Kinek honnan származik a neve?

Started by Shadowolf, 2004-05-30, 11:36:29

Previous topic - Next topic

Feldin

No, Feldin egy félelf bárd volt még fénykorában.
Amíg rá nem jöttem hogy biza nekem nem sok közöm van a bárdok mentalitásához, és így a kari mivel nem tudtam kijátszani összeférhetetlenség miatt a dosszié aljába került.
Hát ez Feldin története :)
Amúgy kedvenc támadása volt Béla a 3 méter magas izomtömeg meg az őt megtámadó és elszálló "harcosok" :)
http://myanimelist.net/animelist/Feldin


topok:
anime film: Ghibli összes, Akira, Perfect Blue, Grave of the firefly
anime sorozat: Azumanga Daioh, School Rumble, Kare Kano, FLCL, Excel Saga, Kino no Tabi, Haibane
manga: I''s

Moha

Quote from: SoridanHehe... no offense, de nekem a 'kuso' rész ragadta meg a tekintetem. :lol:
kuso: feces; excrement; shit; bullshit :hehe:  :rolleyes:

Exo

Quote from: SoridanHehe... no offense, de nekem a 'kuso' rész ragadta meg a tekintetem. :lol:

Kösszépen!!! :ejj: :D:D:D

Még jó, hogy Moha tolmácsol :D :merci:

Soridan

Quote from: ExoKösszépen!!! :ejj: :D:D:D

Még jó, hogy Moha tolmácsol :D :merci:

Jujj :D Thx Moha :uzi: :rotflol:
Ehavi bölcsesség: Három út vezet a mennyországba. Milyen kár, hogy senki nem jár rajtuk.

noriko

Tesómék film órán egy japán filmet néztek, és a főszereplő neve Noriko volt. Aztán írta, hogy ha én japánnak születek biztos az lenne most a nevem, mert szinte az IRL nevem japánosított mása. Na és mivel ez anime fórum, gondoltam ezt használom, mert ide valami japánosított név illik :D
és kisbetű, mert ezzel jelzem azt, hogy ez mégsem az én igazi nevem... :rolleyes:  de mások írhatják ahogy akarják. :)

kisvirag: Egyik csoporttársam neve Kiss Virág :D Amikor legelőször megláttam a neved, csodálkoztam is hogy mit kereshet itt, aztán persze rájöttem hogy nem ő az. meg szerintem ő nem is hívná így magát fórumon :p
"I wish I could, but I don't want to."

Saori

A nevem még egy régi szerepjátékos képregényből származik amit pár barátnőmmel csináltunk.. bár eleinte csak simán Tori volt (mint madár) de aztán miután egy japán levelezőtársam Saorinak fordította IRL nevem azóta ezt használom..
"Seishin ittou nanigoto ka narazaran"

ArchElf

Szintén szerepjáték...
Eleinte (főleg a mentalitásom miatt) úgy hívtak : Az Elf. Innen egyenes út vezetett az angol TheElf mozaikhoz, amin szerencsésen összevitatkoztunk (kb 2 év használat után) az IRC-n egy ELTE-s sráccal. Bár eléggé hozzámnőtt, de azt hiszem úgy volt az ELFes, ha én engedek (50 év múlva - ha a tag megfirkan - majd úgyis visszaveszem a nicket  :hehe: )
Szóval azóta vagyok ArchElf...

AE

あさ。。。あさだよ。。。あさごはん たべて がっこう いくよ。。。

0118 999 881 999 119 725...3

Meske

Annak idején, amikor nagy népszerűségnek örvendett a chat (legalábbis számomra :)), akkor ki kellet találni valami nicket, s a Mesikéből kivettem az i-t, s így alakult a Meske. A chat-en csak az volt a bajom, hogy sokan azt hitték hímnemű vagyok. :mad:  Szerintetek is fiús a Meske név?  :confused: (Mert szerintem egyáltalán nem!!)

The secret to concentration is the acceptance of endless distractions.

Itachi

Quote from: MeskeAnnak idején, amikor nagy népszerűségnek örvendett a chat (legalábbis számomra :)), akkor ki kellet találni valami nicket, s a Mesikéből kivettem az i-t, s így alakult a Meske. A chat-en csak az volt a bajom, hogy sokan azt hitték hímnemű vagyok. :mad:  Szerintetek is fiús a Meske név?  :confused: (Mert szerintem egyáltalán nem!!)
Ha megnyugtat szerintem sem. :)  :zen:
And then the Mighty Dragon said: "lol noob"

Vikunya

Vikunya: lámaféle állat Dél-Amerikában, értékes gyapja van. Egyszer valaki lámának nevezett, de ezt túl póriasnak tartottam és végülis megegyeztünk a vikunyában, az mégiscsak ritkább. :) Ez megmaradt egy kevesek által használt becenévnek, hogy miért pont ezt választottam nicknek számos ál-, bece- és egyéb nevem közül, azt nem tudom.
I'm the Black Mage! I solve my problems through violence.

Freyja

Az én nevem egyszerűen megmagyarázható egy mitológiai kislexikon segítségével :D

A skandináv mitológia nőalakja, a vánok leszármazottja, akit az eddai dalok gyakran említenek. Eredetileg Holdistennő, később a termékenység, a szerelem istennője. Macskafogaton és sólyomszárnyakon utazik. Palotája Folkvang. Ő védi a házasságot, az esküvők idején hozzá imádkoznak az ifjak és a szép leányok.

Relunx

Nevem eredete:
Először is leszögezem: nevem NEM a reluxa szóból ered!
A Relunx nevet saját magam találtam ki, némi elmélkedés után.
(Csak később jöttem rá hogy a nevem majdnem ua. mint a reluxa szó)

Relunx

Moha

Quote from: RelunxNevem eredete:
Először is leszögezem: nevem NEM a reluxa szóból ered!
A Relunx nevet saját magam találtam ki, némi elmélkedés után.
(Csak később jöttem rá hogy a nevem majdnem ua. mint a reluxa szó)

Relunx
Basszus! Én eddig mindig Relnux-nak olvastam a neved.

Bár azt mondájk, hogy elég, hohgya az eslő és az utlosó bteű a hélyen van, és akkor is el lehet ovlasni a szevöget...

Xaga

Quote from: MohaBár azt mondájk, hogy elég, hohgya az eslő és az utlosó bteű a hélyen van, és akkor is el lehet ovlasni a szevöget...

Et így is van. :D

Freyja

Quote from: MohaBasszus! Én eddig mindig Relnux-nak olvastam a neved
Ehhhh...én is  :rolleyes:

belldandy

na találgassatok, hogy honnan ered a nevem... :)

1részt mivel kedvenc sorozatom főszereplőnőjének neve. Ősrégi VHS-es időkben a Plastic Little kazin (bazi nagy kics volt akkor) volt 1 kis preview az Oh My Goddess-ből. Azonnal meg akartam szerezni, node a 90-es évek közepén ??? Emékszem, akkor telepítették fel a kolesz gépeire a vadi új Netscape Navigator 3-ast.

Más. Belldandy (ahogy a japánok ejtik) eredetileg Verthandi, és az észak-európai mitológia istennője (az Oh My Goddess-ben lévő istennevek mind mitológiai eredetűek, Urdah a múlt istennője, Verthandi a jelené és Skhould a jövőé).
Ano... Sono... Atashi wa...
Suki desu.
...
Dame?

.Attila

:hehe: Tudjuk, már megbeszéltük korábban. Egyébként én úgy tudom, hogy az alábbi módon írják őket (sorrendben múlt, jelen, jövő):
Skuld, Urd, Verdandy

poharka

Yo!

"Betelt a pohár" :grrr:
Az én nevem oszt.-tól ered. Idén egy fél évre össze voltunk zárva és megállapította, hogy néha aranyos vagyok, de amikor betelik a pohár meg tudna folytani. Az én poharam álltalában tele van, ezért gondoltam, hogy jó név.
Ezen kívül gyakran vagyok GCica(Néhai interaktív tevém neve), jerin, selba( hack:// Liminality), süti.

.Attila

#48
Az nem Helba, a híres hacker? Ha nem, és tényleg csak a Liminalityban lehet megtudni, akkor ne mondd el, mert meg szeretném nézni :)

belldandy

Quote from: Trivi:hehe: Tudjuk, már megbeszéltük korábban. Egyébként én úgy tudom, hogy az alábbi módon írják õket (sorrendben múlt, jelen, jövõ):
Skuld, Urd, Verdandy
Jogos, bocsi.
Ano... Sono... Atashi wa...
Suki desu.
...
Dame?

Kvikveg

Verthandi  :lol:  :hopp:  :rotflol:  Errol nekem egy vinnyogo mobiltelefon jutott az eszembe  :rotflol:  :rotflol:  :hehe:
Verdandy mar jobb, Belldandy megjobb. :)
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

.Attila

Én maradnék a Verdandy-nál. Belldandy az már aranyosított...

belldandy

Quote from: TriviÉn maradnék a Verdandy-nál. Belldandy az már aranyosított...

Mert szegény japánok a v-t b-nek ejtik (Belldandy írva aranyos, de kiejtve: "Berudandi" már  :lol:
Ano... Sono... Atashi wa...
Suki desu.
...
Dame?

Zanador

Az én nevem háttere ennyi: kb 12 évvel ez elõtt egy folytatásos álmomban (10 éjszaka egymás után álmodtam végig egy történetet) hivtak igy engem. Arra nem tudtam rájönni, hogy pontosan miért is.
Following the tracks of an angel.
Csak az életét hosszabbitja meg az aki ébren tölti az éjszakáit.
A pohár lehet félig tele, de a tár mindig félig üres...

Moha

Quote from: ZanadorAz én nevem háttere ennyi: kb 12 évvel ez elõtt egy folytatásos álmomban (10 éjszaka egymás után álmodtam végig egy történetet) hivtak igy engem. Arra nem tudtam rájönni, hogy pontosan miért is.
Hmmm. Érdekes álom lehetett. Arra is emlékszel, hogy mi voltál / mint csináltál az álomban? Nekem csak 1-2 olyan álmom volt, amire még most is emléxem. Legtöbbször reggelre elfelejtem az egészet. De gondolom, ez általánosan így van mindenkivel.

Mindenesetre eddig ez a legérdekesebb "nick név történet", amit hallottam.

Meske

Quote from: MohaNekem csak 1-2 olyan álmom volt, amire még most is emléxem. Legtöbbször reggelre elfelejtem az egészet. De gondolom, ez általánosan így van mindenkivel.

Mindenesetre eddig ez a legérdekesebb "nick név történet", amit hallottam.
Szerintem is nagyon érdekes egy történet.
De az elõbbi állításoddal nem igazán értek egyet, mert például én nagyon gyakran emlékszem az álmaimra. Van néhány, amit több éve álmodtam, s mégis emlékszem rájuk. (Az egyiket például meg is írom egy regényben)

The secret to concentration is the acceptance of endless distractions.

Zanador

Jópár álmomra emlékszem, de ezekre konkrétan csak alig. Azt irtam , hogy nem egy mai eset ez, és azóta sokat felejtettem. :( Az a baj, hogy amikor még régen emlékeztem rá, akkor se tudtam rájönni, hogy mi az egésznek az oka.
Following the tracks of an angel.
Csak az életét hosszabbitja meg az aki ébren tölti az éjszakáit.
A pohár lehet félig tele, de a tár mindig félig üres...

Nephilim

Az enyém földre pottyant bukott angyalra utaló elnevezés. A hozzállásom segített hozzá, mely némileg hajlamos a szélsõségekbe ugrabugrálni.  :grrr:
Néha kissé gyorsan váltok   :angyali: -ból  :bsd: -ba.
"God's in his heaven. All's right with the world."

TurboK

marha régen volt a Kretén magazinban egy naptár/poszter keverék eszement rajzokkal telenyomva, na azon volt egy õrült emberevõ óriás lepke aminek "Turbo Killer" volt a szárnyára vésve. Na onna jön a nevem, merthogy kiskoromban ez amolyan szuper menõ dolognak számitott és minden gyermeteg kreálmányomra rávéstem mint "mûvészi álnév". Habár azóta rájöttem hogy ritka hülyen hangzik, úgyhogy már szinte nem használom, vagy csak röviditve.

Jó lovag, velünk tartasz-e Camelotba a kerekasztal lovagjai közé?

http://www.saunalahti.fi/cse/foobar2000.php target=_blank>http://web.axelero.hu/fka2636/dwnld_fb2k.png>

Kalibur

Na, végre idáig is eljutottam! (az élet apró örömei :D )
Nick története: Réges régen sajna nem egy messzi-messzi galaxisban, csak egy dögunalmas németórán rajzoltam egy képet egy csajról, aki egy ikerpengés kardra támaszkodott, ezt a képet elcsórta egy osztálytársam és a következõ felirattal illette: "A leendõ Calibur"... abban az idõben számítástechnika óra helyett LAN-partykat tartottunk Quake 2 módra, abban használtam elõször, hogy megtréfáljam ezt a vicces srácot, de nem ismerte fel a saját kreálmányát... azóta ez a nickem...
Jóéjszakát mindenkinek., aki már elaludt a mesén...
"What doesn't kill you merely postpones the inevitable."