Romantikus témájú animék.

Started by Exo, 2004-03-13, 14:05:18

Previous topic - Next topic

.Attila

QuoteOriginally posted by Gab3c
Szamomra a legjobb eddig latott anime(!) (pedig lattam mar parat :)) Nem veletelen, ez is egy h-game-bol keszult.

h-game = hentai-game:confused:  Ha igen, akkor hogy passzol össze az anime-vel? Abban nincs semmi hentai :confused:

Gab3c

#31
QuoteOriginally posted by Trivi
h-game = hentai-game:confused:  Ha igen, akkor hogy passzol össze az anime-vel? Abban nincs semmi hentai :confused:
1. attol fugg hogyan definialod a hentai-t mint "mufajt" /ugye sokan minden ecchi-re hentai-t mondanak/ Valamilyen szinten van szexjelentet a Kimi ga animeban is. Altalaban abbol adodig a felreertes, hogy a hentai-t sokan a "kemeny vonalas" hentai-val azonositjak :(


2. ugy passzol, hogy a jatek sotryline-jabol keszult az anime (tudtommal, kis elteressel)

ps. ToHeart-ot lattad? Az is igy keszult.
Kimi Ga DVDk angol felirattal itt: http://www.hongfire.com/forum/showthread.php?t=14037
Many thx to ae101kai

.Attila

QuoteOriginally posted by Gab3c
1. attol fugg hogyan definialod a hentai-t mint "mufajt" /ugye sokan minden ecchi-re hentai-t mondanak/ Valamilyen szinten van szexjelentet a Kimi ga animeban is. Altalaban abbol adodig a felreertes, hogy a hentai-t sokan a "kemeny vonalas" hentai-val azonositjak :(


2. ugy passzol, hogy a jatek sotryline-jabol keszult az anime (tudtommal, kis elteressel)

ps. ToHeart-ot lattad? Az is igy keszult.

1. tudom mi az a hentai, de a Kimi Ga Nozomu Eien nem az, sőt, ecchi-nek sem lehet mondani, mert kb. 2x lehet látni pucér mellett meg feneket a 12 rész alatt, ettől még biztos nem lesz ecchi. Ez egy romantikus dráma, de főleg dráma, semmi más (az anime-ről beszéltem)

2. nem

Gab3c

QuoteOriginally posted by Trivi
1. tudom mi az a hentai, de a Kimi Ga Nozomu Eien nem az, sőt, ecchi-nek sem lehet mondani, mert kb. 2x lehet látni pucér mellett meg feneket a 12 rész alatt, ettől még biztos nem lesz ecchi. Ez egy romantikus dráma, de főleg dráma, semmi más (az anime-ről beszéltem)

2. nem
1. a. nem akartalak kioktatni arrol mi az es mi nem, ha ez jott le, bocs :(

1. b. en mikor neztem a sorozatot, korulbelul a harmadik resz elejen azt gondoltam, hogy ez mennyire olyan mint egy jo h-game. Kesobb tudtam meg, hogy tenyleg igy is van. Sok h-game-val jatszottam mar, ezert is jott a gondolat. Abban egyetertunk hogy drama anime a kimi_ga, de hidd el nekem, hogy kifejezetten egy h-game  anime-ra ultetve (a tortenet maga, a fuzese,...)  -> ha nem hiszel nekem, akkor nem tudlak meggyozni mashogyan sem ;)

Eppen azt szeretnem mondani, hogy nem attol hentai valami, hogy hany fenek es egyebb van benne.

2. erdemes megnezni, nagyon yo kis anime (sokan kedvelik, sokan meg nem, de ok azert mert hianyoljak a harcot/*tetszes szerint barmi behelyettesitheto*/..., vagyis a szokasos anime elemeket :))

3. nekem eppen csorog le a kimi_ga jatek dvd-je :) /ha nem neztem el a letoltest :D /
Kimi Ga DVDk angol felirattal itt: http://www.hongfire.com/forum/showthread.php?t=14037
Many thx to ae101kai

.Attila

Akkor ezek után megkérdezem, hogy szerinted mi a hentai?

Gab3c

QuoteOriginally posted by Trivi
Akkor ezek után megkérdezem, hogy szerinted mi a hentai?
Akkor ezek utan...:confused: Nofene...

Nem szoktam definialni a hentai foglamat mert minek ;) Ha masert nem, mert mindenkinek mast jelent.
Az en fogalmaim szerint pl. a Kana - imouto - nem h-game, de el tudom fogadni, hogy sokan oda soroljak be (es latok is benne raciot :D)

Vagy a Season of Sakura (es az osszes tobbi datin' sim) is h-game a kozfelfogas szerint.

Kisse eltertunk a tematol, nem? :D
Kimi Ga DVDk angol felirattal itt: http://www.hongfire.com/forum/showthread.php?t=14037
Many thx to ae101kai

Chronos

Hát nagyon jó lenne, hogyha az ilyen dolgokat ircn beszélnétek meg...:ejj:
Egyébként Gab3cnek teljesen igaza van, tényleg hentai játékból csinálták, és a játék a hentai, nem az anime...

CHRONOS

noriko

akkor az is megdöbbentő info lehet hogy az Onegai Teacher is h-game eredetileg...;)  
(legalábbis ezt találtam valahol miközben nyomoztam a satyis kislány után:D )

apropó on topic: Onegai Teacher:p
"I wish I could, but I don't want to."

tblack

Ah! My goddess, I My Me strawberry Eggs, Hand Maid May, Onegai Techer, Onegai Twins a vígjáték témában pedig: Angel Tail, Guardian Hearts és Rizelmine... ennyi jut esszembe pillanatnyilag ami bejön a romantikus témában :D de tuti van több is csak most nem ugrik be.

De ezek fullosak :D

Vóbert

Most lehet, hogy kiüldöztök innen :) de a Full Metal Panic-ban a romantikus szál nekem nagyon teccett, és amikor a 15. résznek vége lett, és szinte semmi nem történt Sagara Sousuke Chidori Kaname között, azt hittem megüt a guta, hogy miért nem lehetett min 1 csókkal befejezni, vagy valami hasonló... az ember egész végig azt várja, hogy az az idióta Sousuke végre megértse a szerelem lényegét, majdnem el is jut odáig, és amikor ott van a nagy lehetőség, akkor naná, hogy fegyvert ránt, és mindent elcsesz...
Only true with the Laughing Cat and Smoke Kills[/color][/color][/font]

Shock12

Quote from: VóbertMost lehet, hogy kiüldöztök innen :) de a Full Metal Panic-ban a romantikus szál nekem nagyon teccett, és amikor a 15. résznek vége lett, és szinte semmi nem történt Sagara Sousuke Chidori Kaname között, azt hittem megüt a guta, hogy miért nem lehetett min 1 csókkal befejezni, vagy valami hasonló... az ember egész végig azt várja, hogy az az idióta Sousuke végre megértse a szerelem lényegét, majdnem el is jut odáig, és amikor ott van a nagy lehetőség, akkor naná, hogy fegyvert ránt, és mindent elcsesz...
Az FMP 24 részes... a második (első sorozatot követő) sorozat ami 15... (Igaz, sok tekintetben nem tekinthető folytatásnak, de az alapozás miatt mindenképpen kell... ;))
Romantikus szálra vágysz, van egy rakat más: pl.: Love Hina, Vandread, Chobits, Onegai Teacher, El Hazard OVA 1, Oh! My Goddess!, Inu Yasha, DNAngel, Ultra Maniac, Chobits, Escaflowne, Maburaho... és még sokan mások... ;)

Vóbert

Quote from: Shock12Az FMP 24 részes... a második (első sorozatot követő) sorozat ami 15... (Igaz, sok tekintetben nem tekinthető folytatásnak, de az alapozás miatt mindenképpen kell... ;))
Romantikus szálra vágysz, van egy rakat más: pl.: Love Hina, Vandread, Chobits, Onegai Teacher, El Hazard OVA 1, Oh! My Goddess!, Inu Yasha, DNAngel, Ultra Maniac, Chobits, Escaflowne, Maburaho... és még sokan mások... ;)

Vágyni nem vágyom rá, de tetszik, és nem teszem az utolsó helyre, ha van benne :) Köszi a listát, mindenképp megpróbálok beléjük kukkantani :)
Only true with the Laughing Cat and Smoke Kills[/color][/color][/font]

ignus

Quote from: Shock12Az FMP 24 részes... a második (első sorozatot követő) sorozat ami 15... (Igaz, sok tekintetben nem tekinthető folytatásnak, de az alapozás miatt mindenképpen kell... ;))
Romantikus szálra vágysz, van egy rakat más: pl.: Love Hina, Vandread, Chobits, Onegai Teacher, El Hazard OVA 1, Oh! My Goddess!, Inu Yasha, DNAngel, Ultra Maniac, Chobits, Escaflowne, Maburaho... és még sokan mások... ;)


Chobits kétszer is! :D Na akkor ezeknek lassan én is nekilátok!
"...egyszer csak talajt érzett a lába alatt, sõt közvetlen az arca alatt, még a szája is tele lett vele..."

.Attila

#43
Quote from: Shock12Ultra Maniac
Most nézem: igazából semmi különleges nincs benne, de nagyon aranyos szvsz :)

Shock12

Quote from: TriviMost nézem: igazából semmi különleges nincs benne, de nagyon aranyos szvsz :)
Üde fuvallat a Magical Girl műfajából, ezért tartottam meg én is :). Remélem a sorozatot nézed nem az OVA-t. (OVAt nem láttam, de a sorozat szerintem tök jó, és pont megfelelő a tempó. Az effektíve érdekesség az utolsó 10 rész környékén kezdődik :), legalábbis szerintem )

Exo

Én most nézem az Onegai Twins-t és szvsz hihetelenül aranyos.  :)
Annyira megfogott, hogy nem tudnám abbahagyni...de nem is akarom.  :D

.Attila

Quote from: Shock12Üde fuvallat a Magical Girl műfajából, ezért tartottam meg én is :). Remélem a sorozatot nézed nem az OVA-t. (OVAt nem láttam, de a sorozat szerintem tök jó, és pont megfelelő a tempó. Az effektíve érdekesség az utolsó 10 rész környékén kezdődik :), legalábbis szerintem )
Utolsó 7, a 20. résztől kezd izgalmassá válni, és csak a 21. nincs meg  :grrr: , az összes többi már lejött, és most várhatok erre az egyre, hogy folytatni tudjam.

Gab3c

#47
Quote from: TriviUtolsó 7, a 20. résztől kezd izgalmassá válni, és csak a 21. nincs meg  :grrr: , az összes többi már lejött, és most várhatok erre az egyre, hogy folytatni tudjam.
Talan segit hogy elobb meglegyen:

21. episode: http://a.scarywater.net/akeep/%5BA-Keep%5D_Ultra_Maniac_21_%5B2E70FABC%5D.avi.torrent

16-26 epi: http://gab3c.uw.hu/usteam/[Triad]_Ultra_Maniac_TV_16-26.torrent

ui. van ket 1-26os torrentem is, csak azok meg  tovabb jonneknek :)
Kimi Ga DVDk angol felirattal itt: http://www.hongfire.com/forum/showthread.php?t=14037
Many thx to ae101kai

.Attila

Quote from: Gab3cTalan segit hogy elobb meglegyen:

21. episode: http://a.scarywater.net/akeep/%5BA-Keep%5D_Ultra_Maniac_21_%5B2E70FABC%5D.avi.torrent

16-26 epi: http://gab3c.uw.hu/usteam/[Triad]_Ultra_Maniac_TV_16-26.torrent

ui. van ket 1-26os torrentem is, csak azok meg  tovabb jonneknek :)
Köszi. Csak a 21. kell, már csak az hiányzik. A baj csak az, hogy nem használok bittorentet. A DC meg sehova sem akar csatlakozni :( Kérdés: ha túl nagy a query lista, akkor nehezebben csatlakoznak?

Gab3c

Quote from: TriviKöszi. Csak a 21. kell, már csak az hiányzik. A baj csak az, hogy nem használok bittorentet. A DC meg sehova sem akar csatlakozni :( Kérdés: ha túl nagy a query lista, akkor nehezebben csatlakoznak?
Nem hiszem. De ha kell az epizod, akkor leszedem BTvel es hetfon mar toltheted is tolem DC++n. Hmm?
Kimi Ga DVDk angol felirattal itt: http://www.hongfire.com/forum/showthread.php?t=14037
Many thx to ae101kai

.Attila

Quote from: Gab3cNem hiszem. De ha kell az epizod, akkor leszedem BTvel es hetfon mar toltheted is tolem DC++n. Hmm?
Köszi, jó lenne :) Aktív user vagy? Mert ha nem, akkor nem fog menni, mert én passzív vagyok.

Moha

Látom, másoknak is tetszik a Kimi ga nozomu eien.
Szerintem is valami zseniális úgy az egész! Eddig is inkább a romantikus stílusú anime-k jöttek be, de ez abszolút elviszi a pálmát. Valahol olvastam, hogy a Love Hina-hoz hasonló, ezért kezdtem el letölteni.
Hát szerintem nem sokban hasonlít, de... egyszerűen szuper.
Lehet, hogy csak én vagyok ilyen, de nagyon bele tudom magam élni (talán mert a személyiségtesztemen is magas volt az empátiaszintem).
Nem szégyellem bevallani, fiú létemre az első 4 rész után is szinte elsirtam magam  :beken: , annyira szívszorító néha a történet....

Vagy egyedül vagyok? Bennetek nem ébresztett mély érzéseket? Mert engem nagyon meghatott.

Exo

Quote from: MohaNem szégyellem bevallani, fiú létemre az első 4 rész után is szinte elsirtam magam  :beken: , annyira szívszorító néha a történet...

Na ezzel nem vagy egyedül... :)  (pl.: legutóbb az Onegai Twins)
Velem is előfordul. Én még sajnos nem láttam, de sort kerítek rá a közeljövőben. :)

Feldin

Moha, egyetértek. A Kimi... nagyon jó, és rám is hasonló hatással volt.
Mindenkinek muszály megnéznie!!!
http://myanimelist.net/animelist/Feldin


topok:
anime film: Ghibli összes, Akira, Perfect Blue, Grave of the firefly
anime sorozat: Azumanga Daioh, School Rumble, Kare Kano, FLCL, Excel Saga, Kino no Tabi, Haibane
manga: I''s

.Attila

Én ugyan nem sírtam el magam, de a mellkasomban olyan érzés volt, mintha vmi megpróbálna egy pontba sűrűsödni. Szóval tényleg egy megmozdító anime.
Sajnos némelyek végig sem nézték, hanem megálltak a 8. résznél, mert vmi miatt nem tetszett nekik.
Ha boldogabb romantikára vágytok, akkor nézzétek majd meg az Ultra Maniac-et, még nincs fent, de majd én gondoskodok róla. Nagyon aranyos romantikus vígjáték :jee:

Feldin

http://myanimelist.net/animelist/Feldin


topok:
anime film: Ghibli összes, Akira, Perfect Blue, Grave of the firefly
anime sorozat: Azumanga Daioh, School Rumble, Kare Kano, FLCL, Excel Saga, Kino no Tabi, Haibane
manga: I''s

.Attila

Quote from: FeldinIdővel mindent :)
Az Ultra Maniac úgysincs még fent :)
Nehogy előttem felrakja valaki, mert én már elkezdtem.

Moha

Quote from: TriviSajnos némelyek végig sem nézték, hanem megálltak a 8. résznél, mert vmi miatt nem tetszett nekik.
Miért pont a 8. résznél?


Ja, egyébként szerintem a történet vége egy kicsit furcsa. Persze azért drámai stílusú...
SPOILER Szóval oké, hogy többé-kevésbé happy end a vége, de nem egészen értem, miért kell feltétlenül teljesen elválnia Harukának és Takayukinak?! Talán mert túl fájdalmas volna a múlt? /SPOILER
Vagy nem kell bele semmilyen árnyalt jelentést gondolni? Én mindenesetre el szoktam gondolkodni az animék mélyebb mondanivalóján. Sok érdekes dologra lehet rájönni, sokszor vannak nagy gondolatok elrejtve, csak meg kell őket fejteni.

Van még egy dolog, ami feltűnt:
SPOILER Haruka férjhez ment a végén? Mert a könyvén más a vezetéknév (Suzumiya helyett Murakami) /SPOILER

.Attila

Quote from: MohaMiért pont a 8. résznél?


Ja, egyébként szerintem a történet vége egy kicsit furcsa. Persze azért drámai stílusú...
SPOILER Szóval oké, hogy többé-kevésbé happy end a vége, de nem egészen értem, miért kell feltétlenül teljesen elválnia Harukának és Takayukinak?! Talán mert túl fájdalmas volna a múlt? /SPOILER
Vagy nem kell bele semmilyen árnyalt jelentést gondolni? Én mindenesetre el szoktam gondolkodni az animék mélyebb mondanivalóján. Sok érdekes dologra lehet rájönni, sokszor vannak nagy gondolatok elrejtve, csak meg kell őket fejteni.

Van még egy dolog, ami feltűnt:
SPOILER Haruka férjhez ment a végén? Mert a könyvén más a vezetéknév (Suzumiya helyett Murakami) /SPOILER
Spoiler Azért váltak el, mert Haruka végig abban a tudatban élt, hogy Narumi rá várt, hogy ők örökké együtt lesznek. Emlékezz az esküjükre -> mégha távol vannak is egymástól, akkor is együtt maradnak (vagy vmi ilyesmi). Ezek után Haruka képtelen lenne úgy élni, hogy Narumi megcsalta, míg ő kómában volt.
A nevéről: hát én nem emlékszem már rá, hogy megváltozott-e a neve, de könyvszerzőknél szokásos álnevet használni.

Moha

Igen, igazad van. Így belegondolva már értem.