Main Menu

MPlayer

Started by zsozso, 2004-01-13, 23:31:20

Previous topic - Next topic

zsozso

Ezt a topicot azert hozom letre hogy legyen mit belinkelni ha vkinek kerdese van (Faq szeruseg szal nyugodtan irjatok bele 5leteket amiket esetleg kihagyok).

Ez itt maga az MPlayer win32es valtozata:
http://www.mplayerhq.hu/MPlayer/releases/win32-beta/
majd ezt a filet masoljatok be az mplayer\mplayer\ konyvtarba:
http://usteam.uw.hu/stuff/config


Van itt 1 "fantasztikus" magyarnyelvu leiras hozza:
http://mplayerhq.hu/DOCS/man/hu/mplayer.1.html

Vki irjon meg hozza par alap dolgot ne csak en szenvedjek(pl hogyan lehet lejatszani/ hangsavot valtani/stb).  :D
Death is the only redemption

Titkos®

Ennek a topicnak még valószínűleg nagy hasznát fogom venni, köszi zsozso!:)
Titkos®, Rumiko Takahashi-fan. ^_^

Fazék

néhány fontosabb paraméter, nekem ennél több egyenlőre nem kellett még parancssoros használatra:

-sid x (az x. sávon lévő feliratot jeleníti meg)

-aid x (az x. sávon lévő hang lejátszása a film alatt)

(hogy mi melyik sávon van, azt a program is megmondja elindítás után)

-subfont-text-scale x (a felirat mérete a képernyőhöz viszonyítva x %-ban (alapban 5, én 3-mal szoktam használni))

-sub filenév (filenév feliratot fogja használni (ha nem adunk sub-ot, alapból megnyitja a videófile-al egy könyvtárban lévő azonos nevű feliratot)

-playlist pelda (a 'pelda' file-ban lévő videókat játssza le, simán soronként tördelve a file-nevek a listában, "macskaköröm" se kell a 'space'-eket tartalmazó file-oknál. ha a lista indításakor megadsz további paramétereket, akkor az összes playlist-ben szereplő file-ra azokat alkalmazza)

néhány példa:

mplayer.exe zx.escaflowne.20.divx503.ogm -aid 2 -sid 3 -subfont-text-scale 3

(2-es sávon lévő (japán) hang, 3-as sávon lévő felirat, kisebb betűk)

mplayer.exe "infernal affairs.avi" -sub ia_eng.sub -subfont-text-scale 3

a IRÁNYÍTÁS BILLENTYÛZETRÕL fejezetet pedig mindenkinek ajánlom elolvasásra a zsozso által megadott leírásban, azt végképp fölösleges lenne bemásolni ide

remélem érthetően magyaráztam és nem írtam túl sok hülyeséget, picit már fáradt voltam amikor írtam, bocsi hogy ilyen hosszú lett...

zsozso

Blimp az osszes -akarmi parancs megadhato a configfileban pl igy:

subfont-autoscale=0
subfont-text-scale=20

Ezzel a ket parancsal nagyon designos osd-t kapsz ;)
De van meg 1-2 dolog amit hasznalok :)

cache=4096
autoq=6
vf=pp
double=yes

4mbot bufferel be a filebol /lassu gepeken megvaltas lehet/
alattalevo 2 sor bekapcsolja a postprocessing filtereket
double pedig bekapcsolja a doublebuffert /nemfog villogni a felirat/
Death is the only redemption

Sky

és ha mindezt beleírjuk egy takaros parancsikonba az asztalon, akkor csak rá kell húzgálni a fileokat és már mehet is a móka...
Mess with the best,
Die like the rest...

Zodd

Ha a file ban benne van az is melyik felirat meg audió sáv milyen nyelven van, a legtöbb mkv ilyen, akkor nem kell sid és aid kapcsolókat használni.
Akkor a következő ajánlott:

-alang jpn
-slang eng

Így elekülve a legtöbb file-nál azt, hogy ki keljen nézni melyik sáv melyik. :hopp:
:bsd:

Kvikveg

Eeeees igen! Sikerult legalabb tga kepet leszednem!
Gozom nincs milyen formatum, de win alatt latom es szines! :lol:
Koszi a fenti linket! :hopp:
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Gumbo

Nah az én problémám az, hogy csak az mplayer képes lejátszani rendesen a hellsing elsõ részét, amit innen szedtem le. Az baj az, hogy nemtudom beálllítani, hogy az angol audio sáv menjen. Sajna japánul nem értek :(.
Légyszi segítsetek, hogy hogyan tudnám beüzemelni, hogy angolul beszéljen.
It is so lame!

phr0zen

Quote from: GumboSajna japánul nem értek :(.


 :)  :)

Akkor be kell kapcsolni a feliratot. ;)

Gumbo

de ez olyan fantasztikus verzió, hogy az elejére be van rakva egy kis önreklám, szal a felirat nem passzol :bruhuhu:
It is so lame!

Karma XXL

#10
Quote from: Gumbode ez olyan fantasztikus verzió, hogy az elejére be van rakva egy kis önreklám, szal a felirat nem passzol :bruhuhu:

Ha parancssorból használod, akkor az -aid paraméter adja meg a kívánt hangsáv számát. Általában a 0. a kép, az 1. és a 2. a hang és a 3. a feliratsáv. Amúgy a -sid paraméter felelõs a feliratért ;)

Szóval a Hellsing esetén a parancsok:

mplayer -aid 2 fájlnév
az angol szinkronhoz,

mplayer -sid 3 fájlnév
az angol felirathoz, ha jól spekulálok. A sávokat ellenõrizheted az

mplayer -v fájlnév
parancs kimenetével.

Edit: mindjárt elõásom a DVD-t, de mintha nálam a helyén lenne a felirat  :wtf:
Edit2: meg is van, a fenti parancsok is mûködnek, a felirat 100%-ig a helyén van.

Gumbo

köszi

végülis az -aid 1 az angol szinkron :)
It is so lame!

Karma XXL

Quote from: Gumboköszi

végülis az -aid 1 az angol szinkron :)

érdekes, nálam az aid 1 a japán, pedig nekem is innen van meg...

gzozee

Az a problémám hogy letöltöttem a Lain-t de sehogy sem tudom elõcsalogatni a feliratot. Mondjuk érdekes hogy a japán kiírásoknál van felirat.
Please Help!
THX

zsozso

Konyorgom emberek az elso par postban levan irva olvassatok mar 1 picit -_-
Death is the only redemption

Komplikato

Hmmm. Szereztem Winf*s alá LIRC plug-in-t a távirányítomhoz ... mer' ugye van LIRC az mplayer-ben.
Na de hogyan lehet bekapcsolni?
"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide) 

Marfy

Hogyan lehet az Mplayer alá skineket rakni tudom hogy mindenki a parancssoros üzemódra esjküszik de nekem valami skin jól jönne csak nem tudom hogy lehet berakni.

zsozso

Quote from: NokiHogyan lehet az Mplayer alá skineket rakni tudom hogy mindenki a parancssoros üzemódra esjküszik de nekem valami skin jól jönne csak nem tudom hogy lehet berakni.
Winfosra csak beforditott binaris van arra nemraksz se skineket se lircet.
Ha szeretned normalisan hasznalni az mplayert akkor mas oprendszer utan keresgelj elobb ;)
Death is the only redemption

Komplikato

*Elhalló hörgés*
Szóval hiába szenvedtem le a WinLIRC-et, meg a plug-in-t, az mplayer Win alatt nem támogatja???  :beken:
Franc. Csináhatnák saját plug-in-t hozzá, de ahhoz perfekt kéne C++-t tudnom, én meg semennyire se ...
Talán ha keresek olyan lejátszóhoz plug-in-t, aminek hasonlóak a bill. parancsai?
"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide) 

zsozso

Quote from: Komplikato*Elhalló hörgés*
Szóval hiába szenvedtem le a WinLIRC-et, meg a plug-in-t, az mplayer Win alatt nem támogatja???  :beken:
Franc. Csináhatnák saját plug-in-t hozzá, de ahhoz perfekt kéne C++-t tudnom, én meg semennyire se ...
Talán ha keresek olyan lejátszóhoz plug-in-t, aminek hasonlóak a bill. parancsai?
Nem 1xubb uj mplayert forgatni? ;) use mingw or cygwin ;)
Death is the only redemption

Marfy

Quote from: zsozsoWinfosra csak beforditott binaris van arra nemraksz se skineket se lircet.
Ha szeretned normalisan hasznalni az mplayert akkor mas oprendszer utan keresgelj elobb ;)

Mindegy akkor maradok az alapskinnél most azért nem cserélek op rendszert mondjuk meg azért is mert a Win-en kívül máshoz egyálltalán nem értek :).

Isi101

A Gui-s nekem kicsit bugos.. :Interrupted by signal 11 in module: decode_video...
A sima Mplayer meg lejátssza....

Komplikato

QuoteHát ami azt illeti az Mplayerhez készült grafikus kezelõfelület win alá. A neve: MPlayer Starter Frontend

Elvileg a deje.uw.hu-ról le lehet zsedni, de ahogy látom az uw nincs épp a helyzet magaslatán-meg van dögölve.
DC-rõl azonban húzható az anyag. Talán ezen a néven: mpf_setup_0-16-3
Ezt egy Benjoe nevû jóarc írta a Hardwired-en, tudtok errõl valamit?
"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide) 

AMD

Jah. Egy frontend, segít beírni a paramétereket menükkel meg hasonló. Nem igazi GUI, a lejátszás a sima konzolos MPlayerrel történik, ott már nincs semmi plusz felület.

Komplikato

Ez nekem pont megfelel, ha tudok vele felirat paramétereket buherálni ...
"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide) 

gabranek

Sziasztok!

Kellene egy kis segitség az ogm form. lejátszásához. azt szeretném elérni, hogy ne parancssorban kelljen beirogatni, melyik hang és feliratsávot jelenitse meg, mivel lusta vagyok :)
jo lenne billentyûkkel váltogatni, de nem akar összejönni. az input configfile-ban vannak a bill. kombok, elvileg.
igy probáltam:
bill1 aid 1
bill2 aid 2
stb.

de nem sikerül összehozni. egyáltalán ez lehetséges?
elõre is köszi

Lacos

Nekem is lenne egy kérdésem. Valaki próbált már surroundos v. 5.1-es filmet nézni (a windowsos) mplayerrel? Átbogarásztam a man oldalt, van is egy ilyen: -channels. De hiába írom be paraméternek ezt: -channels 6 , a hátsók nem szólnak. Pont mintha nem is írnám oda.

Komplikato

Quote from: gabranekSziasztok!
Kellene egy kis segitség az ogm form. lejátszásához. azt szeretném elérni, hogy ne parancssorban kelljen beirogatni,...
Nos, én túl primitív vagyok a progihoz, és még ezer dolgot nem tudok beállítani, de kb. ilyesmit beírsz az ikonhoz, akkor nem kell mindíg kézzel beírnod:
mplayer.exe -osdlevel 1 -sub-fuzziness 2 -spuaa  4 -subfont-autoscale 2 -subfont-text-scale 5
Mondjuk az OGM-be lévõ felirat váltására még nem jöttem rá teljesen, és a fenti verzió a "J" gomb nyomkodására az összes azonos könyvtárban lévõ feliratot váltogatja.
Majd jön valaki (remélem) aki Level2-es Mplaxer User, és talán segít az OGM-el kapcsolatban is ...
"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide) 

Lacos

Vki plíz, segítsen, mert nem tudom MPlayerrel megszólaltatni a hátsó hangfalakat! Gondoltam rá, hogy meg kéne nézni a linuxos verziót, hátha, de most nincs hangulatom linot telepíteni...

Még 1 kérdés! Vannak ezek a .cdt .cdp fájlok. Azt vágom, hogy ezek valamiféle "peccsek" a múvifájlhoz, de nem lehetne õket vhogy beilleszteni a videófájlba?

Bocs az alkalmatlankodásért, de én már ilyen csak ilyen maradok, attól tartok...

zsozso

Quote from: LacosVki plíz, segítsen, mert nem tudom MPlayerrel megszólaltatni a hátsó hangfalakat! Gondoltam rá, hogy meg kéne nézni a linuxos verziót, hátha, de most nincs hangulatom linot telepíteni...

Még 1 kérdés! Vannak ezek a .cdt .cdp fájlok. Azt vágom, hogy ezek valamiféle "peccsek" a múvifájlhoz, de nem lehetne õket vhogy beilleszteni a videófájlba?

Bocs az alkalmatlankodásért, de én már ilyen csak ilyen maradok, attól tartok...
Nemtom milehet nalad a baj nalam szolnak a hatso hangfalak is.
Altalaban azok mar felvannak pakolva a filera csak maradvanyok.
Death is the only redemption