Main Menu

Japán kultúra

Started by Moloko, 2004-01-18, 04:54:25

Previous topic - Next topic

Nephilim

QuoteOriginally posted by Feldin
Elmentetek? :confused:

:confused: 22-én lesz. Nem? Vagy az ma van? Ugyenemmavan?!
Naná hogy nem... :rolleyes:
"God's in his heaven. All's right with the world."

Xaga

QuoteOriginally posted by Nephilim
:confused: 22-én lesz. Nem? Vagy az ma van? Ugyenemmavan?!
Naná hogy nem... :rolleyes:

Én azt hittem elmentek a hétfői bemutatóra. A tanfolyam vasárnap van nem késtél re semmiről.

Moloko

QuoteOriginally posted by Nephilim
:confused: 22-én lesz. Nem? Vagy az ma van? Ugyenemmavan?!
Naná hogy nem... :rolleyes:
no jó, Nephilim, akkor majd ott találkozunk :)
el ne felejts fényképezőgépet hozni, mert Xagáék kitekerik a nyakadat szerintem :D

ElfWarrior

>Hmm-hmm... van valakinek kedve rajtam kívül erre a vasárnapi balhéra bejelentkezni? Mert nem volna rossz...  
(22.-ei buláj)

Még lehet jelentkezni?
Ha tudást keresel
Nálam nem
Csak Énemnél
Leled, Kedves

Nephilim

QuoteOriginally posted by Angel
el ne felejts fényképezőgépet hozni, mert Xagáék kitekerik a nyakadat szerintem :D

Attól én nem félek. :rolleyes: De a gépet még véletlenül sem felejteném el. Kiskegyed is nagyon hálás fotótéma, és hát az esemény sem utolsó szempont. ;)
"God's in his heaven. All's right with the world."

Moloko

QuoteOriginally posted by Nephilim
Attól én nem félek. :rolleyes: De a gépet még véletlenül sem felejteném el. Kiskegyed is nagyon hálás fotótéma, és hát az esemény sem utolsó szempont. ;)
hát azt meg honnan tudod, nem láttál még élőben :p :D:D különbenis nem szeretek fotózva lenni :)

Shadowolf

QuoteOriginally posted by Angel
hát azt meg honnan tudod, nem láttál még élőben :p :D:D különbenis nem szeretek fotózva lenni :)

Ellenben postoltál már magadról képet az önarckép topicban. :rolleyes: (amúgy meg igenis fotogén vagy, lásd Bécsi kiruccanás...:D )

Moloko

QuoteOriginally posted by Shadowolf
Ellenben postoltál már magadról képet az önarckép topicban. :rolleyes: (amúgy meg igenis fotogén vagy, lásd Bécsi kiruccanás...:D )
egy szóval se mondtam, hogy mások se tartanak annak, csak megpróbáltam elriasztani Nephilimet :)
Gondolom nem sikerült :p

Xaga

Miután kibeszéltétek ki legjobban fotogén akkor térjünk vissza az eredeti topichoz.

Nephilim vigyél fényképezőt és örökics meg mindent ami a community számára érdekes/fontos lehet (teaszertartás, Angel stb.) ellemben 9 Longinus-lándzsát kapsz a testedbe:bsd:

ElfWarrior

No, senki nem válaszol, hogy mehetek-e? Esetleg terveztek ilyen eseményre való lejutást kés?bbre is?
Ha tudást keresel
Nálam nem
Csak Énemnél
Leled, Kedves

Shadowolf

QuoteOriginally posted by ElfWarior
No, senki nem válaszol, hogy mehetek-e? Esetleg terveztek ilyen eseményre való lejutást kés?bbre is?

Má miért ne mehetnél? :rolleyes: Nem egy zártkörű rendezvényről van szó. Az oldal tetején vannak az időpontok. A részleteket sztem beszéld meg Angellel priviben. ;)

ElfWarrior

QuoteOriginally posted by Feldin
Hát egyenlőre csak álmodozom :)
Elősször csak lakásra gondoltam. Remélem egyszer majd ház is lessz :) Az viszont még messze van. A lakás elérhetőbb. Szerinted Mo.-n is be lehet szerezni a dolgokat egy lakáshoz?
(Tatami meg ilyesmi.) Köszi a linkeket! Sajna könyvre most nincs pénzem, de ott lesz azt még gondolom. Sőt! Mire aktuális lesz (és az még jó pár év...) addigra már hátha kiadják itthon is.

És ha már ilyen jó dolgokról tudsz, nem tudsz vmi japán kertekről szóló könyvet amit nálunk is kiadtak???

Tatamit onnan lehet beszerezni, ahonnan az összes edzőterem. :)
Szóval a tanszergyártó boltoktól, vagy pedig sportszerboltból. És talán méretre is csinálnak, de a japánoknál is standard méret van, és azzal is adják meg az alapterületet.
Onnan tudom, hogy egyszer az egyik történelemórán egy Japán honban élő magyar lány tartott előadást az országról, csak sajnos rég volt, és sokminden kiesett.
Ha tudást keresel
Nálam nem
Csak Énemnél
Leled, Kedves

Xaga


Shadowolf

QuoteOriginally posted by Xaga
Miaz a Tatami?

Hogyan is mondjam... az a kemény szőnyeg, amit a harcművészet órákon használnak. (pl. karaténál, vagy judónál)

ElfWarrior

QuoteOriginally posted by Xaga
Itt voltatok már? Japán Múzeum
Ha van valakinek kedve csatlakozni, mondjuk köv. hónapban, akkor tudnék kocsit biztosítani a túrához a múzeumba.
De mehetnénk vonaton is. Vkit érdekel?
Ha tudást keresel
Nálam nem
Csak Énemnél
Leled, Kedves

ElfWarrior

QuoteOriginally posted by Xaga
Miaz a Tatami?

Meg azon is alszanak, meg ülnek evés közben, és csak egy alacsony asztal van, amit körbeülnek.
Ha tudást keresel
Nálam nem
Csak Énemnél
Leled, Kedves

Shadowolf

QuoteOriginally posted by ElfWarior
Ha van valakinek kedve csatlakozni, mondjuk köv. hónapban, akkor tudnék kocsit biztosítani a túrához a múzeumba.
De mehetnénk vonaton is. Vkit érdekel?

Még kérded? :D

Shadowolf

QuoteOriginally posted by ElfWarior
Meg azon is alszanak, meg ülnek evés közben, és csak egy alacsony asztal van, amit körbeülnek.

Na akkor már ezt is tudom. :hopp:

ElfWarrior

QuoteOriginally posted by ElfWarior
Ha van valakinek kedve csatlakozni, mondjuk köv. hónapban, akkor tudnék kocsit biztosítani a túrához a múzeumba.
De mehetnénk vonaton is. Vkit érdekel?

Diákkal a vonatjegy oda-vissza 1290 Ft, anélkül 3972 Ft.
Ha tudást keresel
Nálam nem
Csak Énemnél
Leled, Kedves

ElfWarrior

QuoteOriginally posted by ElfWarior
Diákkal a vonatjegy oda-vissza 1290 Ft, anélkül 3972 Ft.
Kocsival meg, ha öten megyünk, kb 2e-2500 Ft.
Ha tudást keresel
Nálam nem
Csak Énemnél
Leled, Kedves

Shadowolf

QuoteOriginally posted by ElfWarior
Diákkal a vonatjegy oda-vissza 1290 Ft, anélkül 3972 Ft.

Amíg a r*hadt hivatal nem küldi ki a diákom, ez a lehetőség számomra kizárt. :(

ElfWarrior

QuoteOriginally posted by Shadowolf
Amíg a r*hadt hivatal nem küldi ki a diákom, ez a lehetőség számomra kizárt. :(

Márciusra csak megküldik! Ha meg nem, akkor egyszerű: szerzel még három embert, és kb ugyanannyiból megúsztad. :)
Ha tudást keresel
Nálam nem
Csak Énemnél
Leled, Kedves

Xaga

Engem is érdekelne a kirándulás...

ElfWarrior

QuoteOriginally posted by Xaga
Engem is érdekelne a kirándulás...
Akkor már hárman vagyunk. Majd id?pontot is ki kéne találni!
És Boldog Szülinapot, Xaga!
Ha tudást keresel
Nálam nem
Csak Énemnél
Leled, Kedves

Moloko

QuoteOriginally posted by Xaga
Miaz a Tatami?
A tatami szorosan szövött gyékényfonat borítású rizs szalmaalap, melyet varrott textilszegély tart össze. A négyszögletes egység mérete 90X180 centiméter, vastagsága 5 centiméter. A japán szobák méretezése és elnevezése még a mai napig is a lefektetett tatamik száma szerint történik. Szabványos méretével a japán építészet modulszerű alapegységévé vált sok-sok évszázada. A kissé édeskés szagú tatami-borítású szoba – részben párnákkal kiegészítve – kezdetektől fogva a japán otthonok életterét, az ülés, a fekvés, az étkezés, a játék helyszínét jelentette egyszerre.

Moloko

QuoteOriginally posted by Xaga
Miaz a Tatami?
A mai japán házakban vagy lakásokban gyakori, hogy legalább egy tatami-borítású szoba található, ahol a tokonomában (alkóv) egy tekercskép látható, előtte egy ikebana kompozícióval. Utcai lábbelivel nem szabad a tatami felületére lépni, ami megmagyarázza azt az ősi szokást, hogy a cipőt minden körülmények között le kell venni, ha egy japán házba, lakásba vagy valamilyen tradicionális épületbe lép be valaki, hiszen korábban szinte valamennyi belső felületet tatami borított.
(Terebess Ázsialexikon)
és most mondom hogy ez NEM ugyanaz a kemény habszivacs tatami ami harcművészet órákon van (legalábbis én még ilyennel találkoztam - de nem hinném hogy rendes tatamijuk lenne)

Shadowolf

QuoteOriginally posted by Angel
és most mondom hogy ez NEM ugyanaz a kemény habszivacs tatami ami harcművészet órákon van (legalábbis én még ilyennel találkoztam - de nem hinném hogy rendes tatamijuk lenne)

Én elhiszem neked, csak eddig én egyedül ezt a tatamit ismertem, és nem tudtam, hogy a házbelinek is ugyanaz a neve. ;)

Moloko

QuoteOriginally posted by Shadowolf
Én elhiszem neked, csak eddig én egyedül ezt a tatamit ismertem, és nem tudtam, hogy a házbelinek is ugyanaz a neve. ;)
oké-oké :) kezdetben én is azt hittem :D
de mostmár tudod, hogy nem és ez a lényeg :)
úgy látom az kimaradt a leírásból, hogy a tatamik az évek sorával elhasználódnak, ezért kb 5évente (ebben nem vagyok biztos) cserélni kell őket.
ezért lenne olyan nehéz megoldani magyarországon egy japán házat vagy szobát, mert mindig japánból kéne rendelni tatamit.
ami még engem nagyon érdekel, és nagyon mókásnak tartok a japán házakban az a téli asztal, ahol alatta hősugárzó van és körbe az asztallaphoz rögzítve takaró :D

Shadowolf

QuoteOriginally posted by Angel
oké-oké :) kezdetben én is azt hittem :D
de mostmár tudod, hogy nem és ez a lényeg :)
úgy látom az kimaradt a leírásból, hogy a tatamik az évek sorával elhasználódnak, ezért kb 5évente (ebben nem vagyok biztos) cserélni kell őket.
ezért lenne olyan nehéz megoldani magyarországon egy japán házat vagy szobát, mert mindig japánból kéne rendelni tatamit.
ami még engem nagyon érdekel, és nagyon mókásnak tartok a japán házakban az a téli asztal, ahol alatta hősugárzó van és körbe az asztallaphoz rögzítve takaró :D

Sztem hosszabb távon jobban jársz, ha inkább kiköltözöl Japánba. :rolleyes: Meg amúgy is. :D

ElfWarrior

QuoteOriginally posted by Angel
A tatami szorosan szövött gyékényfonat borítású rizs szalmaalap, melyet varrott textilszegély tart össze. A négyszögletes egység mérete 90X180 centiméter, vastagsága 5 centiméter. A japán szobák méretezése és elnevezése még a mai napig is a lefektetett tatamik száma szerint történik. Szabványos méretével a japán építészet modulszerű alapegységévé vált sok-sok évszázada. A kissé édeskés szagú tatami-borítású szoba ? részben párnákkal kiegészítve ? kezdetektől fogva a japán otthonok életterét, az ülés, a fekvés, az étkezés, a játék helyszínét jelentette egyszerre.
Lehet, hogy én vagyok a tájékozatlan, de úgy tudom, hogy már japánban is alkalmaznak modernebb anyagokat tatami készítéséhez. Legalább is a józan ész ezt diktálná. Itthon se vályogházakban lakunk, nagyobb részt. :D
Ha tudást keresel
Nálam nem
Csak Énemnél
Leled, Kedves