Main Menu

Grave of the Fireflies

Started by belabacsi, 2003-07-13, 01:08:50

Previous topic - Next topic

Drótmalac

A Grave nagyon komoly, sokkal komolyabb mint bármi, amit eddig láttam, akár filmben, akár anime-ben.
Lehet, hogy h***én hangzik, de nem sok híjja volt, hogy elbõgjem magam rajta, pedig nem szokásom. Szóval, engem személyszerint kifacsart, mint egy citromot...

McDouglas

Kijavitottam a thread cimet, mer mar naon szurta a szemem ;)
Kukorica Rox ^^

Kalibur

Lehet, hogy h***én hangzik, de nem sok híjja volt, hogy elbõgjem magam rajta, pedig nem szokásom.

Nekem sem, de nekem sikerült... Még jó hogy sötétben néztem...
Az viszont tény, hogy még két nappal később is gombóc volt a torkomban, ha rá gondoltam:rolleyes:
"What doesn't kill you merely postpones the inevitable."

VASH

QuoteOriginally posted by Kalibur
Lehet, hogy h***én hangzik, de nem sok híjja volt, hogy elbõgjem magam rajta, pedig nem szokásom.

Nekem sem, de nekem sikerült... Még jó hogy sötétben néztem...
Az viszont tény, hogy még két nappal később is gombóc volt a torkomban, ha rá gondoltam:rolleyes:

miről szól az a grave?
kezd érdekelni ha bennetek ilyen mély nyomokat hagyott:D
You can't stop me
I love the world with all its lies
You can't stop me
I'm close enough to kiss the sky
keep it to myself
keep it to myself

Kalibur

Egy japán kissrác és a húga életének egy darabját meséli el, játszódik mindez asszem a második világháború ideje alatt, egészen annak végéig (meg az õ végükig). Nna, de már ígyis volt figyelmeztetés, hogy no spoyler, úgyhogy inkább nézd meg!
(adminek, ti pedig ezt az egyet nézzétek el nekem pls):D
"What doesn't kill you merely postpones the inevitable."

VASH

QuoteOriginally posted by Kalibur
Egy japán kissrác és a húga életének egy darabját meséli el, játszódik mindez asszem a második világháború ideje alatt, egészen annak végéig (meg az õ végükig). Nna, de már ígyis volt figyelmeztetés, hogy no spoyler, úgyhogy inkább nézd meg!
(adminek, ti pedig ezt az egyet nézzétek el nekem pls):D

de így még mindig jobb mint ha  most nyitok 300 új forumot mert valami más is eszembe jutott:(
You can't stop me
I love the world with all its lies
You can't stop me
I'm close enough to kiss the sky
keep it to myself
keep it to myself

gyroscope

#36
QuoteOriginally posted by Kalibur
Egy japán kissrác és a húga életének egy darabját meséli el, játszódik mindez asszem a második világháború ideje alatt, egészen annak végéig (meg az õ végükig). Nna, de már ígyis volt figyelmeztetés, hogy no spoyler, úgyhogy inkább nézd meg!
(adminek, ti pedig ezt az egyet nézzétek el nekem pls):D

ugysem a vege a lenyeg, hanem ami kozben van. nagyon jol adagoljak a sztorit, tenyleg ut, de nem ugy, hogy most akkor nyomatjuk a dramat ezerrel, csak szepen gyengeden...
VASH toltsed le ezerrel, ideje, hogy valamit komoly(abb)at is nezzel! :p
the sun rises and sets. feelings go with the wind.

Drótmalac

QuoteOriginally posted by VASH
miről szól az a grave?
kezd érdekelni ha bennetek ilyen mély nyomokat hagyott:D
MI?! Még nem láttad a Grave of the fireflies-t?
Tesssék azonnal megnézni! Alapmû!!!!!

Kalibur

És ezzel a poll is kimúlt, mint a filmben a töméntelen szentjánosbogár...
"What doesn't kill you merely postpones the inevitable."

Drótmalac

QuoteOriginally posted by Kalibur
És ezzel a poll is kimúlt, mint a filmben a töméntelen szentjánosbogár...
Ez az anime, pont az, amit mindenkinek kötelezõ megnézni, de talán a legnehezebb róla nyilatkozni. A történet végtelenül "egyszerû", de annyira megrázó, hogy egy átlagos nézõ, kb.: 2 hónapig nem tud mit mondani rá.
Nem baj, ha nem gyûlnek a postok itt, mert ez nem az, amirõl csak simán és könnyedén elbeszélgethetnénk.
(nekm személyszerint ez a kedvencem, de csak egyszer láttam végig...)

Kalibur

Nem mondok ellent, és nem is postdömpingre akartam sarkallni az embereket. De tetszett, amit itt úgy olvasgattam (személyes nézõpontok meg ilyesmi) és gondoltam írok valamit, amint mintegy csakazértis feelbuzdulva újra írnak majd a népek.

Ja, szerintem már írtam, hogy én is csak egyszer láttam, de azt talán nem is kell többször. Maradandó élmény.
"What doesn't kill you merely postpones the inevitable."

Toroco

Én ezt kétszer láttam annó és mind a 2szer sírtam a végén, bár a második nézés már nem rázott meg annyira

Lothandar

Sehol sem talalom a usteamen, hova tunt?
Ha SPOILERT irtok akkor igy irjatok:

 SPOILER EZT ITTEN NEHEZ ELOLVASNI TECCIKERTENI? SPOILER

"A Barbárok (1931.) Móricz egyik legkiérleltebb mûvészi teljesítménye. ... Ha van a mûnek társadalomkritikája, akkor az arra vonatkozik, hogy létezhet a XX. század '30-as éveiben olyan része a magyar valóságnak, melyet nem érintett meg a civilizáció."

"Máshogy reagál a vér látványára a cukrász és a rohammentõs."

Moha

Quote from: LothandarSehol sem talalom a usteamen, hova tunt?
Feltételezem, hogy a többi Ghibli filmmel együtt lett leszedve.

Lothandar

Quote from: MohaFeltételezem, hogy a többi Ghibli filmmel együtt lett leszedve.

Ez mit jelent? Mar megint valami legal business?
Ha SPOILERT irtok akkor igy irjatok:

 SPOILER EZT ITTEN NEHEZ ELOLVASNI TECCIKERTENI? SPOILER

"A Barbárok (1931.) Móricz egyik legkiérleltebb mûvészi teljesítménye. ... Ha van a mûnek társadalomkritikája, akkor az arra vonatkozik, hogy létezhet a XX. század '30-as éveiben olyan része a magyar valóságnak, melyet nem érintett meg a civilizáció."

"Máshogy reagál a vér látványára a cukrász és a rohammentõs."

Lothandar

Ha SPOILERT irtok akkor igy irjatok:

 SPOILER EZT ITTEN NEHEZ ELOLVASNI TECCIKERTENI? SPOILER

"A Barbárok (1931.) Móricz egyik legkiérleltebb mûvészi teljesítménye. ... Ha van a mûnek társadalomkritikája, akkor az arra vonatkozik, hogy létezhet a XX. század '30-as éveiben olyan része a magyar valóságnak, melyet nem érintett meg a civilizáció."

"Máshogy reagál a vér látványára a cukrász és a rohammentõs."

Ramiz

Quote from: DrótmalacEz az anime, pont az, amit mindenkinek kötelezõ megnézni, de talán a legnehezebb róla nyilatkozni. A történet végtelenül "egyszerû", de annyira megrázó, hogy egy átlagos nézõ, kb.: 2 hónapig nem tud mit mondani rá.
Nem baj, ha nem gyûlnek a postok itt, mert ez nem az, amirõl csak simán és könnyedén elbeszélgethetnénk.
(nekm személyszerint ez a kedvencem, de csak egyszer láttam végig...)
Annyira felkavaró, hogy a felénél abba kellett hagynom, mert szabályosan dühös lettem, ahogy a kislány siránkozását kellett hallgatnom, a gonosz rokont kellett utálnom, és azon "izgulnom", hogy vajon találnak-e még egy cukrot a kislánynak, vagy megint vernyogni fog-e... halálosan idegesítõ.
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Kuroi Tenshi

Quote from: MohaFeltételezem, hogy a többi Ghibli filmmel együtt lett leszedve.
:( Pedig én is pont meg akartam nézni....

L.Mole

Quote from: RamizAnnyira felkavaró, hogy a felénél abba kellett hagynom, mert szabályosan dühös lettem, ahogy a kislány siránkozását kellett hallgatnom, a gonosz rokont kellett utálnom, és azon "izgulnom", hogy vajon találnak-e még egy cukrot a kislánynak, vagy megint vernyogni fog-e... halálosan idegesítõ.

Azért ez nem ilyen egyszerû. A film itt inkább szól a fiú bûnösségérõl, mint "gonosz rokonéról". Ehhez tudni kell, hogy az anime egy önéletrajzi ihletettségû könyv alapján készült (Hotaru no Haka). Az író (Akiyuki Nosaka) vezeklésképpen írta meg a történetet, mert úgy érezte, hogy kishúga az õ önzése miatt halt meg a háborúban. Aki figyelmesen végignézte a rajzfilmet, az pontosan tudja, hogy a fiú bármikor visszamehetne a rokonaihoz, de büszkeségbõl nem teszi meg, még akkor sem mikor a testvére megbetegszik. A körítés pedig nem más mint a háború "borzalmasan realisztikus" felidézése.Egyszeri megnézést mindenképpen megérdemel.

Necrid^

Quote from: Kuro_Tenshi:( Pedig én is pont meg akartam nézni....
Egyetértek. és mindenhol csak halott torrentek. nincs esély hogy vissza kerüljón?
Sry For my Bad Hungarian. I'm Not Magyar!

Kuroi Tenshi

Quote from: NecridEgyetértek. és mindenhol csak halott torrentek.
Még a is?  :bruhuhu:
Pedig az volt az utolsó reménységem...

Fazék

Én még pont letöltöttem pár hete, szóval ha kell, akkor meet-re tudom vinni.

Necrid^

Quote from: FazékÉn még pont letöltöttem pár hete, szóval ha kell, akkor meet-re tudom vinni.
Király lenne. És még 1x ty a H gameket :) , viszem vissza köv meetre.
Sry For my Bad Hungarian. I'm Not Magyar!

Fazék

Quote from: NecridKirály lenne. És még 1x ty a H gameket :) , viszem vissza köv meetre.
csak ne felejts el szólni, mert nekem akkorra tuti kimegy már a fejembõl :rolleyes: :)

Necrid^

Quote from: Fazékcsak ne felejts el szólni, mert nekem akkorra tuti kimegy már a fejembõl :rolleyes: :)
oks :)
Sry For my Bad Hungarian. I'm Not Magyar!

Kuroi Tenshi

Quote from: Fazékszóval ha kell, akkor meet-re tudom vinni.
:eeek:

 :hail:

:D

Lothandar

Tulajdonkeppen miert is lett torolve?
Ha SPOILERT irtok akkor igy irjatok:

 SPOILER EZT ITTEN NEHEZ ELOLVASNI TECCIKERTENI? SPOILER

"A Barbárok (1931.) Móricz egyik legkiérleltebb mûvészi teljesítménye. ... Ha van a mûnek társadalomkritikája, akkor az arra vonatkozik, hogy létezhet a XX. század '30-as éveiben olyan része a magyar valóságnak, melyet nem érintett meg a civilizáció."

"Máshogy reagál a vér látványára a cukrász és a rohammentõs."

Fazék

Quote from: Kuro_Tenshi:eeek:

 :hail:

:D
Ezek szerint 2 példányban kéne vinnem? :eeek: :D

Kuroi Tenshi

Quote from: FazékEzek szerint 2 példányban kéne vinnem? :eeek: :D
Hozok cserébe bontatlan üres dvd-t, de puszit inkább nem adok :D
De azért ha megtennéd, nagyon szépen köszönöm!  :)

Fazék

Quote from: Kuro_TenshiHozok cserébe bontatlan üres dvd-t, de puszit inkább nem adok :D
Ezért rettentõen hálás is leszek neked! :haha:
Quote from: Kuro_TenshiDe azért ha megtennéd, nagyon szépen köszönöm!  :)
Elméletileg hétfõn lesz 50 dvd-m, szóval vszleg ki tudom írni. Viszont marad mellette még bõven hely, szóval válassz még vmit mellé, amit nem láttál, vagy nincs még archiválva nálad. :)