Main Menu

Berserk manga

Started by emperor, 2003-09-06, 15:29:31

Previous topic - Next topic

Lacos

Kösz az infót!  :jee:

Fazék

Quote from: VenomAmit kérdezni akarok, mikor jön a Band of Hawks féle teljes Ep27? Vagy ha nem lesz, valaki össze tudná gyûjteni egy könyvtárba vagy ZIPbe, mert így darabonként összevadászgatni lehetetlen számomra. Arigato! :)
most néztem meg a honlapjukon már elérhetõ a bittorrent file HQ és LQ változatban is a volume 27-bõl

Damnatus

Hali!

Akkor a Berserk manga még rajzolás alatt áll (jóideig)?

Fazék

Quote from: DamnatusAkkor a Berserk manga még rajzolás alatt áll (jóideig)?
sajnos igen. és most hogy utolérte az ember a megjelenést, sztem a sztori is erejét vesztette, már szinte csak hent van benne... azt pedig unom... persze megy elõre a történet, de "csigaléptekkel" számomra

Damnatus

Hali!

Kösz a választ!

samok

Szerintem nem rosz a sztori. Látszik, hogy a fõhõs Grif nyomában jár. Rengeteg a párhuzam a régi csapattal. Szvsz lassan itt a következõ katarzis. Amúgy meg a 3/4 manga eddig is harc volt szóval semmi gondom nincs vele, hacsak nem azzal, hogy ez a legutóbbi krokodil ölés eröltetett volt. Olyan, mintha csak arra szolgálna, hogy Guts tovább guruljon a lejtõn.

Amúgy Vol13-ban megtörténik a nagy áldozás és a Vol14-ben elkezdõdik a 'Black Swordsman' saga.
De megéri leszedni a fullos mangát, mivel sok-sok részben különbözik az anime-tõl. Teljes köteteket hagytak ki.

Itachi

Akkor lenne egy kérdésem;hány részes a manga?És fent van az összes az FTP n?választ elõre is köszönöm. :merci:
And then the Mighty Dragon said: "lol noob"

Fazék

Quote from: ItachiAkkor lenne egy kérdésem;hány részes a manga?És fent van az összes az FTP n?választ elõre is köszönöm. :merci:
tudtommal a volume 28 chapter246 volt az utolsó megjelent rész, ha visszaolvasol vki leírja, hogy mennyi idõnként jelenik meg új volume/chapter
ftp-n 239-ig van fent, az animehq-n végig.

Itachi

Quote from: Blimptudtommal a volume 28 chapter246 volt az utolsó megjelent rész, ha visszaolvasol vki leírja, hogy mennyi idõnként jelenik meg új volume/chapter
ftp-n 239-ig van fent, az animehq-n végig.
Nagyon köszi! :merci:  Akkor megyek és tépem ezerrel az AHQ ról. :)  :zen:
And then the Mighty Dragon said: "lol noob"

Venom

Tudna valaki segíteni? Lenne néhány kérdésem. :)

Nahszóval.

1) Most hanyadik résznél tart a Berserk manga?
2) Fenn van a teljes sorozat az ftp-n? (USTeam vagy AHQ)
3) Ööö... hol hagytam abba (28 / ?) ? Az uccsó rész amit olvastam az, ahol Guts levágja a tengerparton a krokodil dögöket irányító vén csókákat, mire a tengerbõl elõmászott egy HATALMAS ormányos akármi. :)

Köszönöm elõre is a segítséget. :)


The greatest thing in the world is to know how to be one's own self. - Montaigne

Fazék

#40
Quote from: VenomTudna valaki segíteni? Lenne néhány kérdésem. :) ...
1) Volume 29 chapter 249 tudtommal az utolsó jelenleg
2) igen, usteam
3) most nem tudom ellenõrizni, mert másik vinyón van a manga, de sztem nem olyan vészesen nagyok a chapter file-ok, hogy gondot okozzon, ha olyat is letöltesz, amit már olvastál :) - jó lesz felelevenítésnek :)

roderick

Quote from: VenomTudna valaki segíteni? Lenne néhány kérdésem. :)
3) Ööö... hol hagytam abba (28 / ?) ? Az uccsó rész amit olvastam az, ahol Guts levágja a tengerparton a krokodil dögöket irányító vén csókákat, mire a tengerbõl elõmászott egy HATALMAS ormányos akármi. :)

240-es chapter, ha jól látom.
All human relationships are built upon interests.
But relations built on interests have their own aesthetics.

Venom

Köszönöm a segítséget!  :merci:


The greatest thing in the world is to know how to be one's own self. - Montaigne

samok

#43
Már 249-nél tart, de most január végéig nem lesz új rész.
Nézz körül a Skullknight 'Current Episodes' alatti részeknél, mert oda be szokták linkelni lelkes fordítók a legutóbbi részeket. Segítségképpen itt a 249-es fórum linkje, ahol szépen képenként meg lehet nézni.

http://www.skullknight.net/yabbse/index.php?topic=3868.0

Csá!

Módosítás: a Skullknight-on csak az eredeti scan-okat lehet megtalálni, de nem olyan nagy probléma, mert van egy szép fordítások fórum rész is..

zolan43

#44
Vol29-ch253 fönt van a net-en már néhány napja.

Fazék

Quote from: zolan43Vol29-ch253 fönt van már néhány napja.
hol? nem úgy érted inkább hogy kijött, vagy hogy fönt van a net-en? :) szóval igenis uram, máris elkezdem feltölteni ftp-re.

zolan43

#46
Vol29-ch254 és ch255 kijött.

Hétfõ óta tölthetõ torrent-el.

Ramiz

Ahogy olvasom a Berserket, három dolog történik.

1.) Egyre jobban kedvelem Gutts-ot.
2.) Egyre jobban utálom Griffith-et.
3.) Egyre jobban fáj a szemem. (473 x 709 pixel méretû képek, kicsi betûk) :__devil:
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

katz

Quote from: Ramiz1.) Egyre jobban kedvelem Gutts-ot.
:rolleyes:
Quote from: Ramiz2.) Egyre jobban utálom Griffith-et.
Majd elmúlik, csak meg kell jobban ismerned és rájössz az õ indítékaira is.
Quote from: Ramiz3.) Egyre jobban fáj a szemem. (473 x 709 pixel méretû képek, kicsi betûk) :__devil:
:D Van ám nagyítás funkció is a képnézegetõn :rolleyes:

Ramiz

Quote from: katzMajd elmúlik, csak meg kell jobban ismerned és rájössz az õ indítékaira is.
Lehet, de attól még utálni fogom. Vannak emberek, akiket egyszerûen nem tudok elviselni. Eleve a csókos szája és a lányos arca rohadtul idegesít. Aztán az, hogy néha komoly, néha meg gyerekes. Ez valahogy mindenkit lenyûgöz a mangában... én nem bírnám ki 2 percig sem. Aztán hogy mindenkivel úgy rendelkezik, mintha felettük állna. Ezt Gutts-ot is zavarja, de azért ott marad...
Azt hiszem, nyilvánvaló, hogy nem a God Hand-es Griffith zavar, hanem a "régi".

Quote from: katz:D Van ám nagyítás funkció is a képnézegetõn :rolleyes:
Igen, de úgy marha pixeles. :eeek:
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

katz

Quote from: RamizAzt hiszem, nyilvánvaló, hogy nem a God Hand-es Griffith zavar, hanem a "régi".
Ja, tom. Elõször engem is marhára idegesített a karakter. Szinte minden olyan tulajdonság megvan a jellemében amit utálok egy emberben, kivétel az h nem gyáva és van küzdõszelleme, kitartása...
Quote from: RamizIgen, de úgy marha pixeles. :eeek:
de lagalább látod a bötûket

Fazék

Quote from: katzde lagalább látod a bötûket
Nekem pont ez volt a bajom, hogy amikor nagyítottam a képet, akkor a felirat is torzult és nehezebb volt elolvasni, mint kicsiben a pixelesedés miatt... ezért általában a scan eredeti méretében szoktam olvasni õket, a fit to width is elég ronda eredményeket tudott szülni :(

roderick

Quote from: RamizLehet, de attól még utálni fogom. Vannak emberek, akiket egyszerûen nem tudok elviselni. Eleve a csókos szája és a lányos arca rohadtul idegesít. Aztán az, hogy néha komoly, néha meg gyerekes. Ez valahogy mindenkit lenyûgöz a mangában... én nem bírnám ki 2 percig sem. Aztán hogy mindenkivel úgy rendelkezik, mintha felettük állna. Ezt Gutts-ot is zavarja, de azért ott marad...
Szívemböl szólottál!!! Asszem alapíthatnánk egy Utáljuk Griffith Klubbot, hogy ellensúlyozzuk a hatalmas szeretetet és megértést amit kap...
QuoteMajd elmúlik, csak meg kell jobban ismerned és rájössz az õ indítékaira is.
Ezt az érvelés úúúgy nem szeretem (pedig gyakran elöjön, lsd. Gaara/Sauske a Narutóból), attól hogy még valakinek van oka rá, hogy szemét legyen, attól még nem kéne elnézni neki, söt eleve nem kéne szemétnek lennie... vagy legalább akkor lenne stílusosan szemét vagy nemtom, de még fantáziátlan is Grfiith ilyen téren
All human relationships are built upon interests.
But relations built on interests have their own aesthetics.

Rounin

Quote from: roderickSzívemböl szólottál!!! Asszem alapíthatnánk egy Utáljuk Griffith Klubbot, hogy ellensúlyozzuk a hatalmas szeretetet és megértést amit kap...
 
Ezt az érvelés úúúgy nem szeretem (pedig gyakran elöjön, lsd. Gaara/Sauske a Narutóból), attól hogy még valakinek van oka rá, hogy szemét legyen, attól még nem kéne elnézni neki, söt eleve nem kéne szemétnek lennie... vagy legalább akkor lenne stílusosan szemét vagy nemtom, de még fantáziátlan is Grfiith ilyen téren

Cöcö =] Ne szúrj ki velem, nekem folyton be- s kilépnem kellene o.O Gyûlölöm és szeretem is....

Az, hogy fantáziátlan o.O Ezen mit értesz? Nem lehet, hogy csak túl egyszerû, emberi lény? :D

Edit: a csókos szája, 'izé' kinézete engem is zavar :/ Kevés jó kép van róla :(

Ramiz

Quote from: RouninA csókos szája, 'izé' kinézete engem is zavar :/
Peeeersze... :hehe:
Mióta az Angel Sanctuary-t olvasod, tudjuk, milyen típusú érzelmek ébredeznek benned... :hehe: És nyilván Griffith iránt is így érzel... :D (Bocs, de ezt nem hagyhattam ki. :__devil: )
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Rounin

#55
Quote from: RamizPeeeersze... :hehe:
Mióta az Angel Sanctuary-t olvasod, tudjuk, milyen típusú érzelmek ébredeznek benned... :hehe: És nyilván Griffith iránt is így érzel... :D (Bocs, de ezt nem hagyhattam ki. :__devil: )

:lul: Jól van, de neked nem szabad Rou-chanozni ;) És Griffith nem tetszik :D Illetve pár képen nagyoooon, de az kevés :/ Ezért gyûlöletes õt rajzolni is.

Ramiz

Csak addig gyûlöletes, amíg a régi beidegzõdött érzéseid ki nem kopnak belõled. :) Na jó, abbahagyom a zofft.
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Sinistro

Sikeresen elolvastam az ftp-n fent lévõ mangát, 6 nap alatt értem végig rajta. Azt kell írjam, most még jobban tetszik a Berserk, mint eddig. Az olvasás alatt egyszer sem éreztem, hogy untatna a történet, nem ,,laposodott" el, szerintem az író végig tudta tartani a színvonalat. Eléggé a hatása alá kerültem, szívesen továbbolvastam volna...és ekkor szembesültem azzal, hogy milyen lassan jönnek ki a (további) kötetek. Tudom, hogy egy kötet megrajzolása nagy munka, de akkor is, dolgozhatna a rajzoló egy kicsit gyorsabban...úgy néz ki, ismerünk egy japánt, aki nem munkamániás... :) .

Fazék

Quote from: Tyraelafter eclipse a kozvetlen folytatasa
szal ha csak kivancsi ra, hogy mi tortenik a pokol utan, onnantol olvassa
Ettõl függetlenül én továbbra is úgy érzem, hogy az egészet érdemes elolvasni, persze csak ha van ideje az embernek...

roderick

Quote from: SinistroTudom, hogy egy kötet megrajzolása nagy munka, de akkor is, dolgozhatna a rajzoló egy kicsit gyorsabban...úgy néz ki, ismerünk egy japánt, aki nem munkamániás... :) .

azért rendesen jöt az évi két kötet (ami a természetes sebessége a mangáknak, lsd. Angel Sanctuary), persze a fordítók sebességén is múlik, hogy mikor jut el hozzánk... amúgy nemtom én azrét nem érzem a mostani vonalat nagyon egyszintünek a régiekkel...kicsit átmegy néha high-fantasyba
All human relationships are built upon interests.
But relations built on interests have their own aesthetics.