Texhnolyze - SPOILER WARNING

Started by zool, 2005-04-05, 20:10:33

Previous topic - Next topic

RE@L

#60
Furcsa, 10 rész után, valhogy eddig többet vártam Onishi pengéjétõl hiszen végig elõ nem húzta... a végén meg kettétöri Yoshii-n valahogy vártam valami hideg cool elegáns fightot Onishitõl de ezt leszámítva eddig csak pozitív a sorozat bár nagyon elborult :)

sõt meg szeretném még azt is említeni hogyha valakinek megvan az OST akkor nagyon megköszönném ha tudna adni 1 torrentet vagy vmit mivel a csellós zenei dallamok néha nagyon bejönnek (tudom nincs benne sok) igaz ehez tudni kell azt is hogy 8 évig csellóztam.

"The past is the past... and the future is the future. A man is a man, and a woman is a woman. I am who I am, and you are who you are. Like it really matters anyway....
" - Faye Valentine (Cowboy Bebop)
Van ami kell van ami nem / újra itt, újra ott  remélem nem elkapkodott.

Ramiz

Quote from: RE@LFurcsa, 10 rész után, valhogy eddig többet vártam Onishi pengéjétõl hiszen végig elõ nem húzta... a végén meg kettétöri Yoshii-n valahogy vártam valami hideg cool elegáns fightot Onishitõl de ezt leszámítva eddig csak pozitív a sorozat bár nagyon elborult :)
A jó szamurájfilmekben sem villogtatják a tudásukat állandóan a profi szamurájok (se), Onishitõl meg pláne furcsa lenne ez, mert õ fõnök, neki "nem dolga" henteskedni. Az a pár alkalom, amikor használja a kardját, az is elég rendhagyó ([COLOR="LemonChiffon"]a srác megbüntetése, a merénylõk elintézése és amikor eltörik a kard[/COLOR]), ha jól emlékszem.
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Lt. Simoan Blarke

meg a legvégénél, a toronynál.
In Raid_0 the zero stands for how many files you are going to get back if something goes wrong.

"It's easy to kill someone. Just forget the taste of sugar." - Monster

Ramiz

Quote from: blarkemeg a legvégénél, a toronynál.
Tényleg. Na az is elég rendhagyó. :) Egyébként mintha a srác is ennek a stílusnak az irányába menne el. Az elején ugye még egy bokszmeccsen püfölt el valakit éppen, a végén meg õ is az az elegáns úriember, mint Onishi.
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Lt. Simoan Blarke

Quote from: RamizTényleg. Na az is elég rendhagyó. :) Egyébként mintha a srác is ennek a stílusnak az irányába menne el. Az elején ugye még egy bokszmeccsen püfölt el valakit éppen, a végén meg õ is az az elegáns úriember, mint Onishi.
Onishi valamilyen szinten a példaképe is volt, nem? tesznek valami utalást rá.
In Raid_0 the zero stands for how many files you are going to get back if something goes wrong.

"It's easy to kill someone. Just forget the taste of sugar." - Monster

Ramiz

Quote from: blarkeOnishi valamilyen szinten a példaképe is volt, nem? tesznek valami utalást rá.
Mivel õmiatta lett belõle valaki, igen. Valószínûleg még a büntetés is rásegített erre (féli és tiszteli miatta).
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Lt. Simoan Blarke

Quote from: RamizMivel õmiatta lett belõle valaki, igen. Valószínûleg még a büntetés is rásegített erre (féli és tiszteli miatta).
büntetés? ha jól emlékszem, nem Onishi vágta le a karját... hanem az a csóka, akit késõbb puszta kézzel ver össze, mert úgy érzi, hogy a kiberkar személytelen.
(úgy is van. odatekertem, az a pacák volt.) vagy milyen büntetésre gondolsz?
In Raid_0 the zero stands for how many files you are going to get back if something goes wrong.

"It's easy to kill someone. Just forget the taste of sugar." - Monster

RE@L

16. rész után egyre jobban kívánkozik beszerezni valahogyan az OST-t.

"The past is the past... and the future is the future. A man is a man, and a woman is a woman. I am who I am, and you are who you are. Like it really matters anyway....
" - Faye Valentine (Cowboy Bebop)
Van ami kell van ami nem / újra itt, újra ott  remélem nem elkapkodott.

Ramiz

Quote from: blarkebüntetés? ha jól emlékszem, nem Onishi vágta le a karját... hanem az a csóka, akit késõbb puszta kézzel ver össze, mert úgy érzi, hogy a kiberkar személytelen.
(úgy is van. odatekertem, az a pacák volt.) vagy milyen büntetésre gondolsz?
Igaz, de az egész maffiával szembeni tiszteletet ébresztett benne, hogy elintézték.
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

RE@L

Utolsó rész. (most jön az.)

"The past is the past... and the future is the future. A man is a man, and a woman is a woman. I am who I am, and you are who you are. Like it really matters anyway....
" - Faye Valentine (Cowboy Bebop)
Van ami kell van ami nem / újra itt, újra ott  remélem nem elkapkodott.

Lt. Simoan Blarke

Quote from: RamizIgaz, de az egész maffiával szembeni tiszteletet ébresztett benne, hogy elintézték.
he? ki kinek a micsodája? :confused: ki az alany és hol?

RE@L: gg.
In Raid_0 the zero stands for how many files you are going to get back if something goes wrong.

"It's easy to kill someone. Just forget the taste of sugar." - Monster

RE@L

#71
Megnéztem. Van 1-2 problémám. 1sõ: Nincs Cigim, nem vettem hazafelé :(
2.: [SPOILER][COLOR="White"]Ran megmondta.... Ran megmondta... ;)[/COLOR][/SPOILER]
3.: Ez valami ku*vajó volt. Vegyes érzelmek kavarognak bennem de review-t majd csak holnap írok mert muszáj aludjak rá egyett, de egy biztos ezt tényelg nem lehet mindenkinek ajánlani, sõt...
4.: OSTkért lehet velem üzletelni mert nagyon mászthev részemrõl és torrenten eddig nem akaródzik jönni 1 ik sem.

"The past is the past... and the future is the future. A man is a man, and a woman is a woman. I am who I am, and you are who you are. Like it really matters anyway....
" - Faye Valentine (Cowboy Bebop)
Van ami kell van ami nem / újra itt, újra ott  remélem nem elkapkodott.

Ramiz

Quote from: RE@L3.: Ez valami ku*vajó volt. Vegyes érzelmek kavarognak bennem de review-t majd csak holnap írok mert muszáj aludjak rá egyet, de egy biztos ezt tényleg nem lehet mindenkinek ajánlani, sõt...
:cool:

Quote from: RE@L4.: OSTkért lehet velem üzletelni mert nagyon mászthev részemrõl és torrenten eddig nem akaródzik jönni 1 ik sem.
Nekem is kéne! (Egyébként a Monster lejött nekem, de a Planetes nem jön, úgyhogy lehet, hogy majd azt is elkérném 1x.)
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Kvikveg

Quote from: RE@L...
4.: OSTkért lehet velem üzletelni mert nagyon mászthev részemrõl és torrenten eddig nem akaródzik jönni 1 ik sem.
+Ramiz
:)
pm ment
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Ramiz

12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Rage

Quote from: Ramiza Planetes nem jön, úgyhogy lehet, hogy majd azt is elkérném 1x
Planetes OST2-vel / OP-ED single-el tudok szolgalni, ha erdekel, priv / mail / irk. ;]
Cserebe ha valaki megtudna dobni egy OST1-gyel, azt megkoszonnem (mp3 nemjo, mindenkeppen vesztesegmentest preferalom). Koszonom.
痛みを感じる方向に、出口がある!

Ramiz

Quote from: RagePlanetes OST2-vel / OP-ED single-el tudok szolgalni, ha erdekel, priv / mail / irk. ;]
Cserebe ha valaki megtudna dobni egy OST1-gyel, azt megkoszonnem (mp3 nemjo, mindenkeppen vesztesegmentest preferalom). Koszonom.
Kösz, de közben valaki seedelte nekem. :) Nekem jó (volt) az mp3 is. :D
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

RE@L

Nővéremmel beszélgettem miközben utaztunk Erdélybe és szóba került a spleen mint életérzés. rögtön beugrott hogy mi nem jutott annakidején eszembe Texhnolyze nézése közben hogy az egész történetet és főhősünket eme formában vizualizálják
QuoteSPLEEN: a világfájdalom egy sajátos megjelenési formája, rosszkedv, levertség: a XIX. -XX. századi költészet egyik alaptémája. Nem a mű unalmasságát jelenti, hanem életérzést, a főhős mélabúját, esetleg cinizmusát. A világirodalom gyöngyszemei közé tartoznak a spleen irodalmi kifejeződései, különösen a romantikus és szimbolista lírában, valamint a modern francia regényben (pl. Byron elbeszélő költeményeinek számos hőse, Puskin Anyeginje és Baudelaire költészete).

"The past is the past... and the future is the future. A man is a man, and a woman is a woman. I am who I am, and you are who you are. Like it really matters anyway....
" - Faye Valentine (Cowboy Bebop)
Van ami kell van ami nem / újra itt, újra ott  remélem nem elkapkodott.

Próféta

Mármint a spleen azért imho nem a főhsünkre jellemző. Ő benne mindig sok a kicsattanó erő, az ösztönvezéreltség, a nyers, természetes ember.
Ha valakire, akkor inkább a Theonormalokra illik, azok olyan túlszofisztikáltak, hogy már semmit se képesek élvezni az életben.

Vagy Te is így értetted? Vagy én értem rosszul a spleen fogalmát?

RE@L

Quote from: Próféta on 2006-09-25, 14:25:09
Mármint a spleen azért imho nem a főhsünkre jellemző. Ő benne mindig sok a kicsattanó erő, az ösztönvezéreltség, a nyers, természetes ember.
Ha valakire, akkor inkább a Theonormalokra illik, azok olyan túlszofisztikáltak, hogy már semmit se képesek élvezni az életben.

Vagy Te is így értetted? Vagy én értem rosszul a spleen fogalmát?

Nem éppen, az elején figyeld meg hogy szenved, folyamatos nyomasztó szenvedés van egészen addig amíg Yoshii meg nem hal durván kb. Sőt végig az egész világ szenvedés és nyomor, mélabú és kilátástalanság. A spleen pontosan az az életérzés amikor tudod hogy nincs jövőd, nem is érdekel és már a citrom se savanyú hanem keserű nagyon keserű és összeszorul a szíved. A spleen a depressziónál is durvább.

"The past is the past... and the future is the future. A man is a man, and a woman is a woman. I am who I am, and you are who you are. Like it really matters anyway....
" - Faye Valentine (Cowboy Bebop)
Van ami kell van ami nem / újra itt, újra ott  remélem nem elkapkodott.

Shuhants

#80
Nekem nem maga ez az anime tette be a kaput. Azért sokkolt, mert összekapcsolta rengeteg animés-, filozófiai-, science-fiction-, regényélményemet. És ez a durva. Nem igazán az, hogy  ki-kinek az annyja/lány/fia a sorozatban, mert számomra az nem fontos, az inkább szőrszálhasogatás.
Nem valószínű, hogy most egy mindenki számára érthető írást fogok összehozni, mert ugyan előttem teljesen világosak ezek a kapcsolatok, de nem biztos, hogy meg tudom jól fogalmazni, mivel csak egy kontár vagyok. Ha nem teljesen tiszta, akkor bocsánat.

[spoiler=Nagyjából ez számomra a Technolyze]Kezdem ott, hogy megfigyeltétek már, hogy egy csomó (nem cyberpunk) sci-fiben a Földet hogyan képzelik el? Vagyis inkább úgy fogalmazok, hogy egy olyan világban, ahol már olyan fejlett a technika, hogy szinte bármit megtehetnek az emberek.
Az első ilyen élményem, nem tudom emlékeztek-e még, volt régen egy sci-fi rajzfilm a tv-ben, olyasmi, mint az ,,Egyszer volt, hol nem volt, volt egyszer az ember", meg az a sejtes. Na, abból egy részre máig emlékszem. A sorozat kb. a 24. században játszódott. A fehér szakállú öregember mesélt gyerekeknek a fejlődésről. Kezdetben fejlődött a technika, olyan szintre, hogy heccből kék, zöld és piros színű embereket állítottak elő a tudósok. Közben rengeteg robot gyártottak, ezek a robotok robotgyártó robotokat gyártottak, akik szintén robot gyártó robotokat gyártottak, de végül annyi robot volt, hogy egyes robotokat arra gyártottak, hogy széttörjék az új robotokat, és újrahasznosítsák, hogy megint robotokat gyárthassanak belőlük. (hm, Orwell: 1984, a háborún kívül semmi nem létezik, azért termelnek, hogy pusztíthassanak...) Aztán kifejlesztették a szuperembert, háborúk jöttek, hatalmas pusztulás, és magukhoz tértek az emberek, jött a nagy egyetértés, elkezdtek más bolygókat kolonizálni, stb. A lényeg, hogy a Föld a 24. században úgy nézett ki, mint a 19. században, noha az emberek régen kiléptek az űrbe. Az öreg egy kandalló mellet mesélt, kint pedig lovas kocsik mentek.
Aztán ott a Star Trek. A Next Generation végén mit csinál Jean Luck Picard? A szőlőjében kapál, kedvenc hobbija pedig a lovaglás, az Enterprise-on pedig vele van a kedvenc nyerge. Meg ha jól emlékszem Worf is valami vidéki kis házban nőtt fel. És tiltott a szuperemberek előállítása.
(Vagy a Twilight Zone egyes részeiben. Vagy a Végtelen határokban is sokszor ez jelenik meg.)
Alapvetően változtak meg az emberek, mert az irígység elhalványult és vágyaik sem az anyagi dolgokra összpontosulnak. Ezek sikeres társadalmak, mert nem felejtették el Voltaire Candid című regényében elhangzó örök igazságot: ,,Műveljük kertjeinket".


És amikor felmennek a felszínre a Texhnolyze-ban, ott milyen a világ? Ok, nem 19. század, hanem inkább 50-es évek hangulatú, de szerintem azt a világot is olyannak szánták, ahol van mit csinálni. Még azelőtt hozták létre, hogy sikerült valamilyen technológiával megteremteni egy olyan világot, ahol már bárki bármi lehetne, ha akarna, és ez nem kerülne semmilyen erőfeszítésbe. Az NGE topicból egy-két sor:
Quote from: Flaser on 2005-08-24, 22:40:03
Az angyalok akik az "örök életet" hordozzák, tulajdonképp az [AT filed] az állandosult formája ennek, a változás hiánya. Õk ezért eleve képtelenek istenné válni.
Az emberek akik a "tudást" kapták igazából halandóságukban isteniek hisz a változás lehetõsége maga abszolút hatalom.
(Azaz egy angyal mindent megtehetne amit akar, hisz nincsenek korlátai; de épp ezért nem tesz semmit mert nincsenek távlatai. Az ember mindent megtesz de végsõ soron csak a semmibe jut vissza.)

(ezt a pár sort kimásoltam a kedvenc mondataim közé.) Itt az ember ,,angyal" lett ebben az értelemben.

Idézek a Cyberpunk topicból is,
Quote from: Lythis on 2006-01-15, 03:04:37
Másrészrõl: fejlesztik az automatizáltságot, javítják, és centralizálják a termelési folyamatokat... ez mind szép és jó, és segít is abban, hogy az embereknek ne kelljen annyit dolgozniuk... ugyanakkor rengeteg munkanélkülit fog termelni. Van egy szép társadalmam, ami emberbaráti alapon mûködik, mindenki kap rengeteg mindent a különflée javakból, hiány gyakorlatilag nincs, és dolgozni sem kell annyit, és nem annyi embernek. És a munkanélküli tömegekkel mi van?
Pontosan ez történt a felszín lakóival, munkanélküli tömeggé váltak. Nem maradt semmiféle motivációjuk, semmilyen életcéljuk.

Sok helyen felbukkan az, hogy hagyjuk el a testünket, és éljünk valamilyen alternatív hálózaton, mondhatni a tiszta ideák világában, ahol a test nem láncolja meg a tudatot. Test nélkül létezni = tiszta szabadság. Évezredek óta foglalkoztatja az embert ez a gondolat, lásd: platonizmus. A legtöbb sorozatban azt tárják elénk, hogy hogyan érik ezt el, de a következményit nem.
Beugrott a Serial Experiments Lain/Cowboy Bebop idevonatkozó része/Ghost in the Shell is. Megadatott a lehetőség, hogy az emberek elhagyják a testüket, és élhessenek az ideák világában. A Texhmolyzeban pedig ennek a következményeit mesélik el, jelenlegi morális/intellektuális szintünkhöz igazítva. És egyértelműen elveti az ideák világát, az emberiség nem tud ott élni. [Itt megjegyezném, hogy szerintem az emberiség morálisan nagyon régóta semmit sem fejlődött, sőt, minden egyre inkább elveszíti az értelmét, értékét, az ember telhetetlensége miatt. Ajánlom a Gulliver utazásainak elolvasását, valamint a Candide-ot, ezek ugyan 17. századi regények, de az emberek máig ugyanolyanok.]
Szerintem a felszínen olyan emberek laknak, akik, ha úgy gondolják, akkor használják a testüket, ha nem, akkor valamilyen nekik tetsző kivetülést választanak. Vagy éppen azt sem, meg sem jelennek ebben a világban (elég üresnek tűntek az utcák, házak).
A felszínen a rádió volt a legjobb szerintem, ez indította el bennem a test-elhagyás gondolatát: akiben még maradt valami, azt a rádióban egyszerűen elmondta, de ezek leginkább üres szavak ismételgetése volt. Amikor Doc beszélt ott imho egyet jelentett a végső gondolatfoszlányaival, azután pedig vége, akaratát veszített lélek maradt ezen a hálózaton. Mindazonáltal ezek a lelkek a hálón magányosabbak, mint a Shape-ek odalent, mert ugyan ők sem egyesülnek, sem nem ,,beszélgetnek", mert az fölöslegessé vált (lásd Kanno-nál).  És ezek szerintem ugyanúgy csaknem örökéletűek, mint a Shape-ek, de az is fölösleges, mert nem tudnak vele mit kezdeni. Nekik még kevesebb maradt, mint a Shape-eknek. Ugyanakkor vannak, akik a testükben maradtak, mert végül is mindegy, hogy meghalnak-e, vagy sem. A felszín lakói tökéletesen kiüresedtek, mind, egytől egyig.

Lux. Ha egy ember elveszíti a reményeit, akkor mi marad neki? Mint írtátok, Lux=fény. Fény=remény. Ott még az emberek élnek, mert reménykednek egy jobb életben, és inkább purgatóriumnak vagy pokolnak gondolják azt a várost.  De Yoshii és a másik ürge is azért mennek le, hogy lássák, mi az hogy élet? Fönt már rég meghalt mindenki, még ők is, egyszerűen csak egy kicsi kíváncsiság maradt meg bennük, ami nem engedte őket teljesen feloldódni a felszíni világban. De egyikük sem nézi semmibe az életet. Vagy inkább már nem is hisznek az élet fogalmában.

A ,,Hill". (Az elnevezés nekem egyből Amerikát juttatta eszembe, mert ugye anno a puritánok azért mentek Amerikába, mert egy tökéletes társadalmat akartak létrehozni, ahol senki nem b@szt@tja majd őket, amire majd mindenki felnézhet: ,,a City upon a Hill". Valaki az animeben megemlíti, hogy önszántukból mentek a Hill-re élni. Aztán a Hill katonákat küld, hogy Lux-ot olyanná formálják, mint a saját világuk... Most nem az aktuális katonai eseményekre akarok ezzel utalni, hanem nézzétek meg: kinek is köszönhetjük a globalizációt? stb. Lásd: Cyberpunk topic.)

A Hill. Már helyileg is, közelebb van a felszínhez, mint Lux, meg ahhoz is, hogy megvalósítsák a felszíni világot. Tudatosan nem ez a céljuk, hanem az, hogy az emberiséget egy új evolúciós lépcsőre emeljék, de cselekedeteik ehhez vezetnek. Már nekik sincs semmi dolguk, de azért még ők valamiben megpróbálják kiélni magukat, még vannak bennük vágy-foszlányok.

Kanno-ban volt köztük a legerősebb tettvágy, noha az elég öncélú. Ő azt mondja, hogy az egész csak az ő fejében játszódik le. Igen, így van. Ez a solipsism (hm, magyarul biztos szolipszizmus, Gorgiász nevéhez fűződik, kr.e. 400 körül), mely szerint mindenki úgy éli meg a világot, mintha az a saját fejében játszódna le, mindenki más pedig csak az ő kivetülése. Ezért az ő szempontjából azzal nem lehet vitatkozni, hogy ez az ő fejében játszódik le, éppezért ő tekintheti játszótérnek az egész világot, a képességei megvannak hozzá. És mivel ő teremtette meg ezt a világot, mindenkit saját magához hasonlatossá formálhat, mint bármelyik valamirevaló isten. Ezért hozza létre a Shape-eket (hm, micsoda beszédes név, csak most tűnt fel). Ezért igaz az is, hogy ő az egyetlen normális a sok őrült között. Ő az emberi fajt akarta megváltoztatni. Ez sikerült, minden shape solipsistic lett, mint ő, de hogy ez fejlődés-e, azt szerintem kétféle képpen lehet értékelni:
1. ez nem fejlődés, ez csak az emberek további elidegenítése egymástól, a világtól, önmagukba való bezárása. Csak különálló világokat sikerült létrehoznia, amelyek egyenként feleslegesek, groteszkek, haszontalanok. (Nekem ez a verzió tetszik jobban.)
2. sok külön világ jött létre, melyeket a Shape-ek szintén a maguk képére alkothatnak, benépesíthetnek, formálhatnak kényük-kedvük szerint.

Az a lapvető különbség a shapek és a felszín lakói közt, hogy a odafönn az emberekből teljesen kihaltak a vágyak és a remények, miközben megpróbálták azokat beteljesíteni. A shapek ezzel szemben még vágynak dolgokra. Pontosabban a solipsism értelmet ad létezésüknek. Ilyen szempontból tényleg egy új faj jött létre.

Ran lelki öngyilkossága... mit is tehetett volna mást? Ő volt a város, a fény,  az emberek reménysugara. Ő másokért élt, de többé rá nem volt szükség, mert az emberek más alternatívát kaptak.

Gabe lakói: a sors elfogadása, zokszó nélkül. Szerintem ők voltak a legbirkábbak. Tudták, hogy mi folyik körülöttük, de mégsem harcoltak ellene. Soha nem tettek semmit.

Eszembe juttatta az Angel's Egg-et, mint ahogy már írtam egy másik topicban. Az Angel's Egg olyan, mintha az ex-boxoló halála utáni a világban játszódna. Egy az egyben. Ha nem láttátok, nézzétek meg. Mint írtam, az üres, romos utcákon a régmúlt halászai halak árnyékát kergetik éjszakánként. Mi a fölöslegesség, ha nem ez? De arról is elég sokat lehetne még írni, mert abban is sok minden benne van.

És a Wolf's Rain. Abban a világban sokan a hedonizmusba menekültek, sokan görcsösen próbálták elkerülni a végső pusztulást. Ez utóbbi volt az, ami továbblendítette őket egy új világ felé, noha nem sikerült új morális szintre lépnie senkinek sem.

Nagyjából ezeket idézte föl bennem ez a film. Számomra a Tehnolyze arra mutat rá, hogy az emberiség csak a technikai előrelépést erőlteti, mivel csaknem 2500 éve nem tudott előállni igazán eredeti szellemi termékkel, mely előre mozdítaná a fajt. Ugyanazon a szinten toporgunk. És még benne van egy olyan is, hogy bármit teszünk, az végül is fölösleges, mert a "doom" elkerülhetetlen. Engem ez rémített meg, és akasztott ki. Röviden. :)

És még egy gondolatom a halálról: minden történetnek a vége ad értelmet. Ha az élet nem végződik, akkor nincs értelme, sőt, élet sincs.
[/spoiler]

Szép, hogy mindenkinek mást mond ez a film. Imádom az ilyeneket. :D

Továbbá, ajánlom mindenkinek Kurt Vonnegut Macskabölcső című regényét!
És aki még nem tette meg, annak ajánlom a Cyberpunk topic elolvasását.

Várom a hozzászólásokat, kíváncsi vagyok a véleményetekre!

Sorata

Yo!

Én tudnék nektek ajánlani egy oldalt ahonnal le tudjátok szedni a Tex OST 1 és 2-t.
Semmi torrent meg hasonló, csak simán "Mentés másként...": http://gh.ffshrine.org (pontosabban:http://gh.ffshrine.org/soundtracks/t)
Egyébként itt még egy rakat egyéb anime OST-jét és játékok betét dalait is megtalálhatjátok, sok egyéb mellett.

chilip

Quote from: Sorata on 2007-01-30, 09:05:33
Yo!

Én tudnék nektek ajánlani egy oldalt ahonnal le tudjátok szedni a Tex OST 1 és 2-t.
Semmi torrent meg hasonló, csak simán "Mentés másként...": http://gh.ffshrine.org (pontosabban:http://gh.ffshrine.org/soundtracks/t)
Egyébként itt még egy rakat egyéb anime OST-jét és játékok betét dalait is megtalálhatjátok, sok egyéb mellett.

köcce, voltam már az oldalon, de vhogy elfelejtkeztem róla  :oops: végre leszedtem az MDK2 Main Menu zenéjét, meg a Quake 2 OST-ját  :angyali: és mennyi YS - album van fent  :cool:

hargharg

nekem nem mondott ujat.
de felidezett sok emleket.
egyike azon torteneteknek, amik megprobalnak el nem mondhato dolgokat elmondani.
es nem lehet mast tenni, mint figyelni, es megprobalni erezni.
sajnalatos modon nekem valamifele affinitasom van ezekre a tortenetekre, mert nagyon me* melankoliaba tudok toluk su**edni egyik-masik utolso resze utan.
hm, raadasul most meg annal is me*ebbe. merthogy ugye nincs remeny.
meg ketto mondat. meg meg egy.
1. az elet az egyetlen gyogyithatatlan halalos betegseg.
2. nem veletlenul vezet japan az ongyilkossagi statisztikakban.
3. ez nem a mondat, azt spoilerbe teszem, es aki van o*an bator hogy megnezi, az ne merjen kritizalni miatta, mert ha nem erti, arrol nem en tehetek.[spoiler]nem veletlenul dobott amerika a masodik vilaghaboruban 2 atombombat japanra.[/spoiler]
minden tovabbi szo elpazarlott.
rofl

Rage

Quote from: hargharg on 2007-08-15, 06:04:21
aki van o*an bator hogy megnezi, az ne merjen kritizalni miatta, mert ha nem erti, arrol nem en tehetek.
Látom, ego-ból neked is két marékkal osztottak... :D (no offense)
Btw a mondatodat értem, azt viszont nem, hogy miképpen kapcsolódik ez a Texhnolyze-hoz.
Az öngyilkossági statisztikákban pedig - sajnos - mi is igencsak előkelő helyet foglalunk el.
痛みを感じる方向に、出口がある!

hargharg

Quote from: Rage on 2007-08-15, 17:06:01
Quote from: hargharg on 2007-08-15, 06:04:21
aki van o*an bator hogy megnezi, az ne merjen kritizalni miatta, mert ha nem erti, arrol nem en tehetek.
Látom, ego-ból neked is két marékkal osztottak... :D (no offense)
Btw a mondatodat értem, azt viszont nem, hogy miképpen kapcsolódik ez a Texhnolyze-hoz.
Az öngyilkossági statisztikákban pedig - sajnos - mi is igencsak előkelő helyet foglalunk el.

/off?
ego: a kornyezetem fo*amatosan taplalta, vagy en kenyszeritettem ki beloluk? ordogi korforgas, sosem derul ki talan, me*ik eset az igaz.
a 3. spoiler pedig nem kapcsolodik szorosan a sorozathoz, annak filozofiai uzenetet, me*seget biralom csak vele.
es, hogy mi is elokelo he*en allunk ongyilkossagban, az sem veletlen (ket keleti nep, _eroteljes_ nyugati behatassal)...
de persze, amit mondok, az mind csak egy a sok holdkoros hablatyolasai kozul.
/off.
rofl

hargharg

hat akkor duplapost!

Quote from: Próféta on 2007-09-06, 20:56:52
Quote from: hargharg on 2007-09-06, 04:58:15
Quote from: minuszmiki on 2007-09-06, 04:49:06
Texnolyze: ...[spoiler= pár gondolat a befejezésről]... Egyébként nekem az jön le, hogy nincs megoldás, itt bizony ocsmány véget ér az emberiség, Lux végső fesztiválján.[/spoiler]
...
ahm, azert nemtom mi mast lehet gondolni a befejezes alapjan.
valaki tudna mondani alternativakat?
[spoiler]Nem értek egyet velük, de van, aki úgy tekinti, hogy a történet egész befejezése, és így a világvége nem történt meg, hanem csak Kanno fejében játszódott le. Az egyes szereplők pedig alapvető emberi vonásoknak felelnek meg. [/spoiler]De ezzel inkább irány az Anime / TeXhnolyze topic.

en se tulzottan kedvelem az i*en belemagyarazos dolgokat. egy bizonyos szintig meg elviselheto, de ha eleg me*re asunk, akkor barmit bele lehet magyarazni barmibe, es innen ertelmetlenne valik az egesz.
mindenesetre a szereplok emberi vonasoknak valo megfeleltetese nem elvetendo otlet, elvegre eszrevehetoen nincs ket hasonlo a fontosabbak kozott.
rofl

Zanador

Elolvastam a topikot, mert nem tudtam hol kezdjem is kezdjem (Karma postjából látom, hogy majd 3 éve kuksol nálam ez az anime..). De még igy is túl sokmindent akarnék egyszerre leirni, úgyhogy mondjuk quote az előző postról..
A szereplők helyenként tényleg bizonyos motivumok maguk is, a legnyilvánvalóbb, amit el is mondanak (szerintem, hogy keressük tovább a többit is, sajna nekem egyelőre még nem nagyon ment), az Ichise, a "stray dog", hűséges lesz az első emberhez, aki tényleg csak segiteni akar neki (Ran), később emlékeztetnek erre a metafórára, amikor belép az Organoba, mondják neki, hogy lehet, hogy innentől nem lesz kóbor, de pórázra leszkötve (csak itt épp nyakkendő van), és később is csak akkor vadul meg, ha Ran-t vagy Onishi-t bántják.
A többieket eddig még azért nem tudom, mert Ichise szemszőgéből láttam leginkább az eseményeket. Esetleg még Yoshii-éből.. Általában szoktam szeretni, ha valaki a békés, állóvizet fölkavarja, de őt valahogy őrültnek tartottam az elején. A felszin után viszont egyértelműen ő a legjózanabb az egész sorozatban szerintem.

Egyébként én is arra szavazok, hogy ezek valós események voltak, és szegény Ran kétszer is végignézhette az emberiség kipusztulását (a Jin-Roh óta ha animében a sineket ennyire mutatják, mindig arra asszociálok, hogy az út adott, nem lehet róla letérni vagy megállni), de itt azért fölmerült bennem egy kérdés: a virágok egyértelműen Ran jelei voltak mindenhol, és többször üzent velük Ichise-nek, akkor az, hogy miután Ichise ledobta őt a Rafia-ba (akkor ő is azzá vált, ha minden igaz, ugye), azután az a hologram virág is, amit a kar mutatott, lehet az ő üzenete (a texnholyze-hoz ugye felhasználják ezt a valamit). Akkor viszont lehetséges, hogy a Rafia messze nem valami sima nyersanyag vagy vegyület, hanem ez az a keresett egyik új forma az emberiségnek, ha Ran benne megtarthatta a tudatát.. úgy valahogy az NGE-s LCL vagy a Final Fantasy-s Life Stream/Gaia mintájára.
Egyelőre ezen a gondolatmeneten haladva próbálok rájönni az ilyenekre, hogy pontosan mi is volt az Obeliszk, és mit is keresett egy kisebb belőle Kanno-éknál a szinházban?

De leiró jellemzésből tényleg nagyon rossz vagyok, szóval ameddig az Obeliszkről nem jutottam valami megoldásra, igazából többet csak akkor tudok válaszolni, ha kicsit besegitetek a folytatásban.
Following the tracks of an angel.
Csak az életét hosszabbitja meg az aki ébren tölti az éjszakáit.
A pohár lehet félig tele, de a tár mindig félig üres...