Hibás fileok faq-ja

Started by zsozso, 2003-04-28, 02:48:59

Previous topic - Next topic

rotaran

Mindazok figyelmébe, akiket elriaszt az Mplayer Win-es változatának puritánsága:
létezik egy kellemesen használható frontend az Mplayerhez, ami lényegesebben egyszerûbbé teszi a lejátszó használatát a grafikus megoldásokhoz szokott felhasználók számára.
Emitt található:
http://deje.uw.hu/
Semmi parancssor, a delikvens csak  kiválasztja a neki tetszõ filmet. felirtatot és beállításokat, és már mehet is.
Persze lehet, hogy ez mindenki számára ismert trivialitás, és az FTP-n is ez, vagy ennél jobb változat van, ez esetben elnézést a zavarásért.

Remélem kezdõ fórumtagként megfelelõ helyre írtam...

Shadowolf

Quote from: rotaranRemélem kezdõ fórumtagként megfelelõ helyre írtam...

Ööö...nem. Az mplayer-el kapcsolatos dolgokat kéretik az mplayer thread-be írni. :)

Vobi

Sajnos a One Piece 44.részét nem tudom lejátszani. Az eddigiekkel nem volt gond. Elõre is köszi.

zsozso

Quote from: VobiSajnos a One Piece 44.részét nem tudom lejátszani. Az eddigiekkel nem volt gond. Elõre is köszi.
Javitva.
Death is the only redemption

Vobi


Gábor83

X-Tv ep 9 Onmyou nézhetetlenül kockás és elmosódott, kétszer már letöltöttem. Három lejátszóból háromnál esik szét.

Karma XXL

Quote from: Gábor83X-Tv ep 9 Onmyou nézhetetlenül kockás és elmosódott, kétszer már letöltöttem. Három lejátszóból háromnál esik szét.

Már többször elõjött, többek közt nálam is. Kéne szerezni egy jó verziót  :rolleyes:

Damnatus

Hali!

Nekem is sajna!

via_mala

Quote from: Gábor83X-Tv ep 9 Onmyou nézhetetlenül kockás és elmosódott, kétszer már letöltöttem. Három lejátszóból háromnál esik szét.
Én csak mPlayer-rel próbáltam, de tényleg! Megpróbáltam OGMDemuxer-rel szétkapni, hátha ki tudom javítani az AVI-t, de csak egy párszáz v. ezer byte-os avi keletkezett, szóval komolyan beteg az állomány. :hogyaza:  Vissza kellene tenni a korábbi AVI-t, ehelyett az OGM helyett. :merci:

Tegnap a Laputa - Castle in the Sky-jal szórakoztam. Az 1. CD-n a 35:52-nél van egy látszólag 5 másodperces feketeség, ami a felirat elcsúszását okozza. Nem vészes, de zavaró. Ráadásul a VirtualDub-bal sem tudtam ezt kioperálni, mert akkor meg a hang csúszott el. A 2. CD-ben is van valami hasonló, csak rövidebb hiba. Jó lenne esetleg egy crc is, hogy nem csak rosszul jött-e le. :merci:
Hopp, most látom, már felirat is van a könyvtárban, bár amennyit szórakoztam vele, kizárt, hogy kidobnám a saját javított változatomat (nem csak idõzítést javítottam), de innen már  :_off: .

Ha már így belejöttem: a Kiki's Delivery service 2. OGM-je is hibás az elején, az mPlayer is alig birkózik meg vele, sokáig elcsúszik a hang rajta, aztán szépen beáll, de azért elég zavaró. :comp:
"Amíg képesek lesznek meghatódni egy moll akkord hallatán, amíg könnybe lábad a szemük, ha két szerelmes egymásra talál, amíg gyanakvó szívükben jut hely a kockázat vállalására, és mernek Isten arcába nevetni, addig van remény a menekülésre.
Ha mindez kiveszett az emberekből, megértek a pusztulásra."
- Clive Barker: Korbács

Fazék

Quote from: via_malaTegnap a Laputa - Castle in the Sky-jal szórakoztam. Az 1. CD-n a 35:52-nél van egy látszólag 5 másodperces feketeség, ami a felirat elcsúszását okozza. Nem vészes, de zavaró. Ráadásul a VirtualDub-bal sem tudtam ezt kioperálni, mert akkor meg a hang csúszott el. A 2. CD-ben is van valami hasonló, csak rövidebb hiba. Jó lenne esetleg egy crc is, hogy nem csak rosszul jött-e le. :merci:
Hopp, most látom, már felirat is van a könyvtárban, bár amennyit szórakoztam vele, kizárt, hogy kidobnám a saját javított változatomat (nem csak idõzítést javítottam), de innen már  :_off: .

Ha már így belejöttem: a Kiki's Delivery service 2. OGM-je is hibás az elején, az mPlayer is alig birkózik meg vele, sokáig elcsúszik a hang rajta, aztán szépen beáll, de azért elég zavaró. :comp:
hmm ezeket nem teljesen értem, mert én mindkettõt végignéztem mplayer-el gond nélkül (és ez 100%)... ki is írtam cd-re, ami újabb ékes bizonyítéka annak, hogy semmi hiba nem volt a filmben.

az X-TV-nek egy csomó file-ja hibás az eredeti crc-k szerint. névlegesen a 0,1,2,4,6,8,9,14,17 anime-mx-es file-ok... vagy be kéne szerezni az a4e-s változatból az összes hiányzó file-t, vagy ezeket az anime-mx-eseket kijavítani, de ez így nem túl nyerõ, ahogy most az ftp-n leledzik...

Balinka

Sziasztok!
crc hibás fileokat találtam (szerintem rosszul vannak fent)
Initial D 1st Stage 9. , 26. rész
Várható javítás?
,mert nem tetszik, hogy a hibás fájlt bufferelni kell lejátszás elött

köszi

Lord AO

Üdvözlet emberek!

Mielõtt még további 23 oldalt belinkelnének egyesek, ahol mindenféle kodekek vannak, minden Win felhasználónak ajánlom ezt a csomagot: http://www.origo.hu/szoftverbazis/multimedia/video/kodek/acemcp600propr19.html Akinek a benne lévõ Media Player Classic nem tetszik, az használja a mellékelt BSplayert. Ja és a full installt tessék választani, hogy minden létezõ codec/filter felkerüljön, bár akinek van fél órája, az válogasson egyesével. :hehe:

A can can bunny extra 3. része File corrupt! üzenettel elszáll. :beken:

Cobra

Quote from: BalinkaSziasztok!
crc hibás fileokat találtam (szerintem rosszul vannak fent)
Initial D 1st Stage 9. , 26. rész
Initial D 9. része hibás ugyan, de nekem a WMP9 gond nélkül lejátszotta (már nem emlékszem, lehet hogy DivFix-el meg kellett csinálni) A 26. részt még nem szedtem le, de szerintem az is könnyen orvosolható.

Lord AO, nézz be a Help topicba  :)
Hide and fear, Cobra Commander is here !

via_mala

OFFTOPIC:
Quote from: Lord AOMielõtt még további 23 oldalt belinkelnének egyesek, ahol mindenféle kodekek vannak
Nem kell kódek, ha mPlayer-t használsz. Az csak 5 MB, ezek az Ace meg akármilyen kódek-hiper-mega-pack-ok meg képesek 50-100 MB-ot is tök fölöslegesen felpakolni a gépedre. :lame:
"Amíg képesek lesznek meghatódni egy moll akkord hallatán, amíg könnybe lábad a szemük, ha két szerelmes egymásra talál, amíg gyanakvó szívükben jut hely a kockázat vállalására, és mernek Isten arcába nevetni, addig van remény a menekülésre.
Ha mindez kiveszett az emberekből, megértek a pusztulásra."
- Clive Barker: Korbács

Lord AO

Nem gondoltam, hogy ez a 160~ GB-os vinyók korában gondot jelent vkinek is. :rolleyes: Amúgy nekem is herótom van az irogatós Linux módszertõl, inkább klikkelgeteg. :)
Node én nem akarok meggyõzni senkit, csak ebben benne van minden, nem kell Div-x honlapokat felkeresni meg ilyenek...

Fazék

Quote from: Lord AONem gondoltam, hogy ez a 160~ GB-os vinyók korában gondot jelent vkinek is. :rolleyes: Amúgy nekem is herótom van az irogatós Linux módszertõl, inkább klikkelgeteg. :)
Node én nem akarok meggyõzni senkit, csak ebben benne van minden, nem kell Div-x honlapokat felkeresni meg ilyenek...
a codec pack-ek sztem csak, akkor jók, ha kezdõ vagy ill. lusta vagy összeszedegetni azt a max 8-10 fontosabb codec-et... eddig akárhány gépre raktam föl akármelyik codec pack-ot, idõvel komolyabb lassulást észleltem, és össze-vissza szemetelte a registry-t, márpedig én abból nem kérek... de akinek ezek nem tényezõk, az persze nyugodtan ugorjon neki a pack-oknak :)

Lord AO

Nos, senki ne mondja, hogy bármit is rá akarok erõltetni a jónépre. :) Találtam egy egyszerû, jó, minden platformon használható lejátszót, esetleg kipróbálhatjátok. http://www.videolan.org/vlc/

Blimp: Lusta vagyok, ez tény, de a registrymre igenis ügyelek, és egyenlõre ez a pakk nekem nem lassított semmit, az egyetlen "probléma", hogy feliratnál mind a DivXG400, mind DVobSub behúzza, így néha 3 feliratom is van. Nade tényleg hagyjuk az offolást. :)

via_mala

Quote from: Blimphmm ezeket nem teljesen értem, mert én mindkettõt végignéztem mplayer-el gond nélkül (és ez 100%)... ki is írtam cd-re, ami újabb ékes bizonyítéka annak, hogy semmi hiba nem volt a filmben.
Na most jött le újra a Kiki's Delivery Service 2. cd-je, és megnéztem VirtualDubMod-dal! Meglepve látom, hogy 2 hangsáv van benne. Anno én még Zoomplayer-rel néztem angol hanggal, nem is tudtam a japán hangsávról. Az angol viszont tényleg el van csúszva, de a japán hangsáv az tökéletes!
 :hopp:  :rotflol:
"Amíg képesek lesznek meghatódni egy moll akkord hallatán, amíg könnybe lábad a szemük, ha két szerelmes egymásra talál, amíg gyanakvó szívükben jut hely a kockázat vállalására, és mernek Isten arcába nevetni, addig van remény a menekülésre.
Ha mindez kiveszett az emberekből, megértek a pusztulásra."
- Clive Barker: Korbács

Balinka

Quote from: CobraInitial D 9. része hibás ugyan, de nekem a WMP9 gond nélkül lejátszotta (már nem emlékszem, lehet hogy DivFix-el meg kellett csinálni) A 26. részt még nem szedtem le, de szerintem az is könnyen orvosolható.

Lord AO, nézz be a Help topicba  :)

Köszi a tippet!

Mattanja

Csak nálam van vele gond?
A cd1 elindul ugyan, de pár másodperccel késõbb leáll(kilép) a lejátszó (BSPlayer). A cd2-be pedig nem tudok beletekerni.
Valaki tudja, mitõl lehet ez?
בטחו בו בכל עת עם שפכו לפניו לבבכם אלהים מחסה לנו סלה׃
8]]=((

Fazék

Quote from: ShiroiCsak nálam van vele gond?
A cd1 elindul ugyan, de pár másodperccel késõbb leáll(kilép) a lejátszó (BSPlayer). A cd2-be pedig nem tudok beletekerni.
Valaki tudja, mitõl lehet ez?
nekem semmi gondom nem volt a film lejátszásával, mplayer-t használtam hozzá. de sztem ha nem megy, ne is erõltesd, inkább nézd meg a sorozatot mégegyszer, szerintem ugyanis a film pocsék lett... szerintem

Seymour.

High!

Nem tudom vki irta-e már vagy nem vette észre de az X Tv 9es részével gondok vannak szerintem meg nézztem 4 külömbözö lejáccon köztük a mplayerrel is és ott is a képpel igen nagy a gond elmosodás meg minden baja van a felirat is néhol elmarad. Le ellenõrizné más is mert télleg lehet,h az én gépem a hibás(igaz a legujabb kodekek vannak fent tegnap frissitettem és néztem én media player classiccal vlc playerrel mplayer és minden hol az a baj) ezért kérnék vkit,h lesse meg neki jó-e és ha igen pmben mondja már el mi lehet a hiba. Köszi

Mattanja

Quote from: Seymour.Nem tudom vki irta-e már vagy nem vette észre de az X Tv 9es részével gondok vannak szerintem meg nézztem 4 külömbözö lejáccon köztük a mplayerrel is és ott is a képpel igen nagy a gond elmosodás meg minden baja van a felirat is néhol elmarad.
Ugyanez nálam is, csak én BSPlayer-rel néztem bele. A codec-ek nem a legújabbak, de amióta ezek vannak meg, azóta mindent le tudok játszani, semmivel nem volt gond.
בטחו בו בכל עת עם שפכו לפניו לבבכם אלהים מחסה לנו סלה׃
8]]=((

Fazék

#203
Quote from: Seymour.High!

Nem tudom vki irta-e már vagy nem vette észre de az X Tv 9es részével gondok vannak szerintem meg nézztem 4 külömbözö lejáccon köztük a mplayerrel is és ott is a képpel igen nagy a gond elmosodás meg minden baja van a felirat is néhol elmarad. Le ellenõrizné más is mert télleg lehet,h az én gépem a hibás(igaz a legujabb kodekek vannak fent tegnap frissitettem és néztem én media player classiccal vlc playerrel mplayer és minden hol az a baj) ezért kérnék vkit,h lesse meg neki jó-e és ha igen pmben mondja már el mi lehet a hiba. Köszi
tényleg nem gonoszkodásképpen mondnom, de csak ha már ezt az oldalt végigolvastad volna, észrevehetted volna, hogy ez már meglett említve, és ha jól sejtem 1-2 hetente újból meg lesz említve, amíg vki nem veszi a fáradságot és szedi le valahonnan majd tölti fel ide a hibátlan file-okat :(

edit1: de ezért a jövõben fölösleges szólni, vszleg azért nem lett még kijavítva, mert nevébõl eredõen arra az egy darab vacak X-re nem lehet rendesen rákeresni, nehéz beszerezni, különben már vki biztos elintézte volna...

Mattanja

A japán szinkron néhol olyan halk volt, hogy többször is csak a feliratból meglétébõl tudtam meg, hogy még beszélnek. A zene és az effektek sokkal hangosabbak. Az angol szinkron és a rendezõi kommentár persze jól szólt...
Nem értek hozzá (/me ugyebár  :lame: ), de nem lehet ezzel valamit kezdeni?
בטחו בו בכל עת עם שפכו לפניו לבבכם אלהים מחסה לנו סלה׃
8]]=((

Isi101

Hát, mivel dvdbe szeretném majd írni, elõtte a BeeSweet eldolgozik majd rajta,valószínû normalizáltatom is, de 8gigát nem szeretnék feltolni vissza, meg nincs is értelme, de ha kell, a normalizált audiosávokat majd feltehetem valami tárterületre, és azt vissza tudod rakni a videókba.

Mattanja

Quote from: Isi101Hát, mivel dvdbe szeretném majd írni, elõtte a BeeSweet eldolgozik majd rajta,valószínû normalizáltatom is, de 8gigát nem szeretnék feltolni vissza, meg nincs is értelme, de ha kell, a normalizált audiosávokat majd feltehetem valami tárterületre, és azt vissza tudod rakni a videókba.
Elõre is Köszönöm!
בטחו בו בכל עת עם שפכו לפניו לבבכם אלהים מחסה לנו סלה׃
8]]=((

TurboK

Hentai\Welcome_to_Pia_Carrot_2_DX\welcome_to_pia_carrot_2_dx-03(cf).avi hibás (hiányzik a file végérõl egy kevés adat).

Jó lovag, velünk tartasz-e Camelotba a kerekasztal lovagjai közé?

http://www.saunalahti.fi/cse/foobar2000.php target=_blank>http://web.axelero.hu/fka2636/dwnld_fb2k.png>

via_mala

[Shinsen-Subs]_Sheeps_Song_04_[89691F85].avi

A checksum ellenõrzés szerint is hibás.
"Amíg képesek lesznek meghatódni egy moll akkord hallatán, amíg könnybe lábad a szemük, ha két szerelmes egymásra talál, amíg gyanakvó szívükben jut hely a kockázat vállalására, és mernek Isten arcába nevetni, addig van remény a menekülésre.
Ha mindez kiveszett az emberekből, megértek a pusztulásra."
- Clive Barker: Korbács

Cobra

#209
Initial D 1st Stage 9. és 26. része hibásan van fent a szerveren, ha valaki be tudná szerezni ezt a verziót újból, azt megköszönném.
Hide and fear, Cobra Commander is here !