Help Topic Hardver/Szoftver

Started by Nakahara, 2002-11-13, 20:06:43

Previous topic - Next topic

kikuchiyo

Úgy is ellenőrizni tudod, hogy valóban a videokártya okozza-e a gondot, hogy lejjebb veszed kicsit az órajelét.
Ha úgy stabil, akkor tényleg a videokártya a ludas.

És ahogy Fazék is mondta, a tápra is lehet gyanakodni. Nézd meg (egyrészt a BIOS-ban, másrészt rendeltetésszerű használat közben pl. Speedfannal) a feszültségeket, amiket lead. Ha jelentősen eltérnek a szabványostól, érdemes egy tápcserén elgondolkodni.

Aztán lehet még az alaplap hibája is, nézd meg pl. hogy nem púposodnak-e a kondik a processzor körül...
Failure is the default option

Alkyra

Ok. Melegedés kihúzva: Odaraktam a kezem s megvártam míg kifagy a cuccXD Nem történt semmi.
Driver megin kihúzva, mert kipróbáltam több félét. A tá s a proci marad. Azokat meg fogom nézni..demost rájöttem vlmre...

Elmentem az Ati oldalára s ott turkáltam  hlepben. Azt mondta, hogy a program mellé írjam be a -opengl sort hogy az openglt használja amikor elindul a progi..a számítógép 2 mp a játékíndítás után meghalt(eddig elvolt úgy 30mp csak utána halt meg)
Ezt elismételtem 3-4* s uganaz az eredmény...leht h az opengl a ludas. most kikapcsoltma a Triple Buffot a menüben hátha így nem fog meghalni a cucc.^^
majd írok további jelentéseket.

Oh és köszönm a segítségeket.^^

Alkyra

#4862
Visszavonom. Leégette az újjamat-.- Lehet h mégiscsak melegedés a problémája...
Nah megnézem a ventijét..pedig 3 venti van a gépben...Beh.
Pedig érdekes...semmilyen hangot nem ad ki..ugyanolyan csöndes, mint anno...

kikuchiyo

Jár egyáltalán az a venti?  :3x3:

Az én videokártyámon először iszonyúan zörgött, aztán teljesen be is ragadt az a másfél éves élettartamra tervezett szarfos kínai excuse of a ventillátor.
Failure is the default option

Alkyra

A ventit megnéztem s semmi baja. megy gyönyörűen s csöndes.
Viszont a tápkábel(Oo. egy fehér végben lévő kábelköteg ami a tápból jönn) annak a széle egy kicsit kezd megégni...Ha lenne itt most digitális fényképező gépem megmutatnám.Arról a kábelről beszélek amit minden cuccba bedugsz s arról kapja az erőt. Pl a DVD romba s a végén lévő fehér kis csati(amit oly nehéz kiszedni) az kezd el nekem barnásodni a videókártyán...Lehet h akábel a szar?

zsozso

Quote from: Alkyra on 2006-10-03, 15:18:11
A ventit megnéztem s semmi baja. megy gyönyörűen s csöndes.
Viszont a tápkábel(Oo. egy fehér végben lévő kábelköteg ami a tápból jönn) annak a széle egy kicsit kezd megégni...Ha lenne itt most digitális fényképező gépem megmutatnám.Arról a kábelről beszélek amit minden cuccba bedugsz s arról kapja az erőt. Pl a DVD romba s a végén lévő fehér kis csati(amit oly nehéz kiszedni) az kezd el nekem barnásodni a videókártyán...Lehet h akábel a szar?

En mondjuk nagyon surgosen kicserelnem a tapot.
Death is the only redemption

Zsiga

Quote from: zsozso on 2006-10-03, 16:01:35
Quote from: Alkyra on 2006-10-03, 15:18:11
A ventit megnéztem s semmi baja. megy gyönyörűen s csöndes.
Viszont a tápkábel(Oo. egy fehér végben lévő kábelköteg ami a tápból jönn) annak a széle egy kicsit kezd megégni...Ha lenne itt most digitális fényképező gépem megmutatnám.Arról a kábelről beszélek amit minden cuccba bedugsz s arról kapja az erőt. Pl a DVD romba s a végén lévő fehér kis csati(amit oly nehéz kiszedni) az kezd el nekem barnásodni a videókártyán...Lehet h akábel a szar?

En mondjuk nagyon surgosen kicserelnem a tapot.
Bizony, táp azonnal ki a gépből, szomszédtól másik táp kölcsönkér, kipróbál, ha megy megvan a gond.
Ha meg esetleg van otthon egy multimétered, mérd meg hogy a táp mit ad ki a 12V-os ágon.
Illetve nézegesd meg azt a csatlakozót (a videokártyáét is) hogy nem zárlatos-e véletlenül. (Bár erre kicsi az esély mert akkor nem fagyna hanem lekapcsolna.)
Szerk.: Pontosan milyen tápról van szó?

Alkyra

#4867
Néha lefagy, néha meg csak úgy leáll.Attól függ milyen kedve van.XD
Milyen a táp? Hát most ez így meg nem mondom-.-
Egy rendszergazdától vettem a gépet s nála volt elcseszve egy rakat hülye beállítás(amikre rájöttem el telt fél év)
, de lehet h táp a rossz...Mindenestre maga a videókártya eszméletlen forró mikor bekapcsolom a wowot
meg a videókártya fehér csatija s barna már...

Valaki ismer egy jó szervízt Budapesten?XD

szerk. multiméterem nincsXD

Zsiga

Quote from: Alkyra on 2006-10-03, 17:52:58
Néha lefagy, néha meg csak úgy leáll.Attól függ milyen kedve van.XD
Milyen a táp? Hát most ez így meg nem mondom-.-
Egy rendszergazdától vettem a gépet s nála volt elcseszve egy rakat hülye beállítás(amikre rájöttem el telt fél év)
, de lehet h táp a rossz...Mindenestre maga a videókártya eszméletlen forró mikor bekapcsolom a wowot
meg a videókártya fehér csatija s barna már...

Valaki ismer egy jó szervízt Budapesten?XD

szerk. multiméterem nincsXD
A táp valamelyik (szerencsés esetben a feléd néző) oldallapján kéne lennie egy nagy matricának, na arról kéne leolvasni hogy milyen márka (esetleg típusszám is jöhet).
A videokártyák szeretnek forróak lenni gyári hűtéssel, ez természetes jelenség, nem utal problémára. Nem kell megijedni, nem ugyanannyit bír egy VGA mint egy proci. (Egy proci ugye 70-80°C-nál lekapcsol/visszaveszi a frekvenciát, míg egy GPU-nál ez a hőmérséklet 120-140°C...)

Darkstar

Quote from: Zsiga on 2006-10-03, 18:02:41
A táp valamelyik (szerencsés esetben a feléd néző) oldallapján kéne lennie egy nagy matricának, na arról kéne leolvasni hogy milyen márka (esetleg típusszám is jöhet).
A videokártyák szeretnek forróak lenni gyári hűtéssel, ez természetes jelenség, nem utal problémára. Nem kell megijedni, nem ugyanannyit bír egy VGA mint egy proci. (Egy proci ugye 70-80°C-nál lekapcsol/visszaveszi a frekvenciát, míg egy GPU-nál ez a hőmérséklet 120-140°C...)
Nálam konkrétan 145nél van a maglassulás. :)
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Alkyra

(a gép másik oldalán volt a matrica s nem láttam idáigXD)

vlm Alaxpower nevezetű cucc-.- Pz-350es. Azt íírja max 200w osXD LoooL. Ezt csak most látom... :comp: :comp:
Akkor ezekszerint ez azért van, mert nem kap elegendő áramot?Eddig semmi baja nem volt. Már lassan egy éve használom ezt a cuccot.-.-

Zsiga

#4871
Quote from: Darkstar on 2006-10-03, 18:05:12
Quote from: Zsiga on 2006-10-03, 18:02:41
A táp valamelyik (szerencsés esetben a feléd néző) oldallapján kéne lennie egy nagy matricának, na arról kéne leolvasni hogy milyen márka (esetleg típusszám is jöhet).
A videokártyák szeretnek forróak lenni gyári hűtéssel, ez természetes jelenség, nem utal problémára. Nem kell megijedni, nem ugyanannyit bír egy VGA mint egy proci. (Egy proci ugye 70-80°C-nál lekapcsol/visszaveszi a frekvenciát, míg egy GPU-nál ez a hőmérséklet 120-140°C...)
Nálam konkrétan 145nél van a maglassulás. :)
Nálam is. :) (Ha jól emlékszem neked is 6600GT-d van ugye?)

Quote from: Alkyra on 2006-10-03, 18:12:29
(a gép másik oldalán volt a matrica s nem láttam idáigXD)

vlm Alaxpower nevezetű cucc-.- Pz-350es. Azt íírja max 200w osXD LoooL. Ezt csak most látom... :comp: :comp:
Akkor ezekszerint ez azért van, mert nem kap elegendő áramot?Eddig semmi baja nem volt. Már lassan egy éve használom ezt a cuccot.-.-
Google dob rá összesen 6 találatot...  :lol: Nekem gyanús hogy a táp lesz a hibás. Egy mai átlagkonfig 200W alatt fogyaszt, de egy régi, más felépítésű (régebben sokminden evett 5 és 3,3 voltot is, a mai konfigok meg szinte kizárólag a 12V-os ága(ka)t terhelik) táp - főleg ha erősen noname - lehet hogy nem bírja.

Darkstar

Quote from: Zsiga on 2006-10-03, 18:18:17
Nálam is. :) (Ha jól emlékszem neked is 6600GT-d van ugye?)
Jól emléxel. :)
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Alkyra

lol. most úgy ment a gép, hogy teljesen eltorzult az egész képernyő, de valahogy gyorsan kiléptme a WoWból s életben maradt, de a kép megmaradt torznak.XD
Hö Lol. Ez már akkor tuti, hogy táp probléma? Kétlem, hogy egy 200Wos Táp el tudná látni ennek a gépnek az ígényiet.

Rounin

Addig erőlteted, míg elfüstöl az egész :angyali:

Alkyra

XD. csaknemXD De miért csak akkor mutatkozik ez a jelenség mikor elíndítok egy komolyabb programot?


Zsiga

Quote from: Alkyra on 2006-10-03, 18:27:10
XD. csaknemXD De miért csak akkor mutatkozik ez a jelenség mikor elíndítok egy komolyabb programot?


A VGA (meg a proci is) olyankor több áramot vesz fel.

Alkyra

hmm.ok.kéne ezekszerint szerezni egy jobb tápot?^^ Tudnátok ajánlani pár megbízható márkát?

Zsiga

#4878
Quote from: Alkyra on 2006-10-03, 18:29:42
hmm.ok.kéne ezekszerint szerezni egy jobb tápot?^^ Tudnátok ajánlani pár megbízható márkát?
Chieftec pl. jó középkategória. Coolink kicsit olcsóbb és kicsit gagyibb, de még elfogadható. FSP az egyik legjobb gyártól, korrektnek mondható árakkal. És (árban) ezek felett bármi.

De még mielőtt veszel újat, próbáld ki egy másik táppal a géped hogy tuti az-e a hibás, mert ezt így nem lehet 100%-os bizonyossággal megmondani. Bár mondjuk egy ennyire noname tápot én mindenképp lecserélnék, mert ha egy ilyen elszáll az viszi az egész gépet.

Darkstar

#4879
Chieftec, Enermax, Thermaltake, FSP a legismertebbek (biztos kihagytam párat :)). Nem ritkán igen nehezek, néha egy komolyabb táp annyit nyom, mint egy noname házzal együtt. :D
Tudja valaki, hogy a Picassa2-ben hogy lehet kiszedni az évenkénti bontást?
Ed.: Tárgytalan
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Alkyra

Ok, köszi. Term. előtte le fogom tesztelni, hogy azzal nincs-e baja s csak utána veszek tápot.("mert hülye azért nem vagyok"....én kérek bocsánatot...)
Remélem nem valami komolyabb dologról van szó.(pl a videókártya, mert az tuti nem úszom meg 30 alatt...)
Egyb. tök furcsának tartom, hogy egy évig semmi baja nem volt.Ugyanúgy ment a WoW s a többi game. nemrég kezdte el eme hülyeségét, hogy mindig leáll...

Rounin

Mondjuk nekem ilyen problémám egyszer volt, egyik nyáron. Leszedtem a prociról a ventit és kiszedtem belőle fél kiló port. Utána nem történt semmi hasonló, ha elindítottam bármi procigényes cuccot X)

Selmo

Igen, mondjuk évente én is kitisztítom a ventiket; lemosom, megolajozom őket. Meg a gépet is kiporszívózóm. :)

A tökéletesség unalmas.

Alkyra

első dolgom az volt.Tiszta mint a víz, de nem jött be...-.-

jettmoress

Ki tudna segiteni a kovetkezo helyzettel kapcsolatban:
mult hetvegen osztalyal kirandulas volt, este felmasoltam a kepeket a digitalis kamerarol a gepre es behulltam az agyba. Batyamnak kellett a digitalis masnap igy letoroltem arrol a kepeket.
mikor felkeltem hogy nezzem meg a kepeket (stb) nem voltak sehol. [az elso kep meg volt nyitva letoltes utan, a Recent mappaban benne volt a link csak az a mappa ures volt]   :wtf:   :grrr:  :Eztneked:
  mar egy par progit felraktam amivel elmeletileg elszallt adatokat lehet visszaszedni sikertelenul (azaz minden fele cucc visszajott csak a kepek nem  :comp:  :ejj:)

otletek?

Zsiga

Quote from: jettmoress on 2006-10-03, 22:42:05
Ki tudna segiteni a kovetkezo helyzettel kapcsolatban:
mult hetvegen osztalyal kirandulas volt, este felmasoltam a kepeket a digitalis kamerarol a gepre es behulltam az agyba. Batyamnak kellett a digitalis masnap igy letoroltem arrol a kepeket.
mikor felkeltem hogy nezzem meg a kepeket (stb) nem voltak sehol. [az elso kep meg volt nyitva letoltes utan, a Recent mappaban benne volt a link csak az a mappa ures volt]   :wtf:   :grrr:  :Eztneked:
  mar egy par progit felraktam amivel elmeletileg elszallt adatokat lehet visszaszedni sikertelenul (azaz minden fele cucc visszajott csak a kepek nem  :comp:  :ejj:)

otletek?
Ha a Getdataback nem látja akkor nem volt azon a vinyón. Nem lehet hogy a kártyáról nyitottad meg? (Hova mutat a link a Recent-ben?)

Zsiga

Quote from: Shiroi on 2006-10-03, 23:07:58
Quote from: Zsiga on 2006-10-03, 22:54:14
Ha a Getdataback nem látja akkor nem volt azon a vinyón. Nem lehet hogy a kártyáról nyitottad meg? (Hova mutat a link a Recent-ben?)
Mivel te most 404 vagy ezért én is beírom hátha nem látná, hogy innen letöltve és használva a getdatabackfor... nevű programot még lehet rá esély, hogy újra meglegyen minden.

Javítás: és közben képes vagy postolni...
:wtf:

Zsiga

Quote from: Shiroi on 2006-10-03, 23:15:31
404 postod volt, de mindegy. Nem értékelheted minden nap a hozzászólásaimat.
:lul:
Fáradt vagyok, nem esett le..  :redface:

jettmoress

Quote from: Zsiga on 2006-10-03, 22:54:14

Ha a Getdataback nem látja akkor nem volt azon a vinyón. Nem lehet hogy a kártyáról nyitottad meg? (Hova mutat a link a Recent-ben?)

Biztos arra a hddra mentttem ra mert a link a Recentben oda mutatott ahol kell(ett volna) legyen. Csak az a mappa ures volt  :confused:
btw. most scanalem getdatabackel ... meg 30 perc ...  :comp:

Cobra

Alkyra ha nem tervezel a közeljövőben komolyabb gépbővítést, akkor vegyél egy 350W-os 12cm-es ventillátoros Chieftecet. Illetve ha találnál 300W-osat 12cm-es ventillátorral, akkor az is bőven elég neked.
Hide and fear, Cobra Commander is here !