Melyik animet láttad legutóbb? Hogy tetszett? - Archive #1 - 2004-05 - 2006-03

Started by Moloko, 2004-05-15, 22:21:16

Previous topic - Next topic

Exo

Quote from: CobraBattle Programmer Shiraze
Nagyon tetszett, bár inkább fiúknak ajánlom, mint lányoknak. Ennek is kicsit "más" humora van, illetve nem is tudtam eldönteni, hogy milyen kategóriába soroljam, mert annyi humor nincs benne, mint az Excel Saga-ban. Ami nagyon zavaró, az az, hogy egy epizód 3db 15 perces részbõl áll. Az intro és outro zenéje nekem nagyon tetszett, és a videó része se rossz. Remélem lesz belõle második szezon is. Aoianime-n is írtak róla egy keveset a fórumba, ha valaki kíváncsi még egy kis plusz infora.

A BPS tényleg nagyon jó!!! :)
Jó volna látni a 2. évadot is :rolleyes:....remélem nem hagyják abba félúton

"blablabla...vegyük úgy, hogy nem is láttam!" :D:D:D:

belldandy

Befejeztem a maratoni You are Under Arrestet  :eek: most ilyenek a szemeim.

A karaktertervek szinte minden sorozatnál és filmnél kissé mások, úgy láccik mindig mások csinálták.

Ami vacak volt, az a legutolsó spinoff rész, a No Mercy OVA. Ezt az amerikai piacra történõ bevezetéshez kérésre csinálták, hát olyan is lett.

Amúgy mindenkinek ajánlom, hatalmasan poén, nem beszélve az izgalmi faktorról. Miyuki Kobayakawa  :lol:
Ano... Sono... Atashi wa...
Suki desu.
...
Dame?

roderick

#242
Megnéztem a Boogiepop Phantomot.
Azóta félek a sötétben.
Viszont ajánlom mindenkinek aki rosszkedvet és rémálmokat akar a következô 283 évben.. úgynézki nekem sikerült.

zseniális rendezés, tökéletesen kidolgozott történet (amibôl persze sok részletet nem árul el) és szereplôk, hátborzongató hangulat...
/csak fordítnák le az eredeti regényt legalább angolra/

Amúgy a BPS számomra nagy csalódás volt, habár az alapötlet jó, a megvalósítás eléggé gyér... habár a "Double Compile"-on kb. fél óráig röhögtem...(azalatt másik 2 rész lement:))
All human relationships are built upon interests.
But relations built on interests have their own aesthetics.

belldandy

Quote from: roderickMegnéztem a Boogiepop Phantomot.
Azóta félek a sötétben.

Ez érdekes. A Boogiepop Phantom után nem mertem elaludni, csak ha vki fogta a kezemet. Viszont megnéztem a Kite-t. Utána elvágtam a konyhában az ujjamat véletlenül (én ilyenkor általában meg akarok halni meg el akarok vérezni) és annyira rezisztens lettem a vérre, hogy az ilyenkor szokásos hiszti is elmaradt.

De  :lol: is vagyok!!!
Ano... Sono... Atashi wa...
Suki desu.
...
Dame?

.Attila

Kirika bemutatkozása az egyik legnagyobb jelenet, amit anime-ben láttam :)

Moha

Erre az egyik torrent site-on akadtam rá, és mivel csak 1 rész, a Bittorrent kipróbálása gyanánt leszedtem. (nomeg azért, mert tetszett a cím :p )
Megnéztem. Nem valami nagy szám. Nincs igazán története, bár egyszál fél órás filmbe aligha lehet történetet zsúfolni... :rolleyes: A grafikája azért nem rossz.
Szóval éppen egynek elment, de elég gyenguc. Nem is csoda, hogy a review site-okon sem kapott túl jó eredményt...
Egyet nem értek: miért "Adults only" a ratingje, mikor pár smacinál "durvább" nem történik benne...

Amúgy egy PS játékból készült.

Cobra

Tényleg nagyon jó, pedig én annyira nem vagyok oda a mélyebb jelentéssel bíró történetekért. Grafikailag és hangban is nagyon jó, fõleg ha azt nézzük, hogy '95-ös. Mindenkinek tudom ajánlani, csak kár, hogy az Usteamon lévõ verziónak se az angol, se a magyar felirata nem túl jó, elég sok az elcsúszás, illetve a magyarban az angol verzióból bennemaradt néhány töredék.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

roderick

Nohát erôt vettem magamon és befejeztem a Chrno Crusade-t.
Vegyes érzelmeim vannak, mert látványvilágra és történetre nagyon jó és igényes anime. Csak számomra volt egykét tényezô... pl. a sok idióta poén, ami teljesen tönkretette a feelinget... habár lehet engem a sok Lovecraft novella kényszerpályára helyezett, a korszak miatt, de tényleg 100x jobb is lehetett volna... azért ajálnom mindenkinek, mert tényleg szép mind a történet és a rajzolás és talán nem mindenki olyan hiperigényes mint én ha természetfölöttirõl van szó...
a vége miatt mindeképp érdemes megnézni... az End of evangelion nyitott könyv ehhez képest :beken:
All human relationships are built upon interests.
But relations built on interests have their own aesthetics.

Xaga

Megnéztem FF7:AC és GitS2 trailerjét. Mind a 2 nagyon ott van alig várom már hogy megjelenjenek és már nem is kell oly sokat várni :D

Komplikato

GITS2-bõl még csak kamerás verzió van, éppen ezért csak belenéztem.
Tetszett, hogy pont úgy kezdõdik mint az elsõ rész, csak "picit" tupirozott a megjelenése. És ebben is van "teremtés" jelenet, elmaradhatatlan japán kórussal :)
Na meg az OST se piskóta, ha más nem a Follow Me biztos sokaknak tetszeni fog.
Nagyon várnék DVD-re, de ha jól sejtem ebbõl is max. Usa vagy japán verzió lesz jóideig ...
"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide) 

Feldin

Megnéztem az Onegai Twins-t!
Miina chan a legédibb :)
Most pedig folytatom a Midori no Hibi-t :)
Épp a bábos részeknél tartok :) :lol:
Angel! Hogy állsz a Ghiblikkel???
http://myanimelist.net/animelist/Feldin


topok:
anime film: Ghibli összes, Akira, Perfect Blue, Grave of the firefly
anime sorozat: Azumanga Daioh, School Rumble, Kare Kano, FLCL, Excel Saga, Kino no Tabi, Haibane
manga: I''s

Exo

Quote from: FeldinMegnéztem az Onegai Twins-t!
Miina chan a legédibb :)

Ugye-ugye?! :D :jee:
Én is szeretem az Onegai-okat, azok jók...

Jelenleg a Haibane Renmei-be kezdtem bele...

belldandy

Quote from: ExoUgye-ugye?! :D :jee:
Én is szeretem az Onegai-okat, azok jók...

Jelenleg a Haibane Renmei-be kezdtem bele...


Az Onegai Twins OVA-t is láttad?
Ano... Sono... Atashi wa...
Suki desu.
...
Dame?

belldandy

Hand Maid May-t megnéztem (1x már elkezdtem, de vhogy abbahagytam 2 rész után), marha aranyos volt. A fõszereplõk nagyon kawaii-k, kissé lassan bontakozik ki a sztori.

Hand Maid Mai: SENKINEK SEM AJÁNLOM!!!!! Ez spinoff akart lenni az elõbbi nagy sikere után, de: a karakterek bénák, az May minõségének már nyoma sincs, túlzásba viszik az ecchi témákat és a fanservice dolgokat, mely néhol már az ízléstelenséget súrolja, 1szóval: vacak. :ejj:
Ano... Sono... Atashi wa...
Suki desu.
...
Dame?

Exo

Quote from: belldandyAz Onegai Twins OVA-t is láttad?

Hmmm...ami innen van azt láttam...sajna nem emlékszem köztük volt-e :(
passz...ha nem, akkor mindenképp pótolok :)

belldandy

Quote from: ExoHmmm...ami innen van azt láttam...sajna nem emlékszem köztük volt-e :(
passz...ha nem, akkor mindenképp pótolok :)

itten keresd:

ftp.animehq.hu:2121 (login: anime/pw: anime)

/Anime1/Onegai_Twins-OVA/[ee]_onegai_twins_-_ova_[0531185a].avi
Ano... Sono... Atashi wa...
Suki desu.
...
Dame?

Exo

Quote from: belldandyitten keresd:

ftp.animehq.hu:2121 (login: anime/pw: anime)

/Anime1/Onegai_Twins-OVA/[ee]_onegai_twins_-_ova_[0531185a].avi

Okés!
Doumo Arigatou :merci: :hail:

Exo

Letöltöttem, megnéztem....ÉS NAGYON TETSZETT!!! :kiraly:

naggyon jópofa...és iszonyatosan jókat lehet nevetni rajta...ajánlom mindenkinek! :D :jee:

pont jól jött így a sok dráma közepette :D

Karma XXL

Én is megnéztem, de én nem vagyok ennyire elájulva tõle...

Nézzük (spoilers may be intended):

[list=1]
  • Grafika: Nagyon gáz, eltúlzott, SDs, gagyi. Fõleg ahogy Karent megrajzolták. Amúgy lotsa fanservice. Ha hentai kéne, akkor azt töltenék :rolleyes: Nem lehetetlen valami doujinshit találni onegaios témában se...
  • Alapfelállás: :wtf: Karen minek nyomul rá fõhõsre ha egyszer már a testvére 100%ig biztosan? Nekem nem jön be. Mondjuk a sorozat is furcsa volt, de legalább ""racionálisabb"".
  • Történet: Nem történik semmi.
  • Humor: véégülis biztos. Eléggé megjósolható.

Persze, egyszer meg lehet nézni, a teljesség kedvéért.

Moloko

Quote from: FeldinAngel! Hogy állsz a Ghiblikkel???
Megnéztem az Omohide Poroporo-t (Only Yesterday - Könnyes Emlékek)
összesen 3 részletben néztem végig olyan 1-1 hét szaggatással :D
De jó volt. Egy kicsit régi, kicsit fakó, kicsit....
De nem egy hétköznapi darab az biztos. Volt benne egy rész amin halálra röhögtem magam. Amikor a kocsiban megszólalt a zene és kiderült hogy mi az (és így a spoilert is elkerültem :D)
Amúgy arról szól, hogy hogyan teljesül egy Tokyóból elvágyó leányzó óhaja, és hogy hogyan birkózik meg kb 10-15 évvel késõbb 5. általános kora beli emlékeivel, melyeket akkor nem volt lehetõsége feldolgozni és megérteni, most viszont felnõtt fejjel már megy neki.
többször is megkönnyeztem a filmecskét :) valahol a közepén meg a végén.
Imádom az ilyen befejezéseket mint amilyen ennek van :D annyira meg tud hatni :)

.Attila

Nekem azt mondták, hogy fetrengés lett... hát azért nem az, de nem csalódtam szerencsére :)
Tényleg humoros (itt-ott már tényleg majdnem fetrengés), de nem végig, sõt... fele humor, fele romantika. Nekem nagyon tetszett. Megnézetném a félénk kamaszokkal, hogy gondolkodjanak rajta. Lehet, hogy nekem is meg kellett volna néznem régen, csakhát az én idõmben (:)) nem volt lehetõság rá.

edit: a súlyos barátnõ_hiányban szenvedõk csak óvatosan! ;)

Moha

Quote from: ExoLetöltöttem, megnéztem....ÉS NAGYON TETSZETT!!! :kiraly:

naggyon jópofa...és iszonyatosan jókat lehet nevetni rajta...ajánlom mindenkinek! :D :jee:

pont jól jött így a sok dráma közepette :D
Én is nemrég szedtem le. És most bosszankodok, mert a sorozatot már kiírtam DVD-re és ez még pont mellé fért volna, ráadásul szervesen kötõdik a sorozathoz, gyakorlatilag olyan, mint egy plusz rész...

Trivi: A Midori no Hibi-t felvettem a "wish list"-emre. De akkor csak apránként nézem majd....

Exo

Belekezdtem a Haibane Renmei-be!
Elég lassan indul a dolog, pont olyan érzésem volt tõle, mint a .hack//sign elején, olyannyira lassú a dolog, hogy már majdnem átcsap unalmasba, DE nem az!!! ezt hangsúlyoznám
Benne vannak a levegõben az iszonyatos rejtélyek, amiknek a felderülés szvsz ezután várható majd :D....kíváncsian nézek elébe a többi résznek...

Komplikato

Quote from: ExoBelekezdtem a Haibane Renmei-be!  :angyali:  
...
Benne vannak a levegõben az iszonyatos rejtélyek, amiknek a felderülés szvsz ezután várható majd :D....kíváncsian nézek elébe a többi résznek...
:jee:
Szerintem neked tetszeni fog. Én minden esetre jól és kellemesen meglepõdtem rajta. Azóta A kedvencem.
"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide) 

Setike

Re Minna! :haha:

Jujjj, de rég jártam erre, gondoltam bekukkantok! :p
Utoljára szerénységem a Kimi ga Nozomu Eien-t látta, és hát ha bár csak az elsõ két részt tudtam Zodd-samával megnézni, én teljesen beleszerettem ebbe az animebe!!!!! :beken:
Valami eszméletlen gyönyörû....Zodd-samat nem tudtam rávenni, hogy nézze velem tovább...szipp* :bruhuhu:
Pedig nekem nagyon  tetszik... :beken:  

Harukaaaaaaaaaaaaaaa...... :bruhuhu:

.Attila

Akkor vedd rá Zodd-sama-t, mert ez a legjobb dráma, ami életemben láttam.

Setike

Quote from: TriviAkkor vedd rá Zodd-sama-t, mert ez a legjobb dráma, ami életemben láttam.
Mindent megteszek az ügy érdekében!!!! :ad:
Amint Haruka-t baleset érte, Zodd-sama nem akarta tovább nézni, én meg mán ott nyöszöjögtem a nyakány szegénynek...Hogy de nézzük tovább... :bruhuhu:
Tényleg nagyon érdekel ezaz anime, és leköt az elsõ résztõl kezdve, ami szerintem jó jel!!!! :haha:
Trivi-sama, te már végig láttad? :eek:

Zodd

:bsd:

Manu

Két sorozatot sikerült befejeznem egyszerre, s mindkettõ várakozásaimon felül teljesített:

no 1. Paranoia agent
Azon kevés alkotások egyike, ami nem feltétlenül - hogy is fogalmazzak - a fiatal korosztálynak szól, sõt inkább a középkorú, már kiöregedett, de az animet szeretõ, lehetõleg urbánus közönségnek. A cím utal rá - így remélem nem SPOILERezek, de aki fél tõle akkor most STOP - szóval szép körképet kapunk napjaink hétköznapi jappoinak frusztrál kis életérõ, ám a story nem áll meg itt... & GO Jó a történet, nagyon agyas, szépen megkomponált, de a 7-10 ep.-knál mintha kezdene leülni, a vége viszont durran. Sajátos hangulat, amit a zene gyönyörûen aláfest, emberi(?) szereplõk, és szép rajzolás, amibe az utolsó két rész vmi egészen eredetit is csepegtet. Mindenkinek ajánlom, aki egy kicsit fásultnak érzi magát napi 12-18 óra anime nézés után, s valami újra vágyik.


no.2. Chrno Crusade
Ahhoz képest, hogy lazításnak kezdtem nézni, s nem sok sanszot adtam neki, mivel alapvetõen nem ez az én stílusom, s az elsõ részek után a karakterek sem nyerték meg igazán a tetszésemet, azt kell mondjam, hogy az egyik kedvenc sorozatom lett. Tisztában vagyok vele, hogy ez merõben szubjektív vélemény, s magam is meglepõdtem magamon, legalább annyira, mint a történet és a hangulat alakulásán. Mibõl lesz a cserebogár... Ja és nagyon szép a grafika.

Moha

Quote from: TriviAkkor vedd rá Zodd-sama-t, mert ez a legjobb dráma, ami életemben láttam.
Erre csak helyeselni tudok! :tezsvir:
Setike, nézd végig mihamarabb! Nagyon elgondolkodtató anime!

Vigyázat, ez már kicsit spoiler:
Edit: Ja, amúgy a 2. rész után én is megijedtem, hogy "csak nem halt meg Haruka?" - de pont ezért nem tudtam abbahagyni, meg akartam tudni, hogy mi lett vele. Ez a sorozat engem is nagyon lekötött!