Alapmûvek, amiket mindenképp látni kell

Started by Xaga, 2004-08-07, 22:11:42

Previous topic - Next topic

Moha

Átolvastam az elmûlt 1 hét anyagát.
Akkor most már biztos helye van az NGE-nek a "kívánságlistámon". Eddig is csak azért halogattam, mert - Manu-hoz hasonlóan - nem vagyok annyira oda a mecha-ért.

.Attila

Quote from: EmarsharaeA .hack// sorozat, ami viszont szerintem mindent üt... és ebben nem zavar az, hogy a nõn alig van ruha, az összes többi pasi meg állig van öltözve.
Mert Bear-en nagyon sok ruha van :rolleyes:

Emarsharae

Quote from: TriviMert Bear-en nagyon sok ruha van :rolleyes:
Nem zavar, mert nem így értettem.
Amúgy meg... Kifejezetten nem panaszkodom, hogy Bear-en ennyi van. :p
Sõt... Ne csak mindig a pasiknak legyenek alulöltözött szereplõk nyáladzás céljából...   :lazza:
Bááár, D se rossz (Vampire Hunter D - Bloodlust), pedig õ állig fel van öltözve.
Nade, hogy visszatérjek oda, ahonnan elkalandoztam, úgy értettem a dolgot, hogy itt egyenlõ teher és ruhaviselés van, alig- és túlöltözés szinten egyaránt.
Ja, és Crimet meg sem említetted... Pedig valamelyik részben õ is vetkõzik... bár õt nem szeretem...  :hehe:
"Cute things kill people."
"But for heaven's sake—you're wizards! You can do magic! Surely you can sort out—well—anything!"
"The trouble is, the other side can do magic too, Prime Minister." - J. K. R. (HP & THBP)

Damnatus

Hali!

Egyébként szvsz ami a legtöbbünknél benne lenne a Top 5-ben azok lennének vszeg az alapmûvek.

Emarsharae

Quote from: DamnatusEgyébként szvsz ami a legtöbbünknél benne lenne a Top 5-ben azok lennének vszeg az alapmûvek.
Demokratikus... Tetszik az ötlet. :D
"Cute things kill people."
"But for heaven's sake—you're wizards! You can do magic! Surely you can sort out—well—anything!"
"The trouble is, the other side can do magic too, Prime Minister." - J. K. R. (HP & THBP)

Ramiz

Quote from: ManuEdit: Miyazakira eddig én is azt hittem, hogy alap, de ez megváltozott azóta, mióta látom, hogy az új filmjérõl szóló hírre a fõoldalon mindössze 128-an voltak kíváncsiak egy hét alatt. Mélyen elszomorít. :beken:

És ezért ezentúl már nem hiszed azt, hogy "alap"? Egyáltalán, hogy beszélünk "alap animékrõl", amikor 100 emberbõl 99 azt sem tudja, mi az az anime? ...  :wtf:
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Gábor83

Quote from: RamizÉs ezért ezentúl már nem hiszed azt, hogy "alap"? Egyáltalán, hogy beszélünk "alap animékrõl", amikor 100 emberbõl 99 azt sem tudja, mi az az anime? ...  :wtf:

Tegyük hozzá,hogy kicsiny hazánk széles látókörû egyéneirõl beszélsz! Nem tudom nyugatabbra mennyire informáltak az emberek anime ügyben, de ez az arány itthon még helytálló.

Meske

Quote from: Gábor83Tegyük hozzá,hogy kicsiny hazánk széles látókörû egyéneirõl beszélsz! Nem tudom nyugatabbra mennyire informáltak az emberek anime ügyben, de ez az arány itthon még helytálló.
Igen, ezt én is meg akartam jegyezni. :)
A külföldiekrõl pedig, annyit, hogy például a belgák odavannak a japánokért. Lásd ezt a hozzászólásomat.
Bocs az  :_off:- ért!

The secret to concentration is the acceptance of endless distractions.

Dragon

to Angel:
Igaz, az NGE-t azért én sem ajánlanám mindenkinek. Ha egy olyan fiatal (10-12 éves) gyerekkel nézetnéd meg, aki max. a pókembert meg ilyesmit látott eddig, semmi animet, az valószínûleg soha többet nem nézne animet, vagy egyáltalán semmit.
Azt viszont állítom, hogy egy anime rajongó akkor lesz igazán otaku, ha látta az NGE-t.
"And there was war in heaven.
Michael and his angels fought against the Dragon, and the Dragon fought and his angels, and prevailed not.
Neither was their place found anymore in Heaven.
And the Great Dragon was cast out, that old serpent called the devil and Satan which deceiveth the whole world,
he was cast out into the Earth and his angels were cast out with him."
[Revelations 12:7-9]

Manu

Egybõl belevetettem magam, hogy e hiányosságomat pótoljam az alapmûvek terén, már féléig sikerrel is jártam és csatlakozom az eddigi hozzászólásokhoz: az NGE tényleg nagggyon jó, bár ezt ezek után felesleges mondanom

Dragon

Ezt majd akkor fejtsd ki bõvebben, ha az "End of Evangelion"-t is láttad, no meg a "Death:Rebirth"-t  ;)
Addig is, légy üdvözölve a klubban  :tezsvir:
"And there was war in heaven.
Michael and his angels fought against the Dragon, and the Dragon fought and his angels, and prevailed not.
Neither was their place found anymore in Heaven.
And the Great Dragon was cast out, that old serpent called the devil and Satan which deceiveth the whole world,
he was cast out into the Earth and his angels were cast out with him."
[Revelations 12:7-9]

Deany

Szvsz a Cowboy Bebop veri mindegyiket amit eddig láttam, talán még az NGEnél is jobb... :)

.Attila

Quote from: DeanySzvsz a Cowboy Bebop veri mindegyiket amit eddig láttam, talán még az NGEnél is jobb... :)
Akkor miért Shinji van az avatarodban? :rolleyes:

Gábor83

Quote from: DeanySzvsz a Cowboy Bebop veri mindegyiket amit eddig láttam, talán még az NGEnél is jobb... :)

Nekem a RahXephon van kicsit az NGE fölött, de csak azért, mert a szereplõk helyzetébe jobban bele tudom élni magam a koruknál fogva!

Xaga

Quote from: TriviAkkor miért Shinji van az avatarodban? :rolleyes:

Mert ott van az a bizonyos varázsszó a "talán" ez jelzi azt hogy a Cowboy Bebop még mindig csak a 2. És ezért Shinji az avatárja. NGE rulez :D

.Attila

Quote from: Gábor83Nekem a RahXephon van kicsit az NGE fölött, de csak azért, mert a szereplõk helyzetébe jobban bele tudom élni magam a koruknál fogva!
De azért neked is az NGE-bõl van az avatarod ;)

Exo

Quote from: Gábor83Nekem a RahXephon van kicsit az NGE fölött, de csak azért, mert a szereplõk helyzetébe jobban bele tudom élni magam a koruknál fogva!

Mondjuk ezzel én is így vagyok...nekem is a RahXephon teccik jobban (igaz csak kicsivel, de mégis)! :D
Hogy miért?...passz, egyszerûen megfogott és nem enged :D:D:D

Gábor83

Quote from: TriviDe azért neked is az NGE-bõl van az avatarod ;)

Azt hiszem egyértelmû,hogy miért ez az avatarom.........DURVA jól néz ki!  :rotflol:

Feldin

Alapmûvek...
Hát ez aztán nehéz. Fõleg hogy ugyebár csak abból tudok mondani amit láttam.
Vígjáték kategóriában az Azumanga az abszolút alapmû!!!!!!!
Ghibli stúdió összes. Ez mind alapmû. Ghibli: :hail:
Aztán, Exel Saga mint a legnagyobb hülyeség ami még nézhetõ :)
Kimi Ga, és Grave of the Fireflies (Ghibli) a dráma alapmûvek.
Most ennyi jutott eszembe.
http://myanimelist.net/animelist/Feldin


topok:
anime film: Ghibli összes, Akira, Perfect Blue, Grave of the firefly
anime sorozat: Azumanga Daioh, School Rumble, Kare Kano, FLCL, Excel Saga, Kino no Tabi, Haibane
manga: I''s

Shogun

Azt kérdezném, hogy a Cowboy Bebop sorozatot vagy a filmet nézzem meg elõször? Számít valamit a sorrend? Kösz.

Shadowolf

Quote from: ShogunAzt kérdezném, hogy a Cowboy Bebop sorozatot vagy a filmet nézzem meg elõször? Számít valamit a sorrend? Kösz.

A sorozatot. A film asszem a 22. és 23. rész között játszódik. :)

Groy

Sziasztok!

Alapmûvek.....
elég nehéz összeválogatni mert mindegyik jó de ha már választani kell:
- Lain
- NGE
- GITS 1,2
- Escaflowne
- Slayers összes része
- X
- Video Girl Ai
- Saber Marionett J
- Record Of Lodos War
- Oh My Godess

és még sorolhatnám de csak ezek jutottak most az eszembe! :zen:

Ramiz

Quote from: Gábor83Tegyük hozzá,hogy kicsiny hazánk széles látókörû egyéneirõl beszélsz! Nem tudom nyugatabbra mennyire informáltak az emberek anime ügyben, de ez az arány itthon még helytálló.

Ezt szerintem félreértettétek. Úgy gondoltam, hogy attól az még lehet alapmû, hogy sokan nem hallottak róla, mert a "sokan"-on kívül is vannak még emberek.

Na, ez se lett sokkal érthetõbb...
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

VASH

Quote from: GroySziasztok!

Alapmûvek.....
elég nehéz összeválogatni mert mindegyik jó de ha már választani kell:
- Lain
- NGE
- GITS 1,2
- Escaflowne
- Slayers összes része
- X
- Video Girl Ai
- Saber Marionett J
- Record Of Lodos War
- Oh My Godess

és még sorolhatnám de csak ezek jutottak most az eszembe! :zen:

- Lain: 10 ep. tartok, de gyomor kellett hozzá, ugyanis ***** unalmas(szeintem) másik meg, hogy ORTT ep.1-nél betiltaná (yeh, for sure)
- NGE: nagyon jó a sorozat és a film is igazi csemege, ORTT ep.1-nél betiltaná (yeh, for sure)
- GITS 1,2: nagyon jó, kellemes és egyben elgondolkoztato is, másik meg, hogy ORTT hogy engedhette adásba? (ja persze, 23:30 mindenki alszik, kivéve mi)
- Escaflowne: szerintem közép kategóriás a sorozat, a film viszont nagyon tuti(pl:Escaflowne, vedd a véremet!!!)
- Slayers összes része: még nem láttam de tuti, hogy ORTT ep.1-nél betiltaná (yeh, for sure)
- X: ez is a kedvencek közé tartozik,  :grrr: , ja igen, az ORTT ep.1-nél betiltaná (a filmet meg vasvillával üldöznék)
- Saber Marionett J: tök aranyos kis sorozat az elején aztán javul a tendencia, mellesleg az ORTT ep.1-nél betiltaná (mert nagy a kislány cipõje, és sátánista nézeteket vall ami csúúúúnyán rombolja gyermekeim lelki világát, (yeh, for sure) )
- Record Of Lodos War: végre egy kis fantasy, ráadásul egy olyan amiben a fény és a sötétség egyenrangú, az ORTT ep.1-nél betiltaná (mert,....MERT!!!)
- Oh My Godess: angyal mániás vagyok, szerintem nem kell többet mondanom:D ORTT ep.1-nél betiltaná (Egyházi nyomásra, miszerint sérti az emberek hitrõl alkotott véleményét) :rolleyes:

Remélem nem voltam pesszimista, alapnak szerintem tökéletes volt a DB meg a sailor moon, azokkal is mi lett...
Szerkesztõségi jegyzet: Szerinted mi a durvább, a híradó vagy az Inuyaha, mert mind a kettõ 12 karikával van jelezve...(én asszem ilyenkor hívnám be a ruszkikat, hogy tegyenek rendet) :morci:
You can't stop me
I love the world with all its lies
You can't stop me
I'm close enough to kiss the sky
keep it to myself
keep it to myself

Groy

#84
Quote from: VASH- Lain: 10 ep. tartok, de gyomor kellett hozzá, ugyanis ***** unalmas(szeintem) másik meg, hogy ORTT ep.1-nél betiltaná (yeh, for sure)
- NGE: nagyon jó a sorozat és a film is igazi csemege, ORTT ep.1-nél betiltaná (yeh, for sure)
- GITS 1,2: nagyon jó, kellemes és egyben elgondolkoztato is, másik meg, hogy ORTT hogy engedhette adásba? (ja persze, 23:30 mindenki alszik, kivéve mi)
- Escaflowne: szerintem közép kategóriás a sorozat, a film viszont nagyon tuti(pl:Escaflowne, vedd a véremet!!!)
- Slayers összes része: még nem láttam de tuti, hogy ORTT ep.1-nél betiltaná (yeh, for sure)
- X: ez is a kedvencek közé tartozik,  :grrr: , ja igen, az ORTT ep.1-nél betiltaná (a filmet meg vasvillával üldöznék)
- Saber Marionett J: tök aranyos kis sorozat az elején aztán javul a tendencia, mellesleg az ORTT ep.1-nél betiltaná (mert nagy a kislány cipõje, és sátánista nézeteket vall ami csúúúúnyán rombolja gyermekeim lelki világát, (yeh, for sure) )
- Record Of Lodos War: végre egy kis fantasy, ráadásul egy olyan amiben a fény és a sötétség egyenrangú, az ORTT ep.1-nél betiltaná (mert,....MERT!!!)
- Oh My Godess: angyal mániás vagyok, szerintem nem kell többet mondanom:D ORTT ep.1-nél betiltaná (Egyházi nyomásra, miszerint sérti az emberek hitrõl alkotott véleményét) :rolleyes:

Remélem nem voltam pesszimista, alapnak szerintem tökéletes volt a DB meg a sailor moon, azokkal is mi lett...
Szerkesztõségi jegyzet: Szerinted mi a durvább, a híradó vagy az Inuyaha, mert mind a kettõ 12 karikával van jelezve...(én asszem ilyenkor hívnám be a ruszkikat, hogy tegyenek rendet) :morci:

 :appl:

Nem egyáltalán nem vagy pesszimista! :ejj:

A híradó a durvább! :)

A Slayers-t is levetítik - mától kezdõdik, igaz 23:00-kor - a COOL-on!  :whoah:

Damnatus

Hali!

Szerintem a Lain nagyon jó, de elég nehezen érthetõ.

VASH

Quote from: Groy:appl:

Nem egyáltalán nem vagy pesszimista! :ejj:

A híradó a durvább! :)

A Slayers-t is levetítik - mától kezdõdik, igaz 23:00-kor - a COOL-on!  :whoah:

23:00, szinte már fõ mûsoridõ, szinte :beken:
You can't stop me
I love the world with all its lies
You can't stop me
I'm close enough to kiss the sky
keep it to myself
keep it to myself

Titkos

Quote from: VASH- Lain: 10 ep. tartok, de gyomor kellett hozzá, ugyanis ***** unalmas(szeintem) másik meg, hogy ORTT ep.1-nél betiltaná (yeh, for sure)
- NGE: nagyon jó a sorozat és a film is igazi csemege, ORTT ep.1-nél betiltaná (yeh, for sure)
- GITS 1,2: nagyon jó, kellemes és egyben elgondolkoztato is, másik meg, hogy ORTT hogy engedhette adásba? (ja persze, 23:30 mindenki alszik, kivéve mi)
- Escaflowne: szerintem közép kategóriás a sorozat, a film viszont nagyon tuti(pl:Escaflowne, vedd a véremet!!!)
- Slayers összes része: még nem láttam de tuti, hogy ORTT ep.1-nél betiltaná (yeh, for sure)
- X: ez is a kedvencek közé tartozik,  :grrr: , ja igen, az ORTT ep.1-nél betiltaná (a filmet meg vasvillával üldöznék)
- Saber Marionett J: tök aranyos kis sorozat az elején aztán javul a tendencia, mellesleg az ORTT ep.1-nél betiltaná (mert nagy a kislány cipõje, és sátánista nézeteket vall ami csúúúúnyán rombolja gyermekeim lelki világát, (yeh, for sure) )
- Record Of Lodos War: végre egy kis fantasy, ráadásul egy olyan amiben a fény és a sötétség egyenrangú, az ORTT ep.1-nél betiltaná (mert,....MERT!!!)
- Oh My Godess: angyal mániás vagyok, szerintem nem kell többet mondanom:D ORTT ep.1-nél betiltaná (Egyházi nyomásra, miszerint sérti az emberek hitrõl alkotott véleményét) :rolleyes:

Remélem nem voltam pesszimista, alapnak szerintem tökéletes volt a DB meg a sailor moon, azokkal is mi lett...
Szerkesztõségi jegyzet: Szerinted mi a durvább, a híradó vagy az Inuyaha, mert mind a kettõ 12 karikával van jelezve...(én asszem ilyenkor hívnám be a ruszkikat, hogy tegyenek rendet) :morci:

Ezt miért pont most írtad? Mert, ha mondjuk rögtön a DBZ betiltása után írtál volna egy ilyet, akkor azt mondom, hogy valakin ki kell töltened a dühödet, de most, hogy az utóbbi 2 hónapban több jó animét adtak, mint az utóbbi 2 évben, nem értem a dolgot. A Slayers-t meg igazán kihagyhattad volna, nem túl jó az ördögöt a falra festeni... És, ha nagyon kötözködni akarnék, akkor most megkérdezném, hogy az Escaflowne-nél hol marad "az ORTT ep.1-nél betiltja" szöveg? ;)  Csak mert minden animére (sõt, bármilyen mûsorra) rá lehet fogni, hogy betiltják, fõleg ilyen indokokkal, hogy "MERT!". Amúgy meg mindenkinek elárulok egy titkot: az ORTT ezidáig egyetlen animét sem tiltott be Magyarországon. A DBZ-t csak korlátozta este 22:00 és hajnali (asszem) 4:00 vagy 5:00 közé. (Tehát ekkor bármikor adhatták volna, az meg az RTL klub dolga, hogy õk éjfélkor látták jónak leadni, mikor már tíztõl is simán mehetett volna...) A Sailor Moon-hoz, Pokémon-hoz, Digimon-hoz, és még egy tucat más animéhez hozzá sem szóltak, a Yu-Gi-Oh-nál is csak annyi volt a megjegyzésük, hogy az RTL klub rakja ki a karikát. (Mivel nem rakta, ebbõl lett a baj.) Az Inu Yasha-n és a Slayers-en kint lesz/van a 12-es karika, így ezeket nem támadják. Ja és nem vagyok ORTT-párti, sõt, nem is imádom õket, csupán szeretem, ha a tényeknél maradunk és nem terjesztünk hülyeségeket.
"Look, Kodomo No Jikan fans, we know how you like to go on about how it's not Lolicon. Please justify the sheer amount of time the young girls are naked or topless without using the phrase "Fanservice". We can wait." 


Ramiz

Az, hogy elmondta a véleményét, miért "hülyeségek terjesztése"?

Amúgy én abszolút demokratikus vagyok: a ***** ****** az RTL Klubnak is meg az ORTT-nek is!  :lazza:
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

lynx655

Quote from: GroySziasztok!

Alapmûvek.....
elég nehéz összeválogatni mert mindegyik jó de ha már választani kell:
- Lain
- NGE
- GITS 1,2
- Escaflowne
- Slayers összes része
- X
- Video Girl Ai
- Saber Marionett J
- Record Of Lodos War
- Oh My Godess

Szvsz a Lain nem egyértelmûen alapmû, bár 100%, hogy eredeti anime, és nekem tetszett is, de tényleg nem ajánlanám mindenkinek.
Az NGE viszont, akár útálja valaki, akár megveszik érte (mivel nincs más kategória :D), alapmû.
A GitS úgyszintén, fõleg hogy eme becses animének letagadhatatlanul nagy hatása volt a század egyik kultuszfilmmé elõlépett élõszereplõs animéjére. Összehasonlítás (Mátrix  :rotflol: ugye, Watchowskiék animén nõttek fel...)
A Vision of Escaflowne is meghatározó, személy szerint az elején nem tetszett annyira, de aztán fokozatosan ráéreztem a felszín mögötti értékére, és megszerettem. VASH-sal elentétben viszont szerintem a film ahogy van egy rakás ****.
A Slayers animés körökben már általános mûveltségnek számít.
Az X szerintem is alapmû, nagyon jó anime.
VG Ai és az OMG szintén olyan animék, amelyeket érdemes megnézni, nekem mindkettõ tetszik (a VGAinak a mangáját is olvastam 2x, az OMG-é még vár a vinyómon...).
A Lodoss meg a Saber Marionett viszont nem tudom mennyire alapmû, a Lodoss olyan uninteraktív RPGnek tûnik egy szabványos partyval  :hehe: ...

Amit viszont még annak tartok, az az összes Miyazaki anime, kiemelve a My neighbour Totoro-t, a Kaze no Tani no Naushika-t, Grave of the Fireflies-t stb. Aztán az elsõ .hack sorozatot, a .hack//SIGN-t (a többit csak akinek nagyon bejön...) és a Rurouni Kenshin-t.
Annyit még hozzátennék, hogy a RahXephon nem mondom, hogy alapmû, mert az tény, hogy NGE klón, de nekem sokkal jobban tetszik nála, kb. második helyen van a listámon (Love Hina töretlenül az elsõ  :lol: ), az NGE meg még benne van az elsõ 7 ben. Ráadásul a film is elég jó, de itt van egy kis paradoxon, mert szerintem kedvcsinálónak tökéletes, ezért aki nem biztos benne, nézze meg elõtte, de mivel az lelövi a legnagyobb hatást adó részeket (még ha a történet nem is egyezik teljesen), mégis inkább a sorozat utánra ajánlanám szívesen. (Nem komoly, mert harmadjára nézve a sorozatot is kiváltotta belõlem ugyanazt, csak már olyankor elõre... :beken: )