Main Menu

Kanon

Started by Moha, 2009-04-04, 00:21:49

Previous topic - Next topic

Moha

Még nem volt neki saját topic, pedig szerintem megérdemli. :)
Ha mégsem lesz nagy érdeklődés, akkor legfeljebb beolvasztom valahova.



Kanon

A 2006-os sorozatot nézem, most a 21. résznél járok és... és... és... ez valami iszonyatosan jó! Az animáció, a karakterek, a zene, a történet.... minden. Az elején azt hittem, vígjáték lesz az egész, de egyre inkább jöttek elő a drámai részek és kezdett izgalmassá válni. Ez a sorozat tuti bekerül a kedvenceim közé. Az érzelmekre elég erősen tud hatni, nálam legalább is bejött.
A történet misztikus, kicsit összekavarja az embert, sok a  :wtf: helyzet, de azért lassan körvonalazódik az egész.
A karakterek jók, mindenkinek külön személyisége van, és a rajzolás is marha jó. Ayu-chan a kedvenc. :) Uguu!  :D

És persze most, hogy benne vagyok a hangulatba, muszáj aludni mennem, mert holnap 7-kor meló. Pedig megnézném szívesen a maradék 3 részt...  :bruhuhu:

[spoiler]Makoto is eltűnt, Ayu is eltűnt (pedig azt hittem, végül Yuuichi barátnője lesz), mi a fene fog még itt történni???  :eek: [/spoiler]

Mindegy, talán annál nagyobbat fog ütni a dráma...

_Anime Wynter_

Kár hogy nem ismert egy anime. Én úgy 4 napja fejeztem be, és nagyon jó anime.

[spoiler]És örülök, hogy Shiori, és Ayu nem halt meg.[/spoiler]

LuckyDingo

Nem most láttam, de szerintem a társai közül ez volt a legérzelmesebb és egyben legjobb is :)

Moha

AIR-el összevetve szerintem is jobb a Kanon. Clannad még nekem hátravan, arról nem tudok nyilatkozni.

motifator

Az AIR nekem megmarad első szerelemnek, de ez csak elfogultság.
Viszont ha megpróbálom objektíven nézni, akkor a CLANNAD (főleg az After Storyval) odaveri az összes többi Key adaptációt. Szal hajrá Moha, készíts be egy 100-as papírzsepit, és nézd meg a CLANNAD-ot.
Nothing amazing happens here, and you get used to that: used to a world where everything is ordinary.
Every day we spend here is like a whole lifetime of dying slowly.

Moha

Meglesz, csak ahhoz az kell, hogy legyen időm meg is nézni (szabadnap, mikor nincs más dolgom), és ne legyen otthon faterom (különben 5 percenként bejárkálna a szobába kérdezni valami hülyeséget). Enélkül oda a hangulat.
Kanon-t is sajna csak több részletben tudtam megnézni a meló miatt. Ha egyhuzamban végig nézem és nem zavarnak meg, akkor tuti kellett volna a zsepi...

LuckyDingo

Nem tudom, a Clannadnál nálam valami hiányzott, ami a Kanonban megvolt. Persze a Clannadot is szerettem. :)
Lehet hogy a téli beállítás jobban megfogott :)

_Anime Wynter_

Hmm a téli beállítás ad némi drámai hangulatot nemde?

Soldier

lehet , nekem nem adott, a clannad szerintem jobb.A Kanonba rengeteg karakter unszimpatikus volt számomra.  :lazza:

Dreamcleaver

A Kanon-t a róka lány leépülése résznél majdnem dobtam, annyira idegesítő volt, de ezt leszámítva kiemelkedően jó anime.

A Clannad meg kellemes kikapcsolódás, de semmi különös, kivéve a vége, ami tetszett nagyon, mert azzal a lánnyal jött össze a csávó, akire számítottam.  :smile:

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

motifator

Quote from: Dreamcleaver on 2009-10-12, 16:29:40
A Kanon-t a róka lány leépülése résznél majdnem dobtam, annyira idegesítő volt, de ezt leszámítva kiemelkedően jó anime.

A Clannad meg kellemes kikapcsolódás, de semmi különös, kivéve a vége, ami tetszett nagyon, mert azzal a lánnyal jött össze a csávó, akire számítottam.  :smile:
Azon én is kiakadtam. Az az arc minimum 1 résszel volt hosszabb, mint kellett volna. Szenvedés volt már nézni a vége felé, és nem a dráma miatt.
Pedig a rókalány addig egész szerethető karakter volt, de egyszerűen kiakadok, ha bármelyik animében ilyen infantilis szintre visszaeső lány karaktert látok (pl. Elfen Lied, vagy az Eureka 7 movie). Ötletem sincs, hogy hol lehet ebben meglátni a moe-t.
Nothing amazing happens here, and you get used to that: used to a world where everything is ordinary.
Every day we spend here is like a whole lifetime of dying slowly.

Dreamcleaver

Az a gond, hogy szerintem a készítők azt a rész pont nem moe-nak, hanem drámainak szánták (tehát ahogy moe-ből leépült infantilissé), de rám egyáltalán nem úgy hatott.

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

Moha

Gyerekek... merjem elolvasni a fenti postokat, vagy nagy Clannad spoilereket írtatok?

Dreamcleaver

Quote from: Moha on 2009-10-12, 21:31:40
Gyerekek... merjem elolvasni a fenti postokat, vagy nagy Clannad spoilereket írtatok?

Nincs bennük Clannad spoiler, de elolvasni se nagyon érdemes őket. XD

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

Titkos

Quote from: Dreamcleaver on 2009-10-12, 16:29:40
A Clannad meg kellemes kikapcsolódás, de semmi különös, kivéve a vége, ami tetszett nagyon, mert azzal a lánnyal jött össze a csávó, akire számítottam.  :smile:

Mondjuk tegyük hozzá, hogy Clannadnál az első sorozat csak a történet fele. Aztán jön az After Story, ott kap a néző hideget-meleget, viszont azzal együtt teljes a történet, és végülis [spoiler]happy end :)[/spoiler]
"Look, Kodomo No Jikan fans, we know how you like to go on about how it's not Lolicon. Please justify the sheer amount of time the young girls are naked or topless without using the phrase "Fanservice". We can wait." 


tox1czero

Fúú, Kanon..

Sokan nemszeretik csóri Makotot, pedig szerintem az ő története volt a legmeghatóbb.. A többi egy kicsit túl volt komplikálva a dráma kedvéért(kivéve a Shiori part, ott csak a logikátlanság volt sok). De pl a Mai story egyáltalán nem tetszett, az Ayus részek viszont jók voltak. A zene nem tetszett, viszont ezeken kívül(vagy inkább ezek ellenére) nagyooon tetszett.. Nem lett All Time Fav, de de mondjuk egy 10-es listán ott lenne.

A Clannadot most nézem. És hát.. Ami hiányzott a Kanon-ból az itt megvan :D Annyira nagy hangulata van, és nekem az életszagúság nagy pozitívum. (Nem Fukora célzok spec, hanem az érzelmekre akár, nagyon logikusan lett felépítve.) Tomoya személyes sztoriját viszont elég könnyen át tudtam érezni.. ez egyszerűen 10/10 :$

nikici

Csatlakozom az itteni többséghez. Clannad engem százszor jobban megfogott, mint a Kanon. Kanonban a szereplők olyan közömbösek maradtak, vagy inkább a negatív irány felé húztak. (A rókalányos részt tényleg nagyon húzták.) Clannadban viszont az összes lányt kedveltem, főleg a főszereplőt. És hiába láttam már kismilliószor, még mindig van sok olyan jelenet, főleg az After Storyban, amit azóta se tudok zsepi nélkül megnézni. :smile: