Alapmûvek, amiket mindenképp látni kell

Started by Xaga, 2004-08-07, 22:11:42

Previous topic - Next topic

Manu

Mér' szavaz mindenki az NGE-re? Kezdem magam nagyon rosszul érezni, hogy nem láttam, sõt még komolyabban a látóterembe sem került. Kénytelen leszek megnézni, bár nem igazán szeretem a mechákat. Még ilyen beállítottsággal is érdemes végigmenni rajta?

Dragon

Bármilyen beállítottsággal érdemes, mert szerintem sokat tud változtatni a beállítottságodon.
Egyébként meg nem kifejezetten a mechákról szól. Persze ez majd csak úgy a történet közepe/vége felé kezd érzõdni, az elsõ pár rész olyan vidám mechás fun anime, aztán kezdõdik a lényeg.
(persze a régi verzióban pont itt fogyott ki a pénzbõl a gyártócég, ha jól tudom, és volt néhány "érdekes" részlet...., ez persze ugyanúgy hozzátartozik az egész feelingjéhez, tehát a felujított változatot IMHO csak az eredeti után érdemes megnézni)
"And there was war in heaven.
Michael and his angels fought against the Dragon, and the Dragon fought and his angels, and prevailed not.
Neither was their place found anymore in Heaven.
And the Great Dragon was cast out, that old serpent called the devil and Satan which deceiveth the whole world,
he was cast out into the Earth and his angels were cast out with him."
[Revelations 12:7-9]

leader

Grave of The Fireflies

Bebizonyítja az anime mennyiben tud különbözni az általános értelemben vett rajzfilmektõl, animációs filmektõl, milyen komoly témákat, milyen jól és erõsen tud megjeleníteni. 18 év felettieknek!
Alap.

.Attila

Állítom, hogy ha megnézed az NGE-t, és komolyan is veszed, mire végignézed, más ember leszel (elvileg jobb ;)).

Manu

Quote from: TriviÁllítom, hogy ha megnézed az NGE-t, és komolyan is veszed, mire végignézed, más ember leszel (elvileg jobb ;)).

Hát ha másnak nem is, neked elhiszem! :D

.Attila

Quote from: ManuHát ha másnak nem is, neked elhiszem! :D
Ebben most vajon van vmi hátsó gondolat? :confused:

Tiaro

Állítom, hogy ha megnézed az NGE-t, és komolyan is veszed, mire végignézed, más ember leszel (elvileg jobb ).

...és ez frankón elmondható a Grave of The Fireflies-ról is.  :comp:
I walk a lonely road / The only one that I have ever known
Don't know were it goes / But it's home to me and I walk alone
I walk this empty street / On the boulevard of broken dreams
Where the city sleeps / And I'm the only one and I walk alone

Manu

Quote from: TriviEbben most vajon van vmi hátsó gondolat? :confused:

Na nem kell itt szerénykedni, mert azt nem szeressük :D

Quote from: Tiaro...és ez frankón elmondható a Grave of The Fireflies-ról is.

Azt ugyan láttam, de nekem már túl csöpögõs volt. Ettõl függetlenül elismerem, csak nem az én ízlésem.

Lacos


Emarsharae

Hmmm... Jó kérdéseitek vannak...
Csatlakoznék azokhoz az elõttem szólókhoz, akik szerint szintén az ízlésen múlik minden.
Én speciel nem vagyok sem a sok vér, sem a csöpögõs, romantikus anime-k híve. A dráma még elmegy, de amikor kezd már erõsen egy "venezuelai kûzdõpockok párzási szokásai szikes és murvás talajon" sorozatra hasonlítani, azaz valamelyik szappanoperára, akkor már nagyon csalódott vagyok.

Szerintem azt ajánlom mindenkinek, aki hasonló ízlésû, amit én is néztem eddig:

- Dragon Ball (Z és GT is, ha már...) - ezzel kezdtem (Pokemont és hasonszõrûít nem bírtam megnézni, nekem az már túl blõd.)
- NGE (igenis ezt látni kell, ha csak egyszer, akkor is. EZ tényleg egy alapmû.)
- Weiss Kreuz (a Glühen a kinézete miatt nem kötelezõ)
- .hack//SIGN
- Pet Shop of Horrors (ne tévesszen meg senkit a címe!)
- Wolf's Rain (új, fura, érdekes)
- Ayashi no Ceres (ez már bajos, a szerelmi száltól és a Fushigi Yuugi féle Miaka-Tamahome nyavajgástól majdnem abbahagytam, de a történet maga nagyon izgalmas volt, úgyhogy nem is volt rossz)
- Yuyu Hakusho
- Inu Yasha (csak módjával, itt is szenvednek lelkileg, de a Wolf's Rain után csodálatos felüdülés volt, depresszió után :D)
- Bastard! (vicceeeees!)
- és saját felelõsségre Fushigi Yuugi, de ez már alul van a listán

És ha valaki nem riad meg egy 20 kötetes mangától, az Angel Sanctuary pedig abban alapmû. A belõle készült anime rövid, nem teljes, és nincs benne Hatter. :D Ami fõbenjáró bûn.
"Cute things kill people."
"But for heaven's sake—you're wizards! You can do magic! Surely you can sort out—well—anything!"
"The trouble is, the other side can do magic too, Prime Minister." - J. K. R. (HP & THBP)

Lacos

A Bastrard! szvsz csak elvétve vicces, 1ébként inkább fárasztó.
SPOILER ALERT!
Sajnos pontosan idézni nem tudok, de vmi ilyesmi volt:
"He... he can't die, because... because he owns me 500 Yen" (Yoko)
Hát itt azt hittem kivágom a széket a csukott ablakon...
SPOILER END

De ennek ellenére mint paródia (nem komédia) nézhetõ, így senkit sem akarok lebeszélni róla, istenmenccs  :gevumezs:

Emarsharae

Quote from: LacosA Bastrard! szvsz csak elvétve vicces, 1ébként inkább fárasztó.

Ízlések és pofonok, kérlek szépen. Én speciel a Bon Jovina és Metallicana után kicsit kifeküdtem. Szerintem kellemesen fárasztó, pl. egy depresszív anime után.
Plusz... én csak annyit láttam amennyi fent van, azaz hatot. Nem tudom, van-e több rész.
"Cute things kill people."
"But for heaven's sake—you're wizards! You can do magic! Surely you can sort out—well—anything!"
"The trouble is, the other side can do magic too, Prime Minister." - J. K. R. (HP & THBP)

Itachi

Quote from: EmarsharaeÍzlések és pofonok, kérlek szépen. Én speciel a Bon Jovina és Metallicana után kicsit kifeküdtem. Szerintem kellemesen fárasztó, pl. egy depresszív anime után.
Plusz... én csak annyit láttam amennyi fent van, azaz hatot. Nem tudom, van-e több rész.
Annyi csak.A manga persze hosszab. :zen:
And then the Mighty Dragon said: "lol noob"

Emarsharae

Quote from: ItachiAnnyi csak.A manga persze hosszab. :zen:

Ó.  :ejj: A manga viszont úgysem éri utól az Angel Sanctuary-t. :zen:
"Cute things kill people."
"But for heaven's sake—you're wizards! You can do magic! Surely you can sort out—well—anything!"
"The trouble is, the other side can do magic too, Prime Minister." - J. K. R. (HP & THBP)

Phoeneix

NGE
Trigun
Hellsing
Vandread
Full Metal Panic
Gundam Seed
Vision of Escaflowne

ezek csak azok amiket en ajanlok, mert sztem jok es nem 1 kategoriabol vannak (legalabbis ctem)
"A mesterseges inteligencia nem foghato a termeszetes hulyeseghez"
(Anonymus)

Komplikato

Na igen, Miyazaki mester mûvei is alapok (Laputa - Castle in the Sky, Mononoke Hime, Nausica, Chihiro, stb.), nekem sokat segít megérteni a (vallásos) japánok szimpatikus világnézetét.
A Ghost in the Shell és az Akira nálam is elsõk között volt, pedig kezdõnek nem azt ajánlanám mert ha nem érti legalább részben, akkor nem is fogja szeretni a hasonlóakat se.
Anno végignéztem egy pár tucat oldalt, és felfigyeltem a Lain-re, mint egyik legsûrûbben elõforduló ajánlásra. Igen kemény és nehéz anyag, de megéri.
(A készítõk követték el a Texhnolyze, Haibane Renmei és a Niea_7 sorozatokat is.)
Szerintem nagyon fontosak és jók az olyan Anime-k, amik egy vagy több személy és/vagy az emberiség lelki és erkölcsi fejlõdését kutatják.
Ja és nekem is tervbe van véve ezer éve a Neon Genesis Evangelion a fenti okokból.
Romantikus vígjátékból meg a Love Hina és Azumanga tényleg jó kezdés, bár utobbival én még csak a mangával találkoztam.
"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide) 

Manu

#46
Hát úgy nézem az NGE csúnyán ver minden mást. Úgy nézem vissza is került a serverre, úgyhogy nekiállok lehúzni.

Edit: Miyazakira eddig én is azt hittem, hogy alap, de ez megváltozott azóta, mióta látom, hogy az új filmjérõl szóló hírre a fõoldalon mindössze 128-an voltak kíváncsiak egy hét alatt. Mélyen elszomorít. :beken:

belldandy

Elvakultan állíthatom, hogy vegytiszta romantikusban a Video Girl Ai a klasszikus (nem én vagyok az egyedüli, 1 csomó más fórumon hasonlóan vannak vele)

Lehet kövezni, de sztem így van
Ano... Sono... Atashi wa...
Suki desu.
...
Dame?

Lacos

Ha már a komoly, nehezebben érthetõ animékrõl is esett szó, nekem nagyon bejött a Serial Experiments Lain.

OFF

Valahol olvastam egy bemutatót a Lain készítõjének egy újabb anime-jérõl (valami Grey Wing Organization (vagy federation??)), de a szerveren nem láttam. Esetleg nem tudna valaki mondani egy helyet ahol fellelhetõ?

ON

Manu

#49
Quote from: LacosHa már a komoly, nehezebben érthetõ animékrõl is esett szó, nekem nagyon bejött a Serial Experiments Lain.

Igen, igen a Lainre én is adok egy szavazatot. Hogy is felejtehettem el... :grrr:

Az Grey Feather Alliance, így próbálj meg rákeresni a torrentjére (ha van neki)

roderick

Az a Haibane Renmei (szürke toll szövetsége asszem magyarul, magyarmanga fordította)... de még a Texhnolyze elött csinálták

amúgy én eddig minden müvüket nagyon imádtam, de sztem azért alapmünek nem mondható... mertám azért az alapmü nem egyenlö a hiperbrutáljó animével, mertám sokaknak meg nem teccik, mert túl elvont (pl. Texhnolyze általában vagy 10-est vagy 1-est kap értékelésekkor leggyakrabban :) )
De azért remélem hogy a jövöben azokká válnak, meg olyan újabbak is mint a Wolf's Rain...
All human relationships are built upon interests.
But relations built on interests have their own aesthetics.

Emarsharae

#51
Na, akkor most amit kifelejtettem...
Ghost in the Shell! Nem rossz, nem rossz, tényleg éredemes megnézni, ha mást nem, hát a filmet.
A .hack// sorozat, ami viszont szerintem mindent üt... és ebben nem zavar az, hogy a nõn alig van ruha, az összes többi pasi meg állig van öltözve.
Szóval... ha már nagyon alapmû, akkor NGE, és ha valaki szintén szerepjátékos, mint pl. én is, annak a .hack//SIGN-t nagyon tudom ajánlani.
Látta már rajtam kívül valaki?? :_piszka:

Roderick: a Wolf's Rain tetszett. Nem mondom azt, hogy a végével tökéletesen ki vagyok békülve, de hihetetlen volt. Mármint ritka, hogy egy anime ennyire leköti a figyelmemet, és képtelen vagyok másra koncentrálni amíg végig nem nézem. És ennyire elgondolkodtat. Ezzel nem azt akartam mondani, hogy a többi anime kevésbbé élvezetes, vagy nem ennyire... uhhh (ha jól sejtem, meglincseltek ha nem magyarul beszélek, szóval...) mély...
Viszont ez egy érdekes és különleges darab volt. Szerintem. És meglehetõsen depresszív hangulatú. Amit szeretek.
Még két anime töltött el ilyen nagy lelkesedéssel a következõ rész letöltõdésére való várakozás során: a .hack//SIGN, és az Ayashi no Ceres.
"Cute things kill people."
"But for heaven's sake—you're wizards! You can do magic! Surely you can sort out—well—anything!"
"The trouble is, the other side can do magic too, Prime Minister." - J. K. R. (HP & THBP)

Shadowolf

Quote from: EmarsharaeLátta már rajtam kívül valaki?? :_piszka:

Én, Trivi és még pár tucat ember. :p

Komplikato

Quote from: LacosHa már a komoly, nehezebben érthetõ animékrõl is esett szó, nekem nagyon bejött a Serial Experiments Lain.

OFF
Valahol olvastam egy bemutatót a Lain készítõjének egy újabb anime-jérõl (valami Grey Wing Organization (vagy federation??)), de a szerveren nem láttam. Esetleg nem tudna valaki mondani egy helyet ahol fellelhetõ?
ON
Haibane Renmei a címe, van belõle jobb minõségû A4E verzió gagyi angol szöveggel, és a Wizzu féle vacak minõség normálisabb ferdítésben. Utóbbiból pár rész magyarul is. Elötte még elkövették a NieA_7-t c. másik sorozatot is, meg a Texhnolyze-t is. Ebbõl talán a NieA-nak van legkevésbé nyomasztó világa.
"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide) 

Emarsharae

Quote from: ShadowolfÉn, Trivi és még pár tucat ember. :p
Megnyugató...
De akkor is tudnom kell...! Nektek nem tetszett annyira mint nekem?? :_piszka:
"Cute things kill people."
"But for heaven's sake—you're wizards! You can do magic! Surely you can sort out—well—anything!"
"The trouble is, the other side can do magic too, Prime Minister." - J. K. R. (HP & THBP)

Shadowolf

Quote from: EmarsharaeMegnyugató...
De akkor is tudnom kell...! Nektek nem tetszett annyira mint nekem?? :_piszka:

válasz

Manu

Quote from: EmarsharaeMegnyugató...
De akkor is tudnom kell...! Nektek nem tetszett annyira mint nekem?? :_piszka:

válasz 2

Emarsharae

Van benne valami. :gevumezs:
Bár én Crimet nem kifejezetten szerettem benne. Nem igazán szeretem az olyan játékosokat, akik csak addig csinálnak valamit, amíg vicces, és amint már fel kell adni érte valamit, vagy áldozatot hozni érte, rögtön abbahagyják.  :mad:  Azaz akkor minek kezdték el egyáltalán? :(
Nah, bocsi. Épp újra nézem, és picit tele van vele a hócipõm.
"Cute things kill people."
"But for heaven's sake—you're wizards! You can do magic! Surely you can sort out—well—anything!"
"The trouble is, the other side can do magic too, Prime Minister." - J. K. R. (HP & THBP)

Moloko

Amit én alapmûnek neveznék az a következõ:
Kaze no Tani no Nausicaa

Persze én is SailorMoonnal meg  NGE-vel meg OMG-vel kezdtem, mondhatnám rájuk, hogy alapmûvek, de nem teszem, mert ezek inkább olyanok amiket egy bizonyos korban kell megnézni. a Nausicaa univerzális. Még anyámat is teljesen meghatotta. Én meg bármikor megnézném megint és még nagyon sokszor is.

Alapmûnek mondanám még talán a Rurouni Kenshin 1. OVA-ját (ez a 4részes ova). ezt is nézettem már meg mindenféle emberekkel elsõre vagy az elsõk között.

Azért tekintem ezeket alapmûnek, mert olyan érzéseket keltenek az emberben amin azután garantáltan el fog gondolkodni. Továbbá ezeknek a mûveknek elég nagy kihatásuk van. Ha az ember alapmûként kezel valamit akkor az azt jelenti hogy mindenkinek aki szembejön és még nem látta mondani fogja h nézze meg. és szerintem az emberek többségébõl ugyanazokat az érzéseket váltja majd ki és azok is alapmûnek fogják tekinteni és terjesztik tovább.

Az hogy mit tekinthetünk alapmûnek az igazából valami személyes vélemény inkább mint közmegegyezésen alapuló dolog. Sok ember azonos személyes véleménye.

(Bocsi, most a végére már én se tudom hogy mit is akartam írni és mit is írtam, de azért remélem érthetõ :D:D:D)

roderick

Quote from: AngelAlapmûnek mondanám még talán a Rurouni Kenshin 1. OVA-ját (ez a 4részes ova).

Igaz, nagyon is igaz... csak a sok Blade of the Immortal olvasás maitt ez ki is esett a fejemböl, pedig tényleg alap
All human relationships are built upon interests.
But relations built on interests have their own aesthetics.