HKDVD avagy eredeti minőség illegálisan?

Started by Moha, 2004-04-12, 22:03:44

Previous topic - Next topic

Moha

Remélem nem baj, hogy létrehoztam ezt a thread-et. Rage képgalériabeli felvetésére, miszerint az eBay-en árult olcsó anime DVD-k hamisítványok:

Aki nem ismeri a történetet: http://usteam.uw.hu/pictures/c/imgboard.php?res=236

Szóval sokféle anime DVD-t árulnak az eBay-en, általában 1 centes induló áron. Ezekből sikerült vennem egyet (egy 3 DVD-s kötetet), tényleg elég olcsón. Lehet, hogy hamisítvány?  :confused:

Nem tudom. Hogy lehet egyértelműen kideríteni, hogy nem eredeti a DVD? Ez 100, hogy nem írott DVD, hanem gyárilag nyomott. Oké, hogy esetleg legyártatják maguknak, de szvsz az ilyesmit hamar lefülelnék.
Azon kívül nem tudom, ismered-e az eBay rendszerét? Pl. tucatszám árulják a mobiltelefonokat és digitális fényképezőket, mind 1 centes induló áron, a legkülönbözőbb országokból (pl. USA-ból és Németo.-ból is). És az ilyesmit egy kicsit nehéz hamisítani. Amúgy Casio órát is vettem már 5000 Ft-ért, az az USA-ból jött és szintén 1 centről indult az aukció. Azt esetleg el tudom képzelni, hogy lopott áru, de attól még eredeti  :hehe:
És még valami: nem hinném, hogy egy hamisító banda venné a fáradtságot, és ennyire design-os DVD-tokot készíttetne. Mert nem sima DVD tokban van, hanem egy kihajtható "könyvecskében", aminek még a DVD tálcája is egyedi kialakítású. Mellesleg a copyright szövegek is rajta vannak...

Na most akkor hogy is van ez? :confused:

Chronos

http://www.bandai-ent.com/products/product_details.cfm?id=140

Rage csak ezt a linket küldi...(a hivatalos amerikai disztribútor oldala)
Amint láthatod, a DVD borító teljesen más, egy dvd futási ideje 100 perc, 6 DVDn jött ki, egyenként mintegy 25 dolláros áron...

CHRONOS

Chronos

Ja egyébként HKDVD = ILLEGÁLIS.
Csak szólok...
Mondjuk itt Magyarországon nem fog miatta senki szólni, mert nincsenek licenszelve a dolgok, de külföldön bizony akik HKDVDt árulnak, azokat megbüntetik...
Ez nem konkrétan rád vonatkozik, csak tudd, hogy amit vettél, az nem éppen "eredeti"...

CHRONOS

Chronos

Még valami amit érdemes tudnod:
A HKDVDk között ritkán akad jó minőségű is, de majdnem 95%ban a minőség sokkal rosszabb lesz, mint az USDVDn lévő...
Nem tudom ki emlékszik még az AlphaAnimés Berserkre, ami az FTPn fent volt régen, de az HKDVD volt...
Mik a HKDVD ismertetőjelei?
-Rossz minőség
-Hihetetlen rossz fordítás (kínaiak fordítják le angolra)

Kérdezd meg Zsozso-t, ő tudja, milyen a sub az ilyen dvdken...:)

CHRONOS

zsozso

Quote from: ChronosKérdezd meg Zsozso-t, ő tudja, milyen a sub az ilyen dvdken...:)

 CHRONOS
:morci:  :morci:  :morci:
Death is the only redemption

Xaga

Húhh, nekem ez tisztára kínai.
Lenne szíves vki elmagyarázni nekem mi az a HKDVD és USDVD.

Cobra

HK = Hong Kong
US = USA
azt jelzi, hogy hol adták ki a DVD-t
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Moha

Én még mindíg nem értem, miért vennék a hamisítók a fáradtságot, hogy külön design-os DVD borítót csináltassanak???? :confused:
Egyébként meg akárhogy is, de a DVD nyomáshoz külön technika kell (glass-master, stb), ergo otthoni körülmények között nem megy a dolog. A CD-DVD gyárak meg tudtommal ellenörzik a copyrightokat....
Hogy működnek ezek a bandák?

Ja, mellesleg ami nekem van DVD, egyáltalán nem rossz minőségű, és a fordítással sincs baj.

Ramiz

Világosítsatok fel minket, ha már itt vagyunk! :D (És akkor Mo-n tényleg NEM illegális animét letölteni , ugye?)
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

.Attila

Quote from: RamizVilágosítsatok fel minket, ha már itt vagyunk! :D (És akkor Mo-n tényleg NEM illegális animét letölteni , ugye?)
Amiket nem licenszeltek, azokat nem.
De vannak licenszeltek, azokat igen, ilyenek:
Chihiro
Cowboy Bebop Movie: Knockin' On Heavens Door

Ezek biztosan licenszeltek, többről momentán nem tudok.

Ramiz

Akkor jó! (Látjátok, jó oldala is van annak, hogy nem befutott dolog Mo-n az anime! :D )
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

.Attila

Quote from: RamizAkkor jó! (Látjátok, jó oldala is van annak, hogy nem befutott dolog Mo-n az anime! :D )
Hát ja. De én inkább jobban szeretném, ha befutott dolog lenne, mert így viszont csomó dologból kimaradunk :(

És az előző postomhoz megjegyezném:
mindenkinek, akinek nem eredetibe van meg az említett két anime, az most már illegális. Mondjuk ki nem tojik erre, a normál filmeknél ugyanígy van :D

Chronos

Quote from: MohaÉn még mindíg nem értem, miért vennék a hamisítók a fáradtságot, hogy külön design-os DVD borítót csináltassanak???? :confused:
Egyébként meg akárhogy is, de a DVD nyomáshoz külön technika kell (glass-master, stb), ergo otthoni körülmények között nem megy a dolog. A CD-DVD gyárak meg tudtommal ellenörzik a copyrightokat....
Hogy működnek ezek a bandák?

Ja, mellesleg ami nekem van DVD, egyáltalán nem rossz minőségű, és a fordítással sincs baj.
Ember, fogd már fel, hogy illegális!
Amerikában akár pénzbírságot is fizethetsz érte...
Azért működhetnek, mert Hong Kongban működnek, oda már nem nyúl el az amerikaiak keze, pedig hidd el, már beszüntették volna...
Tehát amennyiben Hong Kongi vagy, és megveszed, az nem illegális, legalábbis az amerikaiak nem tudnak beleszólni, de akárhol máshol, akár Japánban is megbüntethetnek érte...
Ennyi...

CHRONOS

.Attila

Quote from: ChronosEmber, fogd már fel, hogy illegális!
Amerikában akár pénzbírságot is fizethetsz érte...
Azért működhetnek, mert Hong Kongban működnek, oda már nem nyúl el az amerikaiak keze, pedig hidd el, már beszüntették volna...
Tehát amennyiben Hong Kongi vagy, és megveszed, az nem illegális, legalábbis az amerikaiak nem tudnak beleszólni, de akárhol máshol, akár Japánban is megbüntethetnek érte...
Ennyi...

CHRONOS
Nem kell felkapni a vizet.
Tényleg gyanús a dolog, de az ebay elvileg (hangsúlyozom: elvileg) figyeli mindkét oldal (eladó, vásárló) tisztaságát tudtommal.

Moha

Quote from: TriviNem kell felkapni a vizet.
Tényleg gyanús a dolog, de az ebay elvileg (hangsúlyozom: elvileg) figyeli mindkét oldal (eladó, vásárló) tisztaságát tudtommal.
Ez igaz, de amekkora forgalmuk van, tényleg nehéz lehet kiszűrni a csalókat. Annál is inkább, mert a vásárlók elégedettek, és pozitív visszajelzéseket hagynak.

Chronos: Nem azt nem értettem, hogy illegális, hanem, hogy miért csinálnak hozzá egyedi DVD-tokot. Tüzetesebben megvizsgálva a borítót, egész apró betűvel ott virít rajta 2 szép email cím: az egyik yahoo-s, a másik is valami ingyenes mailer. Szóval ha más nem, ez tényleg azt mutatja, hogy nem eredeti. Csak azért néztem nagyot, mert ILYEN profi hamisítványokról még nem hallottam. De az a röhely, hogy még vonalkód is van rajta, pedig akkor nem hinném, hogy áruházban árulnák az ilyet.

Mellesleg én lesz*rom, ha illegális ez a DVD. A lényeg, hogy jól néz ki, jó minőségű az anyag rajta, és ráadásul (majdnem) teljes gyűjtemény. Nekem megérte :) Úgy látszik, a "gyártóknak" is...

Pharaoh

A HKDVD-vel nem is az a fő probléma, hogy nem eredeti (rendes üzemben nyomják őket, árulják a boltban, esetleg reklám), hanem mert egyszerűen nem fizetnek jogdíjat a DVD-k után. És ez a filmekre is igaz.

Moha

Quote from: Pharaoh(rendes üzemben nyomják őket, árulják a boltban, esetleg reklám)
És ezt ott csont nélkül meg tudják tenni? :confused:

Komplikato

Anime ügyben nem vagyok tapasztalt (Még!), de azért pár szót kedves topic índítónak ...
1. Oroszországban, Kínában (Hong-Kong is oda tartozik!), Indonésiában, Thai földön, és sok-sok más országban gyárilag nyomott HAMIS audió CD-ket, DVD-ket, és szoftvereket gyártanak és árulnak, akár még eredeti csomagolásban is!
2. Magyarországot elársztották vagy 4-5 éve ezek a cuccok, a CD boltokban (általában leértékelve) árult cuccok kb. 60-80%-a orosz, bulgár, vagy volt jugó területen készített hamisítvány. Régebben fel lehetett ismerni őket, mert a borítókon látni lehetett a szkennelést és újranyomást. De azóta fejlődtek!
3. 1-2 éve az oroszok nekiálltak DVD filmeket is ezerrel gyártani, onnan lehetett felismerni ezeket, hogy NTSC kép volt rajtuk, és csak magyar felirat. Na azóta ezek is felfejlődtek ...
4. Kína és az USA között van egy titkos (vagy talán annyira még se?) szerződés, ami szerint bármi ilyesmit hamisíthatnak, de NEM vihetik külföldre!

Kedvencem az orosz "gyári" mindent bele CD, amin Windows, vírusírtó, régebbi Office, Wincommander és vagy 200 apró cucc volt fent, és simán árulták 2000Ft-ért kint Moszkvában.

Pár éve elkaptak egy fickót a szerb határon ... párezer doboz Windows és Office volt nála. Szép gyári csomagolásban! Egy meg nem nevezett (99% a Videoton) cég gyártotta le neki, arra hivatkozva, hogy vinyón hozott adatok, ők nem nézték meg csak szépen legyártották!!!  :rotflol:

Wellcome to the real world.
"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide) 

Komplikato

Eszembe jutott, hogy a Dungeon & Dragon film bemutatója elött 2 hónappal jött meg az eredeti gyári kínai SVCD lemezekről másolt, Tsing Tao sörreklámmal kezdődő változat. Nem csak gyáriban (kínai feliratozással!) hozták ki, de ráadásul vágószobából lopott verziót!
A vicc az, hogy a végeleges filmben pár kulcsjelenet totál más lett, és a vége is.  :hopp:
"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide) 

Moha

Quote from: KomplikatoKedvencem az orosz "gyári" mindent bele CD, amin Windows, vírusírtó, régebbi Office, Wincommander és vagy 200 apró cucc volt fent, és simán árulták 2000Ft-ért kint Moszkvában.
Ennyi erővel én is legyártatom a saját kis "túlélőkészletemet" :D Mondjuk azon csak shareware cuccok + windows service pack-ok vannak :)

Amúgy tanulságos volt ez a topic. Én legalább is (és gondolom nem csak én) okosabb lettem. A gyanú, hogy esetleg nem eredeti a cucc, bennem is felmerült, csak ott volt az a "na neee, az nem lehet!" gondolat mellette :)

Nem akarok cinikus lenni, de kb. ekkora összeget tartanék reálisnak egy eredeti kiadványért is. Ha az eredeti kiadóknak ez kevés, az az ő bajuk  :lol:
Legalább is, amíg marad ilyen az általános anyagi helyzet itthon (és sajna szvsz ezen a "híres" únió sem fog sokat mozdítani), addig az ember nem fogja megvenni az eredetit...

.Attila

Quote from: MohaEnnyi erővel én is legyártatom a saját kis "túlélőkészletemet" :D Mondjuk azon csak shareware cuccok + windows service pack-ok vannak :)

Amúgy tanulságos volt ez a topic. Én legalább is (és gondolom nem csak én) okosabb lettem. A gyanú, hogy esetleg nem eredeti a cucc, bennem is felmerült, csak ott volt az a "na neee, az nem lehet!" gondolat mellette :)

Nem akarok cinikus lenni, de kb. ekkora összeget tartanék reálisnak egy eredeti kiadványért is. Ha az eredeti kiadóknak ez kevés, az az ő bajuk  :lol:
Legalább is, amíg marad ilyen az általános anyagi helyzet itthon (és sajna szvsz ezen a "híres" únió sem fog sokat mozdítani), addig az ember nem fogja megvenni az eredetit...
Na akkor mondok pár dolgot ehhez, mert most licitáltam az e-bay-en.
Először is: ha az e-bay-re mentél, akkor minden bizonnyal elolvastad a szabályzatot (ugye elolvastad? ;)). Abban benne van, hogy a nagy információ tömeg miatt nem tudnak utánajárni, mi valós és mi nem. Hogy egy eladóban, vagy vásárlóban megbízhatsz-e, erre vannak a feedback-ek. Nézd meg, hogy hány pozitív feedback érkezett. De ez még nem minden, mert láttam olyan kínait, aki 90% felett kapott (több mint 100 feedback alapján), amit árult, az viszont nem eredeti. Honnan tudom?
Másodszor: ha keresel vmi konkrétat, akkor először nézd meg a gyártó stúdió, ill. a US distributor oldalát, azokon ugyanis találhatók képek a borítókról, dobozokról, és ha az e-bay-en nem ezek vannak, akkor az már erősen gyanús. Az előbbi példánál a borítók nem stimmeltek, nem beszélve arról, hogy a gyártó a Love Hina sorozatot 6 v. 7 db DVD-n hozta ki, ők meg ráerőszakolták 3-ra a special-ökkel együtt(!!!).
Harmadszor: szvsz ne vásárolj ázsiai országból. Ha anime-kat keresel, akkor keress US vagy kanadai eladókat. A többség ki is szokta írni, hogy "New & factory sealed" - ez még nem nagy durranás, mert a kínaiak is kiírják - "Made in the US, not bootlegs." - na ez már fontos. Főleg azért ezeket keresd, mert ugye Észak-Amerikában ezek licenszelve vannak, könnyű lebukni stb.

Én 3 dologra licitáltam most egy kanadai ürgénél:
Noir 7 DVD Complete Collection
Excel Saga 6 DVD Complete Collection
Neon Genesis Evangelion Perfect Collection (8 DVD, a sorozat + remastered + fixed inserts, vagy mi a szösz, mindez a díszdobozban)

Noir-t és NGE-t megnyertem (összesen 176 USD + szállítás + majd vám meg áfa jön rá valszeg).
Excel Saga-t utolsó fél percben vitték el, és már nem tudtam elég gyorsan frissíteni ahhoz, hogy újabb licitet rakjak.

.Attila

Elfelejtettem írni:
Az adott anime készítő stúdióját, ill. amerikai gyártóját, terjesztőjét megtalálod az anime-val kapcsolatban az Animenfo-n.

Itt van pl. a Love Hina US distributor-a:
http://www.bandai-ent.com/products/index.cfm?s=62

Ez pl. eredeti (nagy valószínűséggel) Love Hina 1 DVD + Collector's Edition Box (amibe pont belemennek a sorozat DVD-i):
http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&category=617&item=4184965484&rd=1
Ha megnézed a distributor honlapját, akkor tényleg így néz ki a doboz. Ráadásul a gyerek washingtoni, a pozitív feedback 100%.

.Attila

Valaki tudja, mi az a "Money order/Casiers check"? Kicsit bővebben, mint hogy fizetési módszer.

És valaki tud linket berakni, hogy a VanDread DVD-k hogyan is néznek ki? Mert a stúdió és a US distributor honlapján vagy nem találom, vagy szar képváltogatások vannak, és akkor döntsem el, hogyan néz ki a borító :grrr:

noriko

Quote from: TriviÉs valaki tud linket berakni, hogy a VanDread DVD-k hogyan is néznek ki? Mert a stúdió és a US distributor honlapján vagy nem találom, vagy szar képváltogatások vannak, és akkor döntsem el, hogyan néz ki a borító :grrr:
http://www.vandreaddvd.com/vandread2/dvddetails.html
http://www.vandread-nirvana.net/video.html
http://www.mediafactory.co.jp/anime/vandread/
A második elég jónak tűnik, már azért is, mert vannak megadva linkek boltokhoz, és ott is meg lehet nézni a borítót..
Az utcsó japán, de képek érthetőek :p
"I wish I could, but I don't want to."

.Attila

Quote from: norikohttp://www.vandreaddvd.com/vandread2/dvddetails.html
http://www.vandread-nirvana.net/video.html
http://www.mediafactory.co.jp/anime/vandread/
A második elég jónak tűnik, már azért is, mert vannak megadva linkek boltokhoz, és ott is meg lehet nézni a borítót..
Az utcsó japán, de képek érthetőek :p
Köszi, a 2. tényleg jó.
Arra mondjuk kíváncsi volnék, hogy a japán kiadások miért váltogatják a képet. 2 sorozatban gyártották volna?

noriko

Quote from: TriviArra mondjuk kíváncsi volnék, hogy a japán kiadások miért váltogatják a képet. 2 sorozatban gyártották volna?
hát igen azt én is néztem, de a hivatalos japán oldalon is úgy van, szal biztos... vagy eleje-hátulja... :rolleyes:
"I wish I could, but I don't want to."

Xaga

Ha már igy szóbakerült az ebay eltudná vki mondani nekem részletesen hogy müködik/hogy lehet vásárolni akinek már van tapasztalata ebben a threadben vagy pmben?

Moha

Quote from: TriviNoir-t és NGE-t megnyertem (összesen 176 USD + szállítás + majd vám meg áfa jön rá valszeg).
Jaaa kérem... Aki így el van engedve anyagilag  :rolleyes:
Nekem ez több, mint félhavi keresetem.

Amúgy a Money Order nagyjából a mi rózsaszín csekkünknek felel meg. Azaz, az illető elmegy a bankba, x összegért vált egy ilyen csekket, azt elküldi valakinek, az meg beváltja a saját bankjánál. Biztonságosabb, mint a hagyományos csekk, mert biztos rá a fedezet (váltáskor kell befizetni), de inkább kisebb összegekhez használják. Ez is ugyanúgy névre szól, akár a csekk, tehát csak a kedvezményezett válthatja be. Én eddig 2 ilyet kaptam USA-ból (2 különbözőt), mindkettőt be tudtam váltani a Külker. Bankban nagyobb nehézségek nélkül. Elméletileg náluk váltani is tudsz ilyet, ha pénzt akarsz valakinek küldeni, de akkor már szerintem gyorsabb és olcsóbb a BidPay.
A Cashiers Check is valami hasonló lehet (biztos fedezet), de azt nem igazán ismerem.

.Attila

Quote from: MohaJaaa kérem... Aki így el van engedve anyagilag  :rolleyes:
Nekem ez több, mint félhavi keresetem.

Amúgy a Money Order nagyjából a mi rózsaszín csekkünknek felel meg. Azaz, az illető elmegy a bankba, x összegért vált egy ilyen csekket, azt elküldi valakinek, az meg beváltja a saját bankjánál. Biztonságosabb, mint a hagyományos csekk, mert biztos rá a fedezet (váltáskor kell befizetni), de inkább kisebb összegekhez használják. Ez is ugyanúgy névre szól, akár a csekk, tehát csak a kedvezményezett válthatja be. Én eddig 2 ilyet kaptam USA-ból (2 különbözőt), mindkettőt be tudtam váltani a Külker. Bankban nagyobb nehézségek nélkül. Elméletileg náluk váltani is tudsz ilyet, ha pénzt akarsz valakinek küldeni, de akkor már szerintem gyorsabb és olcsóbb a BidPay.
A Cashiers Check is valami hasonló lehet (biztos fedezet), de azt nem igazán ismerem.
Te már vásároltál az e-bay-en. Hogyan fizettél?
BidPay, ez nincs a gyerek fizetési módok listájában. Csak PayPal és Money Order / Cashiers check. Na most ha én ezzel a csekkel (money order) fizetek, akkor hogyan tudom bizonyítani, hogy én elküldtem neki a pénzt? Mert ha jól értem, akkor kiállítok a nevére egy csekket és elküldöm neki. És ha ő azt mondja, hogy nem kapta meg? Lőttek a pénzemnek és a DVD-knek?

noriko

#29
WesternUnion International money order
Budapesti irodák
BidPay
És még van a Külker. Bankos megoldás.

(itt van a BidPay leírása)
"I wish I could, but I don't want to."