MKV és OGG konverter to AVI

Started by Nexxuss, 2006-09-08, 01:14:49

Previous topic - Next topic

Nexxuss

na ilyen topicot nemtaláltam. remélem annyira nem lesz felesleges.
Mostanában már minden MKV meg OGM. De az asztali Divxes lejátszók nem nagyon támogatják őket (MKV-t egyáltalán). SZal kéne valami progi amivel át tudom az mkv-t rakni AVIba. Találtam már a neten, de csak shareware. Van valakinek valami használható teljes verzió? DC nemtaláltam se torrenten. (mondjuk DC-n cska passzívban tudok nyomulni!)
köszke az infot. REmélem nem lesz felesleges a topic és másoknak is segítségére lesz. (főleg mivel egy ilyen asztali lejátszó kb 10000 ft. Ennyit megér szerintem mindenkinek hogy nagy tévén nézze kedvenc anime-it!) :hopp:

RE@L

Egyszerűbben jársz ha beszerzed az avi-s verziókat. Amúgy tudtommal mkv és ogm-ben ugyanúgy Divx Xvidben van tömörítve, tehát elvileg elég egy splitter program is neked, de megjegyzem hogy ez laikus hozzászólás volt mert sose ástam be magam még élesen a témába.

"The past is the past... and the future is the future. A man is a man, and a woman is a woman. I am who I am, and you are who you are. Like it really matters anyway....
" - Faye Valentine (Cowboy Bebop)
Van ami kell van ami nem / újra itt, újra ott  remélem nem elkapkodott.

Zsiga

Quote from: Nexxuss on 2006-09-08, 01:14:49
(főleg mivel egy ilyen asztali lejátszó kb 10000 ft. Ennyit megér szerintem mindenkinek hogy nagy tévén nézze kedvenc anime-it!) :hopp:
A főtémához nem igazán tudok hozzászólni mert még sose próbáltam, de az idézett részhez kapcsolódóan megemlíteném, hogy egy S-Video kábel a videokártyád TV-kimenetétől a TV-ig meg kerül mondjuk 1-2ezer Ft-ba, és ha nem valami nagyon dzsunkagagyi a videokártyád akkor egy nagyságrenddel jobb képminőséget ad mint ezek a teszkógazdaságos mindentlejátszó gagyi noname asztali játékosok... Ja, és úgy hallottam hogy chippelt XBox-ra lehet olyan lejátszóprogit varázsolni ami simán viszi az .mkv-t is, és a játékosokkal ellentétben a Boxnak van vinyója és legalább képminőségben is rendben van. :)

(Azt már csak zárójelben jegyzem meg, hogy egyrészt nekem speciel nincs tévém csak a monitorom, másrészt meg inkább nézem 19"-on de HD-felbontásban a kedvenc animéimet mint 576*432 pixelen 82cm-en...

PS: Jobban belegondolva, a főtémához is van tippem. VirtualDubMod meg tudja nyitni az mkv-t és ogm-et, aztán egyszerűen Direct Stream Copy módban lemented vele avi-ba, és ha minden jól megy, működnie kellene.

kikuchiyo

XBoxra van Linux is, azon meg már fordíthat mplayert, ha akar. :)
Failure is the default option

RE@L

Kicsit hozzászóljak énis a TV-n animét témához mivel jópár sorozatot, filmet néztem már így meg. PAL elég nagy felbontást ad szerintem a sima 640*480 as kiadásokhoz annyira nem is zavaró TV-n. Máskérdés hogy ugyanaz milyen éles hogyha HD felbontásban van. Harmadrészt, a legfőbb indok amiért én TV-n nézek anime-t és az a hang. Ha 5.1 es hangsáv van mindenképp ott, mivel a lejátszó le tudja kezelni, erősítő meg kiadja a jelet a hangfalaknak szóval, jól hangzik minden :) Egyedül akkor nem annyira jó hogyha alacsony bitrátájú mp3  a hangsávja a Divx-nek mert akkor bizony streames hangja van.

"The past is the past... and the future is the future. A man is a man, and a woman is a woman. I am who I am, and you are who you are. Like it really matters anyway....
" - Faye Valentine (Cowboy Bebop)
Van ami kell van ami nem / újra itt, újra ott  remélem nem elkapkodott.

Zsiga

Quote from: RE@L on 2006-09-08, 01:59:47
Kicsit hozzászóljak énis a TV-n animét témához mivel jópár sorozatot, filmet néztem már így meg. PAL elég nagy felbontást ad szerintem a sima 640*480 as kiadásokhoz annyira nem is zavaró TV-n. Máskérdés hogy ugyanaz milyen éles hogyha HD felbontásban van. Harmadrészt, a legfőbb indok amiért én TV-n nézek anime-t és az a hang. Ha 5.1 es hangsáv van mindenképp ott, mivel a lejátszó le tudja kezelni, erősítő meg kiadja a jelet a hangfalaknak szóval, jól hangzik minden :) Egyedül akkor nem annyira jó hogyha alacsony bitrátájú mp3  a hangsávja a Divx-nek mert akkor bizony streames hangja van.
Lehet én vagyok a hülye, de a PAL kép hosszabbik oldala 576 pixel emlékeim szerint.
5.1 meg van PC-hez is, én is surround-ban pusztítom a dobhártyám. ;)

Cobra

Mint ahogy Zsiga írta, VirtualDubMod-dal szét kell csak szedni a konténert és a képet meg hangot avi-ba összerakni. A feliratot meg mellérakod, csak lehet át kell konvertálni vagy legrosszabb esetben ráégetni a képre, mert jónéhány lejátszó csak a sima srt-ket kezeli, mkv-ba meg a legritkább esetben raknak ilyet.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Manitu

Quote from: RE@L on 2006-09-08, 01:19:37Amúgy tudtommal mkv és ogm-ben ugyanúgy Divx Xvidben van tömörítve
Pont hogy nem. Vagyis nem mindig. mkv-ban lehet például h264-es video, amit aviba csak gázosan lehet belerakni, és akkor is az az avi csak nevében lesz az, az asztali ugyanúgy csak hülyén fog rá nézni, lejátszani nem fogja. A töltsd le az avis verzióttal is az a gond, ha az avi verzió nem divx, hanem mondjuk wmv3. Az Svideo kábellel meg például lehet olyan probléma, hogy a két készülék nem egy helyiségben van. Mint például nálam. Vagy 10 méter Svideo kábel kellene, az meg foggalmam sincs mennyi zajt szed össze, úgyhogy nem mertem még kipróbálni.

A témára pedig: mkvtoolnix az mkv-hoz, vdubmod az ogm-hez. Bár a felíratokkal még mindig lehet probléma. Az ogm és az mkv ugyanis általában softsubos, tehát ha csinálsz belőle egy avit, abba már nem lesz benne a felírat. Ogm-nél nem gáz, abba csak srt meg sub felírat megy bele, azt az asztali is kezeli általában, simán mellérakod, és kész.
Mkv már neccesebb, mivel abban szinte mindig formázott assa felírat van, és nincs az az asztali lejátszó, ami azt vinné. Át lehet konvertálni, de az meg veszteséges, hiszen elveszik például a pozícionálás, és emiatt néha csúnyán fognak ugrálni a sorok. Azt érdemesebb akkor már ráégetni a videosávra, a vdubhoz van valami plugin, amivel meg lehet csinálni, de mivel újra kell kódolni a művelet során a videot, értelemszerűen romlik a minőség.


RE@L

Quote from: Zsiga on 2006-09-08, 02:19:06
Quote from: RE@L on 2006-09-08, 01:59:47
Kicsit hozzászóljak énis a TV-n animét témához mivel jópár sorozatot, filmet néztem már így meg. PAL elég nagy felbontást ad szerintem a sima 640*480 as kiadásokhoz annyira nem is zavaró TV-n. Máskérdés hogy ugyanaz milyen éles hogyha HD felbontásban van. Harmadrészt, a legfőbb indok amiért én TV-n nézek anime-t és az a hang. Ha 5.1 es hangsáv van mindenképp ott, mivel a lejátszó le tudja kezelni, erősítő meg kiadja a jelet a hangfalaknak szóval, jól hangzik minden :) Egyedül akkor nem annyira jó hogyha alacsony bitrátájú mp3  a hangsávja a Divx-nek mert akkor bizony streames hangja van.
Lehet én vagyok a hülye, de a PAL kép hosszabbik oldala 576 pixel emlékeim szerint.
5.1 meg van PC-hez is, én is surround-ban pusztítom a dobhártyám. ;)

Nem vagy, hülye csak épp azt mondom hogy TV-n a kép élesebb mintha 1280*1024 ben nézem a 640*480 as videófile-t.
10 méteres Svideo kábel nincs. Illetve lehet hogy van de az túl sok, S-Video nak nincs akkora ereje hogy ellője addig a jelet, emlékszem régen amikor DVD-t néztünk TV-n (Mátrix , Szilveszterkor 2000 környékén) a számítógépet bizony arrébb kellet pakolni a TV-mellé mert 6 méterre volt a TV-től és nem ment át az S-Video jel!

"The past is the past... and the future is the future. A man is a man, and a woman is a woman. I am who I am, and you are who you are. Like it really matters anyway....
" - Faye Valentine (Cowboy Bebop)
Van ami kell van ami nem / újra itt, újra ott  remélem nem elkapkodott.

Nexxuss

hát HD felbontásban azért a serveren nem volt sok anyag. az 576P-t azért ne nevezzük annak :D mondjuk nekem mindegy, annyira nem tűéles a kép. Főleg ezek az avik nem a legjobb minőségüek. No meg laptoról nyomom a témát, szal az svideo kimenet nem a legjobb. 10.000ftos Cyberhome DVD :D Svideoval kötöttem a szar TVmre. oszt ennyi:D elég jó volt a kép.

Nexxuss

hát most próbálgattam ez a convertert mert találtam hozzá serialt. De nem nagyaon akarodzik műxeni a dolog. Most pl.: az  baj, hogy a Gundam Seedet le akarom szedni de mindenhol csak MKVban van meg. Meg az EVA is csak a régi van AViban (mondjuk kb mindegy, hogy régi vagy új, csak elég rossz a kép a régin). mindegy. Addig töltök Tenchit meg Stand aLone complexet, mire ezeket végignyálazom addigra megoldás is remélem lesz.
Amúgy nézelődtem a neten, de még nincs nagyon hír MKV-s asztali lejátszókról. Amúgy meg miért olyan jó dolog ez az MKV? :lame:

Fazék

venni kell egy notebook-ot, linux reája és be a tv alá :D
(bár mondjuk fogalmam sincs, hogy milyen minimum konfig kéne linux-nál, hogy h.264 cuccok jól fussanak, de gondolom egy 100-asba azért kerülne a notebook, ami képes lejátszani akadásmentesen...)

én is eljátszottam a gondolattal, hogy s-video kábel a falban a tv-ig, de nálam is 10-15 méter kábel kéne, azon meg úgyse menne át semmi se... :(

Manitu

Ha a Gits-t a GITS_SAC_G1_NEW mappából töltöd, akkor most szólok, hogy hiába avi, nagy valószínűséggel nem fogja vinni az asztali lejátszód.

Mi a jó az mkv-ban? Sorolom:
Tetszőleges számú video, audió, és felíratsáv.
Formázott assa felíratot lehet bele tenni.
A formázott felírathoz bele lehet tenni a fontokat, így nem kell, hogy a te gépeden is ugyanazok a betűkészletek legyenek, mint a fordító gépén.
Fejezeteket támogat. (mint a DVD-ken, be lehet állítani könyvjelzőket a különböző jelenetekhez)
Sokkal többféle kódolást lehet beletenni, mint egy normál aviba, például h264, ogg hang. A mai legújabb video és hangkódolásokat az avi formátum már nem bírja el.
Dinamikusan linkelt fájlok. Mkv-ban meg lehet csinálni, hogy külön videóba teszed az openinget és az endinget a sorozathoz, majd a részekben beállítod, hogy először nyissa meg az op-ot, ha lejátszotta, akkor kezdje a filmet, mikor vége jöhet az ending, majd visszaugrik a rész videójára, és jön a következő rész előzetese. Mindezt úgy, hogy te a felhasználó oldaláról észre sem veszed.
Gyakorlatilag mindent tud, amit manapság a DVD filmek, meg még sokkal többet is.


Nexxuss

hmmm :D értem :D ennyire mélyen nem vágom a témát :lame:

amúgy Sajnos asus notebookot vettem. Azon meg betegeskedik a linux jelenleg :( szal kénytelen van winfost használni. Ejj pedig egy jó kis Mandriva..... :bruhuhu: :bruhuhu:

Nexxuss

gyerekek ez kész. nemtom kiszedni a rohadt videofájlt az mkvből. a hang kijö de a kép fekete. Mkv to avi converter a cucc neve. Nézzetek már rá, hogy mé vagyok  :lame:

Manitu

Hát, ha esetleg megmondanád, hogy milyen mkv-ból akarod kiszedni a videot.... Anime/release csapat/epizód? Mert igy elég nehéz megmondani, de az biztos, hogy nem a progiban van a hiba. Elsőre arra tippelek, hogy olyan videokódolást alkalmaztak az mkv-ban, amit az avi nem támogat (például mondjuk h264).


Nexxuss

hmm....az lehet :D EVA-t akarok kikódolni:P :D

Nexxuss

várjunk...lehet hogy most megy...hmmmmm :-) mondjuk a Gundam SEED lesz a lényeg mivel EVAt rendelek sztem.

Zsiga

Quote from: Nexxuss on 2006-09-10, 15:21:05
várjunk...lehet hogy most megy...hmmmmm :-) mondjuk a Gundam SEED lesz a lényeg mivel EVAt rendelek sztem.
Most direkt a te kedvedért megnéztem azt a Gundam SEED-et, és simán csinált belőle avi-t a VirtualDubMOD. ;)

Nexxuss

köszi! Vistual Dub mod? Ammi? :D láma vagyok gyerekek! :D Az kell nekem is :D

Manitu



Nexxuss

közben kreatívkodtam :D kösz :D ebben meg csak ennyi? Save as és kész. Hát nemsemmi! nemhiába Linuxos cucc. Köszi a helpet! ZSÍ! :angyali: :merci:

Nexxuss

hmmm...kép van, hang nincs. Miért?:P :lame:

Zsiga

#23
Quote from: Nexxuss on 2006-09-10, 16:50:40
hmmm...kép van, hang nincs. Miért?:P :lame:
Mert ogg Vorbis hangsávja van, amit nem  szeret az avi-formátum. Szedd ki a hangsávot (Streams/Stream List/Demux), konvertáld át pl. cbr mp3-ba, majd ugyanott az Add paranccsal rakd vissza.
És mielőtt megkérdezed, az .ass feliratot se fogja szeretni, de az asztali lejátszó sem, úgyhogy valahogy azt is át kell konvertálni, rosszabb esetben kézzel átírogatni... (Ugyanúgy a Stream List-nél tudod demuxolni a feliratot is külön file-ba.)

ssj4vegita

Sziasztok!
Segítségre lenne szükségem, ugyanis mkv fájlokat szeretnék aviba alakítani a VirtualDubMod-al(1.5.10.2-es verzió)és az a gond hogy a 2 hangsávból az egyik egy ismeretlen 6csatornás AAC formátum(Japán) a másik pedig Angol nyelvű de ha kimentem ezt Demux-al akkor zavaros a hang, az AAC hangot pedig nem tudja kiszedni normálisan belőle, így aviban nincs hang.És ezenkívül vannak olyan mkv-k amiknél Crash-el a program amikor betöltöm.
Ha tudna valaki ajánlani egy olyan konvertáló programot mondani, esetleg másképp segíteni, amivel ezeket a dolgokat meg tudom oldani, annak nagyon örülnék!
A konvertálás végállomása egyébként a DVD formátum lenne, szóval ha valaki tud olyat, amivel ezt mkv-ból rögtön véghez tudom vinni, az is jó lenne.

Előre is köszi :smile:

Manitu

mkv -> VdubMod elfelejt, mkvtoolnix előszed.


ssj4vegita

Ez OK pár esetben működik is de nem szedi ez se ki az AAC audiot (Neon Genesis Evangelion), csak az angol hangsávot, se egy pár esetben a videot (Fate Stay Night V_MPEG4/ISO/AVC), ennél csak a hangot menti ki..Vagy én nem értek eléggé hozzá. :confused:

Manitu

Nézd, majdnem biztos lehetsz benne, hogy azokat az mkv-kat is ezzel rakták össze, szóval szét is kell tudnia szedni ;)
Az aac hanggal elvileg semmi problémának nem kellene lennie, nem tudom ott mi lehet a gond.
Az FSN-ből pedig kiszedi a videot, a kapott fájloknál kell lennie egy olyannak, hogy track1.h264, olyan 200 mega körül, na az az. A problémát itt az okozza, hogy a h264-es kódolás nem megy bele az avi konténerbe. Vagyis bele megy, csak cselesen, és csak a nevében lesz avi.
Van egy Avc2Avi nevű progi, ha a track1.h264-et átnevezed track1.264-re, az megnyitja és átrakja neked aviba, és ha jól van pluginezve a VdubModod meg jól vannak beállítva a kodekjeid, akkor az eredményt a Vdubmod már megnyitja, át tudod kódolni DivX-be vagy XviDbe, amiből már akár DVDt is lehet csinálni.


gr33n

Hi mindenki!

Pontosan mindent úgy csináltam ahogy Zsiga mondta meg ahogy itt leírkáltátok. Már egy ideje használom is a programot de támadtak most gondjaim. Nem tudom miért de a Hellsing-t mikor átalakítom .avi-ba akkor csak a képet alakítja át se hang se felirat. Már próbáltam azt is hogy kiszedem a hangot Demux-al és visszarakom de semmi. Meg a feliratot is átalakítottam .srt-be de semmi. Nem tudom miért de csak a képet csinálja meg az összes többi lemarad. Valaki talán tudja mi lehet a baj?  :ejj:

Manitu

Tipp, mivel nem mondtad meg melyik Hellsing release-ről beszélsz:
A hang ogg formátumú az eredeti fájlban -> soha a büdös életben nem fogsz ogg hangot avi konténerbe tenni. Hang kiszed, konvertál mp3, mp3 aviba betesz, örül.
Felíratot pláne a büdös életben nem fogsz aviba tenni, max ha ráégeted a videóra. Ezt gondolom nem akarod, pedig hardsub rulez :D Megoldás: Felírat demux, átnevezed olyan nevűre, mint az avid, és valami felíratozó filtert hsználsz. (mondjuk VSfilter)