Melyik animet láttad legutóbb? Hogy tetszett? - Archive #1 - 2004-05 - 2006-03

Started by Moloko, 2004-05-15, 22:21:16

Previous topic - Next topic

Manu

Sikerült megszerezenem életem elsõ animejeinek pár epizódját, amit még ált. iskolás koromban néztem, tizennégy-öt éve.Az egyik a Saber Rider, a másik meg a Voltron. A Keresem a... topicban láttam, hogy nem csak nekem jelentenek még valamit ezek a címek  :jee: .
Hát megborzongtam, amikor újra felcsendültek a rég elfeledett introk zenéi. Mindenképpen nagy élmény volt megnézni egy-egy részt, de a teljes sorozatokra nem nagyon vállakoznék :haha:. Mindekettõ igazi, keményvonalas mecha, amibõl azért mára már kinõttem. (na jó, talán FMP S2, de csak a viccek miatt). Mindkettõben egy-egy ötfõs csapat harcol az õsgonoszok ellen (jellemzõ a sorozatok átlag IQ igényére, hogy a saber rider fõellenségét pl. Nemezisnek hívják), a Voltronban öt robot oroszlán alakul át egy mechává, míg a másikban valami repülõgép/ûrhajó. Minden rész végén megküzdenek valami pont hasonló súlycsoportba tartozó szörnnyel/robottal. Az átváltozást (transzformációt) mindig ugyanaz az animáció és zene kíséri, a csata utána meg mindig nagyon rövid. Ezt már annak idején is utáltam. Ja, a Voltron robotja  karddal harcol, ami mindig a semmibõl manifesztálódik, míg a Saber Rideré pisztollyal és még cowboykalapja  :cool:  :haha: is van.
Nosztalgiázni jó volt, de senkinek nem ajánlanám õket, aki elmúlt 10 éves vagy nem ebbõl írja a szakdolgozatát :haha:

Exo

Én is a Samurai Champloo-t nézem...és :kiraly:

Venom

Quote from: Angelmit nem lehet ezen megtalálni.... :confused:
animehq / anime1 / samurai7

AnimeHQ-re eddig egyszer se sikerült bejutnom anonymus loginnal, úgyhogy én azt sose nézem. Nekem csak a USTeam létezik!  :muhahah:


The greatest thing in the world is to know how to be one's own self. - Montaigne

Shadowolf

#303
Quote from: VenomAnimeHQ-re eddig egyszer se sikerült bejutnom anonymus loginnal

login: anime
password: anime

vagy

login: manga
password: manga

Ez két különbözö rész. :)

Ja és hogy ne legyek teljesen off: én épp a Kimi ga Nozomu Eien-t láttam. Nekem teccett. :)

Venom

Hehh, az off-topic elkerülése végett ezt inkább PM-ben beszélném meg az illetékesekkel, de elõtte egy rövidke info: ftp.animehq.hu Port: 21 Login: anime, jelszó: anime beállításokkal  NEM mûködik.


The greatest thing in the world is to know how to be one's own self. - Montaigne

Xaga


Titkos

Quote from: Shadowolflogin: anime
password: anime

vagy

login: manga
password: manga

Ez két különbözö rész. :)

Ja és hogy ne legyek teljesen off: én épp a Kimi ga Nozomu Eien-t láttam. Nekem teccett. :)

Hmm, nem értem, nekem a mangásat nem akarja behozni, pedig az animéset behozza és ugyanazokat az adatokat adtam meg mind a kettõnél, csak a login és a password más. :confused:
"Look, Kodomo No Jikan fans, we know how you like to go on about how it's not Lolicon. Please justify the sheer amount of time the young girls are naked or topless without using the phrase "Fanservice". We can wait." 


Moloko

nekem van saját accountom úgyhogy elvagyok mint a befõtt :)
reklám: (remélem nem leszek megróva érte :D most akkor tegyem hozzá h usteam a király azért és ott sokkal több dolog fentvan? :hopp: )
egyébként nektek is ajánlom, nem egy nagy tét. egyszer nem vesztek meg valami ilyen vastag szines magazint amit majdnem 1000 ft-ért vesztegetnek, vagy egy szar filmet kihagytok a moziban és máris vagy fél évre (vagy még több) van saját teljes körû és nem korlátozott sebességû loginotok animehqra...

Titkos

Quote from: Angelnekem van saját accountom úgyhogy elvagyok mint a befõtt :)
reklám: (remélem nem leszek megróva érte :D most akkor tegyem hozzá h usteam a király azért és ott sokkal több dolog fentvan? :hopp: )
egyébként nektek is ajánlom, nem egy nagy tét. egyszer nem vesztek meg valami ilyen vastag szines magazint amit majdnem 1000 ft-ért vesztegetnek, vagy egy szar filmet kihagytok a moziban és máris vagy fél évre (vagy még több) van saját teljes körû és nem korlátozott sebességû loginotok animehqra...

Gondolom itt most a sokak által emlegetett fizetõs, AnimeHQ-s loginról van szó, ami amellett, hogy "teljes körû és nem korlátozott" olyan animéket is enged letölteni, amit fizetés nélkül nem (magyar szinkronos Inu Yasha és hasonlók...). (Erre mondom én azt, hogy ez egy kissé...kmh...nem fair, mert pl. zsozso-sama is megtehetné azt, hogy nyit egy mappát a legjobb animéknek, aztán mondaná, hogy "ezeket csak az töltheti le, aki minden hónapban kicsenget nekem x összeget" és még csak egy szavunk sem lehetne, elvégre itt, ahogy te is mondod, sokkal több minden van fent, mint az AnimeHQ-n.) Akkor én most itt és most szeretném megragadni az alkalmat, hogy megkérdezzem: HOGYAN lehet ezt lebonyolítani? (Hová küldjem a pénzt, mennyit kell küldeni, hol kapom meg a logint és a passt stb.?) Csak mert egy kissé már unom, hogy mindenki döngeti itt a mellét, hogy "hú, de jó ez a fezetõs login", de arról mélyen hallgatnak, hogy hogy lehet egy ilyenhez hozzájutni... A segítséget viszont elõre is köszönöm! :)
"Look, Kodomo No Jikan fans, we know how you like to go on about how it's not Lolicon. Please justify the sheer amount of time the young girls are naked or topless without using the phrase "Fanservice". We can wait." 


Xaga

Quote from: TitkosHmm, nem értem, nekem a mangásat nem akarja behozni, pedig az animéset behozza és ugyanazokat az adatokat adtam meg mind a kettõnél, csak a login és a password más. :confused:

Login: mmanga
Pass: mmanga

Titkos

Quote from: XagaLogin: mmanga
Pass: mmanga

Köszi, így már behozza, bár ezt már korábban is ismertem, azt hittem, hogy egy másik FTP-rõl van szó. ;)
"Look, Kodomo No Jikan fans, we know how you like to go on about how it's not Lolicon. Please justify the sheer amount of time the young girls are naked or topless without using the phrase "Fanservice". We can wait." 


Moloko

Quote from: TitkosGondolom itt most a sokak által emlegetett fizetõs, AnimeHQ-s loginról van szó, ami amellett, hogy "teljes körû és nem korlátozott" olyan animéket is enged letölteni, amit fizetés nélkül nem :)
én eddig úgy tudtam hogy a nem regisztrált accountokról minden elérhetõ, ezért pofátlanságnak tartottam h azt hiszed h nem így van, ezért most utánanéztem, de neked van igazad - valamennyire. btw én úgy tudtam hogy csak a sávszélesség van korlátozva anime loginnal....
AnimeHQ-n a következõ könyvtára érhetõek el:
(piros - anime; kék - mmanga; fekete - regisztrált hozzáféréssel)
Anime1
Anime2
Anime3

AnimeStars (egyébk ez üres is)
Appz (ez is üres)
Audio
Clip

Film (ebben általában K-filmek vannak, néha J-filmek is. de pl a SM Live át lett téve innen publikus elérhetõbe is, szal sztem nem kell panaszkodni)
Game (hát itt mindenféle játék van. pl a KRO is fennvan, és innen azért gyorsabb elérni :))
Image
MagyarManga
Manga
Misc (hát itten aztán van minden :eek: )
Request (aha, itt van a magyar IY... de requestben nem szoktak nagyon sokáig magadni a dolgok - asszem. errõl inkább McD-t kérdezném. btw remélem nem baj, hogy ezt itt leírom :))
RPG (pdf-ek)
torrents (? mindenféle)
upload (ide tölt fel az ember)

az accountokat és pénzeket McDouglas tartja számon, szerintem tõle kell kérdezni ilyen ügyben. (nem tudom mennyire public az info)

Exo

Samurai Champloo: :jee: :cool: :kiraly: :appl: :zen:
úgy dióhéjban ennyi :D

Titkos

Quote from: Angelén eddig úgy tudtam hogy a nem regisztrált accountokról minden elérhetõ, ezért pofátlanságnak tartottam h azt hiszed h nem így van, ezért most utánanéztem, de neked van igazad - valamennyire. btw én úgy tudtam hogy csak a sávszélesség van korlátozva anime loginnal....
AnimeHQ-n a következõ könyvtára érhetõek el:
(piros - anime; kék - mmanga; fekete - regisztrált hozzáféréssel)
Anime1
Anime2
Anime3

AnimeStars (egyébk ez üres is)
Appz (ez is üres)
Audio
Clip

Film (ebben általában K-filmek vannak, néha J-filmek is. de pl a SM Live át lett téve innen publikus elérhetõbe is, szal sztem nem kell panaszkodni)
Game (hát itt mindenféle játék van. pl a KRO is fennvan, és innen azért gyorsabb elérni :))
Image
MagyarManga
Manga
Misc (hát itten aztán van minden :eek: )
Request (aha, itt van a magyar IY... de requestben nem szoktak nagyon sokáig magadni a dolgok - asszem. errõl inkább McD-t kérdezném. btw remélem nem baj, hogy ezt itt leírom :))
RPG (pdf-ek)
torrents (? mindenféle)
upload (ide tölt fel az ember)

az accountokat és pénzeket McDouglas tartja számon, szerintem tõle kell kérdezni ilyen ügyben. (nem tudom mennyire public az info)

Köszönöm a segítséget, akkor azt hiszem, majd érdeklõdöm McDouglas-nél a dolog iránt. :)  Amúgy ez a fizetõs login viszonylag új dolog lehet, mert én kb. olyan 1, másfél évvel ezelõtt csatlakoztam az AnimeHQ FTP-jére és akkor ott még elérhetõk voltak az ilyen mappák is, hogy: "Games, Misc, stb..." mindenféle speciális login nélkül is. (Hmm, lehet, hogy ezt azóta vezették be, mióta egyszer tönkrementek a winchestereik és a teljes FTP tartalma kitörlõdött?)
"Look, Kodomo No Jikan fans, we know how you like to go on about how it's not Lolicon. Please justify the sheer amount of time the young girls are naked or topless without using the phrase "Fanservice". We can wait." 


Manu

Quote from: ExoSamurai Champloo: :jee: :cool: :kiraly: :appl: :zen:
úgy dióhéjban ennyi :D

Ha-ha-ha!!! Ugye, ugye! Imádom! :tezsvir:

Chronos

Quote from: Titkos(Hmm, lehet, hogy ezt azóta vezették be, mióta egyszer tönkrementek a winchestereik és a teljes FTP tartalma kitörlõdött?)
Pontosan. :)

CHRONOS

Moloko

Quote from: ChronosPontosan. :)

CHRONOS
tulajdonképpen fizetõs login azelõtt is volt (nekem 3 éve van loginom - azóta amióta animehq létrejött), csak akkor még sima anime:anime loginnal is minden elérhetõ volt teljesen korlátozásmentesen. az egyetlen kikötés az volt talán hogy x embernél több nem lehetett fent egyszerre anime loginnal. az is lehet hogy az elején a saját login nem is volt fizetõs :confused: - nem emlékszem....
aztán volt egy váltás, hogy az anime login csökkentett sávszélességû, aztán úgy tûnik hogy a winyók szarrámenetele óta ez a jelenlegi állapot van.

Titkos

"Look, Kodomo No Jikan fans, we know how you like to go on about how it's not Lolicon. Please justify the sheer amount of time the young girls are naked or topless without using the phrase "Fanservice". We can wait." 


Moloko

Quote from: TitkosKöszönöm az infókat! :)
Nincs mit :D

Amúgy lassan felhagyhatnánk az offtopiccal :D:D:p
(Magyarán szólva legyen most ez az utolsó :)

Tiaro

Ontopic: mivel sokat hallottam az Excel Saga-ról, (úgy értem Sephi, és Nephilim megfertõztek vele Pesten) gondoltam megnézem én is.
Hát nem is tudom, néha kicsit leült a dolog, de összességében elmondható, h még egy ekkora baromságot nem láttam. :D Afro rulez.
Meg Nabeshin.

(Mielõtt megemlítenétek, már leszedtem Puni Puni Poemit, de még nem volt lelkierõm hozzá.  :lazza: )
I walk a lonely road / The only one that I have ever known
Don't know were it goes / But it's home to me and I walk alone
I walk this empty street / On the boulevard of broken dreams
Where the city sleeps / And I'm the only one and I walk alone

Manu

Akkor enek a fertõzésnek Pesten lehet a gócpontja, én is onnan kaptam el. :hopp:  Szerintem besz...ás!

Karma XXL

Quote from: ManuAkkor enek a fertõzésnek Pesten lehet a gócpontja, én is onnan kaptam el. :hopp:  Szerintem besz...ás!

Ha az FTP szerver Pesten van, akkor tényleg AZ a gócpont :D

kis OnT: a Samurai Champloo 9. részét is kihozta az AF! Már meg is néztem, és még mindig szeretem  :lazza:

Az Area88 meg törlésre került mivel nem fogott meg  :rolleyes:

Manu

Quote from: SysOP XXLkis OnT: a Samurai Champloo 9. részét is kihozta az AF! Már meg is néztem, és még mindig szeretem  :lazza:

Én is azon pörgök most, de pl azt torrentezem, nem pedig FTP-zem. Hmmm... világméretû fertõzésrõl lehet szó??!!

Karma XXL

Quote from: ManuÉn is azon pörgök most, de pl azt torrentezem, nem pedig FTP-zem. Hmmm... világméretû fertõzésrõl lehet szó??!!

Én a 8-at és a 9-et is torrenteztem :)

Igencsak nagykiterjedésû fertõzésrõl van szó, ~1000 seed és ~1000 peer nem kevés ember  :whoah:

Titkos

Quote from: TiaroAfro rulez.Meg Nabeshin.

Üdv a klubban. :D  :tezsvir:

Quote from: Tiaro(Mielõtt megemlítenétek, már leszedtem Puni Puni Poemit, de még nem volt lelkierõm hozzá.  :lazza: )

Már éppen mondani akartam. :)  Nabeshin barátunk ugyan most kevesebb szerepet kap, de amikor szerepel, hozza a megszokott formáját. :)
"Look, Kodomo No Jikan fans, we know how you like to go on about how it's not Lolicon. Please justify the sheer amount of time the young girls are naked or topless without using the phrase "Fanservice". We can wait." 


Xaga

Megnéztem Akira-t. Ahoz képest hogy '88-as szép. Bár nekem nem tetszettek a karakterek. 1x mindenkép meg kell nézni.

Damnatus

Hali!

Én is úgy voltam vele, hogy megérte megnézni, de nem valószínû hogy még egyszer megnézem.

belldandy

Nnna, végigrágtam magam a To Hearthon. Az uccsó részt már eredetiben élvezhettem (véletlenül letöröltem és torrenten pótoltam, de a pótlás 1 raw dvd-rip volt). Most úgy érzem magam, hogy mehetnék is nyelvvizsgázni japánból, hehe, de jó is lenne, NEM ÉRTEK SEMMIT!!!!!!

(Eto... Omoi wa toku hanare... Omoi wo toku ga hane da... Omoi no toku ga hane wo... Mindegy, úgysem értem meg ezt a nyelvet...)
Ano... Sono... Atashi wa...
Suki desu.
...
Dame?

Manu

Ezt a sorozatot azóta szeretném megnézni, mióta Trivi sama reklámozta egyszer egy ideig az aláírásában. Sajna egy kicsit mindig hátracsúszott a várólistán, mivel tudtam, hogy a Noir csapata csinálta, s azt valahogy nem tudtam végignézni, mert számomra egy kicsit unalmas volt.
Hát ezt is majdnem töröltem emiatt úgy a 10. rész felé, de akkor azt hiszem igazán nagy hibát követtem volna el.
A rajzolás gyönyörû, a rippelés minõsége is az egyik legjobb, amit eddig láttam, köszönhetõen az anime-mx igényes munkájának. A story beindul a 12-13 rész felé, és egészen magáva ragadja az embert. Igen, az ilyen meredek fantáziálgatások miatt szeretem egyrészt ennyire az anime-t. A karakterek igazán jók, Crim meg valami fenomenális.  :cool: Nagyon sokáig vártam, hogy mozgassák már meg a karaktereket valami fergeteges akcióban, de az a végéig váratott magára, ott sem vitték túlzásba, s csak annyit kaptam, hoy elmúljon a hiányérzetem.
Egyedül az utolsó, 27-28. részeket éreztem feleslegesnek, az utolsó képsorok meg majdnem teljesen tönkretettek a blödségükkel. A jövö hack nézõinek ajánlom, hogy ezeket nyugodtan ki lehet hagyni!

gabs

Quote from: TiaroAfro rulez.
Meg Nabeshin.


mindenki okulására nabeshin elvileg a rendezõ személyesen, személy szerint a a cowboy beboppal méltán népszerûséget szerzett, a samurai champloo-val jelenleg agyonajnározott Watanabe Shinichiro,