Main Menu

Trinity Blood

Started by Emarsharae, 2005-06-23, 18:39:13

Previous topic - Next topic

Emarsharae

Ha jól láttam, hetedik részig megvan már az anime, és elég vegyes véleményt hallottam és olvastam róla.
Nekem (mint kitalálhattátok) tetszik. Hát nektek?

PS: Ízelítõnek pár kép a mangából.
Trinity Blood 1
Trinity Blood 2
Trinity Blood 3
Trinity Blood 4
Trinity Blood 5
"Cute things kill people."
"But for heaven's sake—you're wizards! You can do magic! Surely you can sort out—well—anything!"
"The trouble is, the other side can do magic too, Prime Minister." - J. K. R. (HP & THBP)

Kupo

Elkezdtem már, de leakadtam asszem a 4. résznél, most abbahagytam ideig, de majd folytatom.Nem tûnik rossznak, meg vámpíros is. :__devil:

Emarsharae

Nah, eddig egy pozitív válasz érkezett. :D
Valaki? Cáfolni senki se akar?  :)
"Cute things kill people."
"But for heaven's sake—you're wizards! You can do magic! Surely you can sort out—well—anything!"
"The trouble is, the other side can do magic too, Prime Minister." - J. K. R. (HP & THBP)

Eleanor

Hmm.. tekintve hogy meg lettem fenyegetve, most írok ide. Nekem tetszik a Trinity Blood. És nem akarok senkit megcáfolni. Kicsit Hellsing beütése van, meg állítólag Trigun is (bár azt még nem néztem meg), meg mindenféle egyéb animékhez hasonlít, dehát mit tegyünk... Ez nekem így megfelel :D Még akkor is, ha Abel nem szerepel minden részben. Van helyette sok másik bishounen.  :angyali: De persze nem csak ettõl jó. Nézzétek meg! :)
"I have heard the languages of apocalypse, and now I shall embrace the silence."

"Mothers - don't send your sons to war - send your great-grandfathers, they're dead anyway! Support The Undead Horde - keeping the enemies from the gates and your menfolk alive!"

"Who's General Failure and why is he reading my disk? "

Emarsharae

A fenyegetés egy uzi lett volna. :D
Emellett szerintem a Trigunbra max a szemüveg és Abel (helyenként az elsõ részben)hm... majdnem azt mondanám, bárgyú mosolya hasonlít.
Jó, szóval van egy fekete kabátja ami majdnem olyan jól libeg, mint Vash piros kabátja. Nagy ügy. Elég sok hõsnek van kabátja ami libeg, és fura szemüvege is, lásd Soubi a Lovelessbõl.
Emellett aki vette a fáradságot és nem csak az elsõ részt nézte meg, rájön hogy nem is hasonlít ez annyira a Hellsingre, meg a Trigunra.
Node!
Senki többet harmadszor? :(
"Cute things kill people."
"But for heaven's sake—you're wizards! You can do magic! Surely you can sort out—well—anything!"
"The trouble is, the other side can do magic too, Prime Minister." - J. K. R. (HP & THBP)

Mattanja

Quote from: EmarsharaeSenki többet harmadszor? :(
Nyugi már! Holnap megnézem, és véleményezem, ok? Amúgy is fáradt vagy, inkább aludj! ^^"""
בטחו בו בכל עת עם שפכו לפניו לבבכם אלהים מחסה לנו סלה׃
8]]=((

Emarsharae

Quote from: ShiroiNyugi már! Holnap megnézem, és véleményezem, ok? Amúgy is fáradt vagy, inkább aludj! ^^"""
Nah, most már Mistress mellett Masterem is lett?  :3x3: :p
Aya, aye sir, megyek és alszom. De csak mert amúgy is hót kómás vagyok. :hehe:

PS: Nyugodt vagyok. Nyúztalak én egy szóval is hogy írj már ide? Ugye nem. :hehe: majd írsz ha van véleményed - és akarsz.
"Cute things kill people."
"But for heaven's sake—you're wizards! You can do magic! Surely you can sort out—well—anything!"
"The trouble is, the other side can do magic too, Prime Minister." - J. K. R. (HP & THBP)

Eleanor

Quote from: EmarsharaeNah, most már Mistress mellett Masterem is lett?  :3x3: :p
Aya, aye sir, megyek és alszom. De csak mert amúgy is hót kómás vagyok. :hehe:

PS: Nyugodt vagyok. Nyúztalak én egy szóval is hogy írj már ide? Ugye nem. :hehe: majd írsz ha van véleményed - és akarsz.

Naneeeee... nem engedhetem, hogy legyen Master is ;) Ugyhogy én mondom hogy menj aludni :D
"I have heard the languages of apocalypse, and now I shall embrace the silence."

"Mothers - don't send your sons to war - send your great-grandfathers, they're dead anyway! Support The Undead Horde - keeping the enemies from the gates and your menfolk alive!"

"Who's General Failure and why is he reading my disk? "

Emarsharae

Quote from: EleanorNaneeeee... nem engedhetem, hogy legyen Master is ;) Ugyhogy én mondom hogy menj aludni :D
Yes, Mistress,
Yes, Master,
Yes, my dearest demon...
akar még valaki engem ágyba parancsolni, vagy marad valaki holnapra is? :haha:
"Cute things kill people."
"But for heaven's sake—you're wizards! You can do magic! Surely you can sort out—well—anything!"
"The trouble is, the other side can do magic too, Prime Minister." - J. K. R. (HP & THBP)

Kupo

Ja, és még benne van Magyarország is azonbelül a Duna és Budapest.Meg magyar nevek is. :) pl: Kádár Gyula, Vitéz Laura, meg Eszter. :lul:

Eleanor

Igen, csak Budapestet átkeresztelték Istvánná, a keleti pályaudvar elõtt pedig hatalmas park van, ami eddig nekem még nem tünt fel a valóságban. :D
"I have heard the languages of apocalypse, and now I shall embrace the silence."

"Mothers - don't send your sons to war - send your great-grandfathers, they're dead anyway! Support The Undead Horde - keeping the enemies from the gates and your menfolk alive!"

"Who's General Failure and why is he reading my disk? "

Tonya

Az alternatív Budapest szerintem minden magyar animerajongónak kötelezõ darabbá teszi a Toriblát :)

Emarsharae

Quote from: EleanorIgen, csak Budapestet átkeresztelték Istvánná, a keleti pályaudvar elõtt pedig hatalmas park van, ami eddig nekem még nem tünt fel a valóságban. :D

Hja... dee... nem volt valami háború? Mert ha igen, gondolom valami fel is robbant, és át is kellett építeni... (avagy variációk egy témára).
Az meg hogy átkeresztelték Budapestet, kicsit rosszul esett.

Tonya: remélem. :D
"Cute things kill people."
"But for heaven's sake—you're wizards! You can do magic! Surely you can sort out—well—anything!"
"The trouble is, the other side can do magic too, Prime Minister." - J. K. R. (HP & THBP)

roderick

Quote from: EleanorIgen, csak Budapestet átkeresztelték Istvánná, a keleti pályaudvar elõtt pedig hatalmas park van, ami eddig nekem még nem tünt fel a valóságban. :D

Hát igen, várostervezési szempontból igen eredményes armageddon lehetett a dolog, javasolni fogom majd a városházán.

Amúgy így 6 rész után is állítom, hogy azért elég sok hasonlóság van a hellsinghez, ami nemcsak apróságokban jelenik meg (pl. Sword Dancer... pff... azért legalább lett volna Blade Dancer vagy mittoménmi, ez még nekem is szemet szúrt pedig a memóriám csudarossz). Viszont egész kellemes hangulatú sorozat eddig, talán képes azt hozni, amit a Chrno Crusade-nek sikerült elbarmolnia, a sok hülyéskedésével.
All human relationships are built upon interests.
But relations built on interests have their own aesthetics.

Emarsharae

Nekem nem szúrt szemet, és én is zavaros memóriájú vagyok.
Emellett nekem tetszett a Hellsing, de nem istenítem. A TB egyelõre szerintem jobbnak igérkezik. ha mást nem, több benne az állandó/visszatérõ szereplõ, és persze a bishik!!! :p
"Cute things kill people."
"But for heaven's sake—you're wizards! You can do magic! Surely you can sort out—well—anything!"
"The trouble is, the other side can do magic too, Prime Minister." - J. K. R. (HP & THBP)

Hedgy

Sziasztok!

Elég ritkán járok erre, és rossz hírem van. Tegnap óta a Trinity Blood jogai a Funimation cégnél vannak, ezért az Anime Empire és a Conclave abbahagyta a fordítást. :(
Persze még nincs veszve, mert valaki úgyis folytatja, csak kérdés, hogy ki és mikor... az lenne a kérdésem, hogy ugye elérhetõ lesz innen a folytatás, ha megjelenik?

roderick

akkor ezért nemtom letölteni a 9 részt torrentröl?
amúgy ha valaki lefordítja és azt valaki feltölti akkor felteszem igen.
All human relationships are built upon interests.
But relations built on interests have their own aesthetics.

Hedgy

Úgy tudom, hogy a 9. részt csak azok tudták letölteni, akik jó idõben jó helyen voltak. Állítólag a Conclave irc csatornáján szóltak az ottlévõknek, hogy gyorsan töltsék le, mert nemsokára bejelentik a license-t, és akkor le kell állniuk. Tehát elméletben vannak, akiknek megvan.
A mahou is fordította, igaz, õk 225 MB körüli méretben, de még nem mondták, hogy abbahagynák. Talán érdemes lesz rájuk nézni: http://www.mahou.org/Projects/TrinityBlood/

Eleanor

#18
nemcsak a Mahou, de a W-Dreamers csapat is csinálja, ugyhogy valaki csak folytatni fogja... *reménykedik*

edit: W-Dreamersék is felhagytak a forditással. Marad a mahou, ha marad... :(
"I have heard the languages of apocalypse, and now I shall embrace the silence."

"Mothers - don't send your sons to war - send your great-grandfathers, they're dead anyway! Support The Undead Horde - keeping the enemies from the gates and your menfolk alive!"

"Who's General Failure and why is he reading my disk? "

roderick

Félni nem kell, énmég sose halottam olyan sorozatról/mangáról ami félbemaradt, mertha minden csapat dobja is, olyankor valami noname csapat elökerül a semmiböl és megcsinálja (néhanéha a régi csapat csak más néven :) )
All human relationships are built upon interests.
But relations built on interests have their own aesthetics.

Emarsharae

Quote from: roderick(néhanéha a régi csapat csak más néven :) )
Cseles. I cross my fingers and... :p
"Cute things kill people."
"But for heaven's sake—you're wizards! You can do magic! Surely you can sort out—well—anything!"
"The trouble is, the other side can do magic too, Prime Minister." - J. K. R. (HP & THBP)

Hedgy

Valamelyik fansub biztosan megcsinálja, olyan még nem volt, hogy abbahagyták volna. Inkább a mikor a kérdés...

Eleanor

Na igen. Anime-Empireék nagyon gyorsan megcsinálták a részeket... mire a mahou csapat eljut a 9. részig, beleõszülünk.  :bruhuhu:
"I have heard the languages of apocalypse, and now I shall embrace the silence."

"Mothers - don't send your sons to war - send your great-grandfathers, they're dead anyway! Support The Undead Horde - keeping the enemies from the gates and your menfolk alive!"

"Who's General Failure and why is he reading my disk? "

Emarsharae

Quote from: EleanorNa igen. Anime-Empireék nagyon gyorsan megcsinálták a részeket... mire a mahou csapat eljut a 9. részig, beleõszülünk.  :bruhuhu:
A 9. neked már megvan (és ma este majd remélhetõleg már nekem is). Gondolj bele, hogy nekünk most majd a 10. kell.  :rolleyes:
"Cute things kill people."
"But for heaven's sake—you're wizards! You can do magic! Surely you can sort out—well—anything!"
"The trouble is, the other side can do magic too, Prime Minister." - J. K. R. (HP & THBP)

Hedgy

Quote from: EmarsharaeA 9. neked már megvan (és ma este majd remélhetõleg már nekem is).
Megkérdezhetem, honnan? Én is próbáltam, de a tracker elutasított.

roderick

Amúgy a mangát olvassa valaki? azmien? más a történet? egyáltalán fordítják? blabla?
All human relationships are built upon interests.
But relations built on interests have their own aesthetics.

entreri

Quote from: roderickAmúgy a mangát olvassa valaki? azmien? más a történet? egyáltalán fordítják? blabla?

http://www.storminheaven.net/sih/romanticide.htm
Õk fordítják. Két chapter már elérhetõ.
A 3.-at még csak japánul találtam meg.

Eleanor

Quote from: HedgyMegkérdezhetem, honnan? Én is próbáltam, de a tracker elutasított.

Na... ezért használok én dc-t... jó kis anime hubok :)

A manga sztorija meg többnyire hasonlít, csak tele van SD képekkel, és egy idõ után idegesítõ és átláthatatlan.
"I have heard the languages of apocalypse, and now I shall embrace the silence."

"Mothers - don't send your sons to war - send your great-grandfathers, they're dead anyway! Support The Undead Horde - keeping the enemies from the gates and your menfolk alive!"

"Who's General Failure and why is he reading my disk? "

Hedgy

Quote from: EleanorNa... ezért használok én dc-t... jó kis anime hubok :)
Én is szétnéztem néhányon, de no effect... :(

Eleanor

Quote from: HedgyÉn is szétnéztem néhányon, de no effect... :(
Adjak címeket? *kedvesen mosolyog*
"I have heard the languages of apocalypse, and now I shall embrace the silence."

"Mothers - don't send your sons to war - send your great-grandfathers, they're dead anyway! Support The Undead Horde - keeping the enemies from the gates and your menfolk alive!"

"Who's General Failure and why is he reading my disk? "