Alapmûvek, amiket mindenképp látni kell

Started by Xaga, 2004-08-07, 22:11:42

Previous topic - Next topic

Xaga

Arra lennék kiváncsi hogy melyek azok az animék amit szerintetek látni kell (min 1x) ahhoz hogy vki vérbeli anime fan legyen.

Raisu-Sama

Szerintem nincs ilyen anime. Pl. aki a romantikus anime-ket szereti, az nem biztos, hogy megfogja nézni az NGE-t. Sokan mondják, hogy az NGE alapmû, én megnéztem, és annyira nem tetszett (ezt nem a bonyolultsága miatt mondtam)... Bár lehet vannak ilyen animek, csak nem biztos, hogy mindenkinek tetszeni fognak

Meske

Természetesen Love Hina!!!!  :cool:  :jee:  :kiraly: :D

The secret to concentration is the acceptance of endless distractions.

Manu


Xaga

Quote from: Raisu-SamaBár lehet vannak ilyen animek, csak nem biztos, hogy mindenkinek tetszeni fognak

Nem arra vagyok kíváncsi hogy neked mi tetszik arra van egy külön topic hanem arra hogy szerinted melyek azok az animék amelyek a maguk témájában/körében kiemelkedõ alkotásnak számítanak.

Titkos

Quote from: Raisu-SamaSzerintem nincs ilyen anime. Pl. aki a romantikus anime-ket szereti, az nem biztos, hogy megfogja nézni az NGE-t. Sokan mondják, hogy az NGE alapmû, én megnéztem, és annyira nem tetszett (ezt nem a bonyolultsága miatt mondtam)... Bár lehet vannak ilyen animek, csak nem biztos, hogy mindenkinek tetszeni fognak

Egyetértek. :)  Legfeljebb a saját "alapmûveimet" tudnám felsorolni, de nem bztos, hogy mindenkinek az a kedvence, ami nekem, attól meg senki nem lesz anime fan, hogy megnézte x vagy y animét.
"Look, Kodomo No Jikan fans, we know how you like to go on about how it's not Lolicon. Please justify the sheer amount of time the young girls are naked or topless without using the phrase "Fanservice". We can wait." 


Manu

Quote from: TitkosEgyetértek. :)  Legfeljebb a saját "alapmûveimet" tudnám felsorolni
QuoteSzerintem itt pont errõl lenne szó, mert ha mindenki elmondja a "saját alapmûveit" és sok az egyezés, akkor könnyen kiformálódhat valami, napvilágra kerül az igazság. (Aki beleveszi az Akirát az ajándékot kap :bsd:  :haha: )
A másik megoldás, hogy az illetõ kifejti, hogy mért gondolja úgy, mi meg megvitatjuk. (Én most csak lusta voltam, de ígérem bepótlom)

Titkos

Quote from: ManuSzerintem itt pont errõl lenne szó, mert ha mindenki elmondja a "saját alapmûveit" és sok az egyezés, akkor könnyen kiformálódhat valami, napvilágra kerül az igazság. (Aki beleveszi az Akirát az ajándékot kap :bsd:  :haha: )

Hát akkor szerintem ez nem sokban fog különbözni a "Kedvenc anime" topictól, de én nem vagyok semmi jónak az elrontója, úgyhogy írjatok csak nyugodtan. :)
"Look, Kodomo No Jikan fans, we know how you like to go on about how it's not Lolicon. Please justify the sheer amount of time the young girls are naked or topless without using the phrase "Fanservice". We can wait." 


Exo

Kimi ga Nozomu Eien
Saikano
RahXephon
Golden Boy

...ezeket mindenképp...de még hosszasan sorolhatnám :D

Tiaro

Alapmû...?
Hát, mondjuk a GITS-t, meg GOF-t mindenképp bevenném, + a Trigun is gyanús nekem, de azzal lehet vitatkozni.
Meg volt itt valami hogyishíjják. Valami Bibopos nyavaja...  :D

//És csendben hozzáfûzném, hogy az advanced fanoknak alap az Excel Saga is. :D //
I walk a lonely road / The only one that I have ever known
Don't know were it goes / But it's home to me and I walk alone
I walk this empty street / On the boulevard of broken dreams
Where the city sleeps / And I'm the only one and I walk alone

Moha

Alapmûvek?

Most ez egy olyan dolog, x még nem látta ezt az animét, akkor nem is fan? Amúgy meg kinek a pap, kinek a papné.

De! 2 animét én is tudok mondani:
Kimi ga Nozomu Eien - ahogy azt már Exo is mondta
Sen to Chihiro no Kamikakushi (Chihiro szellemországban) - ez pedig szvsz nem hiába kapta meg az oszkárt...
:zen:

Cobra

Slayers, Cowboy Bebop, Trigun, RahXephon, NGE (bár ez a 2 biztosan nem fognak mindenkinek tetszeni), Macross Zero (meg a többi Macross is), Gits. Mondjuk én még olyan sokat nem láttam, hogy többet is tudjak mondani. Esetleg még a Hellsing-et is be lehet venni.
edit: szerintem Xaga úgy gondolta, hogy ezeket mindenkinek érdemes megnézni, mert a legjobb animék közé tartoznak.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Manu

#12
Na jó, akkor megerõltetem magam és vázatosan magyarázok.
Az Akira alapmû mert:

1. 1988-as, tehát elég korai az alapozáshoz
2. Van benne rejtett erõ, amit a jappok imádnak. Értsd--==spoiler==--: Tetsuo egy kis  :lame: az elején, aztán meg lezúz mindent
3. Van benne szupernaturális erõ (mint pl: X, Dragonball)
4. Van benne cyberpunk filozófia (pl.: Ghost in the Shell)
5. Van benne horror --==spolier==--(Tetsuo átalakulásához hasonló monster nem egy filmben visszaüt)
6. Van benne igényesen megrajzolt akció (ez is alap az akció animekben)
7. Van benne high tech
8. stb. - jó dramaturgia, rendezés, karakterfejlõdés, minden, ami a jó moviekhoz kell
Ezek az elemek, az itt megvalósított módon nagyon sok késõbbi mûben feltûnnek.
És még az amcsik is csináltak RPG-t belõle Cybergeneration címmel.
Tehát: szerintem mindenképpen az akció, horror, sci-fi, dráma, kaland animek egyik kikerülhetetlen tagja.
Elsõ nekifutásra ennyi, majd még írok, ha eszembe jut valami

Xaga

Quote from: Cobraszerintem Xaga úgy gondolta, hogy ezeket mindenkinek érdemes megnézni, mert a legjobb animék közé tartoznak.

BINGO. Mint mondtam egem nem az érdekel kinek mi tetszik hanem hogy melyek azok az animek amelyek kiemelkednek a többi közül amelyeket mindenkép érdemes megnézni (akár tetszik a téma akár nem) aztán el lehet dönteni hogy tetszet e vagy nem.

Damnatus

Hali!

Elég kevés animet láttam ahhoz, hogy teljes választ tudjak adni, de az eddig látottak alapján:
GITS: "ezt mindenki ismeri"
GOF: egy igazi film, ezzel remekül be lehet mutatni, hogy anime nem kizárólag dgimont, pokemont jelent.

Raisu-Sama

Na jó, akkor Sailor Moon. Szerintem ezt is látnia kell mindenkinek egyszer...
Amúgy mi tudjuk, hogy nem csak a pokémon és a digimon anime, aki ezt nem képes felfogni, annak hiába megyarázzuk, akit meg egy csöppet érdekel a téma az úgy is rá fog jönni

Damnatus

Hali!

Igen, de meggyõzéshez én ezeket (is) használnám!

Dragon

綾波レイ

Mi más?

Hogy miért?
(nem fontossági sorrendben)
1. van benne vicces jelenet
2. van benne robotos jelenet (ugye ez japán alapkiszerelés)
3. van benne akció
4. van benne érzelem/romantika
5. van benne elgondolkodtató/tanulságos tartalom
6. MERT JÓ  ...........nnnna
"And there was war in heaven.
Michael and his angels fought against the Dragon, and the Dragon fought and his angels, and prevailed not.
Neither was their place found anymore in Heaven.
And the Great Dragon was cast out, that old serpent called the devil and Satan which deceiveth the whole world,
he was cast out into the Earth and his angels were cast out with him."
[Revelations 12:7-9]

Tiaro

Hopp, az NGE-t én is kihagytam. Amúgy teljesen jogos, én fõleg a drámát emelném ki belõle...
I walk a lonely road / The only one that I have ever known
Don't know were it goes / But it's home to me and I walk alone
I walk this empty street / On the boulevard of broken dreams
Where the city sleeps / And I'm the only one and I walk alone

Manu

Menjünk egy kicsit messzebbre!

Általánaosan elfogadott alapmûvek az animeban:
'50-es évek - Tetsuwan Atom Animeted Series (remélem errõl azért mindenki hallott, az elsõ manga és anime a történelemben). Amerikában Astro Boy.
'60-as évek - pl.: Go Go Go (Speed Racer) Azért ez is nagy név.
                        Tetsujin (az elsõ giant robo sorozat)
'70-es évek - Lupin (no comment)
'70-'80-as évek - Mobile Suit Gundam

Egyébként a GITS-el, a Grave of the Firefliessal teljesen egyetértek, talán még a Slayers. Nem tudom.

Tiaro

Hmm. Akkor én nem vagyok fan. Egyet se láttam a felsoroltak közül...  ;)
I walk a lonely road / The only one that I have ever known
Don't know were it goes / But it's home to me and I walk alone
I walk this empty street / On the boulevard of broken dreams
Where the city sleeps / And I'm the only one and I walk alone

roderick

GITS, Akira (nemcsak az ajándék miatt:)), NGE, GoF (Berserk, meg a Lodoss War talán)... ööö kb. ennyi, sztem az ezeknék régebbiek már eléggé távoliak nekünk...

viszont remélem, hogy majd a jövöben olyanok mint mondjuk a Wolf's Rain, Texhnolyze bekerülnek majd ezek közé... de majd kiderül
All human relationships are built upon interests.
But relations built on interests have their own aesthetics.

Itachi

#22
Quote from: ManuMenjünk egy kicsit messzebbre!

Általánaosan elfogadott alapmûvek az animeban:
'50-es évek - Tetsuwan Atom Animeted Series (remélem errõl azért mindenki hallott, az elsõ manga és anime a történelemben). Amerikában Astro Boy.
'60-as évek - pl.: Go Go Go (Speed Racer) Azért ez is nagy név.
                        Tetsujin (az elsõ giant robo sorozat)
'70-es évek - Lupin (no comment)
'70-'80-as évek - Mobile Suit Gundam

Egyébként a GITS-el, a Grave of the Firefliessal teljesen egyetértek, talán még a Slayers. Nem tudom.
Speed racer Yeah!!!!Én még ide sorolnám a Captaine Future, Saber Rider,Queen Millenia(Sen-nen jo) ennek kiemelném a zenéjét, a legszomorúbb japán dal amit valaha halottam, egyszer nem bírtam megállni, hogy el ne sírjam magam közben,kb ekkor lettem anime fan,na meg a Saber Rider tól is ,SM, nem hiába oldschool rulez. :kiraly:  :zen:
And then the Mighty Dragon said: "lol noob"

Cobra

Én a Captain Future-t nem sorolnám ide, szerintem még az évjáratot figyelembe véve sem egy túl jól sikerült darab.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Itachi

Quote from: CobraÉn a Captain Future-t nem sorolnám ide, szerintem még az évjáratot figyelembe véve sem egy túl jól sikerült darab.
De gustibus non est disputandum. Nekem teccet anno nagyon.lehet ,hogy elfogult vagyok.Bár a Sen-nen jo messze a legjobb szerintem. :kiraly:  :haha:  :zen:
And then the Mighty Dragon said: "lol noob"

.Attila

Dráma -> Kimi Ga Nozomu Eien (az abszolút legjobb)
Romantikus vígjáték -> Love Hina
Akció -> nem tudom, kevés akciót nézek :D
Agyament vígjáték -> Excel Saga
(Habár egyik kedvencem a Noir, azért még nem alapmû)
NGE (ezt minden emberrel megnézetném, tanuljanak belõle, hogy milyen is az emberi lélek)
Egyenlõre ennyi...

Ramiz

Ghost in the Shell
Akira
Ninja Scroll
{Laputa, Nausicaa, A vadon hercegnõje}
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

DarkstaAaR^.^



Which character are you test by Naruto - Kun.com

.Attila

Quote from: DarkstaAaR^.^Azumanga
Én marha, elfelejtettem. Naná, ez abszolút kötelezõ mindenkinek :jee:

Gábor83

Rouroni Kenshin, Rahxephon, NGE, Berserk. Esetleg a Gundamek.