Fighting Animék

Started by Relunx, 2004-02-04, 01:48:54

Previous topic - Next topic

Relunx

Hello mindenkinek! Itt a Fighting Animékről lenne szó, nagyrészűk persze valamilyen bunyós játékon alapul. Hozzám ezek a típúsú animék állnak a legközelebb, mivel régebben (és most is) sokat játszom bunyós ps-es game-okkal!

Szóval amiket így bemelegítőnek szánok:
Voltage Fighter Gowcaizer
Battle Arena Toshinden
Art of Fighting
Fatal Fury1 : Legedn of the Hungry Wolf
Fatal Fury 2: New Battle
Fatal Fury: The Motion Picture
Street Fighter II - The Animated Movie
Street Fighter Alpha
Street Fighter II V

Hogy tetszik az új avatár?

Relunx

Chronos

Ehhez csak annyit tudok hozzáfűzni:

-Yu Yu Hakusho
-One Piece
-Naruto

Hogy csak 3 nagy nevet említsek...;)
Ezt a 3 animét mindenkinek látnia kell, és ne itéljetek soha az első részek alapján, főleg a One Piece esetében...:)
Ezek mindhárman hosszú, de nagyon jó animék...:p
És persze van még:

-Inu Yasha
-Flame of Recca

Stb...stb...stb...;)

CHRONOS

.Attila

#2
Hát az alábbi nem teljesen fighting anime, de mivel boxról van szó, talán idefér:

Hajime No Ippo

A baj csak az, hogy az ftp-n nincs fent, az irc problémám (hogyan kell az 59-es portot megnyitni) meg még mindig fenn áll, így nem nagyon tudom levadászni.
Ja, és az animenfo-n 9.1-es értékelést kapott többszáz review alapján.

Ramiz

ONE PIECE!!! :hopp:  Ha nem is tipikus "fighting" (vagy legalábbis nem úgy, mint a fentiek), marha jó harcok vannak benne!
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Drótmalac

Szerintem egy kicsit elkalandoztunk, mert ilyen alapon akár még a Love Hina-t is nevezhetjük "fighting" animenak, Naru jól kivitelezett egyenesei miatt...
Szerintem a fighting anime egy olyan anime kell legyen, ahol a fő cselekmény a harc, egy v. több harcos felkészülése, egy egy tornára, vagy fő összecsapásra.
Erre tipikus példa a Yu Yu Hakusho, de még a DB multilógia is. Vagy a Fatal Fury, Street Fighter, stb.
Szvsz pl.: az Inu Yasha nem igazán illik ebbe a sztereotípiába...(nem kötözködés képpen) Mert ott nem a harc a fő cselekmény, nem azon van a hangsúly, hanem a küldetésen.;)

Chronos

QuoteOriginally posted by Drótmalac
Szvsz pl.: az Inu Yasha nem igazán illik ebbe a sztereotípiába...(nem kötözködés képpen) Mert ott nem a harc a fő cselekmény, nem azon van a hangsúly, hanem a küldetésen.;)
Igazad lehet...:)

CHRONOS

Relunx

Ime mégegy fighting anime:

Fist of the North Star
New Fist of the North Star

Fent van az Usteamon-is!

Relunx

.Attila

QuoteOriginally posted by Relunx
Ime mégegy fighting anime:

Fist of the North Star
New Fist of the North Star

Fent van az Usteamon-is!

Relunx

FOTNS: láttam VOX-on anno. Értelmetlen baromság, ahol több vér folyik, mint amennyi az emberekben van, és nem túlzok. Szerintem ne pazaroljatok rá időt. Eddig ez az egyetlenegy anime, amit semmilyen formában sem akarok megtartani, pedig nagyon sokat láttam már.

zsozso

QuoteOriginally posted by Trivi
FOTNS: láttam VOX-on anno. Értelmetlen baromság, ahol több vér folyik, mint amennyi az emberekben van, és nem túlzok. Szerintem ne pazaroljatok rá időt. Eddig ez az egyetlenegy anime, amit semmilyen formában sem akarok megtartani, pedig nagyon sokat láttam már.

Hat igen az a tipikusan ki verezi ossze jobban a masikat fajta  ;)
Mellesleg ikkitousen.
Death is the only redemption

Soridan

QuoteOriginally posted by Ramiz
ONE PIECE!!! :hopp:  Ha nem is tipikus "fighting" (vagy legalábbis nem úgy, mint a fentiek), marha jó harcok vannak benne!

Hehe. Lehet benne valami, édesapámat nem lehetett volna róla levakarni, pedig (mivel rtlII-n ment) nem sokat értett belőle, kénytelen volt rögtönzött fordításaimat 'szenvedni' :)
Ehavi bölcsesség: Három út vezet a mennyországba. Milyen kár, hogy senki nem jár rajtuk.

Sky

Mess with the best,
Die like the rest...

Vóbert

Quote from: RelunxIme mégegy fighting anime:

Fist of the North Star
New Fist of the North Star

Fent van az Usteamon-is!

Relunx

Mi volt előbb? A film? vagy az anime? Mert nemtom, hogy tudjátok-é, de volt egy film is, amiben Malcolm McDowell játszotta az egyik főszerepet... de mind1, mert nem egy nagy szám a film... az anime sokkal jobb :)
Only true with the Laughing Cat and Smoke Kills[/color][/color][/font]

Vóbert

Mégvalami... a Tekkent láttátok? vagy nem tartjátok olyan jónak?
Only true with the Laughing Cat and Smoke Kills[/color][/color][/font]

Chronos

Quote from: VóbertMi volt előbb? A film? vagy az anime? Mert nemtom, hogy tudjátok-é, de volt egy film is, amiben Malcolm McDowell játszotta az egyik főszerepet... de mind1, mert nem egy nagy szám a film... az anime sokkal jobb :)
Természetes, hogy az anime volt előbb...:)
Íme: Hokuto No Ken anime 1986
A film: Fist of the North Star 1995

CHRONOS

Chronos

Quote from: VóbertMégvalami... a Tekkent láttátok? vagy nem tartjátok olyan jónak?
Először bizakodva álltam hozzá, de miután megnéztem, elment a kedvem...
Egyszóval eléggé gáz...

CHRONOS

Vóbert

Szinte sejtettem, hogy az anime előbb volt... mint a LOTR anime... az is mennyivel előbb volt, és milyen hihetetlenül hasonlít rá Peter Jackson féle alkotás :)

Valamilyen szinten gondoltam, hogy a Tekken nem valami közérdeklődés tárgya, hiszen akkor láttam volna a többi között... :)
Only true with the Laughing Cat and Smoke Kills[/color][/color][/font]

.Attila

Quote from: VóbertMi volt előbb? A film? vagy az anime? Mert nemtom, hogy tudjátok-é, de volt egy film is, amiben Malcolm McDowell játszotta az egyik főszerepet... de mind1, mert nem egy nagy szám a film... az anime sokkal jobb :)
Nem akarlak megsérteni, de mi tetszett benne?

Vóbert

Quote from: TriviNem akarlak megsérteni, de mi tetszett benne?

A Fist Of The North Star-ban? semmi... csak mint mondtam, az anime jobb, mint a film... az még nem okvetlen azt jelenti, hogy maga a történet olyan jó lenne... Láttam mindkettőt, és azé mondom... ennyi
Only true with the Laughing Cat and Smoke Kills[/color][/color][/font]

Chronos

Quote from: TriviNem akarlak megsérteni, de mi tetszett benne?
Most biztos nagyon meg fogsz lepődni, de nekem tetszett a Hokuto No Ken...:)
Igaz, a Movie szerintem is nagyon össze van csapva, de ha láttad volna a sorozatot, lehet, hogy te is szeretnéd...:D

CHRONOS

Vóbert

Mos lehet, hogy hülyeséget mondok, vagy csak a címére nem emlékezem pontosan, van egy GHOST M.D. című sorozat... az fighter típusú, vagy inkább mecha?
Only true with the Laughing Cat and Smoke Kills[/color][/color][/font]

Cobra

M.D. Gheist, és egyik se, inkább eléggé véres akció, és film, nem sorozat.
De lehet, hogy nem egyről beszélünk.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

.Attila

Quote from: ChronosMost biztos nagyon meg fogsz lepődni, de nekem tetszett a Hokuto No Ken...:)
Igaz, a Movie szerintem is nagyon össze van csapva, de ha láttad volna a sorozatot, lehet, hogy te is szeretnéd...:D

CHRONOS
Nem is tudtam, hogy van sorozat, de őszintén szólva, a movie nincs kedvem vele próbálozni, van rengeteg más anime, amikről biztosan tudom, hogy jók, és még nem láttam.

Vóbert

Quote from: CobraM.D. Gheist, és egyik se, inkább eléggé véres akció, és film, nem sorozat.
De lehet, hogy nem egyről beszélünk.

Ez az :) tudtam, hogy nem tudom pontosan...
Nem több része van annak??
Only true with the Laughing Cat and Smoke Kills[/color][/color][/font]

Cobra

Lehet, mert mintha a 2. részt láttam volna belőle.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Vóbert

Quote from: CobraLehet, mert mintha a 2. részt láttam volna belőle.

Ja, kettőre én is emlékezem, de akkor te azt mondod, hogy ez nem fighter film??? mert van benne küzdelem dögivel... mondjuk tény, hogy kicsit undorító dolgokat tud benne művelni a pasi...
Only true with the Laughing Cat and Smoke Kills[/color][/color][/font]

Baldy

Quote from: VóbertJa, kettőre én is emlékezem, de akkor te azt mondod, hogy ez nem fighter film??? mert van benne küzdelem dögivel... mondjuk tény, hogy kicsit undorító dolgokat tud benne művelni a pasi...

Én már nem emléxel rá, melyiket láttam az M.D. Gheistból, de tudom biztosra: Nagyon nem akarom újra látni. Majdnem bealudtam tőle. Mint ahogy majdnem bealudtam most hétfőn is a DragonKnight 4Ever c. animétől... Azt sem ajánlanám senkinek.
Az emberek ritkán hiszik el az igazságot, amikor látják, és még kevésbé, amikor nem akarják látni

Öngyilkosság: fõnév: amikor azt mondod Istennek, hogy nem rúghat ki, mert felmondasz.

Shadowolf

Quote from: BaldyMint ahogy majdnem bealudtam most hétfőn is a DragonKnight 4Ever c. animétől... Azt sem ajánlanám senkinek.

Tény, hogy nem volt a legakciódúsabb anime a világon, de nekem azért teccett.

Vóbert

#27
Quote from: BaldyÉn már nem emléxel rá, melyiket láttam az M.D. Gheistból, de tudom biztosra: Nagyon nem akarom újra látni. Majdnem bealudtam tőle.

Annyira nem lehetett sz*r :) Nekem azé tetszett, amikor a pasi kihámozta a robotot abból a 2-3 darabjából :D
Only true with the Laughing Cat and Smoke Kills[/color][/color][/font]