?" grafika nélkül akkora nagy feeling lett volna?
 :confused:
"God's in his heaven. All's right with the world."

Chronos

Chrono Triggerről annyit, hogy mindkettő jó, a grafika is, és a hang is...:)
Ha valakinek nem tetszik, az ne próbálja ki, és nem tudja mekkora hülyeséget csinált...
Rengeteg rpgvel játszottam, és még 1 sem tudta visszahozni a Chrono Trigger hihetetlen hangulatát, és a zenéje is elsőosztályú...;)

CHRONOS

.Attila

QuoteOriginally posted by Chronos
Chrono Triggerről annyit, hogy mindkettő jó, a grafika is, és a hang is...:)
Ha valakinek nem tetszik, az ne próbálja ki, és nem tudja mekkora hülyeséget csinált...
Rengeteg rpgvel játszottam, és még 1 sem tudta visszahozni a Chrono Trigger hihetetlen hangulatát, és a zenéje is elsőosztályú...;)

CHRONOS

Végigjátszottam, több endinget is behoztam, nem a levegőbe beszélek.
Ezek után kíváncsi lennék, hogy a PSX-es egyenlő-e a SNES-essel.
phr0zen: elolvasom a véleményed, ha az kulturáltan van megfogalmazva. Az FPS-eket meg csak hálózatban szeretem, és pont ott nem túlzottan érdekel a grafika. (baromira élveztem a kicsit gyenge grafikájú Blood-ot).
RPG grafika: persze nem a legfontosabb, de azok a régi rpg-k túl gyengék voltak. Most példaként felhozom az FF VII-et meg VIII-at. A VIII grafikailag jobb volt ugyan, a VII mégis messze lekörözte.
Ez viszont szvsz a Chrono sorozatra nem igaz. Mindkettőnek élvezetes, különleges története van, igaz, a Cross végét két gyenge főellenséggel elrontották. De változatlanul tartom, hogy a Crossnak sokkal különlegesebb, varázslatosabb stb. hangulata van. Na meg zenéje (bár egy-kettőt a Triggerből vettek, de a legszebbeket, pl. intro, nem).

Karma XXL

#98
QuoteOriginally posted by Trivi
Végigjátszottam, több endinget is behoztam, nem a levegöbe beszélek.
Ezek után kíváncsi lennék, hogy a PSX-es egyenlö-e a SNES-essel.

Igen, csak raktak bele 1-2 anime FMV-t. Nekem megvan az FF6 PSX-re, az is csak 3 filmmel több (még nem vittem végig ezt a verziót, de mondjuk az intró gyönyörü :) Ez se meglepö a Squaretöl :) )

EDIT: Opera kontra magyar nyelv :)

SlEePwAlKeR

hú, én már baromi régen nem játszottam FF-el, pedig régebben majdnem minden nap nyomtam..ja és Tactics ruleez^^ messze annak van a legjobb sztorija, harcrendszere újrajátszási lehetősége stb.
"Put a stake through my heart!
And drag me into sunlight
So awake for your greed
As you're slaying the dreamer"

Karma XXL

QuoteOriginally posted by SlEePwAlKeR
hú, én már baromi régen nem játszottam FF-el, pedig régebben majdnem minden nap nyomtam..ja és Tactics ruleez^^ messze annak van a legjobb sztorija, harcrendszere újrajátszási lehetösége stb.

Nem megmondtam :D

Közben haladok rendesen a CC-vel, nem rossz :) csak eddig még nem okozott meglepetést... De azért jót vigyorogtam a (talán) Greco nevü figurán, mintha most szabadult volna a Cartoon Network Mucha Lucha c. rajzfilméböl :D

SlEePwAlKeR

a CC az nagyon jó..lenne, ha a szereplők rendelkeznének saját személyiséggel is. Így csak egy átlgaso RPG, jó zenével. Legalábbis számomra.
"Put a stake through my heart!
And drag me into sunlight
So awake for your greed
As you're slaying the dreamer"

Karma XXL

QuoteOriginally posted by SlEePwAlKeR
a CC az nagyon jó..lenne, ha a szereplök rendelkeznének saját személyiséggel is. Így csak egy átlgaso RPG, jó zenével. Legalábbis számomra.

Jogos, most pl. tényleg nagy hiba a fösrác némasága, meghát 48 játszható szereplönek nem könnyü lelket faragni :) Inkább ne raktak volna be annyit :lame:

SlEePwAlKeR

hát igen, Chrono Trigger rulz^^
"Put a stake through my heart!
And drag me into sunlight
So awake for your greed
As you're slaying the dreamer"

.Attila

QuoteOriginally posted by SlEePwAlKeR
hát igen, Chrono Trigger rulz^^

Na mert ott aztán Chronosnak nagy személyisége van...

SlEePwAlKeR

QuoteOriginally posted by Trivi
Na mert ott aztán Chronosnak nagy személyisége van...

nem Chronos hanem Chrono:)  de egyébként igenis van személyisgée, még ha nem is beszlé. szerintem legalábbis sokkal egyénibb, mint ez a Serge gyerek..és a CTben legalább a többi szereplő egyéni^^

télleg a Radical Dreamers-t ismeritek?^^(CT2)
"Put a stake through my heart!
And drag me into sunlight
So awake for your greed
As you're slaying the dreamer"

.Attila

#106
QuoteOriginally posted by SlEePwAlKeR
nem Chronos hanem Chrono:)  de egyébként igenis van személyisgée, még ha nem is beszlé. szerintem legalábbis sokkal egyénibb, mint ez a Serge gyerek..és a CTben legalább a többi szereplő egyéni^^

télleg a Radical Dreamers-t ismeritek?^^(CT2)

Oops, my mistake :) Semmivel sem nagyobb egyéniség szvsz, mint Serge. És hogy nincsenek egyéniségek a Chrono Crossban... hogy sok karakter van, nem azt jelenti, hogy egyiknek sincs személyisége. Szerintem titeket az zavar, hogy sok a karakter, és nem koncentrálódik a figyelem csak néhányra, emiatt tűnhet úgy, hogy nincsenek személyiségek. Azért nem kis teljesítmény 44 karakternek egyedülálló személyiséget adni (mert igenis mindegyiknek van).

és aki mégegyszer szidni meri a Chrono Cross-t, arra ráeresztem a csajomat :D

Karma XXL

QuoteOriginally posted by Trivi
Oops, my mistake :) Semmivel sem nagyobb egyéniség szvsz, mint Serge. És hogy nincsenek egyéniségek a Chrono Crossban... hogy sok karakter van, nem azt jelenti, hogy egyiknek sincs személyisége. Szerintem titeket az zavar, hogy sok a karakter, és nem koncentrálódik a figyelem csak néhányra, emiatt tűnhet úgy, hogy nincsenek személyiségek. Azért nem kis teljesítmény 44 karakternek egyedülálló személyiséget adni (mert igenis mindegyiknek van).

és aki mégegyszer szidni meri a Chrono Cross-t, arra ráeresztem a csajomat :D

Azért az tény, hogy jópár (eddig) elég jelentéktelen(nek tűnő) szereplő van.

Nem szidom a CC-t, lévén jól eljátszogatok vele, meghát félek a csajodtól :eek:

Chronos

QuoteOriginally posted by Trivi
Na mert ott aztán Chronosnak nagy személyisége van...
Ja hogy előtte legalább 3x mondtam, hogy nem onnan van a nevem? :D
Hát végülis kit érdekel, nem kell a postjaimat elolvasni...:p

CHRONOS

Itachi

QuoteOriginally posted by Trivi
Oops, my mistake :) Semmivel sem nagyobb egyéniség szvsz, mint Serge. És hogy nincsenek egyéniségek a Chrono Crossban... hogy sok karakter van, nem azt jelenti, hogy egyiknek sincs személyisége. Szerintem titeket az zavar, hogy sok a karakter, és nem koncentrálódik a figyelem csak néhányra, emiatt tűnhet úgy, hogy nincsenek személyiségek. Azért nem kis teljesítmény 44 karakternek egyedülálló személyiséget adni (mert igenis mindegyiknek van).

és aki mégegyszer szidni meri a Chrono Cross-t, arra ráeresztem a csajomat :D
:lol: Ez a gif haláli!!!!:hopp: :hopp: :hopp: :zen:
And then the Mighty Dragon said: "lol noob"

.Attila

QuoteOriginally posted by Chronos
Ja hogy előtte legalább 3x mondtam, hogy nem onnan van a nevem? :D
Hát végülis kit érdekel, nem kell a postjaimat elolvasni...:p

CHRONOS

Nem azért írtam, mert esetleg azt akartam írni, hogy onnan van a neved. Egyszerűen csak elfelejtettem, hogy simán Chrono.

Chronos

QuoteOriginally posted by Trivi
Nem azért írtam, mert esetleg azt akartam írni, hogy onnan van a neved. Egyszerűen csak elfelejtettem, hogy simán Chrono.
Akkor my mistake...;)

CHRONOS

Soridan

Jesszus.... most mégis mit számít melyik a 'jobb' ?? :ejj: Tessék mindegyikkel görcsös összehasonlítgatás nélkül játszani! :P :)

Én amondó vagyok, hogy mivel minden rpg-nek más a története, mások a szereplők (jó esetben), nem hasonlítgatom őket nagyon. Gyerekek, make love, not war! ;)

És hogy on legyek: FF rulez! :cool:
Ehavi bölcsesség: Három út vezet a mennyországba. Milyen kár, hogy senki nem jár rajtuk.

Bruce

QuoteOriginally posted by Trivi
Oops, my mistake :) Semmivel sem nagyobb egyéniség szvsz, mint Serge. És hogy nincsenek egyéniségek a Chrono Crossban... hogy sok karakter van, nem azt jelenti, hogy egyiknek sincs személyisége. Szerintem titeket az zavar, hogy sok a karakter, és nem koncentrálódik a figyelem csak néhányra, emiatt tűnhet úgy, hogy nincsenek személyiségek. Azért nem kis teljesítmény 44 karakternek egyedülálló személyiséget adni (mert igenis mindegyiknek van).

és aki mégegyszer szidni meri a Chrono Cross-t, arra ráeresztem a csajomat :D

Na ja, lehet hogy van, de egy eccerű mezei halandónak lehet, hogy nehezebb nyomon követni a karakterek egyéni sztoriját, indítékait, jellemét, mint mindezt megalkotni (mer ugyebár aki készíti a gamét, az tisztában van mindennel, mi meg ott bogozzuk ki a szálakat...)

Szóval igazad van: az zavar, hogy sok a karakter. Ezért választottam ki négy-öt karit, és csak azokkal megyek (bár csak nemrég kezdtem, szóval lehet, hogy ezt csak az elején tehetem meg :D )

És hogy topicbavalót is mondjak: tudna valaki segíteni az FF7 és az FF8 PCs verziójának megszerzésében?

And my soul from out that shadow that lies floating on the floor
Shall be lifted - nevermore!

Soridan

QuoteOriginally posted by Bruce579
És hogy topicbavalót is mondjak: tudna valaki segíteni az FF7 és az FF8 PCs verziójának megszerzésében?

Nemrég volt nálam mindkettő, de FFVII harmadik cédéje hibás, FF8 pedig valami harmadkézből kölcsönbe... oh, ezzel gondolom nem sokat segítettem.... :(
Ehavi bölcsesség: Három út vezet a mennyországba. Milyen kár, hogy senki nem jár rajtuk.

ignus

QuoteOriginally posted by Bruce579
Na ja, lehet hogy van, de egy eccerű mezei halandónak lehet, hogy nehezebb nyomon követni a karakterek egyéni sztoriját, indítékait, jellemét, mint mindezt megalkotni (mer ugyebár aki készíti a gamét, az tisztában van mindennel, mi meg ott bogozzuk ki a szálakat...)

Szóval igazad van: az zavar, hogy sok a karakter. Ezért választottam ki négy-öt karit, és csak azokkal megyek (bár csak nemrég kezdtem, szóval lehet, hogy ezt csak az elején tehetem meg :D )

És hogy topicbavalót is mondjak: tudna valaki segíteni az FF7 és az FF8 PCs verziójának megszerzésében?

Nékem meg lenni ff8, sajna a 7-et még mindig nem szolgáltatta vissza az a haverom aki fel lesz darabolva by me eme galád tettért! Ha gondolod kiirhatom és szombaton szerintem én is eltolom képem a meetre... Már ha jön Baldy... :D
"...egyszer csak talajt érzett a lába alatt, sõt közvetlen az arca alatt, még a szája is tele lett vele..."

.Attila

QuoteOriginally posted by Bruce579
Szóval igazad van: az zavar, hogy sok a karakter. Ezért választottam ki négy-öt karit, és csak azokkal megyek (bár csak nemrég kezdtem, szóval lehet, hogy ezt csak az elején tehetem meg :D )

Na végre valaki kezdi kapizsgálni :)
A zárójelre meg válaszolnék, csak akkor SPOILER-kednék.

Bruce

QuoteOriginally posted by ignus
Nékem meg lenni ff8, sajna a 7-et még mindig nem szolgáltatta vissza az a haverom aki fel lesz darabolva by me eme galád tettért! Ha gondolod kiirhatom és szombaton szerintem én is eltolom képem a meetre... Már ha jön Baldy... :D

Hajaj... Eeegen, gondolom, ámbátor a mostani szombat kétséges... Jövő hét kevésbé, de még arról is passzolok. Szerintem legkésőbb holnapig eldől... vagy nem. De az egyik biztos :confused: Vagy nem.

And my soul from out that shadow that lies floating on the floor
Shall be lifted - nevermore!

Alkyra

QuoteOriginally posted by SysOP XXL
Meg ám :)

A suprnova.org -ról szedtem, bittorrenttel, mint ahogy a CC-t is :) Tele van frankó PSX játékokkal, még olyannal is, amit nem ismerek - pl. Ehrgeiz, bár mintha az is SquareSoft lenne...

EDIT: Ja emulálni meg majd epsxe-vel próbálom, még nem mentem neki...

YIHHHÁÁÁÁÁ!!!!!!
Köszi öreg!
Húúhúhúhúhúúúú!!!
LE FOGOM SZEDNI AZ ÖSSZES GAMÉT AMI KELL NEKEM!
YÁHÁHÁHÁHÁHÁÁÁÁ!!!:hopp: :hopp: :hopp: :hopp: :hopp: :hopp: :hopp:

Nagyon hálás vagyok neked öreg.
EL sem tudod hinni mennyire!
Megyek leszedem a lunart a Star Ocean-t...

Karma XXL

#119
QuoteOriginally posted by Alkyra
YIHHHÁÁÁÁÁ!!!!!!
Köszi öreg!
Húúhúhúhúhúúúú!!!
LE FOGOM SZEDNI AZ ÖSSZES GAMÉT AMI KELL NEKEM!
YÁHÁHÁHÁHÁHÁÁÁÁ!!!:hopp: :hopp: :hopp: :hopp: :hopp: :hopp: :hopp:

Nagyon hálás vagyok neked öreg.
EL sem tudod hinni mennyire!
Megyek leszedem a lunart a Star Ocean-t...

Szívesen :D

Azért annyira nem vagyok öreg :) Ha úgy vesszük, az aktív USTEAMesek között 3 hónap híján 18 évemmel majdnem a legfiatalabb vagyok :)