Anime, felirat, japán, és vegyes blődségek

Started by Shock12, 2003-06-10, 12:03:19

Previous topic - Next topic

paTKany

1.
Amit uk-ból rendelek az R2 és PAL,
USA az R1 NTSC,
Ausztrália R4 PAL,
Japán R2 NTSC.

Ebból igazából csak a régió számít, de az is csak addig amíg nincs régiómentesítve a lejáccó. :)
A PC-s lejátszóknak nem számít milyen a képnorma. És asztaliból sem láttam még olyat ami ne tudott volna NTSC képet PAL-ra konvertálni.

2.
Igen. Kiadótól függ. Tehát lesz különbség az AU és az US kiadás között, ha nem ugyanaz a kiadójuk.
Akár még a szinkron/feliratban is, ha nem licenszeli azt az egyik a másiktól.

Shock12

1. Ok
2. Úgyszintén :D

Ettõl féltem... Az ausztrálnál eléggé hazárdosan vannak az infók levezetve a DVDn szereplõ dolgokkal/extrákkal kapcsolatban. Valamelyiknél szépen le van írva (részletesen), valamelyiknél meg alig van odaírva valami... vagy oda van írva egy "?" ...

Shock12

Ja, megtudtam, hogy az FMP2-t japánban aug.4.én ezévben mutatják be, és az anime - keep fogja fansub-olni (legalább, és az is csak addig, amíg nem licenszelik... de mint ezt kitárgyaltuk, szerintem nem csak õk, és nem csak a licenszelés idõpontjáig :D ) Úgyhogy már most várom :D

Chronos

QuoteOriginally posted by Shock12
Ettõl féltem... Az ausztrálnál eléggé hazárdosan vannak az infók levezetve a DVDn szereplõ dolgokkal/extrákkal kapcsolatban. Valamelyiknél szépen le van írva (részletesen), valamelyiknél meg alig van odaírva valami... vagy oda van írva egy "?" ...
Ja, azt én is megnéztem, és pontosan így van. Elég érdekes egyébként..... Néhány anime-ből, például a hellsing-ből csak a 3. és a 4. DVD van fent a listán, a többi nem!:confused:
Szóval érdekes....:p

CHRONOS

Chronos

QuoteOriginally posted by Shock12
Ja, megtudtam, hogy az FMP2-t japánban aug.4.én ezévben mutatják be, és az anime - keep fogja fansub-olni (legalább, és az is csak addig, amíg nem licenszelik... de mint ezt kitárgyaltuk, szerintem nem csak õk, és nem csak a licenszelés idõpontjáig :D ) Úgyhogy már most várom :D
Kösz az infót!:)

Ken-Shi_Kun

Oroooooo... Na visszatérve a progi egy subeditor de karaoke-t is tud subolni, meg ismeri a katakanakat. Egyébként igencsak régi. Anime-Keep nek akkor szurkolunk a minél jobb munkához :) A Japán tanuláshoz meg végképp, én nyáron fogom elkezdeni h minden ok.
Okos pilóta alagútban nem katapultál...

Shock12

Hát szurkolunk :) . Amúgy eléggé olyan érzésem van, hogy itt valamiféle össznépi japántanulásnak lehetünk tanui :D . Mindenesetre ha van valakinek tippe, ötlete, linke, az nyugodtan jöhet (legfeljebb módosítom a thread subjectjét :cool: )
(Én már nyomom a hiraganákat, bár ez a félévem eléggé "szaftos" volt, így egy kicsit haladtam... remélem a nyáron sikerül sokminden mással ezt is csinálni :D ... a szokásos nyári listák...)

Chronos

QuoteOriginally posted by Ken-Shi_Kun
A Japán tanuláshoz meg végképp, én nyáron fogom elkezdeni h minden ok.

Soxerencsét!;)

CHRONOS

Chronos

QuoteOriginally posted by Shock12
Mindenesetre ha van valakinek tippe, ötlete, linke, az nyugodtan jöhet (legfeljebb módosítom a thread subjectjét :cool: )
Íme:
http://www.geocities.co.jp/HeartLand-Himawari/6090/magyar/b01.html

CHRONOS

Ken-Shi_Kun

Japannal egyenlõre úgy állok, hogy ismerem a kultúrát, rangrendszert, néhány kifejezést 12 kanjit, harcmodort :D . Nem tudom hogy lesz, meg egyáltalán a katakanának hogy fogom tanulni, de majd csak kiderül...
Mindenesetre kaptam felkérést Japán ismerõstõl egy kinti nyárra jövõre. Na igen elõször még kedden meglátom, hogy az angolom meg lett-e aztán lehet kezdeni tervezgetni. Angolt középfokra 1 év alatt tanultam meg gyakorlatilag nulla ismerettel. Viszont tanulás alatt sokat néztem angol filmeket fordítottam stb, és most ott járok, hogy a suli legjobb angolosa lettem. Japán azért összetettebb, de remélhetõleg az is meglesz egy 5 éven belül :D
Jut is eszembe ha olvassa ezt a részt moderátorunk, vagy zsozso megkérdezném kell-e vkinek az eX driver ( OVA részek jó minõségben, a Movie jó minõségben, a dangerzone meg már fennvan de az is jó minõségben.
Okos pilóta alagútban nem katapultál...

Shock12

A hiraganák, meg a kataganák nem olyan komolyak... A legkeményebb pont az a kanji ismeret. (Ahogy elnézegettem, a nyelvtana sem gázos.)

Én az írásjeleket innen tanulom, de ha végignézitek az összes lesson-t, akkor egész jó képet ad:

http://www.asahi-net.or.jp/~IF2N-SZK/j11.html

De még van egy nagy kupac linkem, ha érdeklõdtök, postolom. Ja, érdemes letölteni a Learn Japanese Now ISO-t az AnimeHQról, én kiírtam, és egészen jó.

Chronos

QuoteOriginally posted by Ken-Shi_Kun
Mindenesetre kaptam felkérést Japán ismerõstõl egy kinti nyárra jövõre.
Jó neked...:p
Quote
 Angolt középfokra 1 év alatt tanultam meg gyakorlatilag nulla ismerettel. Viszont tanulás alatt sokat néztem angol filmeket fordítottam stb, és most ott járok, hogy a suli legjobb angolosa lettem. Japán azért összetettebb, de remélhetõleg az is meglesz egy 5 éven belül :D
Angol = 1 év Japán = 5 év ? Durva!! És akkor a kínai mennyi idő lenne?
Quote
Jut is eszembe ha olvassa ezt a részt moderátorunk, vagy zsozso megkérdezném kell-e vkinek az eX driver ( OVA részek jó minõségben, a Movie jó minõségben, a dangerzone meg már fennvan de az is jó minõségben.
Feltöltés thread-be kellett volna írnod, mert ott biztos elolvassák.
Jut eszembe ki is a moderátorunk?

CHRONOS

zsozso

QuoteOriginally posted by Ken-Shi_Kun
Japannal egyenlõre úgy állok, hogy ismerem a kultúrát, rangrendszert, néhány kifejezést 12 kanjit, harcmodort :D . Nem tudom hogy lesz, meg egyáltalán a katakanának hogy fogom tanulni, de majd csak kiderül...
Mindenesetre kaptam felkérést Japán ismerõstõl egy kinti nyárra jövõre. Na igen elõször még kedden meglátom, hogy az angolom meg lett-e aztán lehet kezdeni tervezgetni. Angolt középfokra 1 év alatt tanultam meg gyakorlatilag nulla ismerettel. Viszont tanulás alatt sokat néztem angol filmeket fordítottam stb, és most ott járok, hogy a suli legjobb angolosa lettem. Japán azért összetettebb, de remélhetõleg az is meglesz egy 5 éven belül :D
Jut is eszembe ha olvassa ezt a részt moderátorunk, vagy zsozso megkérdezném kell-e vkinek az eX driver ( OVA részek jó minõségben, a Movie jó minõségben, a dangerzone meg már fennvan de az is jó minõségben.

Minden jöhet, nemvagyok semmi jónak elrontója :P
Death is the only redemption

Ekuseru

japán = 5 év ???? Ez szerintem egy kissé pesszimista kijelentés!!!
a nyelvtana szerintem tizszer könnyebb mint az angolé és a katakanák és hiraganákat kb. 2-3 nap alatt meg lehet tanulni, a kanjikat meg úgy kb. 4-5 hónap alatt (én spec. 1 hónap alatt tanultam meg az elsõ 400 kanjit és nem is nagyon erõltettem meg magam...)
日本 - 中國 - 한국

Shock12

Na látom, itt eléggé nagy az érdeklõdés...

Az 1 éves Angol tanulás kb plauzábilis, nekem tanítottak angolt már egy jó ideje, (és hiába jártam angol spec. osztályba gimiben, amikor évente cserélik a tanárokat, és amúgy is egy rakás trágya...) Szóval elmentem külön tanárhoz, ott kaptam egy 6 hónapos kúrát, és elsõre megcsináltam... rá egy évre elmentem felsõfokra, ahonnan ugyan kidobtak, de nem kellett volna olyan sok... (azóta sem mentem el, mert nem láttam értelmét)... ezenfelül a német kb középfokra megy, ott nálam is nagy segítség volt a tv :) . Mindenesetre remélem a japán is menni fog.

Ja, akkor további linkek:
http://japanese.about.com/mbody.htm
http://www.coolest.com/jquicktrans/
http://www.kanjistep.com/index.html
http://www.microsoft.com/windows/ie/downloads/recommended/ime/install.asp
http://www.nioct.com/ctid/octid_10945/octid_10945.html

Ezenfelül egy nagyon érdekes, és felettébb szórakoztató olvasmány, egy magyar család "hányattatásairól" japánban. (Egyfajta online-utikönyv):
http://radnai.net.hu/paprikas.htm

thebluesnote

Üdv Mindenkinek!

Ha valakinek nincs szélessávú kapcsolata (és ennél fogva anyagi szempontból nem túl elönyös az online, kanji tanító oldalak használata), tudom ajánlani a //www.gakusoft.com -ról letölthetö KingKanji programot. Egy kis random kanji tanuláshoz nagyon kellemes.

Japántanulással kapcsolatos linkgyüjtemény: http://www.sabotenweb.com/bookmarks/language.html

Jó tanulást. :)

Ken-Shi_Kun

QuoteOriginally posted by Ekuseru
japán = 5 év ???? Ez szerintem egy kissé pesszimista kijelentés!!!
a nyelvtana szerintem tizszer könnyebb mint az angolé és a katakanák és hiraganákat kb. 2-3 nap alatt meg lehet tanulni, a kanjikat meg úgy kb. 4-5 hónap alatt (én spec. 1 hónap alatt tanultam meg az elsõ 400 kanjit és nem is nagyon erõltettem meg magam...)

Jó neked, én csak ismerem magam azért jelentettem ki ezt :D
Okos pilóta alagútban nem katapultál...

Ekuseru

persze a 400 kanji-ból kb. 50-nek tudom a kiejtés fajtáit, de szerintem ez nem is fontos mert könnyebb elõbb megtanulni a kanjikat, majd pedig szavanként, hogy melyiket kell használni
De a neveknél viszont szivok... :rolleyes:
日本 - 中國 - 한국

Chronos

Sok szerencsét kivánok mindenkinek a Japán nyelvtanuláshoz!!!!
Én is fogom majd tanulni, de egyelõre még nincs rá idõm!
Szal jó tanulást!

CHRONOS

Shock12

Hát igen... ennek a nyelvnek is vannak igen kellemetlen oldalai ... :p .

Cronos, semmi gond, nem maradtál le semmirõl, legfeljebb majd tudunk segíteni :) .

Chronos

QuoteOriginally posted by Shock12
Cronos, semmi gond, nem maradtál le semmirõl, legfeljebb majd tudunk segíteni :) .
Előre köszönöm a jövőbeli segítséget..... :D

CHRONOS

Shock12

Szerintem ebben a threadben (vagy nyitok egy újat :) mindíg benne leszünk...

Ja, az effektíve fórumtémához annyit, hogy az animesuki thread-et lockolták, mert rájöttek, hogy mindenki ugyan azt kántálja, és értelme így nem sok van.... :D

Mondjuk az ANN-on lévõ thread-et nem néztem, de szerintem ott is valami hasonló a helyzet...

Chronos

QuoteOriginally posted by Shock12
Ja, az effektíve fórumtémához annyit, hogy az animesuki thread-et lockolták, mert rájöttek, hogy mindenki ugyan azt kántálja, és értelme így nem sok van.... :D
Hát nem csodálkozom........ :p
Utólag belegondolok jól is tették!;)

CHRONOS

Shock12

Hát az biztos, hogy jól tették... ha már mi sem tudunk rajtuk röhögni, akkor az már azt jelenti, hogy eléggé ellaposult a téma... :D .

Shock12

Ja, megnéztem az ANN fórumot, ott 30 oldal, és szintén irogatott bele kedvenc sztívíínk...

Chronos

QuoteOriginally posted by Shock12
Hát az biztos, hogy jól tették... ha már mi sem tudunk rajtuk röhögni, akkor az már azt jelenti, hogy eléggé ellaposult a téma... :D .
:lol: !!

CHRONOS

Chronos

QuoteOriginally posted by Shock12
Ja, megnéztem az ANN fórumot, ott 30 oldal, és szintén irogatott bele kedvenc sztívíínk...
Oda is írt bele? :confused:
Akkor feltétlenül megnézem!!
Add a linket!

CHRONOS


Chronos

QuoteOriginally posted by Shock12
A link:
http://www.animenewsnetwork.com/bbs/phpBB2/viewtopic.php?t=2193

Kellemes szórakozást :hopp: !!
Thanks, majd megnézem és leírom a véleményemet!:p

CHRONOS

Ken-Shi_Kun

Kezdem úgy érezni, hogy valamirõl mindig lemaradok :)
Nade mind1 fórumok között nemigen vagyok otthon, az effektive fórumtémát meg szerintem módosítani kéne ;)
Okos pilóta alagútban nem katapultál...