Mik kerülnek/kerültek fel

Started by zsozso, 2002-11-19, 15:20:50

Previous topic - Next topic

Baldy

Quote from: StabWestNekem fontos, hogy az énekesnek jó hangja legyen. Volt már zene, ami tetszett, de amikor meghallottam az éneket... "lapoztam". Most pl. nagyon bejött a Nightwish *_*... Páran az Onmyouza nevű csapatot emlegetik a Nightwish japán megfelelőjeként. Abban is egy lány énekel és metál zenét játszanak. Hát, nekem még nem tűnt fel nagy hasonlóság a két együttes között.

Nekem a Nightwish az erősen hangulatfüggő szokott lenni...
Most inkább egy kis house keverve Gothic Metallal, RAP-l és rockkal :)
Az emberek ritkán hiszik el az igazságot, amikor látják, és még kevésbé, amikor nem akarják látni

Öngyilkosság: fõnév: amikor azt mondod Istennek, hogy nem rúghat ki, mert felmondasz.

Natsukawa

Mangakhoz [AW]_Gacha_Gacha_v01_ch02v2.zip felpakolva
Folyt. kov. :)
Igen, én hülye vagyok, de akkor kik vannak körülöttem? (Albert Einstein)

Titkos®

Quote from: Gab3cFeltoltam meg a Maizon Ikkoku...

Ez utóbbit külön köszönöm! :zen:  (Amúgy Maison, de gondolom, csak elírtad.) ;)
Titkos®, Rumiko Takahashi-fan. ^_^

nls

/Anime/Maison Ikkoku-ba felment:

Maison Ikkoku anime ep 1-96 [tenchidomain]
Maison Ikkoku - The Final Movie [#maison-serv]
Maison Ikkoku manga vol 1-9 + The Lost Episodes part 1-4 + Yusaku's Island [mangaproject]
Maison Ikkoku Complete Music Box (8 disks) [~192 kbps VBR] + covers

Enjoy.

bastard

[ANBU-Lunar] Madlax - 12 [13A37FFB].avi
[ANBU-Lunar] Madlax - 13 [CF99EEFD].avi
[Spoon]_Full_Metal_Alchemist_-_37_[7396A35E].avi

up

Gab3c

Quote from: Titkos®Ez utóbbit külön köszönöm! :zen:  (Amúgy Maison, de gondolom, csak elírtad.) ;)
Rad is gondoltam mikor feltoltam  :tezsvir:

Koszonom valoban elirtam. Helyesen Mezon Ikkoku :zen:
Kimi Ga DVDk angol felirattal itt: http://www.hongfire.com/forum/showthread.php?t=14037
Many thx to ae101kai

Titkos®

Quote from: nls/Anime/Maison Ikkoku-ba felment:

Maison Ikkoku anime ep 1-96 [tenchidomain]
Maison Ikkoku - The Final Movie [#maison-serv]
Maison Ikkoku manga vol 1-9 + The Lost Episodes part 1-4 + Yusaku's Island [mangaproject]
Maison Ikkoku Complete Music Box (8 disks) [~192 kbps VBR] + covers

Enjoy.

 :tezsvir:  :zen:  :cool:  :hail:

NAGYON KÖSZÖNÖM! Azt hiszem az "enjoy"-al nem lesz gond. :D
Titkos®, Rumiko Takahashi-fan. ^_^

Titkos®

Quote from: Gab3cRad is gondoltam mikor feltoltam  :tezsvir:

Oh, mégegyszer thanx! :D
Titkos®, Rumiko Takahashi-fan. ^_^

Titkos®

Tényleg a Vandread Gekitouhen-t (másnéven Vandread Turbulence) nem akarja valaki feltölteni? :D  Ez egy hasonló OVA, mint a Vandread Taidouhen, csak ez a 2. sorozatot zárja le.
Titkos®, Rumiko Takahashi-fan. ^_^

Shock12

Felkerült a Ful Metal Panic 3. és 4. részének MXes változata, amint kikerült, tölthető :) !!

Cobra

Quote from: Titkos®Tényleg a Vandread Gekitouhen-t (másnéven Vandread Turbulence) nem akarja valaki feltölteni? :D  Ez egy hasonló OVA, mint a Vandread Taidouhen, csak ez a 2. sorozatot zárja le.
Én sajnos sehol nem találkoztam vele, gondolom ezért nincs fent a szerveren.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Titkos®

Quote from: CobraÉn sajnos sehol nem találkoztam vele, gondolom ezért nincs fent a szerveren.

Ettől tartottam... :(
Titkos®, Rumiko Takahashi-fan. ^_^

nls

Quote from: Shock12Felkerült a Ful Metal Panic 3. és 4. részének MXes változata, amint kikerült, tölthető :) !!
Szerintem a most fenn lévő Anime-Legion (OGM, később VFR MKV) verziónak minőségileg nemigen akad párja, ezért véleményem szerint fölösleges mellé berakni az MX verzióját (őket most nem véleményezném). Nyugodtan győződj meg róla magad is. A-L-ből meg majd még feltolom az utolsó, hiányzó részeket, ha el nem felejtem...

bastard

[ANBU-Lunar] Madlax - 14 [5FFF2500].avi
[AF-F]Samurai_Champloo_05[4918B035].avi

up

Chronos

#3014
Quote from: nlsSzerintem a most fenn lévõ Anime-Legion (OGM, késõbb VFR MKV) verziónak minõségileg nemigen akad párja, ezért véleményem szerint fölösleges mellé berakni az MX verzióját (õket most nem véleményezném). Nyugodtan gyõzõdj meg róla magad is. A-L-bõl meg majd még feltolom az utolsó, hiányzó részeket, ha el nem felejtem...
Mellékelek neked 2 screenshotot...:) [A-L-rõl pedig én nem akarom kifejteni a véleményem]

EDIT: Bármilyen MXes vélemény engem érdekel, szóval nyugodtan elmondhatod mi a bajod az õ kódolásaikkal...

CHRONOS

.Attila

Valóban, az MX élesebb és szebb színei vannak.
Azért megjegyezném, hogy ez csak akkor tûnt fel, amikor a két képet közvetlenül hasonlítottam össze. Amikor elsõre külön-külön néztem õket, nem tûnt fel a különbség.

Chronos

Quote from: TriviValóban, az MX élesebb és szebb színei vannak.
Azért megjegyezném, hogy ez csak akkor tûnt fel, amikor a két képet közvetlenül hasonlítottam össze. Amikor elsõre külön-külön néztem õket, nem tûnt fel a különbség.
Nekem elsõre feltûnt, mozgás közben is az MX rip lett jobb, igaz, hogy az MX nem használ VFR-t (Variable Frame Rate), de amíg ennek nem látom hátrányát, addig engem nem igazán tud érdekelni...
MKV pedig DVDRipre felesleges, kivéve a karaoke-t...
Fansubra kéne mkv-t használni, francia fansubberek már nagyban használják is, nem tudom, hogy miért pont a nagy amerikai fansubbereknek kell aviba kódolni...[a ráégetett feliratról nem is beszélek, az amv készítõk átka]

CHRONOS

nls

Quote from: ChronosMellékelek neked 2 screenshotot...:) [A-L-rõl pedig én nem akarom kifejteni a véleményem]

EDIT: Bármilyen MXes vélemény engem érdekel, szóval nyugodtan elmondhatod mi a bajod az õ kódolásaikkal...

CHRONOS
Remélem, nem csinálunk flamewart, de az encodingról (és HQ ripper csapatokról) folytatott eszmefuttatás nincs ellenemre (esetleg saját topicban).

Különösebb problémám nincs MX-szel. A-L munkamódszerét, eljárásait viszonylag jól ismerem. Õk és a ZX az a két csapat, akik elõszeretettel optimalizálják az encoding és filtering paramétereket az anime egyes szakaszain, ahol azt szükségesnek látják, azonkívül képesek eliminálni az összes, interlacingból eredõ hibát. Sok apróságra veszik a fáradságot, amit más csapatok csak nyûgnek tartanak, és inkább tolják ki a releasékat nagy tömegben.

Chronos, nyilván nem gondoltad komolyan, hogy egy epizód egy frame-je mérvadó két csapat munkájának összemérésekor.

nls

Quote from: ChronosNekem elsõre feltûnt, mozgás közben is az MX rip lett jobb, igaz, hogy az MX nem használ VFR-t (Variable Frame Rate), de amíg ennek nem látom hátrányát, addig engem nem igazán tud érdekelni...
MKV pedig DVDRipre felesleges, kivéve a karaoke-t...
Fansubra kéne mkv-t használni, francia fansubberek már nagyban használják is, nem tudom, hogy miért pont a nagy amerikai fansubbereknek kell aviba kódolni...[a ráégetett feliratról nem is beszélek, az amv készítõk átka]
CHRONOS
A mai animék (TV, DVD, mindegy) döntõ többsége hibrid anyag, azaz váltva, ill mixelve tartalmaznak 23.976 FPS, ill. 29.97 FPS szakaszokat. Van pár módszer a rate egységesítésére, de igazából egyik sem az igazi. Az MKV egyik legfontosabb újítása, hogy megengedi a VFR-t (más, fansubbing körökben kevésbé elterjedt containerrel együtt), így megoldható, hogy minden az eredeti rátában legyen látható, eredeti minõségben. Még nem tökéletes a módszer, de rohamosan fejlõdik. Megjegyzem, elég sok raw a 120 FPS-es technikát használja, amely szintén egy (elég korai) változata a VFR-nek. Akkor ezzel együtt hadd védjem még egy kicsit A-L-éket :) Tetszik az a hozzáállásuk, hogy igyekeznek a legmodernebb technikákat alkalmazni az encode-jaikhoz, és az az odaadás, mellyel elkészül 1-1 release. Az, hogy egyre gyakoribbak a VFR, ill. MKV megjelenések, részben nekik köszönhetõ.

Azzal, hogy csak a karaokére lenne jó az MKV, nem értek egyet, több ok miatt. A választás MKV-ra a legtöbb esetben azért esik, mert nyílt, rugalmas és sokoldalú formátum: több képsáv (majd csak a jövõben, de a speckó tartalmazza), több hangsáv, több feliratsáv (SSA és ASS-támogatás !), szabványos, XML-alapú fileformátum. A másik, hogy a karaoke realtime lejátszásával elég sok probléma akad még, mert meglehetõsen erõforrásigényes (vsfilter nem realtime megjelenítéshez készült, elsõsorban).

Fansubok pedig legcélszerûbbek avi-ban, és beégetett felirattal. Hogy miért? Mert minden hülye le tudja játszani. Amikor az is gond a legtöbb embernek, hogy letöltse az XVID, vagy FFDShow legfrissebb verzióját, ez elég nagy elõny, valljuk be. Nem, mintha ennek különösebben örülnék... (Megjegyzem, van néhány fansub release-em MKV-ban.) Az AMV-készítõk egy elég szûk réteg, és ha a szerzõ veszi a fáradságot, megszerzi az anyagot megfelelõ minõségben. A feliratok ráégetése persze örök vita, amit most ne nyissunk meg ismét...

.Attila

nls: én nem vagyok benne mélyen a témában, de az tény, hogy az MX kódolásainál én még szebbet nem láttam (és asszem nem is láthatok, mert gyakorlatilag tökéletesek).

nls

Quote from: Trivinls: én nem vagyok benne mélyen a témában, de az tény, hogy az MX kódolásainál én még szebbet nem láttam (és asszem nem is láthatok, mert gyakorlatilag tökéletesek).
:)

Tény, hogy a végeredmény a fontos, és az is, hogy az "endusernek" mi tetszik. Mindenesetre véleményformáláshoz, összehasonlításhoz a tobbiek munkájának ismerete is szükségeltetik (akinek nem inge, ne vegye magára).  

A szubjektív tetszési indexet rengeteg minden befolyásolja, de ezt majd máskor. Egyébként szívesen eszmecserélek emberi érzékelés, pszichovizuális hatás & encoding témakörben, de nem biztos, hogy ez a megfelelõ fórum ;)

Chronos

OK, véleményeim a következõk:

-Te kezdted a flame-elést, én csak folytattam, de már nem fogom, mert nem szeretek flame-elni, és egyébként is egy elég bunkó dolog...
-Attól még hogy valaki a legHIGHtechebb dolgokat használja, az még nem jelenti azt, hogy a legjobb lesz...[Lásd: AX, õk is mkv-t használnak, encodjaik hibásak, stb...]
[Ez most itt egy flame akart lenni, de kérlek tekintsetek el tõle, és erre ne írjatok vissza, én sem fogom folytatni]

-Nem tudom miért írtad le a VFR technológiát, hiszen már a megjelenésekor ismertem, újat nem mondtál, tényleg jó cucc, csak éppen az [A-L]-en kívül senki nem használja...

Összegzésül:

Számomra a téma lezárva, se a topic, sem a környezet nem alkalmas egy ilyen vita megbeszélésére, fõleg, hogy ennek a vitának nem sok értelme van, és csak az idõt húznánk vele, egymást úgysem tudjuk meggyõzni...(bár nem is akarom)

FaxMactor kollégával veszekedtem hónapokat arról, hogy az [A-L]-e a jobb, vagy az [MX], és végül egyikünknek sem sikerült egymást meggyõzni...:)

Szerintem:

1. [MX]
2. ZX és A-L
3. a többi rippercsapat

Tehát én nem vagyok [A-L] ellenes, sõt rengeteg kódolásuk megvan, jól ismerem õket és a kódolási szokásaikat...

-----------------------------------------------------------------------
TÉMA LEZÁRVA
-----------------------------------------------------------------------
Nem vagyok hajlandó többet ezzel foglalkozni, ha Zsozso akarja, leszedheti az FTPrõl az MX encodeokat, nem fogok beleszólni...
-----------------------------------------------------------------------

CHRONOS

nls

Választ erre a hozzászólásra nem várok.

Röviden, sorban: flame-et se nem kezdtem, se nem folytattam, nem is állt szándékomban. Mint én is írtam utóbb, a végeredmény számít, nem a felhasznált technika (ugye olvastad a hozzászólásaimat?). A formátum természetesen nem garancia. VFR-rõl azoknak írtam, akik még nem ismerik (többen használják). Meggyõzésed eszembe se jutott, preferenciasorrended magánügy (MX-rõl rosszat nem tudtam mondani, nyilván észrevetted). Viszont hadd ismerje meg az ellenvéleményt, aki kíváncsi rá. Emellett 2 jó minõségû rip, hangyányi különbséggel szerintem fölösleges.

Ez utóbbi a lényeg.

nls

Shura no Toki 13 [mutsu]

Media Blasters licensed Shura 4 good. Remélem, ismeretlennevû csapatunk (vagy valaki más) azé folytatja...

Titkos

Quote from: nlsFansubok pedig legcélszerûbbek avi-ban, és beégetett felirattal. Hogy miért? Mert minden hülye le tudja játszani.

Pontosan és szerintem ez is lenne a fansub lényege, hogy minél több ember meg tudja nézni az animét. Én meg az a fajta lusta dög vagyok, aki nem szeret mindenféle codec után kajtatni, csak megnyitja a letöltött fájlt, aztán "hadd szóljon!". :)  Vagy, ha az .avi semmiképpen sem jó, akkor .ogm, de pl. az .mkv, az már a halálom.
"Look, Kodomo No Jikan fans, we know how you like to go on about how it's not Lolicon. Please justify the sheer amount of time the young girls are naked or topless without using the phrase "Fanservice". We can wait." 


.Attila

Nem fog felkerülni az ftp-re, így akit érdekel, az vegye fel valahogyan velem a kapcsolatot.

Cobra

AHQ-n fent van egy része, ha megvan az összes, akkor oda kellene felrakni a hiányzó részeket.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

.Attila

Quote from: CobraAHQ-n fent van egy része, ha megvan az összes, akkor oda kellene felrakni a hiányzó részeket.
user: anime / password: anime - nem mûködik nekem
+ ezen lehetne feltölteni is?

bastard

Uninhabited Planet SURVIVE - 36 [Suck].avi
Uninhabited Planet SURVIVE - 37 [Suck].avi
[AF-F]Samurai_Champloo_06[70B4C2CE].avi
[AonE]_Daa!_Daa!_Daa!_-_46_[7366EAA6].avi
[Keep_ANBU]_Samurai_7_-_03_[799A7D1D].avi
[Keep_ANBU]_Samurai_7_-_04_[9DA24A8A].avi
[Spoon]_Full_Metal_Alchemist_-_38_[630B5903].avi

up

.Attila

Kijött az ANBU-AonE-os  Naruto 90. része.