Stratégiai játékok

Started by Isi101, 2004-05-16, 15:24:12

Previous topic - Next topic

Damnatus

Hali!

W3-t én is végigvittem. LANon jobb. A régi játékokról az a véleményem, hogy azok tényleges JÁTÉKOK voltak. Sok hiányosságuk volt mai szemmel nézve, de azokkal élvezet volt játszani. A mostani játékoknál inkább egyfajta "végigjátszási kényszerem van"

Soridan

Quote from: DamnatusHali!

W3-t én is végigvittem. LANon jobb. A régi játékokról az a véleményem, hogy azok tényleges JÁTÉKOK voltak. Sok hiányosságuk volt mai szemmel nézve, de azokkal élvezet volt játszani. A mostani játékoknál inkább egyfajta "végigjátszási kényszerem van"

Bizony. Na nem sorolok fel mindent, de megemliteném erre a Strongholdot (a régi, 5 megásat!) Ott szerettem meg a fantasy-stratégiákat :D
Ehavi bölcsesség: Három út vezet a mennyországba. Milyen kár, hogy senki nem jár rajtuk.

Vikunya

Stronghold remek volt :) Anno a régi 386-osomon nem akart futni, de aztán nagy nehezen működésre bírtam.
Warcraftokat is szerettem, a Warcraft 2 volt az első cd-s játékom. Oh, azok a régi szép idők...
I'm the Black Mage! I solve my problems through violence.

Soridan

Quote from: VikunyaStronghold remek volt :) Anno a régi 386-osomon nem akart futni, de aztán nagy nehezen működésre bírtam.
Warcraftokat is szerettem, a Warcraft 2 volt az első cd-s játékom. Oh, azok a régi szép idők...

Nekem az is kalózban volt meg (most megvan eredetiben :D ), karácsonyra kaptam, s szinte az egész szünetet azzal töltöttem :)
Ehavi bölcsesség: Három út vezet a mennyországba. Milyen kár, hogy senki nem jár rajtuk.

Feldin

A W3-at én is végigvittem.
Kieg milyen?
Dark Elfek a legjobbak!!!
Milyen a régi Stronghold?
Ja, eszembe jutott mégvmi:
mi is volt a neve... az a Robin Hood-os, várat lehetett rombolni meg lovagi tornázni.
http://myanimelist.net/animelist/Feldin


topok:
anime film: Ghibli összes, Akira, Perfect Blue, Grave of the firefly
anime sorozat: Azumanga Daioh, School Rumble, Kare Kano, FLCL, Excel Saga, Kino no Tabi, Haibane
manga: I''s

Xaga

Quote from: FeldinA W3-at én is végigvittem.
Kieg milyen?
Dark Elfek a legjobbak!!!

Kár hogy nincsenek benne Dark Elfek csak Night Elfek.
Kieg nagyon jó föleg a story.

.Attila

Quote from: FeldinJa, eszembe jutott mégvmi:
mi is volt a neve... az a Robin Hood-os, várat lehetett rombolni meg lovagi tornázni.
Tudom melyikről beszélsz, még c64-re meg is van... ááá, tesómmal együtt összehoztuk: Defender of the Crown, ha jól emlékszünk így volt a címe.

Soridan

Quote from: TriviTudom melyikről beszélsz, még c64-re meg is van... ááá, tesómmal együtt összehoztuk: Defender of the Crown, ha jól emlékszünk így volt a címe.


Az az!! A DotC első stratégiai játékom. Eredetiben meg is van :D Komoly progi, kár, hogy menteni nem lehetett benne :rolleyes:

War3 ork ending movieján elhullott pár könnyem, az a játék valami csuda :)

Régi Stronghold - d&d első kiadására épül. Generálsz pár karaktert induláskor, ők lesznek a várurak, akiknek tulajdonságait megkapják az általuk besorozott (saját kasztjukkal egyező kasztú) katonáik. Építgeted a városod, seregedet terelgeted, adókból jön a pénz (ha jól emlékszem), s közben harcolsz a szörnyekkel :) Rossz vagyok magyarázásból, túl sok minden jut eszembe róla.
Ehavi bölcsesség: Három út vezet a mennyországba. Milyen kár, hogy senki nem jár rajtuk.

Damnatus

Quote from: SoridanAz az!! A DotC első stratégiai játékom. Eredetiben meg is van :D Komoly progi, kár, hogy menteni nem lehetett benne :rolleyes:

War3 ork ending movieján elhullott pár könnyem, az a játék valami csuda :)

Most jön ki PC-re a DotC felújított változata. a régit még 286 Hercules monitoron nyomtam.
A Blizzard introi a legjobbak (ff-nincs meg), és a történetek is stimmelnek.
Egyébként csapatban, LANon Frost Wyrm  rulez, csak idő kivárni.

Shadowolf

Starcraft-ot mondta már valaki? Egyik legnagyobb királyság (nem, nem birodalomra gondolok :p) ezen a földön. :D

Damnatus

Hali!

Quote from: ShadowolfStarcraft-ot mondta már valaki? Egyik legnagyobb királyság (nem, nem birodalomra gondolok :p) ezen a földön. :D

Ja, már mondtuk/mondtam. A legjobb rts. Jó történet, eltérő, de kiegyensúlyozott fajok, remek átvezetőkkel. Mátr kétszer végigvittem.

roderick

Quote from: SoridanRégi Stronghold - d&d els? kiadására épül. Generálsz pár karaktert induláskor, ?k lesznek a várurak, akiknek tulajdonságait megkapják az általuk besorozott (saját kasztjukkal egyez? kasztú) katonáik. Építgeted a városod, seregedet terelgeted, adókból jön a pénz (ha jól emlékszem), s közben harcolsz a szörnyekkel :) Rossz vagyok magyarázásból, túl sok minden jut eszembe róla.

Az mekkora egy játék volt :D
(vertem is a fejem a falba, hogy felhasználták a nevét új játékhozs és ezután már magyarázkodnom kell, hogy én a régi játékra gondolok ha meg kell említeni...)
All human relationships are built upon interests.
But relations built on interests have their own aesthetics.

Damnatus

Hali!

Sajna nekem Stronghold kimaradt az életemből. :beken:

Soridan

Quote from: roderickAz mekkora egy játék volt :D
(vertem is a fejem a falba, hogy felhasználták a nevét új játékhozs és ezután már magyarázkodnom kell, hogy én a régi játékra gondolok ha meg kell említeni...)


Dettó. Kicsit ideges voltam. Bezzeg más játékoknál rögtön jönnek a jogdíjakkal :(
Ehavi bölcsesség: Három út vezet a mennyországba. Milyen kár, hogy senki nem jár rajtuk.

Isi101

Ha régi játékoról van szó nekem két etalon van, mindkettő a C-64 hez kötődik :
-Scenarió,
-Supremacy
Az első egy II. Vh stratégia, szerintem abszolut listavezető C-64-en.
Az utóbbinak eszméletlen jó zenéje volt, és az Ai sem volt utolsó, azakkori
viszonyokhoz képest, ja és még grafikailag sem volt csúnya :)

Damnatus

Hali!

Quote from: Isi101Ha régi játékoról van szó nekem két etalon van, mindkett? a C-64 hez köt?dik :
-Scenarió,
-Supremacy
Az els? egy II. Vh stratégia, szerintem abszolut listavezet? C-64-en.
Az utóbbinak eszméletlen jó zenéje volt, és az Ai sem volt utolsó, azakkori
viszonyokhoz képest, ja és még grafikailag sem volt csúnya :)

Nekem a supremacy a kedvenc stratégiám c64-re, és ifgen, nagyon jó zenéje volt (volt, hogy csak azért töltöttem be, hogy a zenét hallgassam.

Feldin

Quote from: SoridanAz az!! A DotC első stratégiai játékom. Eredetiben meg is van :D Komoly progi, kár, hogy menteni nem lehetett benne :rolleyes:

War3 ork ending movieján elhullott pár könnyem, az a játék valami csuda :)

Régi Stronghold - d&d első kiadására épül. Generálsz pár karaktert induláskor, ők lesznek a várurak, akiknek tulajdonságait megkapják az általuk besorozott (saját kasztjukkal egyező kasztú) katonáik. Építgeted a városod, seregedet terelgeted, adókból jön a pénz (ha jól emlékszem), s közben harcolsz a szörnyekkel :) Rossz vagyok magyarázásból, túl sok minden jut eszembe róla.
Érdekel!
Kérem!!!
Persze a DotC-ot is!!!!
Az egyik kedvencem!!!!
Még Ega monitoron(asszem az a zöld/sárga(színtévesztő vagyok)) játszottam vele! :)
http://myanimelist.net/animelist/Feldin


topok:
anime film: Ghibli összes, Akira, Perfect Blue, Grave of the firefly
anime sorozat: Azumanga Daioh, School Rumble, Kare Kano, FLCL, Excel Saga, Kino no Tabi, Haibane
manga: I''s

Soridan

Quote from: FeldinÉrdekel!
Kérem!!!
Persze a DotC-ot is!!!!
Az egyik kedvencem!!!!
Még Ega monitoron(asszem az a zöld/sárga(színtévesztő vagyok)) játszottam vele! :)

Akkor előkaparom (Strongholdot, ugye?) DoTC nem tudom kinél van :( Szerintem már elő sem kerül többé ... Érdekes C64-re még sokkal több eredeti játékom volt... na ez off :) (merthogy arra van/volt meg :) )
Ehavi bölcsesség: Három út vezet a mennyországba. Milyen kár, hogy senki nem jár rajtuk.

Bruce

#48
Nálam a Warcraft az istenkirály (bármelyik rész... bár... az elsőt eddig eccer próbáltam ki, de még nehézkesen megy az irányítás... szal azt még tanulom :) ) De a III, az valami csoda... Egyesíti a warcraft világát a starcraft nagy ütőkártyájával: a tök különböző népekkel. Na meg a mozijai! A Frozen Throne uccsó mozijától máig libabőrös leszek... pedig megnéztem már párszor.  Spoiler!Meg Grom halála... Meg Arthas bevonulása Lorderonba... és a nagák ébredése...Upsz... kisség mintha elragadtattam volna magam :rolleyes: Ja, hogy mert ez a kedvencem? :rolleyes:
Ja, amúgy Heroes sorozat is nagyon ott van ám! Még a kettő is! (Azt pont múlt héten szereztem meg :) )

And my soul from out that shadow that lies floating on the floor
Shall be lifted - nevermore!

Shadowolf

Quote from: Bruce579Na meg a mozijai! A Frozen Throne uccsó mozijától máig libabőrös leszek... pedig megnéztem már párszor.  Meg Grom halála... Meg Arthas bevonulása Lorderonba... és a nagák ébredése...

Nem spoilerkedünk, ok? :rolleyes: Vagy ha igen, akkor tessék jelzéssel ellátni. :)

QuoteJa, amúgy Heroes sorozat is nagyon ott van ám! Még a kettő is! (Azt pont múlt héten szereztem meg :) )

Szvsz a második rész sokkal jobb mint az elsö. Amik meg utána jöttek, azokról jobb nem is beszélni...

Cobra

Az első részt sajnos nem ismerem a Heroes-ból, de a 2 a maga idejében nagyon jó volt (bár amikor először láttam, akkor nem nagyon tetszett a játék), viszont a 3. rész azért sokkal fejlettebb volt, nekem rögtön meg is tetszett. Egyszer kipróbáltam a 3 után a 2-t, de kb 1 óra játék után inkább le is töröltem, maradtam a 3-nál. A 4 is tetszik, bár látszik rajta, hogy itt már inkább a látványra koncentráltak.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Shadowolf

Quote from: CobraA 4 is tetszik, bár látszik rajta, hogy itt már inkább a látványra koncentráltak.

Igazat megvallva, én már a 3-nál is ezt véltem felfedezni...

Vikunya

Azért a 3 nagyon ott van, főleg, ha van ki ellen játszani. Bár egy hotseat játszma kicsit sokáig tart.
I'm the Black Mage! I solve my problems through violence.

Bruce

#53
Quote from: ShadowolfNem spoilerkedünk, ok? :rolleyes: Vagy ha igen, akkor tessék jelzéssel ellátni. :)
Upsz... sorry... editelve.


A Heroes 4-ben viszont nem csak látványügyi fejlesztések vannak... a képzettségrendszere nekem messze jobban bejön a többinél. Csak a várak belső elrendezésével nem vagyok kibékülve...

And my soul from out that shadow that lies floating on the floor
Shall be lifted - nevermore!

Soridan

Nekem heroesból a 2 tetszik legjobban. A 4-ben viszont sok jó ötlet van (illetve végre megcsinálták, amit régebben is meg kellett volna), ami miatt tetszik :)

Hotseat Homm3-ban: na igen, anya s két fia közti Xl-es pályán megsült a pulyka (ritka vén jószág lehetett különben - a pulyka) mire egyáltalán harci cselekményre került a sor köztünk :D
Ehavi bölcsesség: Három út vezet a mennyországba. Milyen kár, hogy senki nem jár rajtuk.

Bruce

Quote from: SoridanNekem heroesból a 2 tetszik legjobban. A 4-ben viszont sok jó ötlet van (illetve végre megcsinálták, amit régebben is meg kellett volna), ami miatt tetszik :)

Hotseat Homm3-ban: na igen, anya s két fia közti Xl-es pályán megsült a pulyka (ritka vén jószág lehetett különben - a pulyka) mire egyáltalán harci cselekményre került a sor köztünk :D
Mi négyen vagyunk odahaza, szal még lassabb... négyben meg főleg, mert az még döcögősebb ilyen téren, mint a három.
A kettőbe csak az nem tetszik, hogy négy nép egyenrangú, aztán van egy nagyon gyenge meg egy nagyon erős...

And my soul from out that shadow that lies floating on the floor
Shall be lifted - nevermore!

Soridan

Quote from: Bruce579Mi négyen vagyunk odahaza, szal még lassabb... négyben meg főleg, mert az még döcögősebb ilyen téren, mint a három.
A kettőbe csak az nem tetszik, hogy négy nép egyenrangú, aztán van egy nagyon gyenge meg egy nagyon erős...

Hát igen... nekem sok bajom nem votl vele. Warlock oszt kész :)
Ehavi bölcsesség: Három út vezet a mennyországba. Milyen kár, hogy senki nem jár rajtuk.

.Attila

Quote from: SoridanHát igen... nekem sok bajom nem votl vele. Warlock oszt kész :)
Ja, sárkányok gyártása, aztán pusztuljon a nép. Sárkányokban az is durva volt, hogy a mindenre_immunitásuk miatt agyba-főbe lehett Armageddonozni, miközben a sárkányok nem sérültek. Ez kissé eltorzította a játékot.

Soridan

Hát igen. Plussz a két mezőre sebzés. Plussz az extra arany a vár végett :)
Na meg a minó királyok is kegyetlenek lettek erő szempontjából, a várvédő hidrákat nem is említve. Főleg hogy a sárkányok 1vs1 harcban bármikor lenyomnak egy titánt. Holott a titánok elvileg bónuszt kapnak ellenük. :rolleyes: Sebaj, azért mégiscsak tetszik :)

Etherlordsról kinek mi a véleménye?
Érdemesnek találjátok beszerzésre?
Ehavi bölcsesség: Három út vezet a mennyországba. Milyen kár, hogy senki nem jár rajtuk.

Soridan

Quote from: Bruce579A Heroes 4-ben viszont nem csak látványügyi fejlesztések vannak... a képzettségrendszere nekem messze jobban bejön a többinél. Csak a várak belső elrendezésével nem vagyok kibékülve...

Igaz-igaz. A legnagyobb szépséghiba viszont az, hogy félóránként fagyhalál, s ha a börtönre kattintok lendületből a vindóz kacsint reám (mint egy quick-quit parancs :) )

(a Káosz vár zenéje a legjobb!! Most kivételesen nem az élőholtaké sikerült leghangulatosabbra)
Ehavi bölcsesség: Három út vezet a mennyországba. Milyen kár, hogy senki nem jár rajtuk.