Legjobb animék

Started by Chronos, 2003-05-25, 16:38:26

Previous topic - Next topic

Kupakorrú

Phew, azt sorolni nem lehet... Kiemelném Ranmát, meg Inuyashát, meg Love Hinát (Keitaro patt patt  :rotflol: ) meg Azumangát (Nem lett ez egy kicsit túl  aranyos?) meg ööö nos ennyi :D Igazából csak ennyit ismerek szinte, deh má haladok haladok :D

Marfy


Isi101

Nausicaa of the Walley of Wind   :cool:

Jó története van, Szimpatikusak a szereplõk, Tetszik a rajzolás stílusa is.
Pont olyan, akár a Laputa...

Hayao Myazakinak vannak más filmjei is?

Komplikato

#1023
Én még csak a Nausica-t, a Laputa-t, a Chihiro-t és a Mononoke Hime-t láttam, de van még pár filmje. Imádja a fura öregasszonyokat, meg a természetet. A filmjei többet érnek, mint 1000 Green Peace reklám.
Ha jól tudom van valami Armitage c. film is amihez köze van ... de azt ne láttam még.
"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide) 

belldandy

#1024
Fansubbolva kijött az elsõ 3 része a Wind ~ a breath of hearth-nak torrenten.
Ezt 1 hentai dating sim game-bõl csinálták, ennek ellenére semmi hentai nincs az animében, 1szerûen csak aranyos. A játék intrója letölhetõ innen:

http://www.par-moments-jme-demande-si-chuis-pas-con.com/wind-pc.zip

és nagyon kawaii... a háttereket az intróhoz Makoto Shinkai (Hoshi no Koe) dobta össze, megint nagyot alkotva. Ehhez képest az animében semmi ilyesmire nem kell számítani, de alapjában véve aranyos, leginkább a Kanon-hoz tudnám hasonlítani.

Mivel még fut a sorozat japánban, 1 ideig várni kell a teljes cuccra.
Ano... Sono... Atashi wa...
Suki desu.
...
Dame?

.Attila

Armitage III: Akciófilm, sci-fi, véres egy kicsit. A fõhõsnõ egy android, akirõl érdekes dolgok derülnek ki.

Wind: láttam az elsõ részét, de mivel csak 13 perc egy rész, ezért túl sok minden nem derült ki, de ígéretesnek tûnik.

Meske

Szerintem a legjobb animék sorrendben:
Love Hina, Azumanga Daioh, Golden Boy.
(Ez a véleményem még változhat, de egyelõre szerintem ezek a legjobbak.)

The secret to concentration is the acceptance of endless distractions.

Cobra

Meske Chobits-ot már láttad?
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Moha

Quote from: Isi101Hayao Myazakinak vannak más filmjei is?
Csak egy rakás.... :D Ajánlom pl a My Neighbour Totoro-t vagy a Neko no Ongaeshi-t (The Cat Returns)
De még számtalan filmet csinált. Pl: Mimi wo Sumaseba, Kiki's Delivery Service, vagy az oszkárdíjas Chihiro.
Szerintem is nagyon jók a munkái! :cool:

Meske

Quote from: CobraMeske Chobits-ot már láttad?
Még csak az elsõ részébe kukkantottam bele. Nagyon jó volt, de teljes véleményt csak akkor nyilvánítok róla, ha több részt is láttam. Az biztos, hogy az elsõ rész megnézése után tele van talányokkal a fejem. (pl. mi lesz azzal a diszkel, ami kiesett "chi"-bõl, és hogy azért dobták ki, mert csak ennyit tud mondani? Na mind1 majdcsak megtudom, ha megnézek több részt is, s akkor majd tudok róla komolyabb véleményt is alkotni.)

The secret to concentration is the acceptance of endless distractions.

Feldin

A Ghiblik a legleglegjobbak!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
http://myanimelist.net/animelist/Feldin


topok:
anime film: Ghibli összes, Akira, Perfect Blue, Grave of the firefly
anime sorozat: Azumanga Daioh, School Rumble, Kare Kano, FLCL, Excel Saga, Kino no Tabi, Haibane
manga: I''s

gabs

nem tudom ki emlékszik még OZU kirohanására az akirával kapcsolatban, közös az élmény, és hadd dicsekedjek el azzal, hogy a GITS-et, és a ninja scroll movie-t is én adtam a kezébe, persze akkor már az appleseeden túl voltunk, és ezzel együtt a gall force-al majdnem letettünk az egész anime buliról, de hála néhány elszánt agyametnek akik még a video korszak végén (a sötét középkor küszöbén épphogy túl, a 90-es évek kellõs közepén) megmentett minket az enyészettõl! :tezsvir:
itt ragadnám meg az alkalmat, hogy köszönetet mondjak, CROW  :hail: -nak akin kersztül ez eljutott hozzám és a hosszú évek böjtje után ZSOZSo-nak  :hail:  hogy a várva várt kánaán elérkezett ftp szerver képében.

köszönöm, -jük

UI: ja és ha a bõ lé miatt nem lett volna egyértelmû a szavazat az akirára megy

Manu

Ide is leírom, mert nem bírok magammal:

A Samurai Champloo valami hihetetlen :teccik:

(ez a vélemény egyenlõre fentartásokkal kezelendõ, mert még az elején tartok, de eddig ennyire még nem lelkesedtem)

Moha

Most kezdtem el "intenzíven" nézni a Chobits-ot! Már az elsõ 4 rész után is :kiraly:! Engem kicsit a Buttobi CPU-ra emlékeztet. :D
Asszem ez is egy olyan sorozat lesz, amit elég gyorsan nézek végig...

(És ezennel fanatikus lettem...)

Damnatus

Hali!

Mondtam, hogy nagyon jó ;)!

Feldin

Ez a thread aztán jól lecsúszott :(

Úgyhogy feltornázzuk :)
AZUMANGA!!! A LEGJOBB ANIME!!! (a röhögõsebbekbõl)
http://myanimelist.net/animelist/Feldin


topok:
anime film: Ghibli összes, Akira, Perfect Blue, Grave of the firefly
anime sorozat: Azumanga Daioh, School Rumble, Kare Kano, FLCL, Excel Saga, Kino no Tabi, Haibane
manga: I''s

Kalibur

Röhögõs? Inkább Slayersre szavazok ^^ (nem mintha az Azu nem ütne, de a fantasyt jobban szeretem és emebbõl többet is láttam )
"What doesn't kill you merely postpones the inevitable."

Itachi

Quote from: ManuIde is leírom, mert nem bírok magammal:

A Samurai Champloo valami hihetetlen :teccik:

(ez a vélemény egyenlõre fentartásokkal kezelendõ, mert még az elején tartok, de eddig ennyire még nem lelkesedtem)
gyetértek.Az. :)  :lazza:  :zen:
And then the Mighty Dragon said: "lol noob"

roderick

Quote from: Itachigyetértek.Az. :)  :lazza:  :zen:

Én is csatlakazok...
valami zseniális
All human relationships are built upon interests.
But relations built on interests have their own aesthetics.

Manu

Quote from: FeldinEz a thread aztán jól lecsúszott :(

Úgyhogy feltornázzuk :)
AZUMANGA!!! A LEGJOBB ANIME!!! (a röhögõsebbekbõl)


OK. Tornásszuk. Én meg ezzel értek egyet. Márhogy az azuval, bár még csak most kezdtem el nézni a Hinát. A Samurai Champloo meg még mindig az élvonalba van nállam!:) :hopp:

Chloe

Hi

A Noir a legjobb :hail:
I'm the True Noir
If you fear the heart of darkness, stand aside or die!

Feldin

Quote from: ChloeHi

A Noir a legjobb :hail:

Ez biza Trivi szövege :)
http://myanimelist.net/animelist/Feldin


topok:
anime film: Ghibli összes, Akira, Perfect Blue, Grave of the firefly
anime sorozat: Azumanga Daioh, School Rumble, Kare Kano, FLCL, Excel Saga, Kino no Tabi, Haibane
manga: I''s

.Attila

:lol:
Üdv a klubban Chloe! Jó az avatarod :jee:
Chloe rulz! :D

Chloe

Quote from: FeldinEz biza Trivi szövege :)
Nem tudtam hogy az ö szövege :)  :ad:


Quote from: TriviÜdv a klubban Chloe! Jó az avatarod
Chloe rulz!
Thx, a tiéd is jó :rotflol:

Chloe a legjobb :hail:

Meg persze Altena :jee:
I'm the True Noir
If you fear the heart of darkness, stand aside or die!

Groy

Sziasztok!

A legjobb animét nem lehet kiválasztani mivel mindenkinek más az izlése és mindenkinek más-más anime fog bejönni. Igaz mindig vannak kultusz animok amik nagyon sok ebernek bejönnek.
De ha már listázni kell akkor itt az enyém is:      :zen:
Slayers
Lain
GITS  :whoah:
Bastard
...

Nem is írok többet mert nem akarok más animokat hátrébb szorítani :(

Damnatus

Hali!

Mindannyian csak szubjektíven nyilatkoztunk ebben a témában, de ha nagyon sok az egyezés az élmezõnyben, az jelenthet valamit (igen, azt, hogy mindenki csak ezeket látta).

Kilteh

Nálam /pill a .hack világa viszi a pálmát... Jó kis összetett story, ha egyben vesszük (SIGN, a 4 játék és velük párhuzamosan a LIMINALITY, DUSK és GIFT - meg persze egy jó kis oldal, ami szépen adagolja a háttérinfókat is :D ).  :jee:
Kil

A .hack univerzumának fanatikus imádója...  :D

Manu

#1047
Hiába, a samurai champloo nálam még mindig viszi a pálmát! Egyszerûen rettentõ dögös!

Edit: Apropó, hol marad el a szerverrõl? Már a 16. ep.-nél tart!!

.Attila

#1048
Quote from: ChloeMeg persze Altena :jee:
Ööö... hát Altena számomra már nem. SPOILER Gyerekkori traumái miatt van ez az egész (miatta hal meg Chloe :beken: ), ezért szenved Kirika, meg mindenki gyakorlatilag. Mondjuk a traumákról meg nem õ tehet, de ha továbbmegyünk a múltba, úgyis Ádámhoz és Évához jutunk vissza, de leginkább Évához ugyebár (nõk :ejj: :D).

Mattanja

Berserk (nem a vérfürdõ miatt)
Blue Gender (több, mint egyszerû mecha-s akció)
Da Capo (vígjátékból hirtelen drámába vált, de akkor is jó)
Fruits Basket (szép és kész)
Naruto (bár még nincs vége, de kétlem, hogy késõbb elszúrnák)
Nausicaa, Grave of the Fireflies, Mononoke Hime (Ghibli...)
Neon Genesis Evangelion (a legjobb!)
Saikano ( :beken: )
Vampire Hunter D (valahogy így kell kinéznie egy vámpíros animének)
Hoshi no koe, Her and her cat (Shinkai Makoto mûvei, már nagyon várom a Beyond the Clouds-ot is)

Írhatnám még:
3x3 eyes
Angel Sanctuary
Battle Angel Alita
...de ezeken nagyon érzõdik, hogy inkább mangában kell olvasni.
בטחו בו בכל עת עם שפכו לפניו לבבכם אלהים מחסה לנו סלה׃
8]]=((