Main Menu

Harcmûvészet

Started by Damnatus, 2004-05-22, 23:32:29

Previous topic - Next topic

smash++

Quote from: Itachi on 2007-01-10, 12:35:10
David Jesse Holt ot felejtsd el...Akkor már inkább a Zanshin dojo.Harcművész berkekben legyen az japán vagy kínai mindenki David en röhög...

Ezt kifejtenéd bővebben.Esetleg tudsz vmi konkrétumot is?Mondjuk ugyis megnézem majd élőbe,de az info sose árt.
Az tény,hogy a testi felépítése nem meggyőző(de a látszat néha csal).Azért nekem egy kicsit fura volt,hogy egyszer cseppet nehezen húzta ki a kardot ebben a videoban with katana

Damnatus

a 15 dan kicsit soknak tűnik...

Itachi

#392
Többet tudok én David Jesse Holt-ról mint te azt gondolnád. Magam is ninjutsu-ztam 3 évig, persze nem nála. Ő nem Hatsumi tanítványa volt, hanem Stephen K. Hayes-é. A 15 dan meg egy vicc. Holt egy vicc. A mostani Bujinkan egy vicc. A régi Bujinkan még jó volt, anno a 80-as években. Amióta viszont Hatsumi bevezette az "új" rendszerét nagyon nagy sz*r az egész. David Jesse Holt annyira ninja mester mint amennyire én. Semennyire. Hatsumi elb*szta a mostani Bujinkan, Takamatsu sensei ha még élne szégyenkezhetne is miatta. Ha meg vki azért menne ki Japánba, hogy Hatsumi tól tanuljon, felejtse el... Akkor inkább Tanemura dojo-ja ami még mindig a régi non-corrupt Bujinkan ra hajaz.

Edit by KT: ne profanizáljunk; és a mondatvégi pont után ha tennél szóközt, olvashatóbb lenne ;)
And then the Mighty Dragon said: "lol noob"

Itachi

Ja és a tizenakárhány dan meg Stephen K. hayes találmánya, csak a pénz miatt van, maga Hatsumi is csak 10 danos...
And then the Mighty Dragon said: "lol noob"

Damnatus

És nem vált szét a ninjutsu több szervezetre, mint pl. az aikido?

Zanador

De akikidoban úgy hallottam, hogy egyik szervezet se rosszabb, a másiknál (avagy nincs ilyen, vagy hasonló vélemény, mint erről a ninjustu ágról [igaz ki akarom majd próbálni ezt is, de ez nem most lesz, úgyhogy nem foglalkozok vele ebben a pillanatban, hogy kinek van igaza]), egyszerűen úgy hallottam, hogy a megközelitésben vannak különbségek.. nyugtassatok meg, ha lehet (ha nem, akkor nem). :\
Following the tracks of an angel.
Csak az életét hosszabbitja meg az aki ébren tölti az éjszakáit.
A pohár lehet félig tele, de a tár mindig félig üres...

Damnatus

A 3 (vagy 4???) aikido szervezet hangsúlyokban tér el egymástól, a technikák többsége, azok színvonala ugyanaz.
Itt is inkább arra érdemes figyelni, amikor az ember klubot választ, hogy tagja-e az a dott klub a nagy szövetségeknek. Ugyanis ez a szakmaiság egyik biztosítéka. De neten utána lehet nézni könnyen.

smash++

Itachi: Akkor most te mit ajánlasz?Érdemes szerinted vele foglalkozni(ninjutsu) és ha igen akkor magyarországon hova menjen az ember(ha lehet pesten)?Hiszen ezek szerint te csináltad.Miért hagytad abba?
Nekem Magyar A. dojoja bejött.Zanshin Dojo.

Itachi

A Zanshin dojo jó.Ott nem találsz "15 danos" okat...A legjobb volna a Genbukan,Shoto Tanemura dojo ja, de Mo. n nincs Genbukan.Így marad a Zanshin és rokon dojo-i mint a Monus dojo a BME n.Persze van még egy a BBD ,ahol én tanultam, de az renegát szervezetnek számít mivel '89 ben kivált a Bujinkan ből.Íroszág a központja és profi a képzés, a baj, csak annyi, hogy nincs kapcsolatban a Honbu dojo val, szal aki japán-szeretete miatt akar ninjutsu t tanulni az felejtse el a BBD t.Ha rosszat hallasz a BBD ről az max elvakult Bujinkan osoktól jöhet mivel a Bujinkan osok közt a tisztáb fejűek köztük Magyar A. is elismeri a BBD t,még a volt mesteremet Nagy L. t is ismeri és nincs róla rossz véleménnyel.A mostani Bujinkan köztük a Zanshin dojo is az aktuális Hatsumi-féle rendszert tanítja, míg a BBD ugyanazt és ugyanúgy ahogy a Bujinkan a BBD kiválása előtt.Én anno sérülés miatt hagytam abba.
And then the Mighty Dragon said: "lol noob"

Feldin

#399
Quote from: Itachi on 2007-01-10, 12:35:10
David Jesse Holt ot felejtsd el...Akkor már inkább a Zanshin dojo.Harcművész berkekben legyen az japán vagy kínai mindenki David en röhög...
juj, láttam bemutatóját!

Quote from: Triger on 2007-01-10, 16:12:01
Elő eddzés Noguchival (15danos) Darren Horvát (15danos) Ed Martin (15danos) szemináriumok minden évben.  :whoah:
Be választották a dojot Europa legnagyobb harcművészeti centrumába.
Az mongyuk igaz hogy mindenki röhög rajta, mert nagyon vicces ember  :haha:
Ahogy Itachit példának vehetjük szomorú, hogy a legtöbb ember azt hiszi el amit elösször hallott anélkül, hogy tudna bármit is az illetöről vagy a témáról. :frown:
khm... kifizatték a bérletet.
nem úgy megy az a hely kérlek hogy beválasztanak.
ha fizetsz, van termed.

juj, ezt a kardkihúzást még nem is láttam :)
nagyon hatékony :)

Edit by KT: lehetőleg egybe, floodmester :)
http://myanimelist.net/animelist/Feldin


topok:
anime film: Ghibli összes, Akira, Perfect Blue, Grave of the firefly
anime sorozat: Azumanga Daioh, School Rumble, Kare Kano, FLCL, Excel Saga, Kino no Tabi, Haibane
manga: I''s

krezga

Hümm, megnéztem ezeket a David-os videókat. A csávó testalkata...hümm...hát tényleg meglepő:D Amúgy ezeken a videókon, még ha oda is van írva, hogy improvizációk, nekem akkor is gyanús, olyan érzésem van, mintha mindegyik előre megbeszélt lett volna...nade ez az én véleményem...
Isten meghalt és mi öltük meg őt
-Nietzsche

Damnatus

Quote from: Feldin on 2007-01-14, 21:16:49
Edit by KT: lehetőleg egybe, floodmester :)

Megfosztod a védjegyétől? :D

Rounin


Kuroi Tenshi

De: amennyit mostanában erre jár, azt a pár postot össze
tudom toldozgatni ;)
OFF off...

Itachi

Quote from: Feldin on 2007-01-14, 21:16:49
Quote from: Itachi on 2007-01-10, 12:35:10
David Jesse Holt ot felejtsd el...Akkor már inkább a Zanshin dojo.Harcművész berkekben legyen az japán vagy kínai mindenki David en röhög...
juj, láttam bemutatóját!

Quote from: Triger on 2007-01-10, 16:12:01
Elő eddzés Noguchival (15danos) Darren Horvát (15danos) Ed Martin (15danos) szemináriumok minden évben.  :whoah:
Be választották a dojot Europa legnagyobb harcművészeti centrumába.
Az mongyuk igaz hogy mindenki röhög rajta, mert nagyon vicces ember  :haha:
Ahogy Itachit példának vehetjük szomorú, hogy a legtöbb ember azt hiszi el amit elösször hallott anélkül, hogy tudna bármit is az illetöről vagy a témáról. :frown:
khm... kifizatték a bérletet.
nem úgy megy az a hely kérlek hogy beválasztanak.
ha fizetsz, van termed.

juj, ezt a kardkihúzást még nem is láttam :)
nagyon hatékony :)

Edit by KT: lehetőleg egybe, floodmester :)
Ujj, ugyeee??? Bár én nem vagyok akkora iai-guru mint te te meglehetősen RÖHEJES volt az a kardkihúzás.Amit meg a óriás-manriki vel művel....Engem a Beverly Hills-i Ninja ra emlékeztet.....
And then the Mighty Dragon said: "lol noob"

Darkstar

Quote from: Kuroi Tenshi on 2007-01-14, 23:47:48
De: amennyit mostanában erre jár, azt a pár postot össze
tudom toldozgatni ;)
OFF off...
Aww... Végre egy original Feldin-flood, erre mergeli. -.-
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Feldin

Quote from: Kuroi Tenshi on 2007-01-14, 23:47:48
De: amennyit mostanában erre jár, azt a pár postot össze
tudom toldozgatni ;)
OFF off...
:D
http://myanimelist.net/animelist/Feldin


topok:
anime film: Ghibli összes, Akira, Perfect Blue, Grave of the firefly
anime sorozat: Azumanga Daioh, School Rumble, Kare Kano, FLCL, Excel Saga, Kino no Tabi, Haibane
manga: I''s

Triger

#407
Itachi nemtudom te milyen ninjutsut tanultál és kinél, hogy ennyire lehordjad a bujinkant és magát Hatsumit is, de tisztán látszik hogy csak azt hápogod, amit a mestered belédvert és amit komolytalan forumokról összeszedtél. [del]

/Triger nem osztja Itachi véleményét, és megkéri, hogy ne
ítélkezzen ennyire könnyen és negatívan.

Kuroi Tenshi

Megkérem mindkét felet, hogy tartózkodjon a személyeskedéstől.
A videókat én is röhejesnek találtam, pedig nem vagyok harcművész...

Itachi

Quote from: Triger on 2007-01-18, 02:13:40
Itachi nemtudom te milyen ninjutsut tanultál és kinél, hogy ennyire lehordjad a bujinkant és magát Hatsumit is, de tisztán látszik hogy csak azt hápogod, amit a mestered belédvert és amit komolytalan forumokról összeszedtél. [del]

/Triger nem osztja Itachi véleményét, és megkéri, hogy ne
ítélkezzen ennyire könnyen és negatívan.

Anno a mesterem nem vert belém semmit.Mert nem csak a ninjutsu s körökön belül tartják egy vicc DJH t hanem minden más komoly helyen.Pl. a színvonalasabb kung fu iskolákban ,a thai box iskolákban , a normál Bujinkan ban lsd. Magyar A. ,a Genbukan( Tanemura Shoto) ban stb. és szinte mindenhol ahol az emberek rendelkeznek némi objektivitással.Én nem személyeskedtem, mert egy szóval nem írtam, hogy Hatsumi rossz, csak a mostani Bujinkan rendszere rossz.Ennyi.Anno a BBD is azért lépett ki mert Hatsumi bevezette az "új" módszert.Azaz kaphatott valaki fokozatot akár mesterit is a hagyományos "megdolgozok érte vérrel és verejtékkel" vagy "adsz nekem 200 USD t és kapsz érte két dant" ....Mondanom sem kell az utóbbi dolog kritikán aluli, csak másképp nem jött volna össze a Soke nak egy saját szórakozó-helyre.Ettől még a soke nagy tudású mester aki bárkit a padlóba döngöl, de a mostani rendszer attól még rossz.Ami meg DJH t illeti, kab annyi köze van a soke hez mint amennyit a fotókon látsz.Ő Hayes tanítványa volt aki viszont olyat csinál ,hogy."mester, csinálhatok egy fotót a mesterről és rólam? mester:persze,50 dollár lesz." No comment.Hayes is tud, annyi a különbség, hogy már rég önnálósodott a soke tól, és neki meg a tanítványainak köztük DJH nak sincs sok köze Hatsumi hoz, mondhatni eltűri őket a soke.
And then the Mighty Dragon said: "lol noob"

sunyi

Könnyedebb kérdést szeretnék felvetni a témán belül: kinek milyen haszna származott a harcművészetek tanulásából?

Itt most konkrétan tapasztalatokra lennék kíváncsi
/loving a precious person ^^/

Zsiga

Quote from: sunyi on 2007-01-18, 14:50:15
Könnyedebb kérdést szeretnék felvetni a témán belül: kinek milyen haszna származott a harcművészetek tanulásából?

Itt most konkrétan tapasztalatokra lennék kíváncsi
Hát ugyan egyik sem nevezhető harcművészetnek, de a vívástól gyorsabb lettem, a boxtól meg jóval nagyobbat tudok ütni mint amit kinéznének belőlem azok akik nem ismernek, így 1v1-ben elég korrektül meg tudom védeni magam szinte akárki ellen (bár nem szeretek verekedni, a tiszta, diplomatikus megoldások híve vagyok, pl. távcsövespuska, ideggáz, stb.  :muhahah:). Már csak rúgnom kéne megtanulni rendesen, mert az úszástól, futástól és lovaglástól jóval erősebbek a lábaim mint a kezeim. :) Gondolkodtam is rajta hogy nekiállok thai boxolni, de aztán nem lett belőle eddig semmi.

sirtomi

Thaiboxon gondolkodom én is, mert a lábaim erősek a súlyemeléstől elég rengesen, de elköltözött valahova a klub amit kinéztem és nem találom sehol, pedgi léteznek :)

Kvikveg

Atyaeg Zsiga te ennyi mindent csinaltal? :eek:

A kosarazas betett a terdeimnek kicsit, a lovaglas is, meg megtanultam felni ha egy bazi nagy allat hatan ulok es az k nem azt csinalja, mint amit en akarok, se iranyitani nem tudom rendesen, se kapaszkodni, ooo... Sotokannal rajottem, hogy nem nekem valo a 200an a teremben ugyanazt a mozdulatot katonai kikepzes, rajottem, hogy a Hapkido se az esetem igazan, Iaido es Jodo meg kiserleti szakaszban. Eros aggodalomra ad okot, hogy most kb 3 hetet nem voltam, es nem erzem fajo hianyat. Utalom magam.  :grrr:
Lehet, hogy sakkoznom kene?  :D
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Zsiga

Quote from: Kvikveg on 2007-01-18, 18:33:37
Atyaeg Zsiga te ennyi mindent csinaltal? :eek:

A kosarazas betett a terdeimnek kicsit, a lovaglas is, meg megtanultam felni ha egy bazi nagy allat hatan ulok es az k nem azt csinalja, mint amit en akarok, se iranyitani nem tudom rendesen, se kapaszkodni, ooo... Sotokannal rajottem, hogy nem nekem valo a 200an a teremben ugyanazt a mozdulatot katonai kikepzes, rajottem, hogy a Hapkido se az esetem igazan, Iaido es Jodo meg kiserleti szakaszban. Eros aggodalomra ad okot, hogy most kb 3 hetet nem voltam, es nem erzem fajo hianyat. Utalom magam.  :grrr:
Lehet, hogy sakkoznom kene?  :D
Hát, sokmindent, de a legtöbbet csak úgy hobbiból, komolyabban csak röplabdáztam meg úsztam, illetve lovagoltam (mondjuk azt épp sose vettem túl komolyan, csak jól megy :)). És még ezer mást is próbáltam, kisebb-nagyobb sikerrel és több-kevesebb ideig.

Damnatus

Quote from: Kvikveg on 2007-01-18, 18:33:37
Eros aggodalomra ad okot, hogy most kb 3 hetet nem voltam, es nem erzem fajo hianyat. Utalom magam.  :grrr:
Lehet, hogy sakkoznom kene?  :D
Ez már annak a jele, hogy le fogsz morzsolódni! Mindíg ez az első lépés az abbahagyás előtt! Sajna tudom. :(

Kvikveg

Quote from: Damnatus on 2007-01-18, 19:50:41
Quote from: Kvikveg on 2007-01-18, 18:33:37
Eros aggodalomra ad okot, hogy most kb 3 hetet nem voltam, es nem erzem fajo hianyat. Utalom magam.  :grrr:
Lehet, hogy sakkoznom kene?  :D
Ez már annak a jele, hogy le fogsz morzsolódni! Mindíg ez az első lépés az abbahagyás előtt! Sajna tudom. :(
Francba. Mindig remenykedem, hogy talalok valamit, ahol megmaradok, de ezekszerint nem. :/
Tudnam mi az, ami igazan erdekelne?! Mar ugy globalisan...
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Damnatus

Igazából maga a sport mellett sokat számít a társaság, és az, hogy jól érezd magad. Ahol ez lesz, ott fogsz maradni! ;)

Fazék

Quote from: Damnatus on 2007-01-18, 22:00:58
Igazából maga a sport mellett sokat számít a társaság, és az, hogy jól érezd magad. Ahol ez lesz, ott fogsz maradni! ;)
Pontosan. Én csak úgy tudtam rendszeresen sokáig egyes sportokat űzni, hogy volt legalább 1 barátom aki szintén odajárt. Amint óraütközések miatt immár "egyedül" kellett edzésre kosarazni/tollasozni/teniszezni/akárhova járnom, rövid időn belül abba is hagytam. Mellém mindenképpen kell valaki aki rúgdos, hogy menjek már vele edzeni :)

Zanador

Az aikidoval jártam igy, hogy kecskeméten nagyon megtetszett a társaság, pesten meg amikor egyedül érkeztem, nem éreztem magam kényelmesen, igy nem is erőltettem nagyon a folytatást, amikortól nehezen jött volna ki az időbeosztás.
Gyakorlati hasznát meg nem sokat tapasztaltam (talán csak annyi, hogy edzésben tart amikor tudom csinálni), hacsak azt nem, hogy úgy érzem végre találtam valamit, ami hiányzott. :)
Following the tracks of an angel.
Csak az életét hosszabbitja meg az aki ébren tölti az éjszakáit.
A pohár lehet félig tele, de a tár mindig félig üres...