Anime, felirat, japán, és vegyes blődségek

Started by Shock12, 2003-06-10, 12:03:19

Previous topic - Next topic

Shock12

Na ja... módosíthatjuk... mivel démokratikus társadalomban élünk (állítólag), így hát össznépi szavazásra bocsájtom:

Mi legyen ezen thread új témája ?! ?

Chronos

heh... Steven újabb beírásai nagyon királyra sikerültek!!
Beszûnt az Animesuki fóruma, erre átregisztált az ANN fórumára a barom!
Hihetetlen, komolyan mondom. Már megint jött a "fansub tönkreteszi az animét", meg a "én soha nem néztem, és nem is fogok fansub-os DVD-t", "csinálj egy fansub csapatot, vagy alapíts egy céget" szövegeivel. :rolleyes:

CHRONOS

Chronos

QuoteOriginally posted by Shock12
Na ja... módosíthatjuk... mivel démokratikus társadalomban élünk (állítólag), így hát össznépi szavazásra bocsájtom:

Mi legyen ezen thread új témája ?! ?
Vegyes.... :p
Egyébként jó kérdés!;)

CHRONOS

Shock12

Na, akkor holnap elolvasom õket... biztos megint sikerült ezzel valamelyest szítania a tüzet (nomeg boztosan akadt néhány vadállat, aki helyesel felettébb okos és változatos irományaira :rolleyes:  )

Errõl jut eszembe... lehetne az új téma:

Tribute to StevenTheEunuch

:lol:

de most komolyan ;) valami jó cím kéne :)

Chronos

QuoteOriginally posted by Shock12
de most komolyan ;) valami jó cím kéne :)
Töröm a fejem rajta....;)

CHRONOS

Ken-Shi_Kun

Tücsökciripelés hang nincs úgyhogy ^^ ...
T-ma gondolkozom, máramennyire az most megy ^^
Okos pilóta alagútban nem katapultál...

Shock12

Így hajnali kilenckor ?! :D . Én felkeltem a fél ötkor (és becsukogattam azokat az ablakokat, amiken bevert az esõ), de utána az álommanó még könyörtelenül fejbezúzott :) .

Ken-Shi_Kun

Fogalmazzunk úgy, hogy nálam egy olyan 3-4 napja nem járt álommanó, vagy ha fejbe is nyomott max egy tollpihével... már egy hete teán élek, és NEM BÍROK ALUDNI!!!!! ciripp már gondolkoztam azon, ha manó nem majd magam fejbezúzom, de valahogy soha nem jutok el odáig...
Okos pilóta alagútban nem katapultál...

Shock12

Workaholic, vagy csak "simán" a meleg ?! (Ha teán élsz, akkor ne is lepõdj meg az álmatlanságon :D ... persze ha pont ez a cél, akkor ja... akkor biza kevesebbet kéne dógozni :D )

Ken-Shi_Kun

QuoteOriginally posted by Shock12
Workaholic, vagy csak "simán" a meleg ?! (Ha teán élsz, akkor ne is lepõdj meg az álmatlanságon :D ... persze ha pont ez a cél, akkor ja... akkor biza kevesebbet kéne dógozni :D )

Inkább aludnék hidd el... egy hét még kipihenem a sulint, és még egy amég a kipihenést pihenem ki :) azután jön a nyár, meg a munka :ejj:
Addigis holnap 0-24 alvás, az biztos, mer végre befejezem azt a roh@dt levelet is amit le kell fordítanom és az a roh@dt manó is végre lekeverhet egy akkorát, hogy kóma egy napig :D Nem mintha ez lenne az első ilyen évem :):):).
Okos pilóta alagútban nem katapultál...

Shock12

Drukkolok... jóccakát :) .

Megnyugtatlak... nem mintha ez lenne az utolsó ilyen éved ;) .

zsozso

QuoteOriginally posted by Ken-Shi_Kun
Inkább aludnék hidd el... egy hét még kipihenem a sulint, és még egy amég a kipihenést pihenem ki :) azután jön a nyár, meg a munka :ejj:
Addigis holnap 0-24 alvás, az biztos, mer végre befejezem azt a roh@dt levelet is amit le kell fordítanom és az a roh@dt manó is végre lekeverhet egy akkorát, hogy kóma egy napig :D Nem mintha ez lenne az első ilyen évem :):):).

Ismerõs :P
Death is the only redemption

Ken-Shi_Kun

Na legalább nem vagyok egyedül... Köszi mindenkinek Zsozso nektek szurkolok még egy jó hosszú ideig történõ zavarmentes(ebb) mûködéshez, és amennyire csak lehet segíteni is fogok nektek ebben, na akkor most kilövömmagam holnap újra hallatok magamról :D
Joccakat mindenkinek(net)
Okos pilóta alagútban nem katapultál...

zsozso

QuoteOriginally posted by Ken-Shi_Kun
Na legalább nem vagyok egyedül... Köszi mindenkinek Zsozso nektek szurkolok még egy jó hosszú ideig történõ zavarmentes(ebb) mûködéshez, és amennyire csak lehet segíteni is fogok nektek ebben, na akkor most kilövömmagam holnap újra hallatok magamról :D
Joccakat mindenkinek(net)

Jo8.
Death is the only redemption

Ekuseru

Azért idok ide mert ezt a forumot sokan nézik! hehe.. :)

az esetleg nagy japánosoktól kérdezem, hogy lehet az, hogy
a CHOBITS cimét igy irják (már ha látható): ちょびっツ
szóval a lényeg, hogy végig hiraganában van irva, csak az uccsó karakter katakana
Most akkor, hogy is van ez? lehet őket keverni a szavakban is csak úgy?
日本 - 中國 - 한국

Shock12

Nem kell Ekuseru félni, ez ide tartozik, csak mint fentebb olvashatod, hamarosan meg fog változni a thread témája... valami nyelvmûveléssel kapcsolatos lesz, de azért úgy, hogy a thread eleje még beleférjen :D

Na... én ugyan nem vagyok nagy japános, de annyival tisztában vagyok, kataganát idegen-nyelvbõl átvett kifejezésre, és szóra, hiraganát pedig õshonos szóra (pl kanji helyettesítésre, és kiegészítésre) használnak (bár lehet, hogy orbitális baromságot beszélek, de nekem ez szûrõdött le :D ).

Itt egy szón belül használják mindkettõt, mert ez egyfajta szójáték is... (ugye bits... bit, és az angol többesszám rag... de mivel tiszta s nincs, így marad az idegen nyelvbõl átvett kifejezésekre használt s(z)el kezdõdõ szótagkollekció... és szerintem a magánhangzót valami hasonulás határozza meg)... szóval lehet használni (IMHO)... :rolleyes:

Shock12

Apropó ! Hogy aplikáltad bele azokat a karaktereket :confused: , érdekelne az a varázslás :)

Ekuseru

1.: ez mind oké csak azért néztem furcsán mert ugye vagy hiraganával vagy katakanával irok, de az egy kicsit fura, hogy csak az utolsó karaktert irom katakanával, bezzeg az előtte lévő karakter (ami ugye kettőzi az utána lévőt) azt meg hiraganával
no mindegy... rejtély

2.: Ha elmész a //WWW.NJSTAR.COM oldalra akkor ott megtalálsz mindent: japán- kinai-szövegszerkesztő, meg communikátor program amivel bármilyen szövegbe be tudsz illeszteni japán, kinai vagy koreai karaktereket
én speciel beirtam a szövegszerkesztőbe, azt jó öreg Ctrl+C majd Ctrl+V kombóval illesztettem be

és akkor lehet ilyen jókat: ユエス  タィーム  (us team) :)
日本 - 中國 - 한국

Chronos

QuoteOriginally posted by Ekuseru
1.: ez mind oké csak azért néztem furcsán mert ugye vagy hiraganával vagy katakanával irok, de az egy kicsit fura, hogy csak az utolsó karaktert irom katakanával, bezzeg az előtte lévő karakter (ami ugye kettőzi az utána lévőt) azt meg hiraganával
no mindegy... rejtély

2.: Ha elmész a //WWW.NJSTAR.COM oldalra akkor ott megtalálsz mindent: japán- kinai-szövegszerkesztő, meg communikátor program amivel bármilyen szövegbe be tudsz illeszteni japán, kinai vagy koreai karaktereket
én speciel beirtam a szövegszerkesztőbe, azt jó öreg Ctrl+C majd Ctrl+V kombóval illesztettem be

és akkor lehet ilyen jókat: ユエス  タィーム  (us team) :)
Kösz a linket Ekuseru!!;)

CHRONOS

Chronos

Várom a véleményeket a thread új címére!:D
Csak mert én nekem fogalmam sincs mi legyen az. :p

CHRONOS

Chronos

Na jó, megyek én is aludni, mint Ken-Shi.:D
Asszem eleget dolgoztam mára, és sajnos ez meg is látszik hogy mennyit látogattam ma a fórumot.
Még egy probléma, hogy holnap még több munkám van, szóval nem valami sok idõm lesz a fórumra, sajnálom.... :rolleyes:
Shock: gondolkozom még az új thread neven, de nem biztos hogy ki tudok találni egy igazán jót. Elég vegyes dolgok vannak ebben a thread-ben, szóval jó nevet kitálni rá nem egy egyszerû feladat.....:p

CHRONOS

Chronos

Na mi van?:confused:
Írjon már be valaki!!! :p
Nem szeretek egyedül írogatni a fórumokban......
Na mindegy...

CHRONOS

Ken-Shi_Kun

b.A.K.a avagy a japán nyelv rejtelmei

???? :D:D:D:D
Okos pilóta alagútban nem katapultál...

Ken-Shi_Kun

Okos pilóta alagútban nem katapultál...

Chronos

QuoteOriginally posted by Ken-Shi_Kun
Szerintetek?
Király!!!:hopp:

CHRONOS

Shock12

Igen :cool:

Akkor ezt feltétel nélkül elfogadom, ezennel közönségdíjas pályázata megjelenik a fõoldalon ! :zen:  

Ja, bocs, hogy csak most, de egy kis kerti mozgás is szükségeltetett :D

Shock12

Hát ez nem jött össze... Ötlet ? Hagyjuk így, vagy nyissunk egy új thread-et ?! (Szerintem hagyjuk így, írogassunk ide, úgyis mindíg a legutolsóhoz hoz, az elsõ postban meg úgyis odaírtam egy figyelmeztetést ;) )

Ken-Shi_Kun

Okos pilóta alagútban nem katapultál...

Chronos

QuoteOriginally posted by Shock12
Hát ez nem jött össze... Ötlet ? Hagyjuk így, vagy nyissunk egy új thread-et ?!
Egyiket se. Szóljunk Zsozso-nak, hogy meg akarjuk változtatni a thread nevét! (Ugyanis azt csak administrator változtathatja meg)

CHRONOS

zsozso

QuoteOriginally posted by Chronos
Egyiket se. Szóljunk Zsozso-nak, hogy meg akarjuk változtatni a thread nevét! (Ugyanis azt csak administrator változtathatja meg)

CHRONOS

b.A.K.a avagy a japán nyelv rejtelmei  <- ez legyen ?
Death is the only redemption