Help Topic Hardver/Szoftver

Started by Nakahara, 2002-11-13, 20:06:43

Previous topic - Next topic

Gauss_chan

QuoteOriginally posted by Haxlin
Üdv!

Segítség kellene!
Egy haverom szeretne animétnemismerõ közönségnek levetíteni egy 1 óránál nem hosszabb elgondolkodtató animét.

Ha nincs elgondolkodtató, akkor mindegy, hogy milyen,
csak jó legyen. :D

Elõre is thx!

Ebből az egy órából csinálhatnál mondjuk másfelet és akkor a legtöbb movie beleférne időben.
Egyébként meg én a helyetekben nagyon óvatosan választanám ki, hogy mit mutatok animet nem ismerő embereknek, mert ami egy animesnek nagyon tetszik az valószinűleg nekik nem fog bejönni. Például ha levetítenéd nekik a Lain-t, 5 perc után felállnának és elmennének mert egy szót nem értenének belőle.
Ezzel ellentétben IMHO a Macross Zero első része a legtöbb embernek tetszene, bár lehet hogy én is tévedek. :)
Ami viszont szerintem levetíthető movie lenne az a Vadon Hercegnője vagy a Nausicaa.

Haxlin

QuoteOriginally posted by Gauss_chan
Ebből az egy órából csinálhatnál mondjuk másfelet és akkor a legtöbb movie beleférne időben.
Egyébként meg én a helyetekben nagyon óvatosan választanám ki, hogy mit mutatok animet nem ismerő embereknek, mert ami egy animesnek nagyon tetszik az valószinűleg nekik nem fog bejönni. Például ha levetítenéd nekik a Lain-t, 5 perc után felállnának és elmennének mert egy szót nem értenének belőle.
Ezzel ellentétben IMHO a Macross Zero első része a legtöbb embernek tetszene, bár lehet hogy én is tévedek. :)
Ami viszont szerintem levetíthető movie lenne az a Vadon Hercegnője vagy a Nausicaa.

Na igen, viszont nekem tényleg csak 1 órám van, és már az is sok....
Egyébként vetítettem már animeszûz embereknek GITS-et, Ninja Scroll-t, és láttam a hatását... (Az egyik csákó csak a meztelen nõcik miatt nézte kigúvadt szemmel, a többiek meg....)

De pl.: a Mononoke Hime, vagy a Grave of the Fireflies zseniális ilyen animéknak!! :D

Azért kösz!

SlEePwAlKeR

A Garve Of the Fireflies télleg jó 5let, de lehet az End Of Evangelion is..nem baj hogy nem értenek belõle semmit, annál ütõsebb lesz:)
"Put a stake through my heart!
And drag me into sunlight
So awake for your greed
As you're slaying the dreamer"

Zodd

QuoteOriginally posted by Haxlin
Na igen, viszont nekem tényleg csak 1 órám van, és már az is sok....
Egyébként vetítettem már animeszûz embereknek GITS-et, Ninja Scroll-t, és láttam a hatását... (Az egyik csákó csak a meztelen nõcik miatt nézte kigúvadt szemmel, a többiek meg....)

De pl.: a Mononoke Hime, vagy a Grave of the Fireflies zseniális ilyen animéknak!! :D

Azért kösz!
Szerintem a Naussica the walley of the wind nagyon jó ilyen alkalmakra.
:bsd:

noriko

én is a Nausicaa-ra szavaznék, viszont az majdnem 2órás.:(

szerintem a Grave of the Fireflies elsõ alkalomként nagyon nyomasztó lenne..
"I wish I could, but I don't want to."

Tiaro

Tisztelettel megkérdezném, hogy vagyon-e valahol a világon a Hellsingnek folytatása vala? Vagy tényleg csak ez a 13 rész van? Így egy kicsit soványka lenne, meg nagy kár is, mert még ennyit végignéznék belõle szívesen...:rolleyes:
I walk a lonely road / The only one that I have ever known
Don't know were it goes / But it's home to me and I walk alone
I walk this empty street / On the boulevard of broken dreams
Where the city sleeps / And I'm the only one and I walk alone

phr0zen

QuoteOriginally posted by Tiaro
Tisztelettel megkérdezném, hogy vagyon-e valahol a világon a Hellsingnek folytatása vala? Vagy tényleg csak ez a 13 rész van? Így egy kicsit soványka lenne, meg nagy kár is, mert még ennyit végignéznék belõle szívesen...:rolleyes:

Sajnos ennyi.Nem marad nekünk más,csak a remény egy esetleges folytatásra(mint pl. a Berserknél).:(

Ekuseru

no mi történt az Animehq serverével?

mert ugye ezáltal se Aoianime se Animestars :confused:
日本 - 中國 - 한국

roderick

QuoteOriginally posted by Tiaro
Tisztelettel megkérdezném, hogy vagyon-e valahol a világon a Hellsingnek folytatása vala? Vagy tényleg csak ez a 13 rész van? Így egy kicsit soványka lenne, meg nagy kár is, mert még ennyit végignéznék belõle szívesen...:rolleyes:

Én halottam olyasmiket, hogy lesz folytatás, ez nem is lenne nagy csoda, tekintve a mangában teljesen más történet van és azt folyamatosan adják ki japánban...
All human relationships are built upon interests.
But relations built on interests have their own aesthetics.

Ekuseru

Quoteno mi történt az Animehq serverével?
ok nem szóltam most vettem észre a topicot
日本 - 中國 - 한국

Tiaro

Akkor inkább addig is rágyúrok a mangára... gondolom az is jó lehet... :hehe:
I walk a lonely road / The only one that I have ever known
Don't know were it goes / But it's home to me and I walk alone
I walk this empty street / On the boulevard of broken dreams
Where the city sleeps / And I'm the only one and I walk alone

deyo

Az X 09-es ogm részével az a problémám, hogy úgy néhány sec után elkezd szétcsúszni a kép, majd meg is áll (olyan mintha kifagyna)...ha tekerek rajta, akkor pár sec-ig újra jó majd megint elkezd szétcsúszni... azt szeretném megkérdezni, hogy ezt más is tapasztalta-e vagy esetleg nálam van vmi codec pronléma... mondjuk az összes eddigi rész (ogm) tökéletes volt:-(((((
Azért nem akarom úgy tovább nézni, hogy kihagyjam ezt a részt:-(((

Cobra

a szétesõ kép sérült file-ra utal
Hide and fear, Cobra Commander is here !

roderick

QuoteOriginally posted by deyo
Az X 09-es ogm részével az a problémám, hogy úgy néhány sec után elkezd szétcsúszni a kép, majd meg is áll (olyan mintha kifagyna)...ha tekerek rajta, akkor pár sec-ig újra jó majd megint elkezd szétcsúszni... azt szeretném megkérdezni, hogy ezt más is tapasztalta-e vagy esetleg nálam van vmi codec pronléma... mondjuk az összes eddigi rész (ogm) tökéletes volt:-(((((
Azért nem akarom úgy tovább nézni, hogy kihagyjam ezt a részt:-(((

Akkor megpróbálom feltölteni újra, mert nálam még jól ment az én gépemen... bár próbáltad már újra letölteni? Lehet, hogy akkor hibásodott meg?
All human relationships are built upon interests.
But relations built on interests have their own aesthetics.

deyo

#494
QuoteOriginally posted by roderick
Akkor megpróbálom feltölteni újra, mert nálam még jól ment az én gépemen... bár próbáltad már újra letölteni? Lehet, hogy akkor hibásodott meg?
Ezt mindig elfelejtem megnézni... csak mert nálam ilyen 1millióból egyszer szokott előfordulni... de megnézem:-))

EDIT: Nos lejött... ugyanaz a helyzet sajna...:-((

deyo

Úgy néz ki, hogy lesz egy DVD íróm... a kérdésem az lenne, hogy mi a fene az, hogy DVD-R, DVD+R, DVD-RW, DVD+RW,  DVD-RAM... már egy jóideje keresek leírást, de még nem találtam... lehet, hogy én kerestem rossz helyen:-((
Ha esetleg vki el tudná mondani röviden, hogy mi is a különbség vagy esetleg tudna mondani egy linket, hogy hol találok leírást...:-))

roderick

QuoteOriginally posted by deyo
Ezt mindig elfelejtem megnézni... csak mert nálam ilyen 1millióból egyszer szokott előfordulni... de megnézem:-))

EDIT: Nos lejött... ugyanaz a helyzet sajna...:-((

Akkor leszedem újra és feltöltöm.. újra
All human relationships are built upon interests.
But relations built on interests have their own aesthetics.

Spectre

QuoteOriginally posted by deyo
Úgy néz ki, hogy lesz egy DVD íróm... a kérdésem az lenne, hogy mi a fene az, hogy DVD-R, DVD+R, DVD-RW, DVD+RW,  DVD-RAM... már egy jóideje keresek leírást, de még nem találtam... lehet, hogy én kerestem rossz helyen:-((
Ha esetleg vki el tudná mondani röviden, hogy mi is a különbség vagy esetleg tudna mondani egy linket, hogy hol találok leírást...:-))

Na nem mintha nagyon értenék hozzá... A - és a + egy külön szabvány, igazából csak annyi, hogy milyen dvd-t írhatsz meg... A DVD RAM-ot meg nem tudom micsoda... (gondolom az RW egyértelmû, ha nem, akkor újraírható ;) )

Spec
"Don't worry. I struck you with the back of the sword. Oh, sorry. This sword is double-bladed."
"One must admire how well the laws of physics were written."

Zodd

A RAM az egy másik szabvány eszem az valami profi videózáshoz lett kitalálva. (kapacitásra közel akkora mint a többi)

Egyébként meg azért írok ide mert mindenkinek ajánlom a legujabb mplayer-t windows alá mert már ogm et és mkv-t is rendesen lejátszik. :hopp:
mplayer for win
:bsd:

deyo

QuoteOriginally posted by Spectre
Na nem mintha nagyon értenék hozzá... A - és a + egy külön szabvány, igazából csak annyi, hogy milyen dvd-t írhatsz meg... A DVD RAM-ot meg nem tudom micsoda... (gondolom az RW egyértelmû, ha nem, akkor újraírható ;) )
Spec
Azt azért tudom mi az RW csak azt nem igazán értem, hogy miért van több szabvány (+/-)... ezek szerint nincs igazán különbség:-)))

Én is kipróbáltam a win-es mplayer-t... nem rossz:-)) Csak hát még fejleszteni kell egy kicsit:-))

Leszedtem az 1.00-ás bsplayert... jójó, csak hát kifagy az ogm fájlok lejátszása közben...:-(( Lehet, hogy vmi codec gondja van nemtom...:-((

Zodd

QuoteOriginally posted by deyo
Azt azért tudom mi az RW csak azt nem igazán értem, hogy miért van több szabvány (+/-)... ezek szerint nincs igazán különbség:-)))

Én is kipróbáltam a win-es mplayer-t... nem rossz:-)) Csak hát még fejleszteni kell egy kicsit:-))

Leszedtem az 1.00-ás bsplayert... jójó, csak hát kifagy az ogm fájlok lejátszása közben...:-(( Lehet, hogy vmi codec gondja van nemtom...:-((
Elég sok különbség van a + meg a - között mivel a mindkettőt tudó lejátszó jóval drágább. És sajnos nem lehet még egyenlőre tudni melyik lessz a nyerő. Meg úgy emlékszem az asztali lejátszók csak egyik fajtát támogatják.
Az mplayer meg nem véletlenül ajánlom mert ma vagy tegnap került fel ez a verzió. :rolleyes:
:bsd:

deyo

QuoteOriginally posted by Zodd
Elég sok különbség van a + meg a - között mivel a mindkettőt tudó lejátszó jóval drágább. És sajnos nem lehet még egyenlőre tudni melyik lessz a nyerő. Meg úgy emlékszem az asztali lejátszók csak egyik fajtát támogatják.
Az mplayer meg nem véletlenül ajánlom mert ma vagy tegnap került fel ez a verzió. :rolleyes:
De akkor most mi a különbség? Méret? Biztonság?  Vagy nagyjából ugyanazt tudják csak más technikával?:-))

MPlayer: Ja igen észrevettem, hogy ez egy új verzió... már le is szedtem:-))

zsozso

QuoteOriginally posted by deyo
Azt azért tudom mi az RW csak azt nem igazán értem, hogy miért van több szabvány (+/-)... ezek szerint nincs igazán különbség:-)))

Én is kipróbáltam a win-es mplayer-t... nem rossz:-)) Csak hát még fejleszteni kell egy kicsit:-))

Leszedtem az 1.00-ás bsplayert... jójó, csak hát kifagy az ogm fájlok lejátszása közben...:-(( Lehet, hogy vmi codec gondja van nemtom...:-((

Fejleszteni?
Már most 5x többet tud mint az összes többi lejatszo eggyutt. õû
Death is the only redemption

Ekuseru

aki eMule-t használ az nem tudja hogy miért ilyen rohadt nehéz  mostanában kapcsolódni bármire is? (vagy persze én vagyok a béna)
És hová tűntek a régi jó szolgáltatók? (vagy ugye én tüntettem el) Razorback?
日本 - 中國 - 한국

Sky

QuoteOriginally posted by Ekuseru
aki eMule-t használ az nem tudja hogy miért ilyen rohadt nehéz  mostanában kapcsolódni bármire is? (vagy persze én vagyok a béna)
És hová tűntek a régi jó szolgáltatók? (vagy ugye én tüntettem el) Razorback?

Nagyon sok a user és megtelnek a szerverek...
A Razorback még két napja megvolt, de annál különben is jobb a Lovepoint.biz(mind a négy)...
Mess with the best,
Die like the rest...

Ekuseru

ok thnx
egy teljesen más kérdés:

Lehetséges hogy csak 4,4 giga egy DVD (noname és -) kapacitása?
szóval azért megy rá kevesebb mert noname és sz*r vagy azért mert - os?
日本 - 中國 - 한국

Gauss_chan

QuoteOriginally posted by Ekuseru
ok thnx
egy teljesen más kérdés:

Lehetséges hogy csak 4,4 giga egy DVD (noname és -) kapacitása?
szóval azért megy rá kevesebb mert noname és sz*r vagy azért mert - os?

Az én tapasztalatom szerint a márkás DVD-re is csak 4.5 GB adat fér.

deyo

QuoteOriginally posted by Gauss_chan
Az én tapasztalatom szerint a márkás DVD-re is csak 4.5 GB adat fér.
Nem lehet, hogy itt is az van mint a winchester-eknél?? Azaz a gyártóknál 1KB az 1000byte, míg a felhasználónak 1KB az 1024byte?? Mert ebből lehetnek csúnya eltérések:-)))

SlEePwAlKeR

csak az én gépem a béna vagy télleg nem lehet FTP-re fellépni?????
"Put a stake through my heart!
And drag me into sunlight
So awake for your greed
As you're slaying the dreamer"

phr0zen

QuoteOriginally posted by Gauss_chan
Az én tapasztalatom szerint a márkás DVD-re is csak 4.5 GB adat fér.

Az én tapasztalatom szerint pedig 4,7-et írnak rá a dobozra,de csak 4,4 giga adat fér el rajta.A márka nem hinném hogy befolyásolja a kapacitást,bár elképzelhető hogy tévedek...