Amit papírban birtokoltok

Started by uWeapon, 2002-11-21, 22:48:23

Previous topic - Next topic

uWeapon

Nyilvánvaló: milyen mangáitok vannak meg törvényesen megszerzett módon? Hentai is számít, Szaft & társai korlátozottan.

Nekem megvan az Angel Sanctuary elsõ hét kötete & lenyûgözõ. Iszonyatosak a rajzok (állítása szerint egyen akár egy órát is elvan, és akkor a hátterekbe még bele se fogtak az asszik >_>), a történet érdekes - bár kissé feltûnõ az új fejezet, új szereplõ séma - és bonyolult. Ajánlom, bár elõre teljes érthetetlenséggel nézi az ember a teljes középbe vágás miatt.

Az NGE elsõ két kötete nem túl lenyûgözõ, az akciójelenetek kifejezetten gyengék, nem látni át, mi történik. Kiegészítésképpen jó, mert többet foglalkozik a szereplõk belsejével.

Végül a Blood manga, ami felkavaró, de remek. Jóval sötétebb a hangulata a rajzfilménél & magyarázatot ad a hiányosságaira (de ugyanúgy számos kérdést is felvet).

És még van egy mangazin elsõ hat kötete (német, mint minden eddigi): Chobits, Wings Of Vendemiaire, The Big O és számos más ismeretlen, de nagyon jó sorozat.

Szóval lehetõleg nem "megvna a tit brigade 69 harom kotete!!4 kthxbye" jellegû válaszokra várnék/nánk.
[lies] I like you! [/lies]

paTKany

Nem is igazi rajongó az akinek nincs eredeti mangakötete.;)

Az én gyûjetményem fõ darabja az Eberouge japán (amennyire tudom angol nyelvû nincs is belõle) kiadásának elsõ kötete. Kedves rajzok és aranyos történet, semmi felesleges :uzi: ;)

Az angol nyelvû mangáim közül meg az Adventures of the Mini-Goddesses a kedvencem. Gondolom mondanom se kéne, de természetesen Gan-chan miatt.:whoah:

emeric

Hi!

 Nekem van egy angol Frontier Line:Six tales from the mecha war
mangám. Nagyon jó, annak ellenére, hogy találomra vette nekem
unokabratyóm Londonban, és elõtte mégcsak nem is hallottam róla, pedig rengeteg mangát töltök a netrõl.
 Van még 3 olasz nyelvû mangám is, de ezekbõl nem értek egy kukkot sem... Berserk v44(asszem), OZN v12 és Kenshin v3.
"I hate this place... Hell was better."

NAZSi

Sziasztok!

En jelenleg a kovetkezo mangakat birtoklom:

Love Hina 1~7; Nagyon jo manga akinek tetszett a anime, ezt imadni fogja. Nagyon humoros/aranyos reszek vannak benne amit az anime feldolgozas nem mindig tud visszadni.

Hokuto no Ken 1~2; Egy igazan veres sci-fi manga. Az angol cime Fist of the North Star, talan igy tobben raismertek:rolleyes: Aki szereti a vert es a vilagvege utan jatszodo torteneteket, annak csak ajanlani tudom.

Naruto 1~2; Az anime alapjaul szolgalo manga. Az igazat megvallva, az anime jobb. Peldaul amikor Naruto atvaltozik Sasuke-ve, hogy megtudja mit erez iranta es Sasuke irant Sakura es a hasmenes miatt nagy kavarodasok tortennek, sokkal elvezetesebb es humorosabb az animeben. Hardcore Naruto fanoknak ajanlott, de ha nem tartozol ebbe a kategoriaba akkor az anime is boven elegendo.

Gokujo Tenshi; Szoszerinti forditasban "Elso Osztalyu Angyal". Asszem a cimbol nem nehez kitalalni, hogy ez bizony egy hentai:D A tortenet eleg egyszeru: (a nem tul tavoli jovoben) adott egy kick-boxer akademia (persze csak csajoknak;) ) ahol a foszereplo csaj 'mindent' megtesz, hogy sikeres harcos legyen. A tortenet egy kicsit bugyuta, de az kivitelezes karpotol erte.

Az osszes manga eredetiben, japanul van meg.

Sky

QuoteNem is igazi rajongó az akinek nincs eredeti mangakötete.

Sajnos anyagi és hozzáférési okokból én nem rendelkezem eredeti kötettel, de mégis rajongónak tekintem magam, mert vettem a fáradtságot és összegyűjtöttem a netről a Ranma 1/2 mind a 38 kötetét élvezhető angol fordítással:mad:
Mess with the best,
Die like the rest...

paTKany

Hehe, jó régen írtam azt a postot. A leechelt mangával az a baj, hogy a monitorodat nem tudod magaddal vinni a vasúti váróterembe/strandra/unalmas értekezletre/stb.
Ha meg kinyomtatod és bekötteted akkor az kerül annyiba (vagy még többe) mint megvenni az eredetit...
Nem azt mondom, hogy mindent meg kell venni, mert arra a lottó 5ös sem elég, de a rajongás tárgya csak megér annyit, hogy legalább 1 kötetet beszerezzen belõle az ember.

Sky

Ami igaz az igaz, de ki mondta hogy nem lehet levinni a monitort a vasúti váróba ??
Mess with the best,
Die like the rest...

TurboK

QuoteOriginally posted by Sky
Ami igaz az igaz, de ki mondta hogy nem lehet levinni a monitort a vasúti váróba ??
Ugye ugye, feltalálták már a laptopot baromi régen...

Az én gyöjteményemrõl annyit hogy megvan a Mangamánia elsõ két száma. (+1 giga hentai doujin a szám.gépen)

Jó lovag, velünk tartasz-e Camelotba a kerekasztal lovagjai közé?

http://www.saunalahti.fi/cse/foobar2000.php target=_blank>http://web.axelero.hu/fka2636/dwnld_fb2k.png>

paTKany

QuoteOriginally posted by TurboK
Ugye ugye, feltalálták már a laptopot baromi régen...
 

Na igen, de: Akinek 300.000Ft-os laptopra van pénze, de 1.500Ft-os mangára már nincs arra had ne mondjak jelzõket. :D :D :D

Sky

Ki beszélt laptopról ???????
:confused:
Mess with the best,
Die like the rest...

TurboK

QuoteOriginally posted by paTKany
Na igen, de: Akinek 300.000Ft-os laptopra van pénze, de 1.500Ft-os mangára már nincs arra had ne mondjak jelzõket. :D :D :D
Én se akarok jelzőket mondani arra aki 300.000 Ftos laptopot akar venni kizárólag mangaolvasás céljára...

Jó lovag, velünk tartasz-e Camelotba a kerekasztal lovagjai közé?

http://www.saunalahti.fi/cse/foobar2000.php target=_blank>http://web.axelero.hu/fka2636/dwnld_fb2k.png>

Sky

Pedig aranyos lenne, nem ?
(Semmiképp sem inteligens, de aranyos)
Mess with the best,
Die like the rest...

Rikkudo

Nekem az alabbi mangak voltak meg:

Angol nyelvuek:

-New vampire Miyu: 1 kotet

-Gun smith cats: Bad Trip - 1 fuzet
                         Kidnapped - teljes sorozat
                         Mister V - 1-3 fuzet

-Sailor Moon:  sok fuzet, nem tudom mar mennyi :)

-Outlanders: 1. kotet

-Vampire Yui: 1. sorozat fuzetekben

-Card captor Sakura 2. kotet

-Dark Angel: 1 fuzet

Japan nyelvuek:

-Ranma 1-3 kotet

-Video girl Ai 4. kotet

-You are under arrest 2. kotet

-Hot Milk ?. kotet

Meg amire most nem emlekszem. :)
Most mar sajna 1 sincs meg. :( Masok elvezik helyettem, mivel eladtam oket. :)
Rikkudo

Rikkudo

Nekem van laptopom meg gprs-es netem, igy ott netezek es animezek ahol akarok! :) Probaljatok ki ti is, tok jo dolog!!! Es nem kell feltetlenul 300.000 ft-os laptopot venni! Van olcsobb is, es azon is jol lehet animezni! :)

Most nem felvagasbol mondtam, csak szerettem volna megosztani 1 elmenyt.
Rikkudo

phr0zen

QuoteOriginally posted by Rikkudo
Nekem van laptopom meg gprs-es netem, igy ott netezek es animezek ahol akarok! :) Probaljatok ki ti is, tok jo dolog!!! Es nem kell feltetlenul 300.000 ft-os laptopot venni! Van olcsobb is, es azon is jol lehet animezni! :)

Most nem felvagasbol mondtam, csak szerettem volna megosztani 1 elmenyt.

Biztos sirály dolog így mobilan az élet,csak épp a GPRS-nek nem túl szívderítõ a töltési sebessége,dehát vmit vmiért.

Sky

QuoteNekem van laptopom meg gprs-es netem, igy ott netezek es animezek ahol akarok!  Probaljatok ki ti is, tok jo dolog!!!

Most nem szeretlek ...
Mess with the best,
Die like the rest...

Kalibur

QuoteOriginally posted by Sky
Most nem szeretlek ...
Cheer up !
De ha gondolod, eladok neked mondjuk egy Kenshin 28-at, igaz totál olaszul, amibõl én sem értek egy büdös mukkot sem, és így már te is elmondhatod magadról, hogy van papíron mangád.
A kinyomtatom és beköttetem storyról csak annyit: Nem olyan drága, ha mongyuk jó helyen nyomtattatod, jó emberekkel, és utánna nem bekötöd, hanem lefûzöd.
Az én listám egyébként még gyér (Clover 1, a kedvencem,  DNAngel 8, 1 mû Sanami Matohtól, ezt inkább nem részletezem..., meg néhány ilyen gyûjtõgányság pl Banzai. Digitálban azért van bõven :) ) de idén tervezem még kiegészítését, csak ahhoz ki kéne má jutni legalább Bécsig.
"What doesn't kill you merely postpones the inevitable."

Sky

Mess with the best,
Die like the rest...

Tenshi

Sailor Moon complete
Sailor-V 2-3.
Card Captor Sakura 1-10
X vol. 12.
Angelic Layer vol. 1.
Oh! My Goddess 01., 03., 20-26
You're under arrest vol. 1.
Ghost in The Shell
Ghost in The Shell - Man Machine Interface
Gundam Wing 01., 03.
Magic Knight Rayearth 02-06.
Kodomo no Omocha complete
Ojamajo Doremi complete
Kamikaze Kaitou Jeanne complete
Time Stranger Kyoko complete
I*O*N
Kanshaku
Chibi Maruko-chan complete
Crayon Shin-chan 2-4., 6., special 2.
Fushigi Yuugi 1., 4.
Shoujo Kakumei Utena 2., 4.
Superdoll Licca-chan vol. 1.
DaaDaaDaa vol. 1.
Meitantei Conan 13., 18, 29., 38.
Dragonball vol. 32.
Ranma 1/2 vol. 1.
stb. meg még pár, amit elfelejtettem felírni.^^"
"I want to live with the wind..."

Chronos

QuoteOriginally posted by Tenshi
Sailor Moon complete
Sailor-V 2-3.
Card Captor Sakura 1-10
X vol. 12.
Angelic Layer vol. 1.
Oh! My Goddess 01., 03., 20-26
You're under arrest vol. 1.
Ghost in The Shell
Ghost in The Shell - Man Machine Interface
Gundam Wing 01., 03.
Magic Knight Rayearth 02-06.
Kodomo no Omocha complete
Ojamajo Doremi complete
Kamikaze Kaitou Jeanne complete
Time Stranger Kyoko complete
I*O*N
Kanshaku
Chibi Maruko-chan complete
Crayon Shin-chan 2-4., 6., special 2.
Fushigi Yuugi 1., 4.
Shoujo Kakumei Utena 2., 4.
Superdoll Licca-chan vol. 1.
DaaDaaDaa vol. 1.
Meitantei Conan 13., 18, 29., 38.
Dragonball vol. 32.
Ranma 1/2 vol. 1.
stb. meg még pár, amit elfelejtettem felírni.^^"
Szép kollekció...:jee:

CHRONOS

Tenshi

Kössz. :D Nem gépeltem le újra, hanem kimásoltam az amerikai fórumról, ahová írtam. ^^"
"I want to live with the wind..."

Shadowolf

QuoteOriginally posted by Tenshi
Kössz. :D Nem gépeltem le újra, hanem kimásoltam az amerikai fórumról, ahová írtam. ^^"

Lustaság rulez, hm? :D

Kalibur

Azokat a Gundamokat nem akarod esetleg behozni meetre szigorújan megtekintés céljából? Meg talán a Magic night 2-t ugyanerre a célra? Időleges csereként Daisukit és Clovert tudok felajánlani, feltéve hogy Okami sensei visszahozza őket, ugyanis multhéten sikeresen ottfelejtettem mindkettőt, és ő mentette meg :)
"What doesn't kill you merely postpones the inevitable."

Tenshi

Nya, a két Gundamom-ból az egyik angol, és esik szét, a másik japán. Az MKR kett?t elviszem. Tenshit keresd. :D
"I want to live with the wind..."

Kalibur

OK, kereslek, de ha valaki a közeledben elkezd Szixyzni és én válaszolok, akkor nyugodtan rúgj bokán, mondván, hogy akartam tőled valamit :)  (csak ne túl erősen :D )
"What doesn't kill you merely postpones the inevitable."

Maron

#25
1 SM manga angolul
Time Stranger Kyoko 1-3
Kamikaze Kaito Jeanne 1-2, 5-7
Slayers 6-8
BANZAI! 2003 dec(benne:YGO,Hikaru no GO,Naruto,Crewman,Shaman King,Hunter x Hunter)
DAISUKI 2003 július (benne: God Child,Prussian Blue,Kare Kano,Skip Beat,Missile Happy,Fruits Basket)
Nakayoshi magazin '99/4 (japán)
Fushigi Yuugi 6
Fushigi Yuugi Genbu Kaiden 1-2 (japán)
Squib Feeling Blue
Full Moon wo Sagashite 1-2, 7
Full Moon wo Sagashite naptár 2006
God Child 8-10
Inuyasha 38 (japán)
+
1 Fushigi Yuugi kártya
2 Detective Cona poszter
1 Inuyasha poszter
Mega-Hiro magazin

Már amennyire anime cuccnak számít:
Rina Aiuchi 4th album Playgirl (rajta Detective Conan movie 8 theme song és 14. opening) [+ egy kislemez még tõle, a Boom-Boom-Boom]
dream - My will (Inuyasha 1. ending)

Kvikveg

Hali!
Ha minden jol megy rovid idon belul a Hellsing vol 6 buszke tulajdonosa leszek. :appl:
Egy bokkeno van: japan. Tudtok valakit, aki a koz erdekeben le tudja forditani? En fenymasolni es scannelni is tudom, szoval ez nem gond.

Kosz.
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Moloko

majdnem az összes németül van. ami nem ahhoz odaírom...
Sailor Moon teljes (18 kötet)
Sailor V teljes (3 kötet)
The Cherry Project by Naoko Takeuchi teljes (3 kötet)
Chocolate Christmas by Naoko Takeuchi
Ranma half 1-13 kötet
Mermaid Saga 1-4 kötet
Neon Genesis Evangelion 1-8 kötet
Video Girl Ai teljes (13 kötet)
Oh My Goddess 1-25 kötet
Agharta 1. kötet (tervezem a 2-6ig - teljes - beszerzését amikor legközelebb Bécsbe megyünk)
Narutaru 1, 3-9. kötet (legközelebbBécsben pótlom a 2.-at :))
Card Captor Sakura 1. kötet angol 2. kötet olasz 3-10. kötet német (legközelebb Bécsben megveszem a 11-12. kötetet és akkor teljes lesz.)
X-1999 1. kötet lengyel ;)
és még van vmi japán eredetim össz 4 kötet de hiányzik belőle 1 és halovány fogalmam sincs hogy mi lehet. (na majd ha megtanulok japánul... ! :D)

Ramiz

Csorog a nyálam az ölembe... :D Féltem is elolvasni ezt a topicot...
Ööö... van egy Dragon Ballom! :D De ha minden igaz, Noriko hoz nekem egy pár Hellsinget!  :hopp:
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Moloko

Quote from: RamizCsorog a nyálam az ölembe... :D Féltem is elolvasni ezt a topicot...
Ööö... van egy Dragon Ballom! :D De ha minden igaz, Noriko hoz nekem egy pár Hellsinget!  :hopp:
büszke is vagyok a magaméra :) tudod mennyi önmegtartóztás kell hogy semmi mást ne vagyél a zsebpénzedből (még egy fagyit se) csak mangát amikor kintvagy 3 hétig osztrákiában? :) hát nagy :) olyankor az ember agya átáll manga-módba és azt nézi, hogy ez a menü pont annyiba kerül mint egy manga, ebből a csokiból 2 pont kiteszi egy manga árát, stb :)
bocsánat az offtopicért...