Main Menu

Blue Gender

Started by AnWar, 2003-07-21, 00:37:13

Previous topic - Next topic

AnWar

Hali,

nincs valakinek ötlete, hogy a Blue Gender 13-26 részeit hol lehetne beszerezni? Az eMule-on sikeresen letöltöttem a 26.at és jön a többi is, de mint kiderült francia, spanyol vagy legalábbis vmilyen latin nyelvû sub-al, ami persze bele van égetve az avi-ba:( Van valakinek ötlete, hogy angol vagy német beégetett sub-al vagy sub nélkül honnan lehetne ezeket letölteni?

Elõre is kösz.
"The only sovereign you can allow to rule you is reason...
Faith and feelings are the darkness to reason's light."
- Wizard's Sixth Rule

Chronos

QuoteOriginally posted by AnWar
Hali,

nincs valakinek ötlete, hogy a Blue Gender 13-26 részeit hol lehetne beszerezni? Az eMule-on sikeresen letöltöttem a 26.at és jön a többi is, de mint kiderült francia, spanyol vagy legalábbis vmilyen latin nyelvû sub-al, ami persze bele van égetve az avi-ba:( Van valakinek ötlete, hogy angol vagy német beégetett sub-al vagy sub nélkül honnan lehetne ezeket letölteni?

Elõre is kösz.
Itt: http://forum.sharereactor.com/viewtopic.php?t=118901&postdays=0&postorder=asc&highlight=blue+gender&start=0
És itt:http://forum.sharereactor.com/viewtopic.php?t=79302&postdays=0&postorder=asc&highlight=blue+gender&start=0

CHRONOS

AnWar

Ezer hála és kösz a címért, ezzel valószínûleg életet mentettél (valószínûleg valamelyik munkatársamét :-)).

Kicsit off ugyan, de még csak három napja van fenn az eMule és az ismerkedés fázisban járok. Ezeket a file-okat azon a szerveren fogja keresni ahova belépek, vagy ilyenkor az összes létezõ szervert végigzongorázza? Mert a file-t bedobta a Forgalom ablakba, de nem adott ki hozzá szervert, bár még a letöltés is elindult, pedig kereséskor nem talált ilyen nevû file-t.
"The only sovereign you can allow to rule you is reason...
Faith and feelings are the darkness to reason's light."
- Wizard's Sixth Rule

Chronos

QuoteOriginally posted by AnWar
Ezer hála és kösz a címért, ezzel valószínûleg életet mentettél (valószínûleg valamelyik munkatársamét :-)).

Kicsit off ugyan, de még csak három napja van fenn az eMule és az ismerkedés fázisban járok. Ezeket a file-okat azon a szerveren fogja keresni ahova belépek, vagy ilyenkor az összes létezõ szervert végigzongorázza? Mert a file-t bedobta a Forgalom ablakba, de nem adott ki hozzá szervert, bár még a letöltés is elindult, pedig kereséskor nem talált ilyen nevû file-t.
Először azoknál a felhasználóknál keresi a fájlt, akik azon a serveren vannak amelyiken te is vagy... (lokálisan keresi a fájlt)
Utána az összes többi server felhasználói között végigfut ez a keresés. (globális keresés)
Természetesen sok időbe kerül az összes forrás megtalálása, de cserébe viszont a program valós időben ellenőrzi az összes felhasználónál lévő megosztott fájlokat. (pl. egy fájlra talál 100 forrást, de az visszaugorhat mondjuk 97-re, vagy 5 perc múlva 120-ra is)
A keresés nem mindig azt adja vissza, ami a valóság, mert pl: fent lehet két azonos fájl különböző néven, stb...

CHRONOS

AnWar

Két hét alatt sikerült a hiányzó 13-26 részt letölteni, ezer hála és köszönet Chronos :merci:

Ha belegondolok, hogy két hónapig szerencsétlenkedtem mert nem találtam a részeket a szerveren :D
"The only sovereign you can allow to rule you is reason...
Faith and feelings are the darkness to reason's light."
- Wizard's Sixth Rule

Chronos

QuoteOriginally posted by AnWar
Két hét alatt sikerült a hiányzó 13-26 részt letölteni, ezer hála és köszönet Chronos :merci:

Ha belegondolok, hogy két hónapig szerencsétlenkedtem mert nem találtam a részeket a szerveren :D
Szívesen segítettem...;)

CHRONOS

Moonshiner

Meg tudná valaki mondani, hogy a Blue Gender 26. részében, mikor a Földtõl távolodik a kép, mit mondott az az furcsa hang? Vagy annak nem volt értelme?
Köszönöm!

Zsoltika88Csepel

Én nem emlékszem arra a hangra.
Nagyon tetszik nekem a Bg. Ez volt az elsõ 16 év korhatáros anime az A+-on. Véletlenül vettem róla tudomást, amikor még nem annyira érdekeltek az új animék az A+-on. Nagyot néztem a következõképpen. 16-os karikás rajzfilm?! :) Mostanra meg észrevettem, hogy A szellemfiú-ra és az Inuyasha-ra is 16 év korhatár kéne, olyan "durvák". :)

Prof. William

A Blue fenn van az FTP-n is. Nem?

Mattanja

Quote from: MoonshinerMeg tudná valaki mondani, hogy a Blue Gender 26. részében, mikor a Földtõl távolodik a kép, mit mondott az az furcsa hang? Vagy annak nem volt értelme?
Köszönöm!
Fogalmam sincs, mit mondott. Nincs feliratom hozzá, szóval lehetett eltorzított japán szöveg, vagy a Blue-k hangja kicsit emberivé alakítva... :confused:
בטחו בו בכל עת עם שפכו לפניו לבבכם אלהים מחסה לנו סלה׃
8]]=((

Bandita ^^

Quote from: Prof. WilliamA Blue fenn van az FTP-n is. Nem?
De
"Van nagyobb sötétség annál, mint ami ellen harcolunk. Ez az eltévelyedett lélek sötétsége. Mi ezt a háborút nem hatalmak és elvek ellen vívjuk, hanem a káosz és a reménytelenség ellen. A test halálánál rosszabb a remény, az álmok halála. Ezért sohasem adhatjuk meg magunkat. A jövő itt van körülöttünk az átalakulás pillanataira vár, hogy újjászülethessen a megvilágosodásban. Senki nem ismeri a jövőt, vagy hogy hová vezet majd, csak annyit tudunk, hogy mindig fájdalommal születik meg."

deaththief

Quote from: Prof. WilliamA Blue fenn van az FTP-n is. Nem?
Ha már regeltél,megnézhetnéd :D
 


Prof. William

Igaz, csak eddig nemnagyon kerestem,
Fenn van amúgy. Lehet hogy leszedem majd én is. Jó kis ölõs-romantikus. :ejnye:

Mattanja

Quote from: Prof. WilliamIgaz, csak eddig nemnagyon kerestem,
Fenn van amúgy. Lehet hogy leszedem majd én is. Jó kis ölõs-romantikus. :ejnye:
Majd nézd meg, és utána mondj véleményt. ;) Azt is mondhatnánk rá, hogy jó kis alien2-utánzat, de nem baj, azt is imádom, és ezt az animét is. Kíváncsian várom az értékelésedet - és egyáltalán mindenkiét.
בטחו בו בכל עת עם שפכו לפניו לבבכם אלהים מחסה לנו סלה׃
8]]=((

Groven

Quote from: ShiroiKíváncsian várom az értékelésedet - és egyáltalán mindenkiét.

Igazából nem is tudom megmondani mi volt az ami nálam a kedvencek közé emelte ezt az animét. A hangulata, a történet, a mondanivaló aktualitása, realisztikussága vagy a karakterfejlõdés bemutatása? Talán ezek összessége...

Dreamcleaver

Értékelés hmmm...a sztori kifejezetten tetszik, bár  nekem jobban tetszett volna, ha inkább több jelenet játszódott volna a Földön. Annak az ûrállomásnak baromi depis hangulata volt, olyan sivár. A blue átlal fertõzött Föld viszont hangulatos volt. Nem tetszett, hogy a sorozat elég közönségesen kezelte a szex témát. Ez a "a szex is csak egy emberi szükséglet" dolog nekem nagyon nem jön be. A fõszereplõ szõke csajszi (régen láttam, nem emlékszem a nevére) nagyon tetszett. Mind külsõre (:D) , mind a személyisége. Egyik leghangulatosabb rész sztem az volt, mikor találkoztak azzal a karavánnal, és a csávó majdnem velük maradt. Tetszett, hogy emberek képesek életben maradni a Földön a blue-k között. Grafika: tetszett a karakterdizájn, az animáció minõsége a korához kéoest jó. Viszont a bluek nem jöttek be, elég fantáziátlanul nézett ki mind.

Egyébként tényleg nagyon régen láttam, a végén [COLOR="White"]a csávóval mi is lett? Annyira emlékszem, hogy lement valami barlangba, ahol valami ultimate blueval harcolt. A csajszi meg a Földömn kezdett új életet, ha jól emlékszem, csak az nem tiszta, hogy várandós volt e csávesztõl, vagy sem?[/COLOR]

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

Mattanja

Quote from: DreamcleaverEgyébként tényleg nagyon régen láttam, a végén
[COLOR="White"]Azt a nagy blue-t meg is öli, utána pedig talál egy helyet, ahol a Föld történelme és a dolgok történésenek miértje világossá válik. Aztán visszamegy a tõle terhes Marlene - hoz[/COLOR], és a többit megbeszéljük, ha te is megnézted újra, és én is.
בטחו בו בכל עת עם שפכו לפניו לבבכם אלהים מחסה לנו סלה׃
8]]=((

Prof. William

Quote from: DreamcleaverNem tetszett, hogy a sorozat elég közönségesen kezelte a szex témát. [/COLOR]

Anno pár részt láttam belõllle és én azon lepõdtem meg.hoyg egyáltalán kezeli  ezt a témát. Ált ha a fõhõs fõhõsnõ egymásbaszeret max egy csókon kívül nem sok történik (a többit a fantáziára bízzák.) de itt azért fõhõsünk elég rendesen lefeküdt Marlenne-el. :whoah:

Member

Quote from: Prof. WilliamAnno pár részt láttam belõllle és én azon lepõdtem meg.hoyg egyáltalán kezeli  ezt a témát. Ált ha a fõhõs fõhõsnõ egymásbaszeret max egy csókon kívül nem sok történik (a többit a fantáziára bízzák.) de itt azért fõhõsünk elég rendesen lefeküdt Marlenne-el. :whoah:
Minekutána a mangakák által istenített szerelem alapvetõen kihagyja ezt a kiegészítõ opciót...

Groven

Quote from: DreamcleaverNem tetszett, hogy a sorozat elég közönségesen kezelte a szex témát. Ez a "a szex is csak egy emberi szükséglet" dolog nekem nagyon nem jön be.

Kicsit gondolj bele, h az emberi faj a kiírtás szélén áll, a megmaradtak életét katonai rendszer irányítja már x ideje a Második FÖld nevû ûrállomáson. Ebben a helyzetben az emberi értékrend nagyonis átalakul. A szex is csak 1 szükséglet, h fenntartsák a fajt. Semmi több. Ezért is volt gyönyörû látni, hogyan alakul ki a bizalom és az a bizonyos érzelemi szál, ami majd szerelemmé teljesül ki Marlene és Yuji között. Ez ad nekik plussz erõt, h továbbküzdjenek és életben maradjanak.

Dreamcleaver

Quote from: GrovenKicsit gondolj bele, h az emberi faj a kiírtás szélén áll, a megmaradtak életét katonai rendszer irányítja már x ideje a Második FÖld nevû ûrállomáson. Ebben a helyzetben az emberi értékrend nagyonis átalakul. A szex is csak 1 szükséglet, h fenntartsák a fajt. Semmi több. Ezért is volt gyönyörû látni, hogyan alakul ki a bizalom és az a bizonyos érzelemi szál, ami majd szerelemmé teljesül ki Marlene és Yuji között. Ez ad nekik plussz erõt, h továbbküzdjenek és életben maradjanak.

Sztem ott nem azért szexeletek, hogy fenntartsák a fajt. Valóságos orgia folyt ott a raktérben, ha jól emlékszem, és ha szexrõl beszéltek, akkor egyértelmûen érzelmek nélküli dugásról volt szó (pl mikor az egyik csávesz nyomult Marlenre, meg mikor még a sorozat elején Marlene az egyik társával csinálja, miközben a parancsnok sérülten fekszik a sátorban). De ne keverjük össze a dolgokat, Marlene és Yuji között kialakuló viszony fejlõdésének bemutatása nekem is tetszett. Kettejük között egészséges szex volt.

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

Groven

Quote from: DreamcleaverSztem ott nem azért szexeletek, hogy fenntartsák a fajt. Valóságos orgia folyt ott a raktérben, ha jól emlékszem, és ha szexrõl beszéltek, akkor egyértelmûen érzelmek nélküli dugásról volt szó (pl mikor az egyik csávesz nyomult Marlenre, meg mikor még a sorozat elején Marlene az egyik társával csinálja, miközben a parancsnok sérülten fekszik a sátorban). De ne keverjük össze a dolgokat, Marlene és Yuji között kialakuló viszony fejlõdésének bemutatása nekem is tetszett. Kettejük között egészséges szex volt.

Persze, h nem szabad a 2-t kerverni. Amit most leírtál én is erre utaltam csak elírtam a mondatot: " a szex is csak 1 szükséglet és eszköz, h fenntartsák a fajt". Így a helyes.:)
Ami az orgiát illeti. Igen keményen az volt.  Ilyen vészterhes idõkben ezen partykban való részvétel "kikapcsolja" az embert, mert nem azon jár az agya, h most vagy a köv pillanatban öli meg 1 Blue. Azaz a sex náluk ennek 1 a kikapcsolásnak 1 eszköze volt.:) De h voltak ilyen partyk csak azt bizonyítjék amit mondtam - emberi értékrend nem épp pozitív irányú átalakulása.

Member

Azért ez erõteljesen gusztustalan... Ennyire álaltszintre esne vissza az ember? :(

Itachi

Quote from: MemberAzért ez erõteljesen gusztustalan... Ennyire álaltszintre esne vissza az ember? :(
Ebben mia meglepõ???Az ember állat;se több se kevesebb.És abból a legrosszabb fajta.Gondoljunk bele.Az ember az egyetlen állat ami sportból szeret ölni.Gusztustalan egy faj...
And then the Mighty Dragon said: "lol noob"

Itachi

Quote from: ItachiEbben mia meglepõ???Az ember állat;se több se kevesebb.És abból a legrosszabb fajta.Gondoljunk bele.Az ember az egyetlen állat ami sportból szeret ölni.Gusztustalan egy faj...
Hála az univerzum gondviselésének ,hogy ezt a velejéig romlott emberiséget helyrepofozzák és megváltsák születnek indigo-, meg újabban kristály-emberek.Ezek mondhtani az embereiség mentális fejlõdésének jelenlegi csúcsai.Szinte egy külön faj.
And then the Mighty Dragon said: "lol noob"

Ready2

Quote from: ItachiEbben mia meglepõ???Az ember állat;se több se kevesebb.És abból a legrosszabb fajta.Gondoljunk bele.Az ember az egyetlen állat ami sportból szeret ölni.Gusztustalan egy faj...

ezzel nemmondtal ujat :)

Kuroi Tenshi

Szép kis monológ, önmagad postjaira válaszolgatni :lol:

Az emberek egy része sportból öl. Viszont a nagyrészük nem.
Vannak olyan állatok is, amik a szükségleteiken túl is ölnek: megölik és otthagyják, nem eszik meg. Ilyen pl a macska; de a grizlimedve is tovább gyilkolássza a lazacokat, még ha jól is lakott már.

Ja és kérlek mutasd be nekem az indigó- és kristályemberekt, még nem találkoztam velük ;)

Venom

Quote from: MemberAzért ez erõteljesen gusztustalan... Ennyire állatszintre esne vissza az ember? :(

Válasz: Igen.

Egyéb kérdés van?

Nekem speciel nagyon tetszett, ahogy az emberek a végén teljesen elvesztették az eszüket az ûrállomáson miután nem volt mit tenniük és gyakorlatilag önmagukkal végeztek.


The greatest thing in the world is to know how to be one's own self. - Montaigne

Member

Itt az "azért dugunk, mert máshoz nincs kedv" partikra gondoltam konkrétan. Ehhez képest már vagy 3dszor elkezdõdött az a vita (de legalább most OFF szinten :p), melyre nincs megoldás.

Itachi

Quote from: Kuro_TenshiSzép kis monológ, önmagad postjaira válaszolgatni :lol:

Az emberek egy része sportból öl. Viszont a nagyrészük nem.
Vannak olyan állatok is, amik a szükségleteiken túl is ölnek: megölik és otthagyják, nem eszik meg. Ilyen pl a macska; de a grizlimedve is tovább gyilkolássza a lazacokat, még ha jól is lakott már.

Ja és kérlek mutasd be nekem az indigó- és kristályemberekt, még nem találkoztam velük ;)
Pedig lehet ,hogy ismersz olyanokat.Most nem bonyolódom bele, de ne szószerint értsd.Csak az aurájuk szine miatt azok.Sztem általános mûveltség errõl tudni.Mindegy.Ez már nagyon off.Ha érdekel mik a jellemzõik(tulajdonságok) egy google sokat segít.
And then the Mighty Dragon said: "lol noob"