Main Menu

Seiyuu

Started by .Attila, 2004-06-02, 01:10:35

Previous topic - Next topic

.Attila

A Seiyuu-k véleményem szerint külön thread-et érdemelnek, hiszen ők is hozzájárulnak ahhoz, hogy egy anime hangulatos, különleges legyen.
Minden jöhet, ami a seiyuu-kkal, vagy a szinkronizálással kapcsolatos.
Én a legjobban annak örülnék, ha elmondanátok, melyik anime karakter hangja tetszett. Természetesen lehet konkrétan a seiyuu-ról beszélni, csak pl. én szinte kizárólag az egyes szereplőkről tudom azonosítani a hangot, a hang "igazi gazdájáról" (még) nem.

Kezdem én sort:

Sumomo a Chobits-ből (Kumai Motoko): számomra élvezet hallgatni, ahogy beszél, nagyon aranyos, és mintha egyfajta tájszólássa lenne (vagy mi), és ez teszi legfőképpen érdekessé :)

Excel (Mitsuishi Kotono): hát nem semmi teljesítmény, amit Excel esetében a seiyuu produkált. Hang nagyon illik a karakterhez, és követhetetlen. Van olyan ember, aki ezt meg tudta csinálni? A japán szinkronszínészek mindenre képesek :tezsvir:
Ő egyben Sailor Moon, Misato (NGE) és Mireille Bouquet (Noir) hangja is (meg rengeteg más, ismert anime-é is)

Az alábbi hölgyeményt külön említeném, mert olyan sok karakter hangja, hogy az hihetlen, és én észre sem vettem :eek:
Yukino Satsuki: szerepek -> Tina Foster (Ai Yori Aoshi), Sylia (Bubblegum Crisis), Chidori (FMP), Kagome (Inu Yasha), Mutsumi (Love Hina), Milly Thompson (Trigun), Ayu Tateishi (Ultra Maniac) stb.stb.
Kettőt nem tudnék összekapcsolni. Vagy nekem nincs fülem, vagy tényleg mesterien bánik a hangjával annyira, hogy az ember fel sem ismeri.

Várom a ti élményeiteket :)

Damnatus

#1
Hali!

Quote from: TriviSumomo a Chobits-ből (Kumai Motoko): számomra élvezet hallgatni, ahogy beszél, nagyon aranyos, és mintha egyfajta tájszólássa lenne (vagy mi), és ez teszi legfőképpen érdekessé :)

Sumomo hangját én  is nagyon bírtam, tök édi.

Ramiz

Haruko a Furi Kuriból! Mindent üt!
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Chronos

Quote from: RamizHaruko a Furi Kuriból! Mindent üt!
A One Piece-ben Zoro és Luffy hangja + Hiei --> Yu Yu Hakusho  :)

CHRONOS

Exo

Én azon lepödtem meg nagyon, amikor megtudtam, hogy Ikari Shinji szinkronja nö...:o
Nem gondoltam volna, hogy ilyen hangok ki tudnak jönni egy hölgyböl...:D

Titkos®

#5
Xellos hangja (Ishida Akira) szerintem nagyon jó lett, az a titokzatos hang nagyon illik hozzá. Ha pedig konkrét seiyuu-t kellene mondanom, akkor Hayashibara Megumit hoznám fel példának, mert minden szerepbe bele tudja élni magát (ha nem látom leírva, nem biztos, hogy észrevettem volna, hogy Lina Inverse-nek és Rei Ayanami-nak is ő a seiyuu-ja) és az énekhangja "sem utolsó" (lehet, hogy ezért tetszenek a Slayers számai annyira? :) ).
Edit: Kihagytam Inu Yasha hangját (Yamaguchi Kappei), pedig az is nagyon jó, nagyon tetszett pl. hogy ahogy változnak az alakjai (démon/féldémon/ember) annak megfelelően mélyül/magasodik a hangja.
Titkos®, Rumiko Takahashi-fan. ^_^

Gab3c

Nakayama Sara
D.N.Angel - Riku Harada, Green Green - Midori nemjuteszembe

Egyszeruen gyonyoru, elso masodpercben felismerheto hangja van. Hihetetlenul imadom  :)

A Green Green pl. nem tul jo, de Sara hangja miatt gyakran meg elveztem is.
Kimi Ga DVDk angol felirattal itt: http://www.hongfire.com/forum/showthread.php?t=14037
Many thx to ae101kai

Daryoon

Megumi Hayashibara a Slayerből nagyon ütős. :))

 Úgy hallottam ápolónőnek tanult, majd végül behódolt az animénak. :) Ráadásul az énektehetsége is szeretnivaló.

 Tehát ki lehet a kedvencem??  :lol:

Moha

Quote from: DaryoonMegumi Hayashibara a Slayerből nagyon ütős. :))
Szerintem úgy általában nagyon jó hangja van! Nem is csoda, hogy az egyik leghíresebb. Sok jó anime főcímét ő énekli.

miniszlan

Mitsuishi Kotono  rulez :) Pár szerep amit szinkronizált : Misato Katsuragi  NGE bol, és persze Excelt-t az Excel Saga bol :)

.Attila

Quote from: miniszlanMitsuishi Kotono  rulez :) Pár szerep amit szinkronizált : Misato Katsuragi  NGE bol, és persze Excelt-t az Excel Saga bol :)
Valaki, aki egyetért velem :tezsvir:

Zelgadis

Na igen, Hayashibara Megumi önmagában megér egy misét :) Hihetetlenül sokrétű a hangja, a legagresszívebb idegbete.... khmm. szal a forróvérő varázslónőtől (Lina Inverz) kezdve a magába zárkózó halkszavú Ayanami Rein keresztül az űber aranyos Lime (SMJ) ig bárkit tökéletesen eljátszik, nélküle el sem tudnám képzelni ezeket a szereplőket. És még ezer másik általa megszemélyesített karakterhez is illik a hangja, vagy csak én vagyok elfogult? ^^""

 Akit pedig Férfi seiyuu ból nagyon bírok az Koyasu Takehito. Az elvetemült hódítók és hasonlók: (hehehe  :rolleyes: ) Ilpalazzo, vagy Rezo, a vörös pap, netán Zech Merquise a Gundam Wing ből (egyik sem igazán gonosz :) ) mind az ő jól eltalált mély hangját örökölték. Gondolnátok, hogy  ugyanez az ember követte el pl. az idióta Hanagatát (szintén az SMJből)? Vagy hasonló agyament szerepei is vannak, és egyikben sem ismered fel a nagy gonosz világhódító mély orgánumát :) Egyszerűen fantasztikus a bácsi ;)

Még rengeteget felsorolhatnék, akiket szeretek, de holnap utánig a listát olvasgatnátok, úgyhogy maradok a kedvencnél mindkét nemből.
Hova is lenne a világ seiyuuk nélkül, ó? ^^"

Moha

Quote from: ZelgadisHova is lenne a világ seiyuuk nélkül, ó? ^^"
Valószínüleg Anime-némafilmeket néznénk. :D :D :D

Exo

Van EGY HANG, amit semmi sem verhet...ez Sakamoto Maaya hangja.
Én egyszerűen nem tudok betellni vele...
Kiváló énekesnő és seiyuu is egyben, rengeteg dallal és szereppel, amit animékben ill. játékokban vállalt...ő is megér egy misét :D

Csak néhányat említenék a szerepek közül:
- Stella (Cowboy Bebop)
- Aura (hack//Sign)
- Amano Mishio (Kanon)
- Mishima Reika (RahXephon)
- Hitomi (Escaflowne)
- Hamona (Wolf's Rain)

Szóval fantazmagórikus...érdemes utánanézni/hallgatni :D :jee: :cool: :whoah:

Karma XXL

Quote from: ExoVan EGY HANG, amit semmi sem verhet...ez Sakamoto Maaya hangja.
Én egyszerűen nem tudok betellni vele...
Kiváló énekesnő és seiyuu is egyben, rengeteg dallal és szereppel, amit animékben ill. játékokban vállalt...ő is megér egy misét :D

Csak néhányat említenék a szerepek közül:
- Stella (Cowboy Bebop)
- Aura (hack//Sign)
- Amano Mishio (Kanon)
- Mishima Reika (RahXephon)
- Hitomi (Escaflowne)
- Hamona (Wolf's Rain)

Szóval fantazmagórikus...érdemes utánanézni/hallgatni :D :jee: :cool: :whoah:


Hmm ebből kettőt ha láttál  :_piszka:

belldandy

Szerintem:

- Megumi Hayashibara (életem első animéje a Video Girl Ai volt, még a zöreg MAU tagokkal néztem meg a Bánki koleszban vmikor a 90-es évek közepén VHS-en - *szipp* a régi szép idők. Azóta már sokmindenben láttam: Slayersben eszméletlen, DNA2-ben aranyos, EVA-ban szívbemarkoló)

- Inoue Kikoku (neki szinte állandó a hangjaszíne, de nagyon kedves, Onegai Teacher, Oh My goddess, Chobits)

- Orikasa Fumiko, az új kedvenc. A Saikano volt az a sorozat, ahol végre realisztikusan tudott sírni a főhősnő (az más dolog, hogy az ember imho padlót fog a Saikano-tól alapból is)

Ja és még valaki: Nonaka Ai (Uchuu No stellvia-ban Shipon szerepében hontoni kawaii desu!!!)

A férfi szakaszból:

- Ueda Yuuji (kedvenc népszerűtlen főhősünk a Love Hinából, vagy a cukrász a Chobitsból)

- Hoshi Souichirou (Ő volt Kaoru az Ai Yori Aoshiból, valamint - kissé idegesítően - Kei-kun az Onegai Teacher-ből)
Ano... Sono... Atashi wa...
Suki desu.
...
Dame?

Exo

Quote from: SysOP XXLHmm ebből kettőt ha láttál  :_piszka:

3-at legalább ;), de nem baj...viszont dalokat már jóval nagyobb számban hallgattam (a tudtodon kívül) :D

Kvikveg

Seiyuu oldal kimerito infokkal
Jo oldal.
Kedvenckeim:
Kouichi Yamadera: Spike, Togusa :)
Jouji Nakata: Alucard, Folken Mmmmm... :__devil:
Tobb meg nem jutott eszembe.
Ja! Faye Valentine a Cowboy Bebopbol: Megumi Hayashibara
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Rounin

Quote from: ZelgadisNa igen, Hayashibara Megumi önmagában megér egy misét :) Hihetetlenül sokrétû a hangja, a legagresszívebb idegbete.... khmm. szal a forróvérõ varázslónõtõl (Lina Inverz) kezdve a magába zárkózó halkszavú Ayanami Rein keresztül az ûber aranyos Lime (SMJ) ig bárkit tökéletesen eljátszik, nélküle el sem tudnám képzelni ezeket a szereplõket. És még ezer másik általa megszemélyesített karakterhez is illik a hangja, vagy csak én vagyok elfogult? ^^""

Nem, abszolúte nem :) (Nekem még az is tetszik, ahogyan a 3x3 Eyesban, Pai/Sanjiyant alakítja - a creditsben vettem csak észre, hogy egy és ugyanaz a személy! Bámulatos :hail: )

Dragon

Én is letenném a voksomat Megumi Hayashibara mellett!
Persze nálam a Rei-alakítása az elsõdleges ok.
"And there was war in heaven.
Michael and his angels fought against the Dragon, and the Dragon fought and his angels, and prevailed not.
Neither was their place found anymore in Heaven.
And the Great Dragon was cast out, that old serpent called the devil and Satan which deceiveth the whole world,
he was cast out into the Earth and his angels were cast out with him."
[Revelations 12:7-9]

Sidney

Szerintem is Megumi Hayashibara és persze Mitsuishi Kotono :jee:  !

NuDLy

#21

Yamaguchi Kappei (Inuyasha, Ranma, stb...) :lul:
Sakuma Rei (ShampOO)
Mita Yuko (Benten[U.Y.], Akemi[M.I.])
Hirano Fumi (Lum-chan[Urusei Yatsura])



.Attila

Quote from: shampoo
Yamaguchi Kappei  :lul:
Sakuma Rei  
Mita Yuko
Hirano Fumi
Bõvebben? Kiket alakítottak?

Maron

Titkossal teljesen egyetértek Ishida Akirát illetõleg, mint Xellos  :jee:
Nálam az über-top-favorit viszont Yamaguchi Kappei :kiraly:
-Ranma (Ranma 1/2) - debüt szerepe
-Kudou Shinichi (Detective Conan) - eszméletlen jó, csak ritkán halljuk Shinichit ^^;; Meg õ Kaitou KID hangja is^^
-Inuyasha (Inuyasha) - no comment, imádom *__* Fõleg, amikor bakázik xD
-Etoh (Record of Lodoss War OVA) - rá nem jöttem volna, ha nem találom meg a szerepei között

Egy másik favorit,a kit ugyan csak 3 szerepben hallottam, de ott nagyot alakít(ott), az Takayama Minami (akinek amúgy gratula házasságához Aoyama Goshoval :))
-Tendo Nabiki (Ranma 1/2)
-Kurogane Yaiba (Kenyu Denetsu YAIBA) - nagyon jól hozza a lökött kis szamurájscrácot  :lul:
-Edogawa Conan (Detective Conan) - IMÁDOM!! *___* Annyira jó, amikor kell,  megfelelõen gyerekes, cinikus, komoly (és ha énekel, nagyon hamisan, mint Conan XD)
Továbbiak:Hayashibara Megumi, Orikasa Ai (Jakotsu [IY], Ryoko [Tenchi Muyo]), Yamazaki Wakana (Ran [Detective Conan]), a teljes állandó Conan seiyuu gárda, Tomokazu Seki (Chichiri [Fushigi Yuugi])

NuDLy

+ a Puni Puni Poemi-bõl Poemi Watanabe,  a.k.a. Yumiko Kobayashi! :lul:



Titkos

Quote from: shampoo
Sakuma Rei (ShampOO)
Mita Yuko (Benten[U.Y.], Akemi[M.I.])
Hirano Fumi (Lum-chan[Urusei Yatsura])

Megelõztél, már tegnap is be akartam írni õket. :)
Sakumai Rei tényleg nagyon jó mint Shampoo, nekem is ott lett a kedvencem, de mondjuk vannak más szerepei is, pl. Peorth az OMG Movie-ban, vagy Funaho a Tenchi Muyo-ban.
Hirano Fumi pedig Lum-ként valami zseniális, aranyos, kedves, szomorú, agresszív, szóval nagyon széles skálán beszél. :)
Mita Yuko talán túlzás, hogy a kedvencem lenne, de neki is jó hangja van, Akemi-hez nagyon illik, és Benten-sama-ként is tetszett. :)
"Look, Kodomo No Jikan fans, we know how you like to go on about how it's not Lolicon. Please justify the sheer amount of time the young girls are naked or topless without using the phrase "Fanservice". We can wait." 


SaiyaGin

Quote from: belldandySzerintem:

- Inoue Kikoku (neki szinte állandó a hangjaszíne, de nagyon kedves, Onegai Teacher, Oh My goddess, Chobits)


Izé, jól sejtem, hogy a DearS-t még nem láttad? :__devil:  :D

Titkos

Quote from: Maron-Ranma (Ranma 1/2) - debüt szerepe

Egy kissé tudatlan kérdés: debüt ugye elsõ szerepet jelent? ;)
"Look, Kodomo No Jikan fans, we know how you like to go on about how it's not Lolicon. Please justify the sheer amount of time the young girls are naked or topless without using the phrase "Fanservice". We can wait." 


Maron

Quote from: TitkosEgy kissé tudatlan kérdés: debüt ugye elsõ szerepet jelent? ;)

Igen :)

Titkos

Köszi, ez gyors válasz volt. :)
"Look, Kodomo No Jikan fans, we know how you like to go on about how it's not Lolicon. Please justify the sheer amount of time the young girls are naked or topless without using the phrase "Fanservice". We can wait."