Main Menu

Anime ZENE

Started by .Attila, 2003-12-10, 20:58:04

Previous topic - Next topic

.Attila

QuoteOriginally posted by Ramiz
Szerintem a Noir zenéje "túl jó" is, kilóg a sorozatból (nem azért, mert az nem elég jó, csak valahogy mégis feltűnő a zene, és az nem biztos, hogy nagyon jó).

Ennek most nagyon nem értek egyet. A harcok alatti Salva Nos több mint tökéletes (überkolosszális :D), és nem csak önmagában, hanem tökéletesen illik a hangulathoz, a harchoz. Aztán a harcok után, ill. néha más időpontokban a Canta Per Me is tökéletesen illeszkedik. A Melodie ugyebár akkor jön, amikor szóba kerül a múlt, tehát hogy ez odaillik-e, az nem kérdéses. A többi még inkább háttérzene, tehát egy kicsit eltűnnek, nem nyomatékosak, viszont jók, tehát ez is tökéletes. Most persze bele lehetne kötni abba, hogy a Salva Nos meg a Canta Per Me talán túl nyomatékos, de szerintem nem, pont úgy jó, ahogy van, mert szvsz azok kellenek az igazi, különleges hangulat kialakításához.
Mindet egybevetve, szvsz a Noir zenéje minden szempontból fantasztikus, és tökéletesen illik a sorozathoz. Nem véletlen, hogy mindenki(!) a Noir véleményezésénél kiemeli a zenét.

A Trigunról meg ennyit: opening zenéje :cool:, winamp listában benne van.

Raggie

A feltűnő zene szerintem sem rossz! Sőt néha külön azért jó, a Noirnak még csak a film nélkül hallottam a zenéjét de úgy tényleg ász volt. A nagyobb filmek közül még a Metropolisnak tetszett a zenéje, kicsit hasonlít a CowboyBebop-ra, de mégsem. Tudjátok hogy van ez a jazzel!
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

.Attila

QuoteOriginally posted by Raggie Gordon
A feltűnő zene szerintem sem rossz! Sőt néha külön azért jó, a Noirnak még csak a film nélkül hallottam a zenéjét de úgy tényleg ász volt. A nagyobb filmek közül még a Metropolisnak tetszett a zenéje, kicsit hasonlít a CowboyBebop-ra, de mégsem. Tudjátok hogy van ez a jazzel!

Az a baj, hogy szerintem az előre_meghallgatás az egy kicsit rontja az élményt a megnézésnél (ezt tapasztalat nélkül mondom, bár nem tudom, ki az, aki hitelesen meg tudná mondani, van-e élvezeti különbség, ha meghallgatja előre vagy sem).

Soridan

QuoteOriginally posted by Trivi
Az a baj, hogy szerintem az előre_meghallgatás az egy kicsit rontja az élményt a megnézésnél (ezt tapasztalat nélkül mondom, bár nem tudom, ki az, aki hitelesen meg tudná mondani, van-e élvezeti különbség, ha meghallgatja előre vagy sem).

Ellentmondok a saját nevemben. Szerintem nem feltétlenül. Sőt, Bebop esetében pár számnál ellenkezője fordult elő velem. Meg úgy általában ez nálam nem így van :)
Ehavi bölcsesség: Három út vezet a mennyországba. Milyen kár, hogy senki nem jár rajtuk.

Ramiz

Trivi: hát akkor megegyeztünk. Mert szerinted jó, ha pozitívan kilóg a zene, szerintem nem --- ennyi. ;)
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

.Attila

QuoteOriginally posted by Soridan
Ellentmondok a saját nevemben. Szerintem nem feltétlenül. Sőt, Bebop esetében pár számnál ellenkezője fordult elő velem. Meg úgy általában ez nálam nem így van :)

Igen? Hogyan csináltad azt, hogy egyszer előre meghallgattad, és majd megnézted a filmet, aztán először megnézted a filmet, amiben először hallottad a zenét :confused::confused::confused:

.Attila

QuoteOriginally posted by Ramiz
Trivi: hát akkor megegyeztünk. Mert szerinted jó, ha pozitívan kilóg a zene, szerintem nem --- ennyi. ;)

Valamit félreértesz: a zene nem lóg ki, hanem szerves része a Noir-nak, és együtt adják a szvsz nagyon jó feelinget.

Chronos

Bahh...tisztára, mint az általános iskolában:
Egyik csapat: - CB!!!
Másik csapat: - NOIR!!!

Nem tudom mi a jó nektek abban, hogy ezen veszekedtek, mert pl. engem nagyon idegesít, és egyébként is mindenki azt hallgat, amit csak akar, attól még hogy valaki mondja hogy ez a jó, az a jó, attól még nem tér át valaki egy másik zenei stílusra...
Egyébként ha már a Noir és a Cb zenéinél tartunk, akkor azt kell mondjam, hogy a Noir jobb...egyértelműen.
Most pedig biztos mindenki gyorsan megutál, de az igazság az, hogy mindent utálok a CBben: a rajzstílust, a történetet, a szereplőket, a zenét, stb...
Szerencsére én nem vagyok olyan, hogy akkor most beírom, hogy ez xar, meg az xar, hanem csöndben maradok, és nem idegesítek ezzel másokat...
Ennyi...

CHRONOS

Shadowolf

QuoteOriginally posted by Chronos
Bahh...tisztára, mint az általános iskolában:
Egyik csapat: - CB!!!
Másik csapat: - NOIR!!!

CHRONOS

Erre mondják azt, hogy ízlések és pofonok...;)

Chronos

QuoteOriginally posted by Shadowolf
Erre mondják azt, hogy ízlések és pofonok...;)
Pontosan. :)

CHRONOS

Tiaro

Chronos: és láttál te már igazi veszekedést...?:rolleyes:
Az utóbbi egy oldal pusztán véleménynyílvánítások sorozata volt, szvsz.
I walk a lonely road / The only one that I have ever known
Don't know were it goes / But it's home to me and I walk alone
I walk this empty street / On the boulevard of broken dreams
Where the city sleeps / And I'm the only one and I walk alone

Soridan

QuoteOriginally posted by Chronos
Most pedig biztos mindenki gyorsan megutál, de az igazság az, hogy mindent utálok a CBben: a rajzstílust, a történetet, a szereplőket, a zenét, stb...

Na hát ezért biztos nem foglak megútálni :) [különben sem hallottam még Noir zenéjét, ezért még állást foglalni is csak elég egyoldalúan tudok :rolleyes: ]

Trivi: Usteam mp3 könyvtára ftp-n :) Dícsérték, gondoltam belehallgatok. Letöltési kapacitásomból csak mp3-kra futotta. :)
Utána sikerült megszerezni magát az animet :) Ennyire egyszerű :)
Ehavi bölcsesség: Három út vezet a mennyországba. Milyen kár, hogy senki nem jár rajtuk.

Shock12

Miből maradtam ki... nem véletlenül :rolleyes: . Nem tök mindegy, hogy ki, mit hallgat/szeret hallgatni ?! És az, hogy ezt esemény előtt, vagy esemény után teszi... és zen meg veszekedni/vitázni pláne értelmetlen... a topic maradjon meg általános ajánló topicnak... ;)

Megjegyzés: Yoko Kanno mást is elkövetett a Noir-on kívül (GITS-SAC)... és gyanítom, hogy a CB muzikális gárdája sem csak a CBre tenyésztődött. Ne ragadjunk már le egy-egy sorozatnál, hanem általánosságba nézzük az animék zenei anyagát. Persze ez csak egyéni vélemény... és a vélemény, mint tudjuk olyan, mint az ember ős-szája... mindenkinek van, és senki sem kíváncsi a másikéra... ;)

Soridan

"Amen to that." :)

Fogalmam sincs (szórakozottságból jeles) mondta-é már valaki a VHD - Bloodlust zenéjét, ezért engedtessék meg rajonganom egy pöttyet: szerintem remek, aki szereti a sötét hangulatokat annak muszáj meghallgatnia őket... legfeljebb nem tetszik :p :D
Ehavi bölcsesség: Három út vezet a mennyországba. Milyen kár, hogy senki nem jár rajtuk.

.Attila

QuoteOriginally posted by Shock12
Miből maradtam ki... nem véletlenül :rolleyes: . Nem tök mindegy, hogy ki, mit hallgat/szeret hallgatni ?! És az, hogy ezt esemény előtt, vagy esemény után teszi... és zen meg veszekedni/vitázni pláne értelmetlen... a topic maradjon meg általános ajánló topicnak... ;)

Olvasd el lécci Tiaro előző postját ezzel kapcsolatban (-> senki sem veszekedett...)

Quotea Noir jobb...egyértelműen


Raggie

QuoteOriginally posted by Chronos
Most pedig biztos mindenki gyorsan megutál, de az igazság az, hogy mindent utálok a CBben: a rajzstílust, a történetet, a szereplőket, a zenét, stb...
CHRONOS
Ezért senki sem fog megutálni, mert attől jó embernek lenni, hogy különbözhetsz a másiktól!:)  Max nem értünk egyet ebben!
De ha van jobb ötleted a Cb-n, és a Noiron kívül oszd meg velünk, és mi szívesen "elvitatkozunk" azon is! Pl. én eddig más animéknek nem lettem annyira figyelmes a zenéjére.
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

Chronos

QuoteOriginally posted by Raggie Gordon
Ezért senki sem fog megutálni, mert attől jó embernek lenni, hogy különbözhetsz a másiktól!:)  Max nem értünk egyet ebben!
De ha van jobb ötleted a Cb-n, és a Noiron kívül oszd meg velünk, és mi szívesen "elvitatkozunk" azon is! Pl. én eddig más animéknek nem lettem annyira figyelmes a zenéjére.
Ott van pl. a Hellsing zenéje, vagy a Naruto-é, azok is nagyon jók...:)

CHRONOS

roderick

QuoteOriginally posted by Raggie Gordon
Pl. én eddig más animéknek nem lettem annyira figyelmes a zenéjére.

Pedig azért van jópár, habár a topic elején szinte mind említettük...
Viszont mostanában nagyon nincs szerencsém anime OST-okkal, mert a Shingetsutan Tsukihime-nek és a Narutonak is mostanában jött ki a 2. cd-je és mindektt? nagyon gyenge, pedig az els? cd-kért rajongtam mindkéttônél. "hálistennek" amúgy nem igazan volt idôm ezekbe elmélyülni, mert a GITS Innocence OST-ja egyszerüen kiégette az agyam... pff... :ejj: az még oké lenne, hogy ami elvétve jó benne azt az elsô rész zenéjébôl lopta magától a fazon...de azért másolni is tudni kéne...

És csakhogy dicsérjem tovább Yoko Kanno-t érdemes meghalgatni, hogy milyen átlagos muzsikát csinál Origa nélküle...
Huhh most nagyon negatív voltam:)
All human relationships are built upon interests.
But relations built on interests have their own aesthetics.

Shadowolf

QuoteOriginally posted by Chronos
vagy a Naruto-é, azok is nagyon jók...:)

CHRONOS

Kivétel, ami az aktuális intro/outro alatt megy. Azoktól eccerűen falramászok. (Az előzőek szerintem sokkal jobbra sikerültek.) Ami viszont a harcok alatt megy, az tényleg nagyon ász. :jee:

Chronos

QuoteOriginally posted by Raggie Gordon
Ezért senki sem fog megutálni, mert attől jó embernek lenni, hogy különbözhetsz a másiktól!:)  Max nem értünk egyet ebben!
Ennek nagyon örülök...thx.:D
A megutálásról pedig csak annyit, hogy még régen (amikor még csak 60 postom volt USteamen :p ) jártam egy fórumra, ahol ugyanezt beírtam, hogy nem kifejezetten rajongok a CB iránt, és utána vagy leszidtak vagy öten, (mindezt a fórumban mindenki előtt) vagy senki nem állt velem szóba...:( :ejj:
De látom itt az USteamen nem ez a helyzet, és ennek nagyon örülök...:jee:

CHRONOS

Soridan

QuoteOriginally posted by Chronos
jártam egy fórumra, ahol ugyanezt beírtam, hogy nem kifejezetten rajongok a CB iránt, és utána vagy leszidtak vagy öten, (mindezt a fórumban mindenki előtt) vagy senki nem állt velem szóba...:( :ejj:
De látom itt az USteamen nem ez a helyzet, és ennek nagyon örülök...:jee:

CHRONOS

Csak önmagukat minősítették vele :zen:

Mostanában sokat hallgatom a Berserk zenéit. Elsőre _nagyon_ furcsának tűnhet, de nekem tetszenek nagyon. Még a Tell me why is. (Ami miatt öcsém majdnem megtagadta a családunkat :D )
Ehavi bölcsesség: Három út vezet a mennyországba. Milyen kár, hogy senki nem jár rajtuk.

.Attila

QuoteOriginally posted by Soridan
(Ami miatt öcsém majdnem megtagadta a családunkat :D )

Stílusos leszek -> Tell me why!

Soridan

QuoteOriginally posted by Trivi
Stílusos leszek -> Tell me why!

:lul:

Egyébként érdekes nálam ez a zene dolog, mert annyira belelkesülök minden új animénél, hogy szinte bármelyiknek tetszik a zenéje, és utána áradozok róla. Valahogy mindig az a kedvenc, amit per pillanat hallgatok :] Fura, de legalább mindig jó élményem van zeneileg :D
Ehavi bölcsesség: Három út vezet a mennyországba. Milyen kár, hogy senki nem jár rajtuk.

.Attila

QuoteOriginally posted by Soridan
:lul:

De tényleg Tell me why! Miért is?

Soridan

QuoteOriginally posted by Trivi
De tényleg Tell me why! Miért is?

Nem tudom. Aszonta vinnyogós. Meg szörnyű. Azóta már nem húzza anynira a száját, de a Forces jobban tetszik neki. Tény, hogy elsőre én is furán néztem... akkor még csak mp3-ba volt meg ... de amikor láttam az intróval együtt, és párszor meghallgattam, megtetszett :) Szóval nem tudom miért is nem tetszett neki. pedig az ő zenei ízlésével ... :rolleyes:

(Ui.: épp töltöm a Salva Nos-t :D )
Ehavi bölcsesség: Három út vezet a mennyországba. Milyen kár, hogy senki nem jár rajtuk.

Tiaro

Egyébként Berserk nekem is tetszik, pedig még nem is láttam az animét.
Lehet h pont emiatt fogom megnézni. :D
I walk a lonely road / The only one that I have ever known
Don't know were it goes / But it's home to me and I walk alone
I walk this empty street / On the boulevard of broken dreams
Where the city sleeps / And I'm the only one and I walk alone

Soridan

QuoteOriginally posted by Tiaro
Egyébként Berserk nekem is tetszik, pedig még nem is láttam az animét.
Lehet h pont emiatt fogom megnézni. :D

Szerintem érdemes. NAgyon eltalált a zenei aláfestés, különösen a Gatsu nyomorultul nehéz helyzetben van részeknél :D
Ehavi bölcsesség: Három út vezet a mennyországba. Milyen kár, hogy senki nem jár rajtuk.

Xellos

Escaflowne zenéje, egyszerűen isteni. Most kezdtem el nézni, de a zenéje már az introban megfogott
I'm Xellos, the tricker priest^_^

Shock12

Quote from: XellosEscaflowne zenéje, egyszerűen isteni. Most kezdtem el nézni, de a zenéje már az introban megfogott
És a továbbiakban mégjobban... dehát Yoko Kanno-tól ne is várhatunk mást ;) !

Saori

Quote from: Shock12És a továbbiakban mégjobban... dehát Yoko Kanno-tól ne is várhatunk mást ;) !

Hát igen^^ Yoko Kanno = Kul :)
Amúgy mostanában a Wolf's Rain OST-t hallgatom gyakran..meg a Noir OST-it :) //de van még ezenkívül egy tucat kedvenc :)
"Seishin ittou nanigoto ka narazaran"