Romantikus témájú animék.

Started by Exo, 2004-03-13, 14:05:18

Previous topic - Next topic

Gab3c

Quote from: TriviSpoiler ... Ezek után Haruka képtelen lenne úgy élni, hogy Narumi megcsalta, míg ő kómában volt...
Haaat, szvsz ez nem egeszen ilyen egyszeru, illetve nem adna magyarazatot a mesekonyvre ;) Ha mar egy mondatban kellene megfogni, akkor inkabb felreallt sem mint nem tudta elfogadni. Nem a happy-ending storylinel a jatekbol, de kifejezetten realis es erett vege van. Haruka tovabb ment annal mint hogy elfogadja szerelmenek eletet amig nem volt vele. Persze ez szigoruan szvsz ;)
Kimi Ga DVDk angol felirattal itt: http://www.hongfire.com/forum/showthread.php?t=14037
Many thx to ae101kai

ignus

Kimi-re télleg jól rá lehet kattanni. Én nézem mint állat. Milyen a hasonló stilusú animéket tudtok ajánlani? (lehet happy-bb end is! :D)
"...egyszer csak talajt érzett a lába alatt, sõt közvetlen az arca alatt, még a szája is tele lett vele..."

Exo

Quote from: ignusKimi-re télleg jól rá lehet kattanni. Én nézem mint állat. Milyen a hasonló stilusú animéket tudtok ajánlani? (lehet happy-bb end is! :D)

Csatlakozom én is. Hatalmas nagy a "Kimi ga..." teljesen rá kattantam.
Eddigi pályafutásom során ez hatott rám leginkább.  :)
Tudtok még ilyet?

ignus

Quote from: ExoCsatlakozom én is. Hatalmas nagy a "Kimi ga..." teljesen rá kattantam.
Eddigi pályafutásom során ez hatott rám leginkább.  :)
Tudtok még ilyet?

Trivi mingyárt idevág egy rakatot! :D
"...egyszer csak talajt érzett a lába alatt, sõt közvetlen az arca alatt, még a szája is tele lett vele..."

.Attila

Quote from: ignusTrivi mingyárt idevág egy rakatot! :D
Nem fogok, mert én alapvetően romantikus vígjátékokat nézek, és nem drámákat.
De ha drámát akartok, akkor Full Moon wo Sagashite. Ez mondjuk fantasy, tehát nem lesz olyan realisztikus, mint a Kimi Ga Nozomu Eien. Én még nem láttam, tehát nem vállalom a felelősséget, de az talán jelenthet vmit, hogy az animenfon most per pillanat listavezető, 9,5/10 ponttal.

Moha

Nofene! :)
Úgy tűnik, nem csak én kaptam rá ennyire a Kimi-re. Hát igen. Na ez az az Anime, amit abszolút nem elég egyszer megnézni. És látom, nem csak nekem esik az "eddigi legjobb anime, amit láttam" kategóriájába...  
Én most speciel vissza-vissza nézek egy-egy jelenetet, meg a dalokat (mellesleg azok is nagyon jók, pláne ha figyeljük a szöveg jelentését is)...
Van valami hasonló? Méééég ilyet!  :lol:

Exo

Quote from: MohaNofene! :)
Úgy tűnik, nem csak én kaptam rá ennyire a Kimi-re. Hát igen. Na ez az az Anime, amit abszolút nem elég egyszer megnézni. És látom, nem csak nekem esik az "eddigi legjobb anime, amit láttam" kategóriájába...  
Én most speciel vissza-vissza nézek egy-egy jelenetet, meg a dalokat (mellesleg azok is nagyon jók, pláne ha figyeljük a szöveg jelentését is)...
Van valami hasonló? Méééég ilyet!  :lol:
Nos, én is végignéztem a "Kimi ga"-t és nagyon-nagyon brutális!!! :D
Annyira mélyen hatott rám, mint még semmilyen anime sem. Nagyon súlyos és szép történet! Én is nagyon tudom ajánlani mindenkinek, mert ezt eccerűen nem lehet kihagyni.
Ha tud valaki ,ég ilyet az szóljon pls, mert igazán érdekelne!

Feldin

Én csak újra egyet tudok érteni :)
Trivi, nagy ötlet volt ezt ajánlani!!!
http://myanimelist.net/animelist/Feldin


topok:
anime film: Ghibli összes, Akira, Perfect Blue, Grave of the firefly
anime sorozat: Azumanga Daioh, School Rumble, Kare Kano, FLCL, Excel Saga, Kino no Tabi, Haibane
manga: I''s

Gab3c

#68
Quote from: ExoNos, én is végignéztem a "Kimi ga"-t és nagyon-nagyon brutális!!! :D
Annyira mélyen hatott rám, mint még semmilyen anime sem. Nagyon súlyos és szép történet! Én is nagyon tudom ajánlani mindenkinek, mert ezt eccerűen nem lehet kihagyni.
Ha tud valaki ,ég ilyet az szóljon pls, mert igazán érdekelne!
Anime-ban nehez talalni hasonlo dramat.

Ha meg ennel is dramaibbat kerestek (igaz akkor ez mar nem a jo topic, leven romantikus topic vagy mi ;)) akkor jatszatok vegig a 'Kana - imouto'-t. Hatarozottan meg magasabb fokon van mint a kiminozo anime. Aki ugy erzi hogy megerintette a kiminozo annak kotelezo darab, tenyleg jobb. Ennel mar nehezebb jobbat talalni, max. egy szintut (mas temaban :)).

Mangak kozti is van par jo drama, de ez mar tenyleg :_off:, mert se nem anime, se nem romantika.

ONtopic:
Szerintetek mennyire romantikus stilusu anime a D.N.Angel? Szamomra megfoghatatlan modon az egyik kedvenc animem es hat romantika is akad benne :)

edit: lehetne drama topic is, meg ecchi topic is,... akkor nem lenne ez a kavarodas. Igaz nekem meg az is kavarodast okoz hogy altalaban anime, manga, h-game,... egykutya a szememben, gyakran kotodnek eros szalakkal egymashoz, igy nem is tartom jogosnak kulon topicokban targyalni roluk. Nem? Persze lehet az az oka a USTEAM ilyen szeparalasanak, hogy a szerveren csak animek vannak, igy sokan csak ezeket nezik?
Kimi Ga DVDk angol felirattal itt: http://www.hongfire.com/forum/showthread.php?t=14037
Many thx to ae101kai

ignus

D.N. Angel... Hmmm ottvan! Nekem nagyon tetszett!
"...egyszer csak talajt érzett a lába alatt, sõt közvetlen az arca alatt, még a szája is tele lett vele..."

.Attila

A D.N.Angel romantikus szála nekem is nagyon tetszett. Irigy is vagyok :beken:
A többi része sajna kicsit hanyagolható.

Shock12

Nem vitázok, mert nincsen értelme... személy szerint a DNAngelt úgy ahogy van szeretem. Szép stílus, (nekem) izgalmas történet, és egy gyönyörű romantikus felhang (mondjuk azt, hogy aköré épül az egész). Én ezt írtam ki, a Kimi ga nozumo eient meg úgy töröltem, hogy csak füstöltek a bitek utána (és nem az általa keltett romantikus érzések hatására...)... ez van. De mint már írtam egynéhányszor az összes egyéni ízlésvilágtól függő témában: Kinek a pap, kinek a papné... nekem a lánya. ;)

ignus

Quote from: Shock12Nem vitázok, mert nincsen értelme... személy szerint a DNAngelt úgy ahogy van szeretem. Szép stílus, (nekem) izgalmas történet, és egy gyönyörű romantikus felhang (mondjuk azt, hogy aköré épül az egész). Én ezt írtam ki, a Kimi ga nozumo eient meg úgy töröltem, hogy csak füstöltek a bitek utána (és nem az általa keltett romantikus érzések hatására...)... ez van. De mint már írtam egynéhányszor az összes egyéni ízlésvilágtól függő témában: Kinek a pap, kinek a papné... nekem a lánya. ;)

:D Nekem spec. mindkettő ki lesz irva! Szóval akkor tudtok mondani hasonló stílusúakat? Mert kéne ám!

Shokku: Akkor ezekszerint enyém az unoka?  :hehe:
"...egyszer csak talajt érzett a lába alatt, sõt közvetlen az arca alatt, még a szája is tele lett vele..."

Moha

Belenéztem a DNAngelbe.... Kawaii!!!  :)
Tényleg aranyosak a szereplők (bár kicsit gyerekeknek tűnnek), remélem a történet is jó... Amúgy így elsőre a zenéje is tetszik.

Asszem meg van a következő Anime, amit letöltök :)
Kár, hogy nem ugyanattól a funsub csoporttól van az összes rész...

.Attila

Quote from: MohaBelenéztem a DNAngelbe.... Kawaii!!!  :)
Tényleg aranyosak a szereplők (bár kicsit gyerekeknek tűnnek)
Mert azok is. Ha jól emlékszem a főszereplő 15 éves.
SpolierRiku jó választás volt a végén :) Vmi észlény meg azt írta animenfon, hogy Riku 3 éve bele van zúgva Daisuke-be, holott a sorozat alatt szeretett bele /Spoiler

Gab3c

#75
Quote from: TriviMert azok is. Ha jól emlékszem a főszereplő 15 éves.
SpolierRiku jó választás volt a végén :) Vmi észlény meg azt írta animenfon, hogy Riku 3 éve bele van zúgva Daisuke-be, holott a sorozat alatt szeretett bele /Spoiler
Bocs Trivi, valahogyan ugy jon ki hogy mindig neked mondok ellent :oops: , de:
Valoban nem a sorozat kozben szeret bele Riku, hanem mar korabban is voltak erzesei iranta (nyilvan a sorozat alatt melyultek el igazan, mivel ekkor volt lehetoseguk), csupan tudta hogy az ikertestvere jobban tetszik neki.
A harom evre nem emlekszem, mar nem lattam egy ideje a sorozatot

Quote from: MohaAmúgy így elsőre a zenéje is tetszik.
En kifejezetten imadom. Majd minden nap meghallgatom a Vocal Collection-t, pedig meg van egy ideje az is.
Kimi Ga DVDk angol felirattal itt: http://www.hongfire.com/forum/showthread.php?t=14037
Many thx to ae101kai

Totya

Romantikus anime?

Nekem is bejönnek. Leginkább a DNA^2 ,Chobits, Ranma, Onegai Teacher

Apropó DNA^2. Nincs meg valakinek jobb minőségben annál ami fent van az FTP-n?
Teacher Banzai!!!

.Attila

#77
Rájöttem vmire: engem el kéne tiltani a romantikus stílusú anime-ktől és manga-któl, rossz hatással vannak rám. Első ilyen az Ah! My Goddess volt, már ezután keveregtek bennem dolgok, és elkövettem egy nagy hibát... rögtön utána néztem meg az Onegai Teacher-t, eredmény: lelkileg totál padlón voltam. És később jöttek a többiek (nem ilyen sorrendben):
Full Metal Panic, Rizelmine, Green Green, Kimi Ga Nozomu Eien, Love Hina, Shingetsutan Tsukihime, Tenchi Muyo, Ultra Maniac.
És most a Ranma-nak (manga) is vége... és én megint a padlón...

edit: hopp, kimaradt az Ai Yori Aoshi, pedig ez sem volt semmi.

Saori

Én most az Onegai Teachert néztem meg... és nagyon teccett.. :beken: és ennek is vége..*szipp*
"Seishin ittou nanigoto ka narazaran"

Shock12

Quote from: SaoriÉn most az Onegai Teachert néztem meg... és nagyon teccett.. :beken: és ennek is vége..*szipp*
(l) Ugye, hogy jóóó ? ^^''l

.Attila

Quote from: SaoriÉn most az Onegai Teachert néztem meg... és nagyon teccett.. :beken: és ennek is vége..*szipp*
Onegai Twins?

Shock12

Quote from: TriviOnegai Twins?
Hát azért az nem teljesen a folytatása... az, hogy ugyan ott játszódik, és öszefutunk néhány szereplővel, és elejtenek velük kapcs durván 3 poént... hm...;)

Saori

Quote from: Shock12(l) Ugye, hogy jóóó ? ^^''l

Igen nagyon ^^''l.. Most még az OVA-t várom, hogy lejöjjön, de valaki nagyonkedves nekiállt tölteni valamit, és csórják a sávszélességem..*sóhaj*..

Trivi: nem.. az majd mégcsak ezután jön
"Seishin ittou nanigoto ka narazaran"

.Attila

Quote from: Shock12Hát azért az nem teljesen a folytatása... az, hogy ugyan ott játszódik, és öszefutunk néhány szereplővel, és elejtenek velük kapcs durván 3 poént... hm...;)
Még én sem láttam, és félek is tőle (meg minden romantikus anime-től), mert igen érdekes hatással vannak rám.

Exo

Én már túl vagyok a Twins-en, a Teachert pedig most szedem le. :)
Már nagyon várom, hogy belekukkanthassak...:D
A Twins nagyon tetszett (az AMV-je meg egyenesen megbabonázott:D)
Tennap fejeztem be a Rizelmine-t, hááát az elég furcsa volt :p (ugyan voltak nagyon jó részek benne, meg nagyon kawaii is, de összegészében kissé kislányosnak vélem [de ez szigorúan szvsz])
Amúgy nagyon úgy láccik, hogy nem tudom abbahagyni ezt a műfajt :D

Saori

Lejött az OVA is ..:) Nagyon :jee: :)
"Seishin ittou nanigoto ka narazaran"

Shock12

Quote from: SaoriLejött az OVA is ..:) Nagyon :jee: :)
Az teszi fel a sorozatra a koronát :) !

Saori

Quote from: Shock12Az teszi fel a sorozatra a koronát :) !

Hát igen^^''l
"Seishin ittou nanigoto ka narazaran"

Exo

Nos, én is végignéztem az Onegai Teachert, de úgy, hogy észre se vettem, hogy vége van...miért?  :beken: Annyira jó volt ez is, nekem nagyon tetszett! :jee: Mindig mindennek akkor van vége, amikor épp nagyon hiányozna a nézőnek, hogy folytatódjon...:(

Zelgadis

SMJről senki semmit? ^^ Pedig aaz aztán az a sorozat, ami úgy megmozgatja a (embert akartam mondani, de nem akarok általánosítani mert lehet hogy csak a magam nevében beszélhetek) Zel érzelmeit, ahogy elég kevés dolog képes !

És igaz hogy nem kifejezetten "romantikus", de nagyon is érzelmes anime, és az 1ik leg(nekemtetszőbb) amit eddig láttam. Uff! :)