Help Topic Hardver/Szoftver

Started by Nakahara, 2002-11-13, 20:06:43

Previous topic - Next topic

Moha

Quote from: SusziHa tudja valaki, hogy hogyan lehet gif-et készíteni az légyszi szóljon.
Elõre is köszi.  :)
Szerintem minden valamire való képszerkesztõ ismeri a gif romátumot. ;)
Animációs gif-hez windows alatt tudom ajánlani pl:
Adobe Imageready (Photoshop csomag része)
Jasc Animation Studio (Paint Shop Pro)
Gif construction set.

Linux alatt Gimp :)

Suszi

Köszi Moha. Remélem nem lesz több problémám vele.  :merci:

Xaga

Mi a baj akkor ha a néró a írás közben "sávkövetési vagy fokuszálási" hibát dob be. Mi okozza a hibát??

Isi101

Gyenge lehet az alapanyag.
Próbáld meg lassabban.
A teszt végigmegy?
Nem princo véletlenül?

Xaga

Quote from: Isi101Gyenge lehet az alapanyag.
Próbáld meg lassabban.
A teszt végigmegy?
Nem princo véletlenül?

De, Princo. 4x írom és soha nem volt semmi baja, fölvittem koliba és ott kezdet el szorakozni a 2. írás után.

Isi101

És mostanában vetted...
Nos a princoval lessz egy kis gubanc, amíg kapni lehet.
Sony licensz alapján dolgoztak, és a Sony most visszavonta tõlük, ill. egy kis pert is a nyakukba akasztott a licensz be nem tartása végett, amit meg is nyert.
ennek értelmében bizonyos idõn belül be kell szüntetniük a licensz alapján való gyártást,így most amíg tehetik, megpróbálnak minden vacak, selejtes bóvlit piacra dobni....
Mostanában nem javallott a princo cuccokat venni :(
Régen jók voltak, de most inkább a ritek alapanyagú dvdk a megbízhatóbbak,
(ridata, ritex,stb.. aminek az írható oldala egész sötétlila)

Xaga

Quote from: Isi101És mostanában vetted...

A poén az hogy nem, még Trivi hozta nekem anno. De akkor kipróbálok egy ritexet vagy ridatát hátha azt nem rontja el.

Moha

Quote from: MohaJasc Animation Studio (Paint Shop Pro)
Bocsi, az Animation Shop - Nem tudom miért a Studio maradt meg bennem...

Xaga: Szerintem is inkább a ritek. Pl a Philips médiákat is a ritek gyártja. De igazából attól függ, mennyire fontos az adat, amit írsz. És pl az igazán fontos dolgokat nem bízom gagyi minõségû lemezre.

Komplikato

#1418
Másik (direkt DVD-s fórum) alapján tele van übergagyi Ritek KLÓN lemezekkel a piac sajnos. Én most áttértem Verbatime-re, most már nem olyan drága, és a NEC írók csont nélkül írják 8x-sebességgel a 4x elemzt is. (Persze én biztosra megyek inkább.) Ja igen a "közkedvelt" Princo lemezre a boltos aki árulta!!! mondta azt, hogy sokat ha végigírod, nem lehet olvasni a végét.
"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide) 

Damnatus

Hali!

Remélem az én princoimmal nem lesz baj.Alapvetõen én tdk-svagyok, de annak elég borsos ára van.

Moha

Quote from: DamnatusHali!

Remélem az én princoimmal nem lesz baj.Alapvetõen én tdk-svagyok, de annak elég borsos ára van.
Viszont a TDK mindig is jó minõségû lemezeket gyártott.
Különben a médiakódot kell megnézni, abból lehet tudni, ki gyártotta a lemezt.

De javaslom, hogy ezt a vitát a Tudomány és technika threadben folytassuk, mert így ez itt már :_off:

Marfy

Keresek olyan programot amivel egy egyik géprõl a másikat lehet irányítani, mind a két gépen futniak kell ennek a programnak.
Ablakban megjelenne a másik gép desktopja és lehetne irányítani.
Elég nagy vonalakban írtam le (jobban nem tudtam :)).
Megvolt már egyszer csak egy vírusinvázió áldozatává vált :(.

Dragon

itt van az a WinVNC amit én ismerek, és jónak is tûnik, már 2 éve használjuk olyan gépeken, amiken ugyan nem túl nagy az erõforrás-zabálás, de kritikus a mûködésük biztonságossága. És eddig még nem volt gond vele. Eddig.

http://www.realvnc.com/download.html

Ja, és ingyé van.



Õ... most jut eszembe... mikorfos Remote Desktop? az nem elegendõ a céljaidra?
"And there was war in heaven.
Michael and his angels fought against the Dragon, and the Dragon fought and his angels, and prevailed not.
Neither was their place found anymore in Heaven.
And the Great Dragon was cast out, that old serpent called the devil and Satan which deceiveth the whole world,
he was cast out into the Earth and his angels were cast out with him."
[Revelations 12:7-9]

Marfy

Quote from: bpka000itt van az a WinVNC amit én ismerek, és jónak is tûnik, már 2 éve használjuk olyan gépeken, amiken ugyan nem túl nagy az erõforrás-zabálás, de kritikus a mûködésük biztonságossága. És eddig még nem volt gond vele. Eddig.

http://www.realvnc.com/download.html

Ja, és ingyé van.



Õ... most jut eszembe... mikorfos Remote Desktop? az nem elegendõ a céljaidra?


Nekem is ez volt meg régebben.
Köszi szépen szupi. :merci:
A remote desktop azt nem tudom mi benne van a windoswban ?

Dragon

Jaja
Start > Programs > Accessories > Communications > Remote Desktop

WinXP-ben persze
Win2k-hoz le kell tölteni asszem a microsoft.com-ról
"And there was war in heaven.
Michael and his angels fought against the Dragon, and the Dragon fought and his angels, and prevailed not.
Neither was their place found anymore in Heaven.
And the Great Dragon was cast out, that old serpent called the devil and Satan which deceiveth the whole world,
he was cast out into the Earth and his angels were cast out with him."
[Revelations 12:7-9]

Marfy

Quote from: bpka000Jaja
Start > Programs > Accessories > Communications > Remote Desktop

WinXP-ben persze
Win2k-hoz le kell tölteni asszem a microsoft.com-ról

Jó lesz ez amit te ajánlottál ezt legalább ismerem régebbrõl.

Moha

Quote from: NokiAblakban megjelenne a másik gép desktopja és lehetne irányítani.
Netbus :hehe: Még a CD tálcáját is kinyithatod. :D:D:D
(Az már más kérdés, hogy trójai program, és a legtöbb vírusirtó leszedi...)

Dragon

Quote from: Moha(Az már más kérdés, hogy trójai program, és a legtöbb vírusirtó leszedi...)
Látod, a windows is az, csak nem tudja leszedni a vírusirtó  :hehe:
Ráadásul csoda, ha a helyi gépen el tudsz indítani egy programot vele, nemhogy távolban  :D
"And there was war in heaven.
Michael and his angels fought against the Dragon, and the Dragon fought and his angels, and prevailed not.
Neither was their place found anymore in Heaven.
And the Great Dragon was cast out, that old serpent called the devil and Satan which deceiveth the whole world,
he was cast out into the Earth and his angels were cast out with him."
[Revelations 12:7-9]

Suszi

Quote from: bpka000Látod, a windows is az, csak nem tudja leszedni a vírusirtó  :hehe:

A szívembõl szóltál bpka!  :rotflol:

Dragon

Quote from: SusziA szívembõl szóltál bpka!  :rotflol:
nemnem :ejnye:, tapasztalatból  :lol:
"And there was war in heaven.
Michael and his angels fought against the Dragon, and the Dragon fought and his angels, and prevailed not.
Neither was their place found anymore in Heaven.
And the Great Dragon was cast out, that old serpent called the devil and Satan which deceiveth the whole world,
he was cast out into the Earth and his angels were cast out with him."
[Revelations 12:7-9]

Marfy

Nem rosz ez a Windóz mint ahogy szidjátok nekem angol xp prof van feltéve és semmi gondom nincs vele nem fagy soha és stabil, játékosoknak szerintem elsõ osztályû, de viszont a magyarral voltak gondjaim kiléptek a játékok fagyások meg hasonló.

Moha

Quote from: NokiNem rosz ez a Windóz mint ahogy szidjátok nekem angol xp prof van feltéve és semmi gondom nincs vele nem fagy soha és stabil, játékosoknak szerintem elsõ osztályû, de viszont a magyarral voltak gondjaim kiléptek a játékok fagyások meg hasonló.
Nem is a fagyások a legidegesítõbbek. Még a Linux is képes (igen-igen ritkán) lefagyni. Tény, hogy azért az XP már viszonylag stabilra sikerült, de biztonsági szempontból olyan, mint a szita! És ez a nagyobb baj. Csak az nem tör be egy windows rendszerbe, aki nem akar! És ez még hagyján, hiszen hibátlan rendszer nincs, és nem is lesz, de a drágalátos Microsuxx általában nagyon lassan adja ki a javításokat és közben az aktuális biztonsági rést kihasználó progi végigfertõzi az egész netet...

Suszi

Ha tudtok, légyszi segítsetek!
A probléma a következõ:
Elindítok BSplayerben egy filmet (a kiterjesztés mindegy milyen), amikor kis ablakban fut, akkor minden ok, de ha teljes képernyõre akarok váltani, lecsúszik az egész kb 5 centit. Az alsó 5 centit nem látom belõle és a teteje meg hót fekete.
Mi lehet a probléma?  :eeek:

Fazék

Quote from: ShiroiTudtok valami egyszerû és nagyszerû képnézegetõt Acdsee helyett? Mert egyes file-oknál plugin error-t talál és kilép.  :wtf: Ezzel nem tudom mit kell kezdeni, úgyhogy vagy egy programnevet kérnék (semmi extra nem kell, manga-olvasásra használnám), vagy egy megoldást erre a plugin problémára! Elõre is köszönöm!
én ezt használom. bár kevesebb funkcióval rendelkezik mint egy ACDSee, de mindenféle képnézegetésre sztem tökéletesen alkalmas, és sztem sokkal gyorsabb az ACDSee-nél. ha az Irfanview nem válik be, akkor esetleg az Xnview is szóba jöhet. (mind2 freeware)

Isi101

Quote from: Blimpén ezt használom. bár kevesebb funkcióval rendelkezik mint egy ACDSee, de mindenféle képnézegetésre sztem tökéletesen alkalmas, és sztem sokkal gyorsabb az ACDSee-nél. ha az Irfanview nem válik be, akkor esetleg az Xnview is szóba jöhet. (mind2 freeware)
Megelõztél :)
Egyébként további nagy elõnye, már ha wincommandert használsz, hogy be lehet állítani hogy a képeket F3 ra automatikusan ezzel nézd meg, igy nem csak .Bmp nézhetõ a wincmd vel. A videókat is lejátssza egyébként.

Moha

Ha olyasmit keresel, mint az AcdSee, akkor javaslom az XnView-t A felülete és kezelése teljesen az AcdSee-t idézi, van hozzá magyarítás is és az AcdSee-hez képes kisebb és gyorsabb. Az egyetlen negatívum, hogy a képek rendezgetése elég nehézkes benne.
Ja, és free software.

Mattanja

Köszönöm mindkettõtöknek!  :merci:
בטחו בו בכל עת עם שפכו לפניו לבבכם אלהים מחסה לנו סלה׃
8]]=((

Isi101

Valami fura oknál fogva nem tudom használni az animeinfot.
QuoteI goofed... while trying to upgrade to phpNuke 5.5    Gomen...
Mi ez a phpnuke? meg lehet valahogyan barkácsolni az operát, esetleg az explorert hogy vigye?

Shadowolf

Quote from: Isi101Mi ez a phpnuke? meg lehet valahogyan barkácsolni az operát, esetleg az explorert hogy vigye?

A fórummotor. Szóval nem a te böngészõddel van a gond, hanem az oldal adminja cseszett el valamit.

Chronos

Quote from: Isi101Mi ez a phpnuke? meg lehet valahogyan barkácsolni az operát, esetleg az explorert hogy vigye?
A portálmotor, a fórummotor a phpbb...:)
Nem tudsz vele semmit kezdeni...

CHRONOS