Romantikus témájú animék.

Started by Exo, 2004-03-13, 14:05:18

Previous topic - Next topic

Exo

Lehet, hogy furcsán hangzik egy fiútól, (mondjuk szerintem abszolút nem "Nemfügg?" a dolog) de a kultúrának és szellemi fejl?désnek igenis meghatározója ez a m?faj is...S?t!
Úgy gondoltam nem igazán esett elég szó err?l az igen fontos m?fajáról, az amúgyis széles tárházú animéknek...ezért hoztam létre ezt a thread-et!
Ha van esetleg valamiféle véleményetek/meglátásotok azt kérlek osszátok meg itt egymással...:)
Kellemes értekezést Mindenkinek!

EDIT: A topic otthont ad a Kimi ga Nozomu Eien imádatának is egyben...Top Priority :D :jee:

Exo

Én például, hogy soroljak egy pár példát, ezeket láttam:
Hoshi no koe
Chobits
Video Girl Ai
D.N.A. 2
Boys Be
Ah! My Goddess!

Nekem mind kivétel nélkül nagyon tetszett...:)

Emarsharae

Nos, én nem nézek túl sok romantikus animét ha választhatok, de más indíttatásból láttam az Ayashi no Ceres-t és a Fushigi Yuugi-t pl.
Ha nagyon odavagy az elnyújtott szerelmi történetért, ami azért érdekes és néhol fordulatos cselekménnyel is vegyül, ha a szirup teljesen el nem önti, akkor ez neked való.
Bevallom, én a szerelmi szálat nem tettem volna ennyire fojtogatóvá, mert ez nekem kicsit sok, de hátha neked jobban tetszik. :rolleyes:
"Cute things kill people."
"But for heaven's sake—you're wizards! You can do magic! Surely you can sort out—well—anything!"
"The trouble is, the other side can do magic too, Prime Minister." - J. K. R. (HP & THBP)

Exo

QuoteOriginally posted by Emarsharae
Nos, én nem nézek túl sok romantikus animét ha választhatok, de más indíttatásból láttam az Ayashi no Ceres-t és a Fushigi Yuugi-t pl.
Ha nagyon odavagy az elnyújtott szerelmi történetért, ami azért érdekes és néhol fordulatos cselekménnyel is vegyül, ha a szirup teljesen el nem önti, akkor ez neked való.
Bevallom, én a szerelmi szálat nem tettem volna ennyire fojtogatóvá, mert ez nekem kicsit sok, de hátha neked jobban tetszik. :rolleyes:
Ennyire talán nem vagyok elvetemült...ez is csak egy műfaj a többi közül. :D
Hangsúlyozom, hogy a szappanoperáktól egyenesen herótom van! :uzi:
Ez a pár anime igazából a kidolgozásával (szüzsé) fogott meg, szerintem aranyos és néhol elgondolkodtató részek vannak bennük. Nem az agyoncsöpögős dolgokra gondoltam, azt én se tartom jónak.  :)

.Attila

Amiket én láttam (a teljesség igénye nélkül): Ah! My Goddess, Ai Yori Aoshi (+Enishi), Onegai Teacher, Love Hina...

Amiket nem szoktam szeretni, azok a túlromantikusak, pl. az Ai Yori Aoshi sokszor túlzásba megy.
Amiket a leginkább szeretek, azok a romantikus vígjátékok, sosem tudom megunni őket, pl. Love Hina, és ez nem anime, de szeretném megemlíteni: a Meg Ryan filmek.

Exo

QuoteAmiket a leginkább szeretek, azok a romantikus vígjátékok, sosem tudom megunni őket

Teljességgel egyetértek! A vígjátékok a műfaj gyöngyszemei. :D

Shadowolf

QuoteOriginally posted by Trivi
Amiket a leginkább szeretek, azok a romantikus vígjátékok

Ranma 1/2 anyone? :D

Xaga

QuoteOriginally posted by Shadowolf
Ranma 1/2 anyone? :D

Ranma rocks!!! :D

Karma XXL

QuoteOriginally posted by Xaga
Ranma rocks!!! :D

Biztos, csakhát ez is 340*gyök3/2 részes, mint az InuYasha ...

Részemről kezdek ráérezni, hogy bár régen a romantikus dolgok jöttek be (volt, amikor az I''S mangát napi 18 órában olvastam!), kezdek átállni a darkos, filozófikus, bonyolult animékre :D

Exo

QuoteOriginally posted by SysOP XXL
Biztos, csakhát ez is 340*gyök3/2 részes, mint az InuYasha ...

Részemről kezdek ráérezni, hogy bár régen a romantikus dolgok jöttek be (volt, amikor az I''S mangát napi 18 órában olvastam!), kezdek átállni a darkos, filozófikus, bonyolult animékre :D
Mindenki a maga ízlése szerint...:D
Nemtom átérezni az esetleges csalódásokat anime téren, mert nekem eddig szerintem "csak" a javához volt részem.
Talán mert azok jutottak el hozzám. Igaz SysOP? ;) :D

Karma XXL

QuoteOriginally posted by Exo
Mindenki a maga ízlése szerint...:D
Nemtom átérezni az esetleges csalódásokat anime téren, mert nekem eddig szerintem "csak" a javához volt részem.
Talán mert azok jutottak el hozzám. Igaz SysOP? ;) :D

:D :D :D Hát van benne valami :hopp:

.Attila

QuoteOriginally posted by Shadowolf
Ranma 1/2 anyone? :D

Ja, csak ne szakították volna félbe.
Meg nem is a romantika van a központban, hanem határozottan a vígjáték. De az viszont über:cool:

ArchElf

Kare Kanon... még nem említette senki. (bár nem annyira romantikus, inkább vígjáték/dráma)

AE

あさ。。。あさだよ。。。あさごはん たべて がっこう いくよ。。。

0118 999 881 999 119 725...3

ArchElf

#13
QuoteOriginally posted by ArchElf[HUN]
Kare Kanon... még nem említette senki. (bár nem annyira romantikus, inkább vígjáték/dráma)

AE
Bár ha romantikus szálat keresünk, szinte minden animeben volt amit eddig láttam... Nem említve, amik már voltak: PlanetES, RahXephon, InuYasha, Lost Universe, FMP1/2, Laputa, Mononokehime, Ninja Scroll, Metropolis, Lodoss, Tenchi, Trigun...
Kivételek talán csak ezek voltak:
Juuni Kokki, Akira, .Hack//, Lain, Cowboy Bebop

AE

あさ。。。あさだよ。。。あさごはん たべて がっこう いくよ。。。

0118 999 881 999 119 725...3

Karma XXL

QuoteOriginally posted by ArchElf[HUN]
Bár ha romantikus szálat keresünk, szinte minden animeben volt amit eddig láttam... Nem említve, amik már voltak: PlanetES, RahXephon, InuYasha, Lost Universe, FMP1/2, Laputa, Mononokehime, Ninja Scroll, Metropolis, Lodoss, Tenchi, Trigun...
Kivételek talán csak ezek voltak:
Juuni Kokki, Akira, .Hack//, Lain, Cowboy Bebop

AE

Azért a .hack//SIGN-ban volt egy kis romantikus-szerü szál is :D

SPOILER  Tsukasa és Subaru közt /SPOILER

Exo

QuoteOriginally posted by SysOP XXL
Azért a .hack//SIGN-ban volt egy kis romantikus-szerü szál is :D

SPOILER  Tsukasa és Subaru közt /SPOILER
Hát, legalábbis akart valami lenni...:D

ArchElf

#16
QuoteOriginally posted by Exo
Hát, legalábbis akart valami lenni...:D
Jaja, csak kár, hogy mindkettő
:spoiler:
lány.
:)
AE

あさ。。。あさだよ。。。あさごはん たべて がっこう いくよ。。。

0118 999 881 999 119 725...3

Karma XXL

QuoteOriginally posted by ArchElf[HUN]
Jaja, csak kár, hogy mindkettő
:spoiler:
lány.
:)
AE

Az lehet, de
SPOILER

itt ez nem számít, mert 1. Tsukasa fiúnak hiszi magát egy darabig :D, 2. a shojo-ai is megesik néha, és nincs is vele gondom :D A shonen-ai az már más kérdés...

Exo

A piszkosul nagy pangást megtörendő javaslom, hogy tárgyaljuk meg a Chobits-ot! :D

Ki látta? Mi a véleményetek róla?

Szerintem nagyon kawaii! :p
Mellesleg a belemet kiröhögtem tőle...tehát poén fronton sem utolsó!

Esetleg ha mással kapcsolatban mondtok valamit, azt is szívesen veszem, csak mondjatok mán vmit please! :D

Karma XXL

QuoteOriginally posted by Exo
A piszkosul nagy pangást megtörendő javaslom, hogy tárgyaljuk meg a Chobits-ot! :D

Ki látta? Mi a véleményetek róla?

Szerintem nagyon kawaii! :p
Mellesleg a belemet kiröhögtem tőle...tehát poén fronton sem utolsó!

Esetleg ha mással kapcsolatban mondtok valamit, azt is szívesen veszem, csak mondjatok mán vmit please! :D

Szerintem pont azt a két dolgot ragadtad ki belöle, ami nem is igazán fontos benne (legalábbis szerintem). Engem a tragikussága fogott meg inkább.

És a végén a "romantikát" eröltetettnek éreztem,
SPOILER amiután megtalálják Chii-t a Dragonfly (vagy valami hasonló, rég láttam) nevü figuránál.  /SPOILER

De összegészében tetszett!


Egy kis OFF:
Feltünt, hogy mi ketten írjuk a legtöbb postot ide? :D

Exo

QuoteOriginally posted by SysOP XXL
Szerintem pont azt a két dolgot ragadtad ki belöle, ami nem is igazán fontos benne (legalábbis szerintem). Engem a tragikussága fogott meg inkább.

És a végén a "romantikát" eröltetettnek éreztem,
SPOILER amiután megtalálják Chii-t a Dragonfly (vagy valami hasonló, rég láttam) nevü figuránál.  /SPOILER

De összegészében tetszett!


Egy kis OFF:
Feltünt, hogy mi ketten írjuk a legtöbb postot ide? :D
Persze a tragikussága is lényeg, de több oldala is van a storynak! :D  Amúgy engem is mélyen érintett egy-két részlete!
Nagyon mélyreható és szívbemarkoló!

SPOILER Amikor a cukrász srác elmeséli a történetét...az nagyon dúúúrva SPOILER

És tényleg nagyon komoly az egész...:D  
Nekem az egyik (, hanem "A" ) kedvencem! :D
Ajánlom mindenkinek!

Xellos

Ha romantikus animeot kérdeztek, hát, nemtudom, hogy tényleg azok e, de én a Saikanot és a Love Hinát szeretem közölük nagyon. Egyik sem tisztán romantikus, de mindkettőbe láttam elég olyan elemet, ami megfogta a szívemet, és romantikusnak itéltem el mindkettőt.
I'm Xellos, the tricker priest^_^

.Attila

QuoteOriginally posted by Xellos
a Love Hinát

:jee: :cool: és romantikus vígjáték, de főleg vígjáték

roderick

Én most  Karekano-t nézem, aranyos, meg vicces,de legf?képp érdekes Hideaki Anno-t errôl az oldaláról megismerni... kicsit fura, hogy nagyon hasonlóan van megrendezve az NGE-hez, mégis teljesen mást mesél el...
A Kimi Ga Nozomu Eien pedig az egyik legzsenálisabb anime amit valaha láttam, sose gondoltam, hogy ennyire megfoghat egy ilyen stílusú anime is..
All human relationships are built upon interests.
But relations built on interests have their own aesthetics.

.Attila

QuoteOriginally posted by roderick
A Kimi Ga Nozomu Eien pedig az egyik legzsenálisabb anime amit valaha láttam, sose gondoltam, hogy ennyire megfoghat egy ilyen stílusú anime is..

Örülök, hogy egyre többeknek az véleményeme, mint nekem. Amikor elkezdtem letölteni, akkor egyesek azt mondták, hogy unalmas. Tévedtek szvsz.

Cyril

#25
QuoteOriginally posted by roderick
Én most  Karekano-t nézem, aranyos, meg vicces,de legf?képp érdekes Hideaki Anno-t errôl az oldaláról megismerni... kicsit fura, hogy nagyon hasonlóan van megrendezve az NGE-hez, mégis teljesen mást mesél el...
A Kimi Ga Nozomu Eien pedig az egyik legzsenálisabb anime amit valaha láttam, sose gondoltam, hogy ennyire megfoghat egy ilyen stílusú anime is..

Üdv! Végignéztem a Kareshi Kanojo no Jijou-t. Engem nagyon megfogott, úgyhogy írtam róla leírást, ha minden jól megy hamarosan fennt lesz.

Most a mangát töltöm e-Mule-lal, abban elvileg megy tovább a sztori....

Cyril
If there's a need, there's a way.

Gab3c

QuoteOriginally posted by roderick
...
A Kimi Ga Nozomu Eien pedig az egyik legzsenálisabb anime amit valaha láttam, sose gondoltam, hogy ennyire megfoghat egy ilyen stílusú anime is..
Szamomra a legjobb eddig latott anime(!) (pedig lattam mar parat :)) Nem veletelen, ez is egy h-game-bol keszult.
Kimi Ga DVDk angol felirattal itt: http://www.hongfire.com/forum/showthread.php?t=14037
Many thx to ae101kai

Gab3c

QuoteOriginally posted by Cyril
Üdv! Végignéztem a Kareshi Kanojo no Jijou-t. Engem nagyon megfogott, úgyhogy írtam róla leírást, ha minden jól megy hamarosan fennt lesz.

Most a mangát töltöm e-Mule-lal, abban elvileg megy tovább a sztori....

Cyril
A mangat nem liszenszeltek anno:confused:  Mert nekem csak a vol10ig van meg. Ha veletlen tobb lenne eMule-on kerlek dobj egy privit ;)
Kimi Ga DVDk angol felirattal itt: http://www.hongfire.com/forum/showthread.php?t=14037
Many thx to ae101kai

Cyril

QuoteOriginally posted by Gab3c
A mangat nem liszenszeltek anno:confused:  Mert nekem csak a vol10ig van meg. Ha veletlen tobb lenne eMule-on kerlek dobj egy privit ;)

Én úgy tudtam, hogy az animét sem forgalmazzák az USA-ban... Talán mert túlságosan elvontnak találná az ottani közönség...
Érdekes hogy az Evangeliont szinte mindenki ismeri, míg Hideaki szan ezen műve teljes ismeretlenségben szenved.

eMule-on láttam vol 11-et, de 10-et például nem :confused:

Cyril
If there's a need, there's a way.

Gab3c

QuoteOriginally posted by Cyril
Én úgy tudtam, hogy az animét sem forgalmazzák az USA-ban... Talán mert túlságosan elvontnak találná az ottani közönség...
Érdekes hogy az Evangeliont szinte mindenki ismeri, míg Hideaki szan ezen műve teljes ismeretlenségben szenved.

eMule-on láttam vol 11-et, de 10-et például nem :confused:

Cyril
Hmm, az nem csak vol11 ch52 magaban? (ez az egy chapter ami elegge elterjedt a volume11-bol, a tobbit meg nem lattam leforditva)
Kimi Ga DVDk angol felirattal itt: http://www.hongfire.com/forum/showthread.php?t=14037
Many thx to ae101kai