Offtopic - Archive #1 - 2003-09 - 2006-03

Started by Shock12, 2003-09-25, 01:10:44

Previous topic - Next topic

ignus

QuoteOriginally posted by Exo
Látta már valaki Az utolsó szamuráj c. filmet?
Érdemes megnézni?

Igen!... Szerintem kiru... (ha jól emlékszem Baldy is hasonló véleményen van)
"...egyszer csak talajt érzett a lába alatt, sõt közvetlen az arca alatt, még a szája is tele lett vele..."

Kalibur

QuoteOriginally posted by Exo
Látta már valaki Az utolsó szamuráj c. filmet?
Érdemes megnézni?
Sajna, én személyesen még nem, de több barátnőm nagyon nagyon ajánlja (na vajh jól írtam-e...). Szerintük remek, különösen a végét modták naonfenoménnek, de sajan kénytelen voltam lecsapni őket, hogy ne meséljék má el, így többet nem tudok... :rolleyes: :D
"What doesn't kill you merely postpones the inevitable."

Drótmalac

QuoteOriginally posted by Exo
Látta már valaki Az utolsó szamuráj c. filmet?
Érdemes megnézni?
Érdemes, szerintem jó film. Még Tom Cruise játéka is tetszik benne, pedig őt kifejezetten nem szeretem.

Exo

Én csak cikkeket olvastam eddig (sajna) róla!
Nem tudtam rászánni időt! De megpróbálok!

(Amúgy rájöttem, hogy kell megmozgatni az embereket ---> hát így(egy jó kérdés: ennyi)
:D :D :D

ignus

#3724
QuoteOriginally posted by Exo
Én csak cikkeket olvastam eddig (sajna) róla!
Nem tudtam rászánni időt! De megpróbálok!

(Amúgy rájöttem, hogy kell megmozgatni az embereket ---> hát így(egy jó kérdés: ennyi)
:D :D :D

Persze az :_off: on belül! :D
"...egyszer csak talajt érzett a lába alatt, sõt közvetlen az arca alatt, még a szája is tele lett vele..."

Baldy

QuoteOriginally posted by Exo
Látta már valaki Az utolsó szamuráj c. filmet?
Érdemes megnézni?

Kifejezetten...
Látványos, csak picikét idealizálja a japán kultúrát. És van benne több elszállt jelenet is, de mikor Tom Cruise önvédelmi rendszere beindul egy sikátorban, bármennyire is eltúlzott legyen, nekem kifejezetten tetszett :)
Amugy lehet gyönyörködni a műben, de mindenképp feliratosan kell megnézni :) Úgy tényleg van feelingje :)
Az emberek ritkán hiszik el az igazságot, amikor látják, és még kevésbé, amikor nem akarják látni

Öngyilkosság: fõnév: amikor azt mondod Istennek, hogy nem rúghat ki, mert felmondasz.

Drótmalac

QuoteOriginally posted by Baldy
Kifejezetten...
Látványos, csak picikét idealizálja a japán kultúrát. És van benne több elszállt jelenet is, de mikor Tom Cruise önvédelmi rendszere beindul egy sikátorban, bármennyire is eltúlzott legyen, nekem kifejezetten tetszett :)
Amugy lehet gyönyörködni a műben, de mindenképp feliratosan kell megnézni :) Úgy tényleg van feelingje :)
Pont az a jó benne, hogy idealizáljaa japán kultúrát. A túlzások is jól jönnek ki, illenek a hangulatához, pont ezek miatt tetszik az egész. Tom Cruise pedig hitelesen adja elő a szerepét, látszik rajta, hogy élvezi, amit csinál, beleéli magát.
Ja, és a filmnek van mondanivalója. (nem sok filmről lehet elmondani manapság)

Baldy

QuoteOriginally posted by Drótmalac
Pont az a jó benne, hogy idealizáljaa japán kultúrát. A túlzások is jól jönnek ki, illenek a hangulatához, pont ezek miatt tetszik az egész. Tom Cruise pedig hitelesen adja elő a szerepét, látszik rajta, hogy élvezi, amit csinál, beleéli magát.
Ja, és a filmnek van mondanivalója. (nem sok filmről lehet elmondani manapság)

Nekem az a legnagyobb gondom vele, hogy most sokan felszinesen majmolni fogják a japán kultúrát a film miatt... Amugy viszont tényleg jó
Az emberek ritkán hiszik el az igazságot, amikor látják, és még kevésbé, amikor nem akarják látni

Öngyilkosság: fõnév: amikor azt mondod Istennek, hogy nem rúghat ki, mert felmondasz.

Drótmalac

QuoteOriginally posted by Baldy
Nekem az a legnagyobb gondom vele, hogy most sokan felszinesen majmolni fogják a japán kultúrát a film miatt... Amugy viszont tényleg jó
Amíg ez abban nyilvánul meg, hogy hajlonganak és leveszik a retkes cipőjüket, amikor belépnek a házba, vagy ha japán asztal mellett pálcikával esznek, addig nem baj.
Attól nem tartok, hogy sokan hakamában, katanával az oldalukon fognak flangálni.:D
Persze lehetnek más negatívumok is. De szvsz, ha tíz emberből csak egy elkezd komolyan érdeklődni a japán kultúra után akkor igazán nem számít az a másik 9 aki csak majmolja.

Exo

QuoteOriginally posted by Drótmalac
Amíg ez abban nyilvánul meg, hogy hajlonganak és leveszik a retkes cipőjüket, amikor belépnek a házba, vagy ha japán asztal mellett pálcikával esznek, addig nem baj.
Attól nem tartok, hogy sokan hakamában, katanával az oldalukon fognak flangálni.:D
Persze lehetnek más negatívumok is. De szvsz, ha tíz emberből csak egy elkezd komolyan érdeklődni a japán kultúra után akkor igazán nem számít az a másik 9 aki csak majmolja.
Ha ez teljesülne, télleg megérné kultúrális szempontból is filmet készíteni!:D
De nem hiszem, hogy a mai rohanó világban 1/10-is tudna/akarna időt szánni rá.

Drótmalac

QuoteOriginally posted by Exo
Ha ez teljesülne, télleg megérné kultúrális szempontból is filmet készíteni!:D
De nem hiszem, hogy a mai rohanó világban 1/10-is tudna/akarna időt szánni rá.
Az 1/10-et azokra értettem, akik egyáltalán foglalkozni kezdenek vele, ebből 1 komolyan, 9 pedig majmolja, ahogy Baldy mondta.
De a majmolás addig nem baj, amíg senkinek sem sértő.

Kalibur

QuoteOriginally posted by Exo
Ha ez teljesülne, télleg megérné kultúrális szempontból is filmet készíteni!:D
De nem hiszem, hogy a mai rohanó világban 1/10-is tudna/akarna időt szánni rá.
Erre talán mi vagyunk a legnagyobb ellenpélda. Szerintem (már ha csak magamból indulok is ki) a mi világunk is ugyanaz a rohanós fajta, mégis valahogy a sodrás közepette annál landoltunk, aminél. Légy kicsit optimistább ;)
"What doesn't kill you merely postpones the inevitable."

Exo

Szép dolog a japán kultúra!
Én egy könyv segített abban, hogy egy kis betekintést nyerjek ebbe a teljesen más "világba"!
Radnai Tamás és felesége írták a: Levelek Japánból c. könyvet.
Igaz nem mai téma(1987-89), de segít jobban megérteni a Japánokat, azoknak akik egy kis érdeklődést is mutatnak a téma iránt értékes olvasmány lehet...:) (pl.:nekem is)
Arról szól, hogy egy család (az íróé) kiköltözik 2 évre Japánba, ahol Radnai vendégmunkát vállal egy kutató egyetemen és megírják, hogyan tengetik napjaikat!
Szerintem zseniális könyv...ezzel igazán ki lehet szűrni a kultúra majmolókat! :D

Ajánlom mindenkinek!

Tiaro

Shogun vki? Jó kis könyv, nekem tetszett. Ja igen, a Last samurai már C-64en is jó volt, de nekem spec a film is bejött.
Még mindig nem tudom miért kell minden hasonló filmnek hepienddel végződnie, de mindegy, megbocsájtok a többi remek motívum miatt. Jó film volt na.
I walk a lonely road / The only one that I have ever known
Don't know were it goes / But it's home to me and I walk alone
I walk this empty street / On the boulevard of broken dreams
Where the city sleeps / And I'm the only one and I walk alone

Shock12

QuoteOriginally posted by Exo
Radnai Tamás és felesége írták a: Levelek Japánból c. könyvet.
Itt olvasható:
http://radnai.net.hu/paprikas.htm ;)

Megjegyzés: Pusztulat a könyv, érdemes elolvasni :D

dizzy

QuoteOriginally posted by Drótmalac
Érdemes, szerintem jó film. Még Tom Cruise játéka is tetszik benne, pedig őt kifejezetten nem szeretem.

Osztom a véleményt, én már 2x láttam, és nagyon tetszett. Tom Cruise előtt meg le a kalappal, evvel a filmmel bebizonyította nálam, hogy hihetetlen sok időt tölt egy szerep tényleges megformálásával. Még decemberben a CNN-en a Larry King Live-ban volt vele interjú, és bár akkor még nem láttam a filmet, de nagyon pozítivan hatott rám az is. Persze az egy kicsit viccesebb volt, mert a végén Larry is beöltözött szamurájnak, aztán "kardoztak" egyet. De a film nagyon jó, tényleg van mély mondanivalója, és a zenéje is nagyon megfogott.

más: elég sokáig voltam távol, és csak most olvastam végig az egész topicot: remélem Shadowolf már sokkal jobban érzi magát, főleg, hogy már gyönyörű idő is van végre!
Lehet bringázni, görkorizni, sétálni, ki mit szeret, újra a szabadban sportolni, túrázni.
Még talán annyit üzennék, hogy járj nyitott szemmel és füllel, és lásd meg a dolgok mögötti szépséget. Szerintem ez nagyon sokat segít, hogy lélekben sokkal jobban érezd magad. Nekem bevált, az elmúlt kb. 1 évben nagyon sokmindenen változtattam, rájöttem nagyon sokmindenre, és szinte mindent elértem, amit akartam. Azért írtam, hogy szinte, mert csak azt nem sikerült, ami nemcsak rajtam múlt, de hát azt nagyon nehéz befolyásolni, meg néha nem is jó, ha befolyásolni akarjuk.
Na most más nem jut eszembe, jó reggelt mindenkinek (én is mindjárt fekszem)
You can't hold onto the past because then you can never live in the present.

dizzy

Ja igen, még valami.
Én is osztom azt a vélemény, hogy mindenki maga írányítja a sorsát, és azt folyamatosan befolyásolja, és a véletlenekben sem hiszek, inkább azt szoktam keresni/kutatni, hogy mi miért is történt, történhetett, vagyis hogy minden dolognak/történésnek/találkozásnak van értelme, és ha még nem tudjuk, akkor még nem jöttünk rá, hogy mi is az, vagy miért is volt. Persze ebben is el lehet veszni, de szerintem nagyon érdekes. (és nem pszicho- vagy filózófus vagyok, hanem progterv-mat-os)
You can't hold onto the past because then you can never live in the present.

Soridan

Én meg azt a véleményt osztom, hogy 'Ne piszkáld a ****t, mert büdösödik.' Avagy ne hozz fel folyton olyan témát, amit a másik nem akar :mad:
Ehavi bölcsesség: Három út vezet a mennyországba. Milyen kár, hogy senki nem jár rajtuk.

.Attila

Nézegettem a leírásokat a honlapon, és hát volna mit átírni. Ne, véleményezést, csak egy-két tévedés van a történetekben (pl. Noir: Mireille francia arisztokrata -> szicíliai volt, és ha jól értettem, akkor a családja a maffia része volt, bár ettől még lehetett arisztokrata). Mondjuk ez nem különösebben nagy tévedés, sőt, jelentéktelen, de a Kimi Ga Nozomu Eien-ben, hogy Haruka és Mizuki éltek együtt, mikor Haruka kómában feküdt, az kicsit gáz. Narumi és Mizuki éltek együtt, főleg mert Narumi fiú és Mizuki lány, Haruka viszont lány (ez pedig nem egy leszbikus történet).

Ramiz

A Levelek Japánból - t én is olvastam. Jó könyv Japánról, én eddig ezt találtam a legjobbnak. Leveles szerkezete miatt az olvasó együtt fedezi fel az országot a családdal. (Nincs benne idegesítő előre utalgatás).
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Alkyra

Nah hali emberek!

Cask egy apró kérésem lenne:
Tudja valaki ,hogy honnan lehet leszedni
a Salvatore könyveket? Mert az első megvan
magyarul a gépen s nagyon tetszik s most kéne a folytatása.
Tud valaki segíteni?

dizzy

QuoteOriginally posted by Soridan
Én meg azt a véleményt osztom, hogy 'Ne piszkáld a ****t, mert büdösödik.' Avagy ne hozz fel folyton olyan témát, amit a másik nem akar :mad:

ez nekem volt célozva?

ez már offtopicnak is off?
ez most nagyon nem értem
You can't hold onto the past because then you can never live in the present.

Saori

QuoteOriginally posted by Alkyra
Nah hali emberek!

Cask egy apró kérésem lenne:
Tudja valaki ,hogy honnan lehet leszedni
a Salvatore könyveket? Mert az első megvan
magyarul a gépen s nagyon tetszik s most kéne a folytatása.
Tud valaki segíteni?

És ezért minek új thread? :confused:
"Seishin ittou nanigoto ka narazaran"

Alkyra

Már volt egy?
Oh bocs... miután meglesz a szükséges info
nyugodtan törölhetitek.
Saori:

Hogy vagy?
Miért nem írsz?
A tesztekkel, hogy haladsz?

Shock12

#3744
QuoteOriginally posted by dizzy
ez nekem volt célozva?
ez már offtopicnak is off?
ez most nagyon nem értem
Igen.... bár azt azért had jegyezzem meg, hogy jelentõsen túlreagálta a dolgot...

A lényeg, finomabban:
Ha egyszer egy kényes téma le lett zárva, akkor azt nem kell megint felhozni, mert megintcsak az érintetteknek fáj/újabb vitát válthat ki.

Karma XXL

QuoteOriginally posted by Alkyra
Már volt egy?
Oh bocs... miután meglesz a szükséges info
nyugodtan törölhetitek.
Saori:

Hogy vagy?
Miért nem írsz?
A tesztekkel, hogy haladsz?

 :hopp: :_off: a saját threadedben! :hopp:

Amúgy mik azok a Salvatore könyvek?

Baldy

QuoteOriginally posted by SysOP XXL
:hopp: :_off: a saját threadedben! :hopp:

Amúgy mik azok a Salvatore könyvek?

Erre én is kiváncsi lennék...
Miért nem ment bele ez az egész az offtopic threadbe?
Az emberek ritkán hiszik el az igazságot, amikor látják, és még kevésbé, amikor nem akarják látni

Öngyilkosság: fõnév: amikor azt mondod Istennek, hogy nem rúghat ki, mert felmondasz.

Exo

Rég jártam erre! :D
Gondoltam oldok kicsit a "lincshangulaton" !:D

Más:
Szokott valamely kedves fórumlakó japánokkal chat-elni?
Szerintem érdemes, nagyon jófejek....na most általánosítottam. :D De télleg én csak tök normális emberekkel beszéltem eddig.
Igaz kicsit törik az angolt, de jól ellehet velük dumcsizni és barátságosak is nemutolsó sorban. :D

Shadowolf

QuoteOriginally posted by Exo
nagyon jófejek....

Te erre csak most jöttél rá? :p :D

noriko

dumcsizni nem igazán szoktam japánokkal. nem is nagyon találkozom japánokkal. bár ma az egyetemen majdnem beleütköztem egybe...gondoltam szümimaszenezek egyet, de aztán nem mertem. főleg azért mert fenn állt annak az esélye, hogy esetleg kínai az illető....:p
lehet hogy én vagyok túl lame, de most komolyan! ti megtudjátok állapítani valakiről hogy japán vagy kínai vagy kóreai? mert ma pl a kínai büfében a csajra azonnal rávágtam volna hogy japán...:rolleyes:
De legalább az animék óta a beszédet felismerem!:D
"I wish I could, but I don't want to."