Támogatás

Started by zsozso, 2004-04-18, 18:37:56

Previous topic - Next topic

LiaLia

#690
Quote from: Kuroi Tenshi on 2009-06-24, 23:03:19
Akkor még nem vagy túl jártas netes fórumokon, jól sejtem? ;)
+1 jelentése: egyetértek, még egy szavazat emellett, stb.

Az igaz, hogy nem sűrűn járok fórumokra, és amin meg jártam, azon nem kódokkal kommunikáltak  :merci:

Quote from: Lenoir on 2009-06-24, 22:26:49
lehet, hogy nonegzisztens lenne egyik-másik hónapban az az összeg, amit fizetni tudnék, így az esetleges csoporttársaimnak elég kellemetlen lenne.. már, ha úgy működik a dolog, hogy kisebb csoportokra oszlunk..

Az alkalmi fizetőknek érdemes lenne kitalálni valamit. És azoknak is, akik egyszerre csak kis összeggel tudnak hozzájárulni. 500 forintokat nem fognak utalgatni, gondolom.

Pl. az a szaktanácsadás, miért nem működne?
Vagy webdizájn, egy sablonnal, és lehetne változtatgatni, hogy éppen ki milyen kedvenc animejét akarná, az adott névvel, változó színekkel. Lennének alkalmi művészek innen, akik megajándékoznák zsozsot a műveikkel, ő meg összegyúrná egy dizájnba.

Olvasva a topikokat, úgy látom, hogy az usteam ftp-s része kinőtte magát abból, hogy pár ember animéket tölt fel egy helyre, valakik ezt működtetik, pár ember meg letöltögeti, és mindezt hobbiból, saját örömükre.
Adva van:
nagy mennyiségű anime,
egy cég, ami épphogy csődszélén működteti a szervert,
és 55000 regisztrált felhasználó, akik intenzíven használják a szervert

Alapvetően az a cél, hogy eljussanak odáig a letöltögető animerajongók, hogy adakozzanak a szerver fenntartására, de mindez törvényes keretek között történjen, és ez rendszeres pénzt jelentsen.
Három kommunikációs felület van a rajongók és működtetők között, az usteam weboldala, a fórum, és a ftp felülete.

Az ftp-n már ki lett téve egy üzenet. Azt többen írták, hogy sokan eleve csak az ftp-t használják, nem nagyon járnak a fórumba. Ezért szerintem kifejezetten jó volt oda fórumhivatkozást betenni, mindenképp a fórum felé érdemes terelni az embereket, mert itt bővebben van szó a szerver működtetéséről, és a problémákról. Még lehetne egy rövid, lényegretörő  ismertetőt írni arról, hogy hogyan is működik egy szerver, mik kellenek a fenntartásához, és most 2009-ben ez általában milyen költségekkel jár. Nem említve az Interhostot, és ennek a cégnek költségeit, személyes jellegű dolgokat, hanem tól-ig, általában mennyi ez manapság. Mondjuk ez benne van a barátnős oldalon, viszont, ha kikerülne az ftp-s részbe, szerintem többen, jobban képbe kerülnének, hogy a letöltés nem teljesen ingyen van, és ez milyen nagyságrendű. De természetesen mindezt csak informatikai ismeretterjesztés céljából, még véletlenül se fizetési felszólítás miatt.  :Kiraly: 

Az Usteam weboldalán kikerülhetne az Interhost bannerje? vagy lehet ott valahogy reklámozni a céget?
Eleve lehetne buzdítani a népet, hogy reklámozzák a céget, mondjuk mert mindenki nagyon kedveli zsozsot, jó haver stb.

zsozso

Quote from: LiaLia on 2009-06-24, 23:50:48
Olvasva a topikokat, úgy látom, hogy az usteam ftp-s része kinőtte magát abból, hogy pár ember animéket tölt fel egy helyre, valakik ezt működtetik, pár ember meg letöltögeti, és mindezt hobbiból, saját örömükre.
Adva van:
nagy mennyiségű anime,
egy cég, ami épphogy csődszélén működteti a szervert,
és 55000 regisztrált felhasználó, akik intenzíven használják a szervert

Alapvetően az a cél, hogy eljussanak odáig a letöltögető animerajongók, hogy adakozzanak a szerver fenntartására, de mindez törvényes keretek között történjen, és ez rendszeres pénzt jelentsen.
Három kommunikációs felület van a rajongók és működtetők között, az usteam weboldala, a fórum, és a ftp felülete.

Az ftp-n már ki lett téve egy üzenet. Azt többen írták, hogy sokan eleve csak az ftp-t használják, nem nagyon járnak a fórumba. Ezért szerintem kifejezetten jó volt oda fórumhivatkozást betenni, mindenképp a fórum felé érdemes terelni az embereket, mert itt bővebben van szó a szerver működtetéséről, és a problémákról. Még lehetne egy rövid, lényegretörő  ismertetőt írni arról, hogy hogyan is működik egy szerver, mik kellenek a fenntartásához, és most 2009-ben ez általában milyen költségekkel jár. Nem említve az Interhostot, és ennek a cégnek költségeit, személyes jellegű dolgokat, hanem tól-ig, általában mennyi ez manapság. Mondjuk ez benne van a barátnős oldalon, viszont, ha kikerülne az ftp-s részbe, szerintem többen, jobban képbe kerülnének, hogy a letöltés nem teljesen ingyen van, és ez milyen nagyságrendű. De természetesen mindezt csak informatikai ismeretterjesztés céljából, még véletlenül se fizetési felszólítás miatt.  :Kiraly: 

Az Usteam weboldalán kikerülhetne az Interhost bannerje? vagy lehet ott valahogy reklámozni a céget?
Eleve lehetne buzdítani a népet, hogy reklámozzák a céget, mondjuk mert mindenki nagyon kedveli zsozsot, jó haver stb.

Reklamozni usteamen nagyon nem kene, nem szeretnek ebbol problemakat. Az olvass el txtbe pedig bennevan az a link is.
Death is the only redemption

Dove

Szia!

Szerintem a legfontosabb az lenne, hogy egyszerűsödjön a támogatási lehetőség. Én, 16 évesen nem tudok szerződésekkel bajlódni. Egyenlőre nincs bankkártyám, utalni nem tudok. Persze, van a környezetemben olyan, akivel tudnék utaltatni akár itthonról, netbankról, de eléggé hüléyén hangzana, hogy "légyszi talj erre meg erre a számra nekem egy ezrest, mert ő majd, ha többen is utalnak, akkor megrendel egy csomagot az Interhosttól, és azzal én támogatom ezt meg ezt..."
Sokkal egyszerűbb lenne, ha lenne az Interhostnál egy "IT-tanácsadó szolgáltatás" (ha jól emlékszem hasonló van a cég tevékenységeibe bejegyezve): Lenne egy űrlap, amit ki kell töltenem, ahol feltehetném a(z egyszerű) kérdésemet (és a felajánlott összeget). Ezután e-mailban megkapnám, hogy a cég elfogadta-e az ajánlatot (űrlaphoz kitenni a figyelmeztetést: Az ajánlat visszautasításának jogát fenntartjuk!), valamint csatolni pdf-ben a szerződést (ha kell, nem elég valami blokk-féle). Azzal be kéne fáradni a postára, aláírva visszaküldeni, plusz feladni a csekket az előre megajánlott összegről (közlemény-rovat: Az e-mailban elküldött azonosító kód; vagy utalni a pénzt bankszámláról). Aztán, ha megjött zsozsonak, ó feladná a nyugtát postán. Persze lehet, hogy van buktató (aláírás előtt kell a cég bélyegzője?; kell-e az én példányomra?) De szerintem lehet megoldást alálni ezekre az ügymenet módosításával.
A legfontosabb: Hamar meglépni. Én így nem tudok segíteni. De ha lenne ez a módszer, párhavonta egy-egy ezressel tudnék. Az olvassel.txt pedig szerintem elég sok ember figyelmét felkelti, akiket ide terel a link, de egyenlőre ők sem tudnak mit tenni. Ha meglesz ez a lehetőség, kellene egy új topic, ami leírja, hogy pontosan hogyan lehet egyszerűen, akármilyen összeggel segíteni. A legjobb az lenne, ha pl. egy 200FT-os falajánlás is megérné, nem lenne sok munka vele, mert azt sokan, sokszor tudnának küldeni, és ilyen összeget szívesen adnának.

zsozso

Quote from: Dove on 2009-06-25, 01:25:44
Szia!

Szerintem a legfontosabb az lenne, hogy egyszerűsödjön a támogatási lehetőség. Én, 16 évesen nem tudok szerződésekkel bajlódni. Egyenlőre nincs bankkártyám, utalni nem tudok. Persze, van a környezetemben olyan, akivel tudnék utaltatni akár itthonról, netbankról, de eléggé hüléyén hangzana, hogy "légyszi talj erre meg erre a számra nekem egy ezrest, mert ő majd, ha többen is utalnak, akkor megrendel egy csomagot az Interhosttól, és azzal én támogatom ezt meg ezt..."
Sokkal egyszerűbb lenne, ha lenne az Interhostnál egy "IT-tanácsadó szolgáltatás" (ha jól emlékszem hasonló van a cég tevékenységeibe bejegyezve): Lenne egy űrlap, amit ki kell töltenem, ahol feltehetném a(z egyszerű) kérdésemet (és a felajánlott összeget). Ezután e-mailban megkapnám, hogy a cég elfogadta-e az ajánlatot (űrlaphoz kitenni a figyelmeztetést: Az ajánlat visszautasításának jogát fenntartjuk!), valamint csatolni pdf-ben a szerződést (ha kell, nem elég valami blokk-féle). Azzal be kéne fáradni a postára, aláírva visszaküldeni, plusz feladni a csekket az előre megajánlott összegről (közlemény-rovat: Az e-mailban elküldött azonosító kód; vagy utalni a pénzt bankszámláról). Aztán, ha megjött zsozsonak, ó feladná a nyugtát postán. Persze lehet, hogy van buktató (aláírás előtt kell a cég bélyegzője?; kell-e az én példányomra?) De szerintem lehet megoldást alálni ezekre az ügymenet módosításával.
A legfontosabb: Hamar meglépni. Én így nem tudok segíteni. De ha lenne ez a módszer, párhavonta egy-egy ezressel tudnék. Az olvassel.txt pedig szerintem elég sok ember figyelmét felkelti, akiket ide terel a link, de egyenlőre ők sem tudnak mit tenni. Ha meglesz ez a lehetőség, kellene egy új topic, ami leírja, hogy pontosan hogyan lehet egyszerűen, akármilyen összeggel segíteni. A legjobb az lenne, ha pl. egy 200FT-os falajánlás is megérné, nem lenne sok munka vele, mert azt sokan, sokszor tudnának küldeni, és ilyen összeget szívesen adnának.

A gond az, hogy elektronikus uton nem lehet szamlat kikuldeni, igy a postakoltseg 100ft, a 200ftbol pedig adozol es meg afa is van rajta, igy ha kiszamolod nincs rajta semmi bevetel, sot. :\
Death is the only redemption

MB

Lehet, hogy hülye kérdés:
zsozso, egy létező tárhelynél meg lehet azt csinálni, hogy másnak küldesz egy csekket postán? (persze nem találomra másnak)

vetheran

Én is cak az utolsó pár oldalt olvastam végig, szóval jöhetnek a kövek ha már elhangzott...

Szóval nincs valakinek APEH-es ismerőse / szakértője akinek egy az egyben köntörfalazás nélkül fel lehetne vázolni a problémát és megkérni hogy ajánljon megoldást?

Célravezetőbb lenne szvsz mint nekünk semi-decent-tax-experteknek találgatni.

Ps.: Sajnos nekem nincs ilyen ismerősöm. :(

Fazék

Quote from: vetheran on 2009-06-25, 12:52:01
Én is cak az utolsó pár oldalt olvastam végig, szóval jöhetnek a kövek ha már elhangzott...

Szóval nincs valakinek APEH-es ismerőse / szakértője akinek egy az egyben köntörfalazás nélkül fel lehetne vázolni a problémát és megkérni hogy ajánljon megoldást?

Célravezetőbb lenne szvsz mint nekünk semi-decent-tax-experteknek találgatni.

Ps.: Sajnos nekem nincs ilyen ismerősöm. :(
sztem meg ennyi erővel kapásból jelentsük fel zsozso-t vagyonvizsgálatra :haha:

zsozso

Quote from: MB on 2009-06-25, 12:28:41
Lehet, hogy hülye kérdés:
zsozso, egy létező tárhelynél meg lehet azt csinálni, hogy másnak küldesz egy csekket postán? (persze nem találomra másnak)

Ezt fejtsd mar ki legyszives, mert nem teljesen ertem :)
Death is the only redemption

MB

Adott egy létező szerződés. +fél évvel meghosszabítani csekk postán hozzám, számla eredeti tulajnak. (persze mindez minden érintett tudtával)   

Member

Megbízási szerződés?

Dove

#700
Quote from: zsozso on 2009-06-25, 03:03:55A gond az, hogy elektronikus uton nem lehet szamlat kikuldeni, igy a postakoltseg 100ft, a 200ftbol pedig adozol es meg afa is van rajta, igy ha kiszamolod nincs rajta semmi bevetel, sot. :\

A számlát nem is e-mailben küldenéd: Először az aláiratlan szerződést küldenéd elektronikusan. Én aláírnám a két példányt, a tiedet visszaküldeném postán, plusz utalnám a pénzt/befizetném csekken. Te, miután a pénz és a szerződés Hozzád megérkezett, Küldenéd a számlát, meg a választ (Választ lehetne akár e-mailban is, amennyiben ez szerepel a szerződésben. (Szerintem amúgy itt a szerződésnél van a buktató: Elektronikusan nem "küldheted el" a cég érvényesítő pecsétjét, így az én példányomon csak a saját aláírásom szerepelne. Csak úgy tudnád érvényesíteni, ha Nálad lenne, azaz ha én visszaküldeném a Te példányoddal együtt, Te meg a számlával együt, de ez nem tudom, szabályos-e.)
Ebben az esetben lehetne a minimum küldhető összeg pl. 300Ft, amin nekem, és neked is van még egy plusz levél ára. Mindenesetre nincs olyan sok macera vele, és még a postát is támogatjuk a válságkezelésben :D

Örülnék neki, ha a kérdést gyorsan meg tudnánk vitatni, és tudni lépnél (lenne megoldás), mert lehet, hogy aki először látja az olvassel.txt-t még felnéz, látva, hogy elég nehézkes a támogatás, legközelebb már meg se nézi, így a figyelem is lankad.

Ja, igen. Meg tudnék kérdezni egy (jószívű) adóellenőrt, ha lenne konkrét kérdés. Persze konkrét nevesítés nélkül (nem lenne említve semmi ami akármivel is kacsolatos.) Vagyis ha lenne egy általunk helyesnek tartott ügymenet, le tudnám csekkoltatni vele elméletben, Pl.

LiaLia

#701
Quote from: zsozso on 2009-06-24, 23:58:23
Reklamozni usteamen nagyon nem kene, nem szeretnek ebbol problemakat. Az olvass el txtbe pedig bennevan az a link is.

A fórum az usteam oldalról közvetlenül elérhető, a fórum oldalait nem regisztráltak is olvashatják közvetlenül. Így egy az egybe lehet olvasni a támogatás fejleményeiről, interhostról és egyebekről. Biztonsági okokból esetleg lehet-e, vagy érdemes lenne-e, hogy csak regisztráltak olvashassák a támogatásos részeket? mivel itt azért az APEH-tól kezdve sokminden elhangzik. Bár az se lenne teljes garancia.

Quote from: Dove on 2009-06-25, 14:14:46
A számlát nem is e-mailben küldenéd: Először az aláiratlan szerződést küldenéd elektronikusan. Én aláírnám a két példányt, a tiedet visszaküldeném postán, plusz utalnám a pénzt/befizetném csekken. Te, miután a pénz és a szerződés Hozzád megérkezett, Küldenéd a számlát, meg a választ (Választ lehetne akár e-mailban is, amennyiben ez szerepel a szerződésben. (Szerintem amúgy itt a szerződésnél van a buktató: Elektronikusan nem "küldheted el" a cég érvényesítő pecsétjét, így az én példányomon csak a saját aláírásom szerepelne. Csak úgy tudnád érvényesíteni, ha Nálad lenne, azaz ha én visszaküldeném a Te példányoddal együtt, Te meg a számlával együt, de ez nem tudom, szabályos-e.)
Ebben az esetben lehetne a minimum küldhető összeg pl. 300Ft, amin nekem, és neked is van még egy plusz levél ára. Mindenesetre nincs olyan sok macera vele, és még a postát is támogatjuk a válságkezelésben :D

Szerintem ilyenhez nem is kell külön szerződés, mivel egyszeri alkalomról van szó, nem folyamatos szolgáltatásról. Alkalmi tanácsadás. Neten kitöltött megrendelőlap alapján történne a megrendelés, vagy közvetlen emailben,  és emailben megtörténik a tanácsadás. Ezután a megállapított összeg ki lesz számlázva, ami postán lesz kiküldve. Az illető meg befizeti az összeget a postán.
Úgy tudom, hogy évi 100.000 Ft feletti számlázásnál szükséges külön szerződés az illetővel, alkalmi kisebb összegeknél nem.

Webgrafika, vagy valami hasonló van a cégprofilban? mert pl. abból is lehetne kisebb alkalmi munkát kreálni, mondjuk egy oldal háttérképének megrendelése.

Ti mit tudtok, mi van feltétlenül szerződéshez kötve?

Selmo

Quote from: LiaLia on 2009-06-25, 15:32:32
Úgy tudom, hogy évi 100.000 Ft feletti számlázásnál szükséges külön szerződés az illetővel, alkalmi kisebb összegeknél nem.
Egyénenként, vagy összesen?

A tökéletesség unalmas.

LiaLia

#703
Valamilyen oktatás benne van-e a cégprofilban? Alkalmi órákat is lehet adni, szerződés nélkül.
Mondjuk speciel, hogy műszaki területen vannak-e ennek külön kritériumai, azt nem tudom.

Minnél előbb érdmes lenne beszélni egy könyvelővel, hogy a cégprofilba tartozó tevékenységek közül mik szerződéskötelesek, miről adhatna csak nyugtát. Mihez tartozik ÁFA és milyen tevékenység Áfa mentes.

Selmo

Utánakérdeztem:
Quote from: jogértő ismerős
*naszóval
*ha az e-mailekből és a számlákból kiderül, hogy mi volt a megbízás, mit csinált meg ténylegesen, azzal igazolható az apeh felé
*de az apeh gyakorlata, hogy pl. teljesítési igazolásokat kérnek, vagy a teljesítés vmilyen más módon történő igazolását követelik meg
*és elég vaskalaposak
*úgyhogy szerény javaslatom az lenne, hogy írjatok egy szerződést, nem baj, ha rövid (mit csinál, mennyiért, kinek)

A tökéletesség unalmas.

LiaLia

Quote from: Selmo on 2009-06-25, 16:38:51
Utánakérdeztem:
Quote from: jogértő ismerős
*naszóval
*ha az e-mailekből és a számlákból kiderül, hogy mi volt a megbízás, mit csinált meg ténylegesen, azzal igazolható az apeh felé
*de az apeh gyakorlata, hogy pl. teljesítési igazolásokat kérnek, vagy a teljesítés vmilyen más módon történő igazolását követelik meg
*és elég vaskalaposak
*úgyhogy szerény javaslatom az lenne, hogy írjatok egy szerződést, nem baj, ha rövid (mit csinál, mennyiért, kinek)

:frown: :frown: így akkor nem nagyon lehet megkerülni a szerződést.

Amiről mondjuk én tudok, pszichológiai tanácsadóban, simán mennek a szerződés nélküli, oktatásnak minősített magánórák. És az APEH-tól még nem volt ellenőrzés. Az igaz, hogy a cég nem veszteséges, így békénhagyják.

zsozso

Quote from: MB on 2009-06-25, 14:01:29
Adott egy létező szerződés. +fél évvel meghosszabítani csekk postán hozzám, számla eredeti tulajnak. (persze mindez minden érintett tudtával)

Ha megoldhato akkor utaljatok at, az mindegy milyen szamlarol jon, csak a megjegyzes mezoben szerepeljen a szamla sorszama.
Death is the only redemption

MB

Akkor csekk nincs, csak átutalás... Vááá 50km-erre van legközelebb bankfiókom. :falba:

LiaLia

Quote from: MB on 2009-06-25, 20:19:02
Akkor csekk nincs, csak átutalás... Vááá 50km-erre van legközelebb bankfiókom. :falba:

:frown: :frown:
A postai pénzfeladás elég macerás, nagy a felár, és hosszabb idő, míg megérkezik a pénz.

zsozso

Quote from: MB on 2009-06-25, 20:19:02
Akkor csekk nincs, csak átutalás... Vááá 50km-erre van legközelebb bankfiókom. :falba:

Ha csinalsz egy internetes bankfiokot (kb 5 perc) akkor onnantol kezdve 1perc alatt le lehet rendezni interneten keresztul.
Death is the only redemption

MB

Quote from: zsozso on 2009-06-25, 21:54:41
Ha csinalsz egy internetes bankfiokot (kb 5 perc) akkor onnantol kezdve 1perc alatt le lehet rendezni interneten keresztul.
Ahhoz az üzletszabályzat szerint kell egy telebankszerződés és az csak a számlavezető bankfiókban köthető személyesen (240km).
Na.... , hogy hoztam össze? => Diákhitel :morci:
Akkor meg már inkább befizetem közelebb.

Más:
Nos van egy számla sorszámom, de ez szerintem már a befizetett számla.
Valami év/szám/Ft szerkezetű....

Lenoir

A hosszú monológomba burkolt kérdésem látom túl jól álcáztam, így hát kiemelném: más szolgáltatást (említett tanácsadás) vagy konkrét "árut" (bögre, wallpaper, <insert your example here>) nem lehetne létrehozni, amiért egyszeri összeggel tudnánk, ha lehetséges szerződés nélkül fizetni?

zsozso

Quote from: Lenoir on 2009-06-25, 23:56:01
A hosszú monológomba burkolt kérdésem látom túl jól álcáztam, így hát kiemelném: más szolgáltatást (említett tanácsadás) vagy konkrét "árut" (bögre, wallpaper, <insert your example here>) nem lehetne létrehozni, amiért egyszeri összeggel tudnánk, ha lehetséges szerződés nélkül fizetni?
Szia kb 5 hozzaszolassal ezelott irta Selmo:

Quote from: Selmo on 2009-06-25, 16:38:51
Utánakérdeztem:
Quote from: jogértő ismerős
*naszóval
*ha az e-mailekből és a számlákból kiderül, hogy mi volt a megbízás, mit csinált meg ténylegesen, azzal igazolható az apeh felé
*de az apeh gyakorlata, hogy pl. teljesítési igazolásokat kérnek, vagy a teljesítés vmilyen más módon történő igazolását követelik meg
*és elég vaskalaposak
*úgyhogy szerény javaslatom az lenne, hogy írjatok egy szerződést, nem baj, ha rövid (mit csinál, mennyiért, kinek)
Death is the only redemption

LiaLia

#713
Akárhogy is gondolkodom rajt, szerintem biztosan kell legyen olyan szolgáltatása a cégnek, amihez nem kell szerződés, csak simán számlát lehet kiadni.
Nem ismerem a cég tevékenységeit, mire van jogosultsága, úgyhogy ezt abból lehetne csak kitalálni.

Mert pl. ha valaki egy honlapgrafikát rendel meg, az tényleg olyan, hogy megrendeli az illető, leírja az elképzeléseit, azt meg kell kreálni, és leszállítani. Ott tényleg lényeges lehet, hogy teljesítve volt-e, és ehhez kell dokumentáció.
De pl. hardverjavításhoz is minden esetben kell szerződés? ha kicserél valaki egy csavart, ahhoz is külön plusz papír kell? Egy ellenőrzéshez, egyszeri karbantartáshoz is szerződés kellene? Nincs olyan amihez csak egy számlát kell megírni?

Van közöttetek olyan, akinek van ismerőse ilyen cégnél, vagy valakinek eleve ilyen cége van? Én nem vagyok informatikus, úgyhogy csak találgatok mit lehet. Jó lenne, ha valami szakember is hozzászólna.

Tény, hogy más kategória, de pl. egy újság éves előfizetéséhez nem kell külön szerződést írni a céggel, megrendelem, kiküldik a számlát, amin szerepel, hogy X.Y megrendelése tól-ig időszakra, és kifizetem, ők meg küldik az újságot. Ehhez nekem semmit nem kell külön aláírni.
Vagy pl. múlt héten szőnyegtisztítást kellett kérnem a munkahelyemen. Telefonon beszéltem a takarítócéggel, kijött az ember, megcsinálta helyben a tisztítást, és ehhez semmilyen külön szerződést nem kellett aláírni, csak kaptam egy készpénzes számlát, hogy szőnyegtisztítás 8000 Ft.
Egy fodrász sem köt velem külön szerződést arról, hogy levághatja-a a hajam. Tudom, hogy hülyén hangzik ez itt, de ezek is szolgáltatások, alkalmi dolgok, egyszeri kifizetések. Csak kell legyen egy számítástechnikai cégnél is olyan, hogy csak egy számlát ad ki.

Én felajánlok fényképeket képanyagnak grafikus dolgokhoz.
Arra gondoltam, hogy ha már kész anyagok vannak, pl. háttérkép, nyomtatható képeslap, névjegykártyához sablon, levélpapírsablon, le van dokumentálva a cégnél egy listában, sorszámozva, fantázianévvel ellátva, kint van a cég honlapján a választék, akkor ahhoz nem kell külön megrendelési szerződés, mert már kész anyagokról van szó, csak ki kellene választani a listából, a honlapon keresztül megrendelni, a számlára meg rákerülne, hogy 013-as sorszámú Rózsaszín kismackós háttérkép, és emailben megkapná az illető az anyagot.
És akkor lehetne variálni, hogy valaki csak a háttérképet rendeli 500-ért, vagy egy teljes kollekciót abban a stílusban 2500-ért.
Ha ki van számlázva, és megtörténik a befizetés, akkor már igazán nem köthetnének bele.

És hogy abból se legyen gond, hogy hogy kerül a céghez a fényképanyag, külön nyilatkozatot írok arról, hogy a cég és cégvezető rendelkezésére bocsátom az x számú fényképet, és semmilyen anyagi ellenszolgáltatásra, jogdíjra nem tartok igényt, a cég felhasználhatja.

Ingy

#714
Naja ha nem lett volna az olvass el txt az ftp itt se lennék nem vagyok nagy fórumozo. :oops:
Úgyis tárhelyet keresek jelenpillanatban, vsz egy aranyra előfizetek(ez a minimum ahogy tudlak titeket támogatni), láma kérdés mivel a világvégén vagyok falusi ember csekken lehet fizetni? :D

jáj látom no csekk, megoldom

LiaLia

Milyen csönd van most ebben a topikban  :eek:

Továbbra is várom zsozso hozzászólását arról, hogy a cégnek milyen tevékenységei lehetnek, amiről csak számlát lehetne kiadni. Milyen tevékenységeket tudna csinálni a cég a tárhelyszolgáltatáson kívül? Mit szólsz a grafikus anyagokhoz?
Várom informatikusok hozzászólását is ebben a témában.

Jelenleg úgy tűnik egyedüli megoldás a támogatásra a cég forgalmának növelése, és most külsős,"laikus", "civil" emberek totóznak a fórumon azon, hogy hogy lehetne egy informatikai céget működtetni.
Zsozso, ahogy olvastam 4 éve működik a cég, gondolom tudod, hogy milyen tevékenységek vannak a cégnél bejegyezve. Kapcsolatban vagy könyvelővel, így arról is tudsz, hogy milyen tevékenységről lehet kiállítani számlát. 2008-ban át kellett írni a TEÁOR számokat, gondolom akkor ismét át kellett nézned a cég tevékenységeit, hogy mi minek felel meg az újabb besorolásoknál. Mint informatikus, gondolom belelátsz abba, hogy az egyes tevékenységekbe milyen informatikai munkák tartozhatnak bele.

Kérdezem zsozsot, és a többieket, hogy mit akartok, mi a célotok valójában? mi van a háttérben?

Mert zsozsotól az utóbbi napokban jórészt olyan hozzászólásokat olvastam, hogy mik nem lehetnek, mi miért nem működik. Folyamatosan arra terelődik a dolog, hogy egyedüli megoldás, ha valaki tárhelyet rendel, vagy azt hosszabbítja meg.
Olvasva a fórumot, 4 éve folyamatosan megy az agonizálás, hogy problémás a támogatás, nincs rendszeres pénz a fenntartáshoz, miközben van egy 50ezres tagság, a fórumon több ezer regisztrált tag, akik olyan forgalmat tudnának csinálni a cégnek, hogy nem győznétek a számlákat kiállítani.

Meg kell mondjam, nekem kezd egyre furcsább lenni a helyzet, hogy miért van az, hogy 4 év után is még mindig ugyanott tart a dolog.

zsozso

Quote from: LiaLia on 2009-06-27, 15:14:11
Milyen csönd van most ebben a topikban  :eek:

Továbbra is várom zsozso hozzászólását arról, hogy a cégnek milyen tevékenységei lehetnek, amiről csak számlát lehetne kiadni. Milyen tevékenységeket tudna csinálni a cég a tárhelyszolgáltatáson kívül? Mit szólsz a grafikus anyagokhoz?
Várom informatikusok hozzászólását is ebben a témában.

Jelenleg úgy tűnik egyedüli megoldás a támogatásra a cég forgalmának növelése, és most külsős,"laikus", "civil" emberek totóznak a fórumon azon, hogy hogy lehetne egy informatikai céget működtetni.
Zsozso, ahogy olvastam 4 éve működik a cég, gondolom tudod, hogy milyen tevékenységek vannak a cégnél bejegyezve. Kapcsolatban vagy könyvelővel, így arról is tudsz, hogy milyen tevékenységről lehet kiállítani számlát. 2008-ban át kellett írni a TEÁOR számokat, gondolom akkor ismét át kellett nézned a cég tevékenységeit, hogy mi minek felel meg az újabb besorolásoknál. Mint informatikus, gondolom belelátsz abba, hogy az egyes tevékenységekbe milyen informatikai munkák tartozhatnak bele.

Kérdezem zsozsot, és a többieket, hogy mit akartok, mi a célotok valójában? mi van a háttérben?

Mert zsozsotól az utóbbi napokban jórészt olyan hozzászólásokat olvastam, hogy mik nem lehetnek, mi miért nem működik. Folyamatosan arra terelődik a dolog, hogy egyedüli megoldás, ha valaki tárhelyet rendel, vagy azt hosszabbítja meg.
Olvasva a fórumot, 4 éve folyamatosan megy az agonizálás, hogy problémás a támogatás, nincs rendszeres pénz a fenntartáshoz, miközben van egy 50ezres tagság, a fórumon több ezer regisztrált tag, akik olyan forgalmat tudnának csinálni a cégnek, hogy nem győznétek a számlákat kiállítani.

Meg kell mondjam, nekem kezd egyre furcsább lenni a helyzet, hogy miért van az, hogy 4 év után is még mindig ugyanott tart a dolog.

Szia

Ha egy oldalt visszaolvasol, akkor oda valaki berakta a teaor szamait a cegnek (publikusan lekerheto)
http://usteam.hu/forum/index.php?topic=421.msg405082#msg405082

Itt pedig megnezheted Selmo uzenetet, hogy miert nemtudok uj epkezlab szerzodes nelkuli megoldasokat:
Quote from: Selmo on 2009-06-25, 16:38:51
Utánakérdeztem:
Quote from: jogértő ismerős
*naszóval
*ha az e-mailekből és a számlákból kiderül, hogy mi volt a megbízás, mit csinált meg ténylegesen, azzal igazolható az apeh felé
*de az apeh gyakorlata, hogy pl. teljesítési igazolásokat kérnek, vagy a teljesítés vmilyen más módon történő igazolását követelik meg
*és elég vaskalaposak
*úgyhogy szerény javaslatom az lenne, hogy írjatok egy szerződést, nem baj, ha rövid (mit csinál, mennyiért, kinek)

Abbol az 50000 tagbol nagyon nagy resze tanulo/nem erdekli, hogy mi lesz az oldallal/nincs penze/stb ha ismersz olyan megoldast amitol "nem gyoznenk szamlakat kiallitani" akkor csupa ful vagyok. Arrol pedig, hogy 4 ev ota veszteseges a ceg a konyvelomet kene idezzem "nem eleg, hogy nem veszek ki semmi penzt a cegbol, de meg az apeh is megbuntethet hogy mar 4 eve vagyok veszteseges."
Death is the only redemption

chilip

azért büntetnek meg, mert nem vagy nyereséges?  :facepalm:

adó 1%-át nem igényelheted?  :angyali: ha már a kung fu iskolánk megpróbálkozott vele és majdnem összejött (kimentek Hong Kongba tanulni miután megvoltak a papírok, erre az APEH kiküldött egy levelet melynek lényege: "TÉNYLEG IGÉNYLIK A PÉNZT?: IGEN/NEM", és mivel nem volt senki aki válaszolt volna, így nem igényelhetnek újra  :facepalm:)

ed.: nem, nem olvastam vissza x ezer oldalt :) ha fel volt ez vetve valahol már bocsi

Selmo


A tökéletesség unalmas.

LiaLia

Quote from: zsozso on 2009-06-27, 15:29:11
Szia
Ha egy oldalt visszaolvasol, akkor oda valaki berakta a teaor szamait a cegnek (publikusan lekerheto)
http://usteam.hu/forum/index.php?topic=421.msg405082#msg405082

Itt pedig megnezheted Selmo uzenetet, hogy miert nemtudok uj epkezlab szerzodes nelkuli megoldasokat:

Abbol az 50000 tagbol nagyon nagy resze tanulo/nem erdekli, hogy mi lesz az oldallal/nincs penze/stb ha ismersz olyan megoldast amitol "nem gyoznenk szamlakat kiallitani" akkor csupa ful vagyok. Arrol pedig, hogy 4 ev ota veszteseges a ceg a konyvelomet kene idezzem "nem eleg, hogy nem veszek ki semmi penzt a cegbol, de meg az apeh is megbuntethet hogy mar 4 eve vagyok veszteseges."

http://www.apeh.hu/adatbleker/tevekenysegek/tevekenysegeklekerdezes
Igen, ezt látom.
http://portal.ksh.hu/pls/portal/vb.teaor_main.teaor08_fa
Itt meg utána lehet nézni, hogy az egyes TEÁOR számok milyen tevékenységre vonatkoznak bővebben.

Viszont nem értem, hogy a te céged tevékenységei közül, miért nekünk kellene választanunk, mikor te mint tulajdonos, és informatikus foglalkozol a céggel, és tudnád megmondani, hogy a tárhelyen kívül milyen más tevékenységet végzel, vagy végeznél.
Én most miért menjek utána annak, hogy hogyan is működik, hogyan működhetne a te céged, mikor te vagy a tulaj.

Olvastam Selmo hozzászólását, amiből én továbbra is azt gondolom, hogy vannak szolgáltatások, amikre biztosan kellenek teljesítési igazolások, de biztosan léteznek olyan szolgáltatások, amikre elégséges egy számla. Feltételezem informatikán belül utána lehet menni, hogy egy BT-nél hogy működik ez.
Ami Bt-t én ismerek, számomra 1 év után világos volt, hogy miket lehet csinálni a cégen belül, és ezekhez elég-e számla, sőt magánszemélynek nyugta is kiadható, amire nincs feltüntetve se lakcím, se tevékenység,csak az összeg és mikor kell szerződés. De ez egy oktató Bt, nem műszaki, informatika.

Ahogy hallottam két év veszteségesség esetén gyanús lehet egy cég az Apehnek és mennek ellenőrizni.

A forgalomnövelésről előzőleg többen írtak, mit szeretnének. Egyrészt hogy számlás, egyszeri dologról legyen szó, másrészt olyan, ami kisebb összeggel is hozzáférhető. Emellett szerintem nem mindegy, hogy hogy van valami kommunikálva, vagy hogy van reklámozva.
Előzőleg a grafikus termékekről írtam, ehhez még fényképet is felajánlottam volna alapanyagnak.
Tegnap épp egy barátnőmmel beszélgettem erről, és létezik a Webshop intézménye, aminek több formája van, és ő lehetségesnek tartotta, hogy van ami működik csak számlával.

Viszont én most eljutottam ahhoz a ponthoz, hogy részemről passzolom ezt cégforgalomnövelős dolgot, mert nem szándékozlak meggyőzni arról, hogy egy informatikai cég mást is csinálhat a tárhelyszolgáltatáson kívül.
Javaslom elolvasni kicsit kívülálló szemével a topik elejét, a 2004-es, 2005-ös hozzászólásokat. Kisértetiesen ugyanezekről volt szó, ugyanilyen fordulatokkal, mint amikről szó esett most 2009 júniusában.

Természetesen továbbra is érdekel, hogy mi lesz az ftp szerver sorsa, és érdeklődve fogom olvasni a további fejleményeket.