Main Menu

Deadman Wonderland

Started by minuszmiki, 2008-02-13, 14:48:33

Previous topic - Next topic

minuszmiki

Lehet róla beszélni sokat, ezért hogy ne a "Melyik mangát olvastad?" topikot szemeteljük tele, inkább nyitok neki egyet külön.

Kedvcsinálónak: Tokyo, nem túl távoli jövő. A Deadman Wonderland egy börtön-vidámpark, ahol az oda bezárt bűnözők szórakoztatják a népet mindenféle mutatványokkal, amelyekben gyakran saját életük kockáztatására kényszerülnek. Kegyetlenségében néhol az Elfen Liedet, szürrealitásában a Texhnolyze-t idéző hely ez, ahol az emberélet nem sokat ér. A manga a börtön lakóiról szól, akiknek az életbenmaradáson kívül sok céljuk nincsen. Legtöbbjük a hely szellemének megfelelő elborult agyú figura, közülük leginkább a jóérzésű újonc (a főszereplő) tűnik ki furcsaságával. A nyitópostban spoilerezni nem akarom a sztorit, úgyhogy arról ennyit. A rajz kifejezetten szép, sokszor érdekes perspektívákat használ, a karakterdizájn az Eureka Sevenre emlékeztet, kifejezetten szép és változatos, szóval nagyon jó cucc, tessék olvasni. Onemangáról, lurkről is beszerezhető.


Én

w00t for the thread! :hopp: Nagyon jó manga, a futók közt a kedvencem a Bitter Virgin mellett. Szépen haladnak a dolgok, bár még mindig tökéletesen kilátástalan minden, az utolsó chapter különösen kemény volt (és nem csak a szemezős-belezős miatt). Remélem nem csak így az elején lövik el az összes patront, ha tudják hosszú ideig így tartani a színvonalat (emiatt nem aggódom, mert eléggé átgondoltnak tűnik), akkor epic winnel állunk szemben. :jee:

minuszmiki

Quote from: Én on 2008-02-13, 16:55:44
w00t for the thread! :hopp: Nagyon jó manga, a futók közt a kedvencem a Bitter Virgin mellett. Szépen haladnak a dolgok, bár még mindig tökéletesen kilátástalan minden, az utolsó chapter különösen kemény volt (és nem csak a szemezős-belezős miatt). Remélem nem csak így az elején lövik el az összes patront, ha tudják hosszú ideig így tartani a színvonalat (emiatt nem aggódom, mert eléggé átgondoltnak tűnik), akkor epic winnel állunk szemben. :jee:

Nálam is legjobbak közt szerepel azok közül, amiket olvasok, és nem hiszem, hogy hamar ellőnék a puskaporukat, Rage azt írta legalábbis, hogy a koncepció a későbbiekben is megmarad.

LuckyDingo

Szuper :D Kevesebb szemét a másik topicban :D Ajánlom mindenkinek mert gyaú! Többet nem is kell mondani :)

Alkyra

csatkalkozom az előttem szólokhoz. megéri olvasni ezt a mangát. véres, brutális s csavart. egyedül a főhős akar normális lenni, de szegénykém kezd rájönni, hogy itt nem nagyon fog neki menni...

KeLa

Eddig nagyon jó, remélem h legalább ezen a szinten is marad a végéig, de ha jobb lesz az se baj :smile:
Ja és köszi chilipnek h akkor belinkelte, ellenkező esetben valszeg nem kezdtem volna el, a címét láttam pár helyen, de valahogy nem tudtam rá venni magam h belenézzek :3x3:

Venom

#6
Én is belekezdtem, mert kíváncsivá tettetek. Eddig nagyon tetszik, hülye módjára hajnali fél 3-ig olvastam. És most jöhet is a jól megszokott várakozás a következő chapterre. :)

Shiro-chan FTW!  :whoah:


The greatest thing in the world is to know how to be one's own self. - Montaigne

minuszmiki

Quote from: Venom on 2008-02-14, 03:17:56
Én is belekezdtem, mert kíváncsivá tettetek.
Just as planned.  :__devil: :D

Venom

Tényleg, milyen sűrűn várhatóak a chapterek?

Egyébként a 8. chapterben van egy érdekes utalás, nem tudom figyeltétek-e. Amikor a végén az öreg igazgató szomorúan kijelenti, hogy milyen szomorú, amikor a két tragikus sorsú Woodpeckerre gondol. (46. oldal: "When I think of that tragic pair of Woodpeckers...)
Ez vajon mit jelenthet? Nekem eddig úgy tűnt, hogy a kódnevek egyediek. Gondolom fontos szempont, hogy a múltban ismerték egymást, még a Tokyot romba döntő katasztrófa előtt. (És a Ganta által rajzolt farönk motívium is fontos szerepet fog kapni még szvsz.)


The greatest thing in the world is to know how to be one's own self. - Montaigne

Dreamcleaver

Nagyon jó kis manga ez. Kellően degenerált környezet, szép grafika és a sztori is alakul. Mondjuk a fordító az utóbbi volumokban csinált egy-két nagyon fájú nyelvtani hibát, de ettől még élvezhető.
Also, már kíváncsian várom mikor jelenik meg a coolos, szemkötéses Crow. Sztem tuti ezért vették ki a jobb szemét.  :D

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

Én

Quote from: Venom on 2008-02-15, 17:02:09
Tényleg, milyen sűrűn várhatóak a chapterek?

Quote from: sosexyscansDeadman Wonderland chapter 08!   

Just finished up the work on this one. Good chapter, though kinda gory. Last chapter of volume 2. And there is no volume 3 yet. Which means, magazine raws. This again means that we'll need more time for;
1. Lutris scanning the magazine he bought. (Thanks for that btw.)
2. Translating it.
3. Cleaning it.
4. Redrawings and typesetting it.

Now on the last chapters we only had step 2 and 4. So obviously, we won't be as fast as we've been up til now. We hope to bring the next as fast as we can though. Note that this is a monthly manga as well.
Lutris have the raw for chapter 10, and I believe chapter 11 is coming out the 24th or something like that. So be patient. ;P

:frown:

Alkyra


Rage

Hm, a beszkennelt CUCCot nincs kedvük esetleg közzétenni? :p
痛みを感じる方向に、出口がある!

Én

chapter 9.: Ez tényleg egyre keményebb. A vége már kissé átment agyfaszba, de illett a kialakult vonalhoz. Szóval tetszett ez is, és remélem Ganta nem esik bele a jól "bevált" shounen dilemmába, és széttépi a kiscsajt. :jee:

Zen

Nem hiszem h beleesne, akkor már most megtörtént volna.
[spoiler]Azért nem semmi a szexcentrikus kiscsaj aki utálja ha vele kapcsolatban szexre gondolnak.. :D[/spoiler]
Satan isn't the answer when one's in pain. It's god and candy.
In short, sex is great for the species, and it made me who I am today... as in, alive.
&fmt=1

minuszmiki

Ilyen is rég történt velem: kifejezetten meglepett a végén a fordulat. Minatsuki nagyon jó, kár hogy már nem sokat látjuk (bár a bátyus még megkavarhatja a dolgokat).

LuckyDingo

Remélem hogy Ganta kinyírja a kiscsajt.. a képekért, amiket vágott, már büntetni lehetne, a szövegről ne is beszéljünk XD

Chronus

Höhö. Belekezdtem én is. I'm lovin' it! :jee:

Pont az az idegbeteg vérfürdő amire vágytam. Plussz Shiro ftw :haha:

KeLa

Quote from: LuckyDingo on 2008-02-24, 15:46:33
Remélem hogy Ganta kinyírja a kiscsajt.. a képekért, amiket vágott, már büntetni lehetne, a szövegről ne is beszéljünk XD
Ne mááár, az fej meg a szöveg volt eddig a legjobb :rotfl:  Még jöhet pár... :D
A bátyus meg valszeg el fog halálozni, a csaj észheztérítése sztem túl nyálas lenne, nem passzolna a mangához :__devil:

LuckyDingo

Quote from: KeLa on 2008-02-24, 17:56:41
Quote from: LuckyDingo on 2008-02-24, 15:46:33
Remélem hogy Ganta kinyírja a kiscsajt.. a képekért, amiket vágott, már büntetni lehetne, a szövegről ne is beszéljünk XD
A bátyus meg valszeg el fog halálozni, a csaj észheztérítése sztem túl nyálas lenne, nem passzolna a mangához :__devil:
Nah jah, mivel a kiscsaj elég szépen beszélt a bátyóról is :D

Venom

Ehh, izé, chapter 9 hol? Mert a So Sexy Scansnél még nincs semmi hír a dologról és már scanlator groupnál még nem láttam.


The greatest thing in the world is to know how to be one's own self. - Montaigne

Én

SnoopyCool fordította, onemangán van fenn

Rage

#22
Azt azért vegyétek figyelembe, hogy Snoopy hírhedt perverziója telerakni a szöveget a "fuck", "shit", "bitch", valamint "cock" szavak lineáris kombinációival. Aki nem hiszi, annak ajánlom, hogy olvasson bele a MAR mangába (igen, még egy gyerekeknek szóló shounennel is képes volt ezt eljátszani :wtf). Ezzel nem azt akarom mondani, hogy az a loli nem egy elborult állat, de a szöveggel kapcsolatban vannak fenntartásaim. :p
痛みを感じる方向に、出口がある!

chilip

nos, 10es chapter kinn és jó volt :D kiscsaj nem halt meg de azért le lett iskolázva :D szó szerint  :lul:

aki nagyon nem találná: http://snoopycool.com/torrents/DeadmanWLand_ch10.zip.torrent

megint nagy  :wtf: derült ki Shiro-ról

LuckyDingo

Quote from: chilip on 2008-02-25, 17:08:32
nos, 10es chapter kinn és jó volt :D kiscsaj nem halt meg de azért le lett iskolázva :D szó szerint  :lul:

aki nagyon nem találná: http://snoopycool.com/torrents/DeadmanWLand_ch10.zip.torrent

megint nagy  :wtf: derült ki Shiro-ról
Mi derült ki végülis Shiroról? :D Mert max az [spoiler]hogy az Öregnél talált menedéket a rombolás után, meg hogy valami köze van hozzá :D[/spoiler]
Az a headbutt nagyon ottvolt amúgy lol

Alkyra

Quote from: LuckyDingo on 2008-02-25, 21:36:30
Quote from: chilip on 2008-02-25, 17:08:32
nos, 10es chapter kinn és jó volt :D kiscsaj nem halt meg de azért le lett iskolázva :D szó szerint  :lul:

aki nagyon nem találná: http://snoopycool.com/torrents/DeadmanWLand_ch10.zip.torrent

megint nagy  :wtf: derült ki Shiro-ról
Mi derült ki végülis Shiroról? :D Mert max az [spoiler]hogy az Öregnél talált menedéket a rombolás után, meg hogy valami köze van hozzá :D[/spoiler]
Az a headbutt nagyon ottvolt amúgy lol
[spoiler]Shiro betámadta Gantáékat. Az utolsó képen látszik a fejének egy részlete. [/spoiler]

Ganta is egyre tökösebb lesz.:)

chilip

[spoiler]shiro és ganta ?családtagok? (sztem igen) de legalábbis kapcsolatba vannak egymással így vagy úgy[/spoiler] 36os oldal, a fénykép

Alkyra

Quote from: chilip on 2008-02-25, 21:48:51
[spoiler]shiro és ganta ?családtagok? (sztem igen) de legalábbis kapcsolatba vannak egymással így vagy úgy[/spoiler] 36os oldal, a fénykép

ezt eddig is tudtuk.(voltak már visszatekintések ganta múltjába)

chilip

Quote from: Alkyra on 2008-02-25, 21:59:29
Quote from: chilip on 2008-02-25, 21:48:51
[spoiler]shiro és ganta ?családtagok? (sztem igen) de legalábbis kapcsolatba vannak egymással így vagy úgy[/spoiler] 36os oldal, a fénykép

ezt eddig is tudtuk.(voltak már visszatekintések ganta múltjába)

akkor csak az én felfogásom lyukacsos :D

Én

Én sem emlékszem rá, gondolom nem arra figyetem... :P
Btw jó volt ez is, de a többi deadmen hogy a pélóba került oda a ringhez? Csak úgy odasasszézhatnak?