Main Menu

Slayers

Started by roderick, 2004-09-27, 17:47:13

Previous topic - Next topic

roderick

Nos nekem aztmondák, hogy ez a méltán nagysikerü tv csatorna, ami eddig leginkább szörnyü sorozatokat adott le, Október négytõl adni fogja a Slayerst, Slayers- A kis boszorkány címen...
habár eléggé érdekes, mert a Port.hu hol amerikai akciófilm-sorozatként, hol meg amerikai rajzfilm-sorozatként emlegeti...
All human relationships are built upon interests.
But relations built on interests have their own aesthetics.

Bruce

Quote from: roderickNos nekem aztmondák, hogy ez a méltán nagysikerü tv csatorna, ami eddig leginkább szörnyü sorozatokat adott le, Október négytõl adni fogja a Slayerst, Slayers- A kis boszorkány címen...
habár eléggé érdekes, mert a Port.hu hol amerikai akciófilm-sorozatként, hol meg amerikai rajzfilm-sorozatként emlegeti...
CoolTV? Az hol van?

And my soul from out that shadow that lies floating on the floor
Shall be lifted - nevermore!

Cobra

Idáig M+ volt, kábelen 90% hogy fogható.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Bruce

Quote from: CobraIdáig M+ volt, kábelen 90% hogy fogható.
Ja, hogy az! Akkor számomra kizárt :(

And my soul from out that shadow that lies floating on the floor
Shall be lifted - nevermore!

Moha

A Cool TV bárhol fogható az országban? Mert én nem vagyok benne biztos, hogy itthon a UPC kínálatában benne lenne (M+ néven)...
Bár, ha van is, gondolom külön elõfizetési csomagban.
Pedig a Slayers engem is érdekelne!!! :beken:

.Attila

Nekünk UPC van, eddig nem volt M+ a listán, de most van Cool TV, tehát mindenki lapozzá át a csatornaválasztékát, mert lehet, hogy ott van minden ellenére ;)

Titkos

Quote from: roderickNos nekem aztmondák, hogy ez a méltán nagysikerü tv csatorna, ami eddig leginkább szörnyü sorozatokat adott le, Október négytõl adni fogja a Slayerst, Slayers- A kis boszorkány címen...
habár eléggé érdekes, mert a Port.hu hol amerikai akciófilm-sorozatként, hol meg amerikai rajzfilm-sorozatként emlegeti...

A Színes RTV-ben pedig a változatosság kedvéért, amerikai sorozatnak írják. ;)  De amúgy szeretettel várom, remélem ez is lesz olyan jó, mint az Inu Yasha, és akkor már teljes mértékben elégedett leszek. :)  Amúgy a Cool TV kedvéért szerintem mindenki nyugodtan zongorázza végig a TV-csatornáit, végül is veszteni nem veszthet semmit... :)  (Nekem pl. a Humor 1 helyére rakták be a Cool-t.)
"Look, Kodomo No Jikan fans, we know how you like to go on about how it's not Lolicon. Please justify the sheer amount of time the young girls are naked or topless without using the phrase "Fanservice". We can wait." 


Bruce

Quote from: TitkosA Színes RTV-ben pedig a változatosság kedvéért, amerikai sorozatnak írják. ;)  De amúgy szeretettel várom, remélem ez is lesz olyan jó, mint az Inu Yasha, és akkor már teljes mértékben elégedett leszek. :)  Amúgy a Cool TV kedvéért szerintem mindenki nyugodtan zongorázza végig a TV-csatornáit, végül is veszteni nem veszthet semmit... :)  (Nekem pl. a Humor 1 helyére rakták be a Cool-t.)
Végigzongoráznám akár ezerszer is, épp csak se kábel, se parabola :grrr: Már csak abban reménykedek, hogy elõbb-utóbb a neten is meglesz a magyar változat...

And my soul from out that shadow that lies floating on the floor
Shall be lifted - nevermore!

Shadowolf

Quote from: TitkosDe amúgy szeretettel várom, remélem ez is lesz olyan jó, mint az Inu Yasha, és akkor már teljes mértékben elégedett leszek. :)

Hát nemtom, már a cím maga elég röhejes (tipikus idióta magyar fordítás). Kíváncsi vok pl a Lina mellméretéhez fûzõdõ poénokat hogyan fogják megoldani...:rolleyes:

Moha

Quote from: ShadowolfKíváncsi vok pl a Lina mellméretéhez fûzõdõ poénokat hogyan fogják megoldani...:rolleyes:
Hát, mivel valsz'leg úgy vannak vele, hogy "gyerekeknek szól", szerintem totál más lesz a szöveg...

Shadowolf

Quote from: MohaHát, mivel valsz'leg úgy vannak vele, hogy "gyerekeknek szól", szerintem totál más lesz a szöveg...

Én is ettõl tartok. A másik ami aggaszt a varászlatok nevei...Sárkányszolga tûz! Asszem ezt se fogom magyarul nézni...

Cobra

Én is attól félek, hogy gyerekrajzfilmet csinálnak belõle és a fele ki lesz vágva.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

roderick

mivel 2330tól lesz sztem nem a gyerekek lesz a célközönség...
az más kérdés, hogy nyilvánvalóan nem minöségi lesz a szinkron...
viszont nemtom hogy a Slayersben mi olyan van amit ki lehetne vágni,
(talán Naga nevetése, de az nemtom van-e a sorozatban, osáig nem jutottam el)

Ja és fura, hogy a South Parkot korábbra rakták, pontosabban az megy elõtte... biztos így akarják az ORTT-t átverni, hogy azok biztos SPvel lesznek elfoglalva és a Slayers meg elsunnyog a háttérben :)
All human relationships are built upon interests.
But relations built on interests have their own aesthetics.

Shadowolf

Quote from: roderickviszont nemtom hogy a Slayersben mi olyan van amit ki lehetne vágni

Hát nem is tudom pl (SPOILER) amikor Shabranigodo Rezo testébõl tör elõ, vagy amikor Copy Rezo-ból egy másfél méteres kard lóg ki (/SPOILER).

Quote(talán Naga nevetése, de az nemtom van-e a sorozatban, osáig nem jutottam el)

Õ csak a filmekben szerepel, a sorozatban nem.

Moha

Quote from: ShadowolfA másik ami aggaszt a varászlatok nevei...Sárkányszolga tûz!
Jaaaaj, rémesen hangzik! :beken:

Damnatus

Hali!

Szörnyû, hogy már megvan a jó anime, de a jó szöveg és a szinkron hiányzik hozzá!

Marfy

Nekünk UPC Direkt van (parabolás) és azon rajta van a cool tv régebben Humor1 néven futott.
Fel tudja majd valaki venni videóra mert én nem biztos hogy mindent fel tudom venni mert nem vagyok otthon és anyámékra nem biztos hogy rájuk bízhatom  :rolleyes: .

Freyja

Quote from: NokiFel tudja majd valaki venni videóra mert én nem biztos hogy mindent fel tudom venni mert nem vagyok otthon és anyámékra nem biztos hogy rájuk bízhatom  :rolleyes: .
Én is pont ezt szerettem volna kérdezni!  :rolleyes:
(pont ebbõl az okból)

Raisu-Sama

De jó, hogy még else kezdõdött, de szerintetek már sz@r... Így tényleg nem érdemes magyarul animet vetíteni...

Marfy

Szerintem nem lesz sz@r én nagyonis hogy örülök neki, nekem az Inu-Yasha is bejött és a szinkronnal sincs semmi bajom ha a Slayers is ilyen lesz szerintem simán jó lesz.

Titkos

Quote from: NokiSzerintem nem lesz sz@r én nagyonis hogy örülök neki, nekem az Inu-Yasha is bejött és a szinkronnal sincs semmi bajom ha a Slayers is ilyen lesz szerintem simán jó lesz.

Így van! Az Inu Yasha-ban is simán benne voltak a "kukkolós" jelenetek, akkor a Slayers-ben a Lina melleivel kapcsolatos poénokat miért hagynák ki? :)  A cím valóban "érdekes" kissé, de a GITS-é sem volt jobb, mégis a szinkron sokaknak tetszett (nekem is, de én csak 5 percet láttam belõle ;) ). A varázslatok neveit meg majd meglátjuk...
"Look, Kodomo No Jikan fans, we know how you like to go on about how it's not Lolicon. Please justify the sheer amount of time the young girls are naked or topless without using the phrase "Fanservice". We can wait." 


Raisu-Sama

Noki, Titkos: Nem is rátok céloztam...

Damnatus

Hali!

Attól tartok, hogy elõítéletem nem alaptalan, amenniyben a CoolTV is alacsony költségvetéssel dolgozik, és saját maga vág bele a Slayers szinkronizálásába. A nem jó szinkronszínészek, és a gyenge hangtechnika szinte meg tudja utáltatni az emberrel az animét, hogy csak a Digimont hozzam fel példaként. Borzalmas a szinkronja (szerintem), és tartok attól, hogy a Slayersszel is ez lesz. Mindenesetre inkább felkészülök a rosszra, és inkább majd kellemesen csalódom, és leírom, hogy tévedtem, "jaj de jó a szinkron", mint hogy azt mondjam, hogy "én megmondtam".
Egyébként a mai rajzfilmszinkron egészére értem, hogy eléggé alacsony színvonalú, erre tudom példának hozni a Spidermant. Bugyuta, gagyi amerikai szöveg, gyenge szinronszínészi teljesítmény. Tudom, hogy nem lehet minden rajzfilm egy Frédi és Béni szintû Romhányi adaptáció, mert ma már tömegtermelünk, de egyfajta minimális igényességet azért elvár az ember. A Hupikék törpikék lehet példa arra, hogy a jó szinkron micsoda minõségi változással jár, Haumann, mint Hókuszpók, valami fantasztikus.

Raisu-Sama

Ha minden igaz, akkor az RTL Klub készítette a szinkront, ezért furcsálottam, hogy az "al"csatorna elõbb vetíti mint a fõcsatorna

Titkos

Quote from: Raisu-SamaNoki, Titkos: Nem is rátok céloztam...

Tudom, nem is vettem magamra, csak leírtam a véleményemet arról, ha egy (még le sem adott) animét szidnak...
"Look, Kodomo No Jikan fans, we know how you like to go on about how it's not Lolicon. Please justify the sheer amount of time the young girls are naked or topless without using the phrase "Fanservice". We can wait." 


Titkos

Quote from: DamnatusHali!

Attól tartok, hogy elõítéletem nem alaptalan, amenniyben a CoolTV is alacsony költségvetéssel dolgozik, és saját maga vág bele a Slayers szinkronizálásába. A nem jó szinkronszínészek, és a gyenge hangtechnika szinte meg tudja utáltatni az emberrel az animét, hogy csak a Digimont hozzam fel példaként. Borzalmas a szinkronja (szerintem), és tartok attól, hogy a Slayersszel is ez lesz. Mindenesetre inkább felkészülök a rosszra, és inkább majd kellemesen csalódom, és leírom, hogy tévedtem, "jaj de jó a szinkron", mint hogy azt mondjam, hogy "én megmondtam".
Egyébként a mai rajzfilmszinkron egészére értem, hogy eléggé alacsony színvonalú, erre tudom példának hozni a Spidermant. Bugyuta, gagyi amerikai szöveg, gyenge szinronszínészi teljesítmény. Tudom, hogy nem lehet minden rajzfilm egy Frédi és Béni szintû Romhányi adaptáció, mert ma már tömegtermelünk, de egyfajta minimális igényességet azért elvár az ember. A Hupikék törpikék lehet példa arra, hogy a jó szinkron micsoda minõségi változással jár, Haumann, mint Hókuszpók, valami fantasztikus.

Igen, elõször én is tartottam attól, hogy egy ilyen "nevenincs" csatorna csinálja a szinkront (a Digimon ugyanis szerintem is fertelmes volt), de aztán amikor én is megtudtam, hogy ez tulajdonképpen az RTL klub al-csatornája, azért némiképp megnyugodtam. :)  Meg az info is a "mi Gabi-bánktól" jött (Ullman Gábor) és úgy tudom, hogy Inu Yasha-s szinkronhangok is fel fognak tünni benne, úgyhogy olyan rossz már csak nem lesz.

Amúgy csak szólnék, hogy a fõoldalon az infó kicsit hibás, nem 5.-én, hanem 4.-én kezdõdik a sorozat. (Azért ide írom, mert a fõoldalra nem enged bejelentkezni.)
"Look, Kodomo No Jikan fans, we know how you like to go on about how it's not Lolicon. Please justify the sheer amount of time the young girls are naked or topless without using the phrase "Fanservice". We can wait." 


Moha

Hát, én kíváncsian várom. Bár még nem tudom, van-e nálunk egyáltalán Cool TV, de hátha itt is a Humor1 helyén lesz.
Azt amúgy nem tudtam, hogy ez az RTL Klub "alcsatornája".
De ha kb InuYasha szintû lesz a szinkron, akkor az oké.

Bruce

#27
Volt akkora szerencsém, hogy a koleszban az egyik TVn megtaláltam a Cool TV-t, és elkezdhettem nézni a Slayers-t. Nem telt bele öt perc, és megkaptam a szokásos, éjjel 11-kor "mesét" nézõ egyetemistáknak járó, lesújtó pillantást, ami még nem is zavart volna, de - képletesen szólva - elvették a távkapcsolót... Ennyit arról, hogy Slayerst nézzek magyarul. Legalább jó volt?

And my soul from out that shadow that lies floating on the floor
Shall be lifted - nevermore!

zsozso

Quote from: BruceVolt akkora szerencsém, hogy a koleszban az egyik TVn megtaláltam a Cool TV-t, és elkezdhettem nézni a Slayers-t. Nem telt bele öt perc, és megkaptam a szokásos, éjjel 11-kor "mesét" nézõ egyetemistáknak járó, lesúlytó pillantást, ami még nem is zavart volna, de - képletesen szólva - elvették a távkapcsolót... Ennyit arról, hogy Slayerst nézzek magyarul. Legalább jó volt?
Hat jobban jartal, hogy elvettek mert erosen kirohogtek volna :( A szinkront nem firtatnam inkabb mivel a forumon karomkodni nem javallott -_-
Death is the only redemption

Moha

Szvsz a fordítás még elment, bár Lina "verselése" nem sikerült éppen Romhányi színvonalra!  :rolleyes:
A hangok viszont háááááát, szóval.... igen. Nem tudok mit mondani.
De legalább a "Dragon Slave"-bõl nem "Sárkány Rabszolga" lett. :hehe:
Szögezzük le: szerintem jobb, ha mindenki eredetiben nézi.