Main Menu

Katana & Sword

Started by Xaga, 2004-05-04, 15:36:30

Previous topic - Next topic

Bruce

Ha... Ha ez igaz... akkor... AAAARRRGHH! Dühi vagyok...

And my soul from out that shadow that lies floating on the floor
Shall be lifted - nevermore!

Feldin

Quote from: Bruce579Ha... Ha ez igaz... akkor... AAAARRRGHH! Dühi vagyok...
Valaki más nem próbálta meg???
http://myanimelist.net/animelist/Feldin


topok:
anime film: Ghibli összes, Akira, Perfect Blue, Grave of the firefly
anime sorozat: Azumanga Daioh, School Rumble, Kare Kano, FLCL, Excel Saga, Kino no Tabi, Haibane
manga: I''s

Drótmalac

Ide is meglehetősen régen írtam, úgyhogy írok:
Fényképezéssel sehogy se állok, mert még mindig nincs elérhető, normális gép.
Ellenben komoly munkálatok folynak a garázsban egy műhely létrehozására, ahol pár héten belül (ha minden jól megy) minden a rendelkezésemre áll a kardkészítéshez, egyelőre még a kovácsolás kivételével, az erre alkalmas tűzhely majd csak jövőre várható.

Feldin

Quote from: DrótmalacIde is meglehetősen régen írtam, úgyhogy írok:
Fényképezéssel sehogy se állok, mert még mindig nincs elérhető, normális gép.
Ellenben komoly munkálatok folynak a garázsban egy műhely létrehozására, ahol pár héten belül (ha minden jól megy) minden a rendelkezésemre áll a kardkészítéshez, egyelőre még a kovácsolás kivételével, az erre alkalmas tűzhely majd csak jövőre várható.
Hm. Úgy látom valamikor meg fogunk látogatni :D
http://myanimelist.net/animelist/Feldin


topok:
anime film: Ghibli összes, Akira, Perfect Blue, Grave of the firefly
anime sorozat: Azumanga Daioh, School Rumble, Kare Kano, FLCL, Excel Saga, Kino no Tabi, Haibane
manga: I''s

Nephilim

Hoi, mit súgnak itten, van egy dereceni ember, aki katanákat gyárt, tán még gyakorlónak is jók lehetnek. Utánacsászkálok az infóknak, egyelõre reménykedem, hogy még vagdalásra is jó lehet...
Ha megtudok többet, akkor szólok.
"God's in his heaven. All's right with the world."

Damnatus

Hali!

Ok, várjuk!

Nephilim

Bizony mondom nektek, hogy megjött a várva várt infó. A katanák jók, passzosak, élesek, és dísztelenek, de ez utóbbi szerintem nem baj. Ugyan kézben még nem fogtam, de mesterek állítása szerint lehet vele vagdalkózni veszettül.
Az a technológiája, hogy a pengét az illetõ már készen kapja, és õ szereli össze belõle a kész mûvet. Most az említett mesteremberek segítségével javít kissé a technikán, hogy csak szebb legyen az összkép (értsd: hatékonyabb)
Ha minden jól megy, pár hónapon belül kapok majd egyet, s akkor majd meg lehet végre tekinteni a stuffot. Csak gyõzzem kivárni...
A kérdés csak az, hogy levigyem majd meetre, vagy hogy legyen... Na majd.

Havonta 2-3 kard készül el, amik az "európai gyártású" kardok között állítólagosan elõkelõ helyet foglalnak el, nem beszélve az árról, ami a minõségéhez képest bazi alacsony. (kb. 70-80 ehuf)
"God's in his heaven. All's right with the world."

Damnatus

Hali!

Tudod az illetõ emberke nevét, illetve azt, hogy a pengéket honnan szerzi be?

Rounin

Quote from: DamnatusHali!

Tudod az illetõ emberke nevét, illetve azt, hogy a pengéket honnan szerzi be?

/me felkapja a fejét. Ez határozottan érdekel engem is.

Nephilim

Jaja, egyelõre semmi újabb hír, pedig lassan itt köllene legyen a minta.  :beken:
De nyomozok legott tovább.  :lazza:
"God's in his heaven. All's right with the world."

Feldin

Na ez engem is érdekelne.
Sõt, esetlegesen egy kard is.
Majd hozd le meetre.
Hogy hogy te kapsz egyet?
Én is akarok! :)
Majd gyûjtök...
http://myanimelist.net/animelist/Feldin


topok:
anime film: Ghibli összes, Akira, Perfect Blue, Grave of the firefly
anime sorozat: Azumanga Daioh, School Rumble, Kare Kano, FLCL, Excel Saga, Kino no Tabi, Haibane
manga: I''s

Squall

70-80e ??????
És ahogy a szavaidból kivettem, nem vmi díszkardról van szó.
Pff....... full jó ár érte. Én az enyimet 45e-ért vettem, a különbség az az, hogy az díszkard. Ugyan szanaszért van díszítve, meg nagyon szép, meg sztem simán öl, mert már vágott meg úgy, hogy csak egy lehelletnyit értem hozzá az éléhez véletlenül, de attól még csak dísz. Másik ellen ott maradna  :lol:  Szal egy rendes edzett acél kardért nagyon jó ár, fõleg, hogy az ilyenek boltilag 120e körül forognak, mert nemrég néztem. Majd tervbe kell egyet iktatni, de nem most.
Soon I will be here no more
You'll hear my tale
Through my blood
Through my people
And the eagle's cry...

Feldin

Nephilim?
Melyik meetre hozol kardot?
Én kb 1-2 év múlva befizetek egy olyan kardra.
Addig meg tanulunk (kendo) hogy úgy érezzem van jogom(még ha csekélyke is) egy ilyen kardra.
http://myanimelist.net/animelist/Feldin


topok:
anime film: Ghibli összes, Akira, Perfect Blue, Grave of the firefly
anime sorozat: Azumanga Daioh, School Rumble, Kare Kano, FLCL, Excel Saga, Kino no Tabi, Haibane
manga: I''s

Damnatus

Hali!

Nekem egy sima iaito is megtenné (egyelõre), komoly kardhoz komoly pénz kell.

Feldin

Quote from: DamnatusHali!

Nekem egy sima iaito is megtenné (egyelõre), komoly kardhoz komoly pénz kell.
Ez elvileg komolyabb és 70-ért...
http://myanimelist.net/animelist/Feldin


topok:
anime film: Ghibli összes, Akira, Perfect Blue, Grave of the firefly
anime sorozat: Azumanga Daioh, School Rumble, Kare Kano, FLCL, Excel Saga, Kino no Tabi, Haibane
manga: I''s

Damnatus

Hali!

Nekem 1 shinai, majd egy bokuto, majd egy iaito van betervezve (kb2 év mire lesz mindre pénzem).

Feldin

Quote from: DamnatusHali!

Nekem 1 shinai, majd egy bokuto, majd egy iaito van betervezve (kb2 év mire lesz mindre pénzem).
Nem ugrik be mi a bokuto...
Nekem már jön a shinai. Netrõl rendeltünk a bandával.
http://myanimelist.net/animelist/Feldin


topok:
anime film: Ghibli összes, Akira, Perfect Blue, Grave of the firefly
anime sorozat: Azumanga Daioh, School Rumble, Kare Kano, FLCL, Excel Saga, Kino no Tabi, Haibane
manga: I''s

Damnatus

Hali!

Kicsit vaskosabb boken "durungosabb" így jobban bírja az összeütõdést.

Feldin

Quote from: DamnatusHali!

Kicsit vaskosabb boken "durungosabb" így jobban bírja az összeütõdést.

So ka.
http://myanimelist.net/animelist/Feldin


topok:
anime film: Ghibli összes, Akira, Perfect Blue, Grave of the firefly
anime sorozat: Azumanga Daioh, School Rumble, Kare Kano, FLCL, Excel Saga, Kino no Tabi, Haibane
manga: I''s

Pharaoh

Egy hülye kérdés: A kard foka az mi/hol van?

Mindenütt azt hallom, hogy fokkal kell védeni, de nem tom mi az. Valaki világítsom már fel.

Damnatus

#110
Hali!

A kardpenge nem vágó fölsõ, hátoldali része.
Mi jót tanulsz?

Drótmalac

Már megint régen írtam ide, úgyhogy írok:
A kovácsolással kapcsolatos irományt sajnos még mindig nem tudtam utolérni, a fénykép sem halad valami rózsásan (normális fényképet elvileg stúdióban tudnék készíttetni, de annak ugyancsak borsos az ára)
A mûhely is csak lassan halad, jelenleg a szerszámos szekrényt próbálom rendbe tenni, de keríteni kell egy új satut is, mert sajna eltörött (a javítása pedig ugyancsak lassan halad, mert útálok szürkeöntvényt reszelni.) Tartalékként ott van ugyan egy kicsike 50mm-es satu, de az bizony kevés...
Úgyhogy sokra nem jutottam, de képlékenyalakítással és reszeléssel mégiscsak sikrült egy egész pofás Tanto-pengét készíteni, már csak a csiszolás a hántolás és a polírozás van hátra. Igaz, AS acélból van, úgyhogy max dísznek lessz jó, de azért majd megpróbálom megedzeni.

Feldin

Szerintem egy rossz képnek is örülünk!
Hajrá!
http://myanimelist.net/animelist/Feldin


topok:
anime film: Ghibli összes, Akira, Perfect Blue, Grave of the firefly
anime sorozat: Azumanga Daioh, School Rumble, Kare Kano, FLCL, Excel Saga, Kino no Tabi, Haibane
manga: I''s

Aeternus

Quote from: DrótmalacMár megint régen írtam ide, úgyhogy írok:
...a fénykép sem halad valami rózsásan (normális fényképet elvileg stúdióban tudnék készíttetni, de annak ugyancsak borsos az ára)...
ha kispest közelében laksz (vagy jössz erre) akkor digitális géppel lefotózom normális minõségben, lényeg, h olyan helyen, ahol elég fény van (lehetõleg napfény - délelõtt, délben) õszi szünet után már lesz pár szabad órám, akkor megoldhatjuk, ha gondolod (nov 9 után)

ja még egy kérdésem lenne (félre ne értsetek, imádom a katanákat, én is szeretnék majd egyet...) de minek akartok ti vele vagdalózni? :) mert dísznek nagyon szép, meg próbálgatni, de azt nem hinném, hogy éles harcban használnotok kéne :)
nekem bõven elég lenne egy szép díszkard, rozsdamentes acélból, láttam olyat egész szépet, már 15ezertõl, persze ezzel max kenyeret lehet vágni :D de nem akarok én (mééég :D) senkit kinyírni :)

Damnatus

Hali!

Vagdalkozni senki nem akar, de ha már kard, vágjon is!

Marfy

Haveromnak egyszer (kb 10 éve) volt egy gagyi Ninja kardja amit a piacon vettek és belevágta valami üvegbe és kiment az éle meg kb 1 hónap múlva csupa rozsda lett  :lol: . Azóta már meg sincs neki már õ se tudja hova lett.
Ha vagdallózni kéne akkor elõször az etnikumon kezdeném (remélem nem sértek meg senkit).

Damnatus

Hali!

Bocs, ha vkinek túl erõs:
 :lol:  Ejnye, szerintem igenis megsérted a kardot ;)  :lol:

Marfy

Quote from: DamnatusHali!

Bocs, ha vkinek túl erõs:
 :lol:  Ejnye, szerintem igenis megsérted a kardot ;)  :lol:

 :rotflol:  :rotflol:  :rotflol:

Squall

Aeternus:

Ha normális díszkardot akarsz, ami tényleg rozsdamentes acélból van és nemcsak azt mondják rá, akkor nem 15e  :beken:
Én a sajátomat 46e-ért vettem, és csak sima díszkard...mondjuk szépen is néz ki  :hopp:

Noki:

Ne gondolod, hogy a díszkardok mindegyike olyan gagyi, hogy az ûvegtõl kicsorbul...az enyim a betonfalat nézte meg véletlenül  :lol:
Nem mondom, hogy semmi baja nem lett, mert hazudnék, de ahhoz képest, hogy csak díszkard, egy icipici csorba lett csak rajta, ami egy dolog, hogy alig látszik, de még ki is javítható könnyedén...a falat meg újratapétáztam, me nem csak ez az egy hely volt rajta, amit megvizsgált valami közelebbrõl  :lol:

Sokszor hajtott penge rulzz  :hopp:  :hopp:  :hopp:
Soon I will be here no more
You'll hear my tale
Through my blood
Through my people
And the eagle's cry...

Feldin

Quote from: SquallAeternus:

Ha normális díszkardot akarsz, ami tényleg rozsdamentes acélból van és nemcsak azt mondják rá, akkor nem 15e  :beken:
Én a sajátomat 46e-ért vettem, és csak sima díszkard...mondjuk szépen is néz ki  :hopp:

Noki:

Ne gondolod, hogy a díszkardok mindegyike olyan gagyi, hogy az ûvegtõl kicsorbul...az enyim a betonfalat nézte meg véletlenül  :lol:
Nem mondom, hogy semmi baja nem lett, mert hazudnék, de ahhoz képest, hogy csak díszkard, egy icipici csorba lett csak rajta, ami egy dolog, hogy alig látszik, de még ki is javítható könnyedén...a falat meg újratapétáztam, me nem csak ez az egy hely volt rajta, amit megvizsgált valami közelebbrõl  :lol:

Sokszor hajtott penge rulzz  :hopp:  :hopp:  :hopp:

Mérges voltál? :D

Egy jó iaito 70-80e ft. És az még nem vág.
http://myanimelist.net/animelist/Feldin


topok:
anime film: Ghibli összes, Akira, Perfect Blue, Grave of the firefly
anime sorozat: Azumanga Daioh, School Rumble, Kare Kano, FLCL, Excel Saga, Kino no Tabi, Haibane
manga: I''s