Támogatás

Started by zsozso, 2004-04-18, 18:37:56

Previous topic - Next topic

Fazék

Quote from: zsozso on 2006-09-01, 02:00:32Ezzel csak az a baj, hogy mar utalom folyamatosan mondani. Most epp ugy all a dolog, hogy a kovetkezo honapot betudom fizetni. Ezt ugy, hogy par ember eves csomagja kerult a szamlara. Eves = optimalis esetben 1 evig kene kitartania, namost 1 honap vs 1 evet gondolom nemkell reszletezzem :p
no igen, gondolkodtam rajta, hogy megemlítsem, hogy az hogy nem szólsz az embereknek naponta, az nem feltétlenül jelenti azt, hogy minden rózsás...

végül a húgomat kellett megbíznom a pénz befizetésével. ugye be lett fizetve és nem egy új kabátra költötte, nyugtass meg :haha:

zsozso

Quote from: Fazék on 2006-09-01, 02:02:20
Quote from: zsozso on 2006-09-01, 02:00:32Ezzel csak az a baj, hogy mar utalom folyamatosan mondani. Most epp ugy all a dolog, hogy a kovetkezo honapot betudom fizetni. Ezt ugy, hogy par ember eves csomagja kerult a szamlara. Eves = optimalis esetben 1 evig kene kitartania, namost 1 honap vs 1 evet gondolom nemkell reszletezzem :p
no igen, gondolkodtam rajta, hogy megemlítsem, hogy az hogy nem szólsz az embereknek naponta, az nem feltétlenül jelenti azt, hogy minden rózsás...

végül a húgomat kellett megbíznom a pénz befizetésével. ugye be lett fizetve és nem egy új kabátra költötte, nyugtass meg :haha:

    Hiba történt a művelet végrehajtása közben.
-   Tájékoztatjuk, hogy a banki rendszer pillanatnyilag nem fogadóképes, ezért a banki válasz megjelenítésére nincs lehetőség. Kérjük, ismételje meg a lekérdezést később.
Death is the only redemption

Fazék

Quote from: zsozso on 2006-09-01, 02:19:37
    Hiba történt a művelet végrehajtása közben.
-   Tájékoztatjuk, hogy a banki rendszer pillanatnyilag nem fogadóképes, ezért a banki válasz megjelenítésére nincs lehetőség. Kérjük, ismételje meg a lekérdezést később.
biztos ezt is a húgom intézte el, nehogy lebuktathassam  :haha:

a közös előfizetéshez pedig csak lelkesen emberek! a legkisebb hozzájárulás is számít. :tezsvir:

nubu015

#153
NA ugye hogy ugye ????

Most hogy Boss-Zs. leírta a helyzetet már
mindenki láthatja hogy egy hónapunk ha van hogy
valami értelmes és biztonságos módon megtaláljuk
a 20K-népből azt a 150 embert aki 1-2K-t szánna
a dologra .


Hát nem volt elhamarkodott a kiabálásom.
( A rossz hír ellenére azért picit dagad a májam :) )


NA AKKOR GYERÜNK GYERÜNK EMBEREK mozgassátok az agyatokat !

Hogyan lehet elérni célzottan 20K-nyi embert ?

1., Elkérjük Zs.-től az email címeket . ( Etikailag problémás )
2., Megkérjük Zs.-t hogy kicsit hangsúlyozza jobban ki az f*t*p-n a problémát ( Zs. filozófiájával ütközhet )
3., Lánclevelet indítunk, de "virág" nyelven fogalmazzuk meg ( szal' csak az érti aki használja az f--t--p-t , és
     így elkerülhetjük a buzgómócsing-feljelentős-aktakukacokat .)
4., Ugyanez csak a fórumokkal .
5., Nekiállunk szórólapozni , meg standolni az őszi  MET-en . ( Ez annyira vad, hogy le kellett írnom :) )


Persze ezek nem túl jó ötletek , de az a lényeg hogy ha van egy jó ötlet , meg 10-20 aktív ember
aki szán rá egy kis időt ( pl. akik most is követik aktívan/olvasva ezt a fórumot )  akkor simán
össze tudunk szedni annyi embert aki végre összedobná 1-2K-nyi darabokban az éves fenntartást . 


 

nubu015

#154
Quote from: Yakumo on 2006-09-01, 01:08:46
mintha K_T éppen ilyesmin munkálkodna... ^^

edit: amúgy többen vannak akik csak úgy befizetnek zso számlájára és kész, de ezt azért nem ajánlom, igényeljetek egy olcsóbb csomagot inkább rövidebb időre, mert úgy zso-nak is tiszta könyvelés szempontjából, ráadásul kaptok is valamit a pénzetekért az anime-ken KÍVÜL is. ;)


JAJ JAJ Yak. !! 

Pont azon vacogok már egy jó ideje hogy ok hogy leírod hogy támogassatok emberek csomaggal , meg minden ,
de ezt csak az a pár ember látja aki olvassa ezt a fórumot .
Azok meg már vagy befizettek egy bronz-ra, vagy épp most szállnak be egy közösbe , DE A LÉNYEG
hogy ez csak 10-20 ember !!!

Szóval hogy mondod ezt el a tömegnek , hogy meglegyen a 150 ember ?

Quote from: White SeeD on 2006-09-01, 11:46:37
Hát, nem agyat kéne mozgatni hanem pénztárcát nyitogatni :smile:


HAH !

Az a 10-20 ember aki most itt olvassa a problémát már nyitogatta/nyitogatja a
pénztárcát . ( De ezt látod te is :) )

Az hogy elérd azt a további 150-et már sajnos agymozgás is szükségeltetik .
( De hát ezt is tudod :) )

m.


u.i : Meg aztán bár az elmés mondatok nagyon jók hangulatemelésre 
az amit a konyhára hoznak erősen konvergál a nullához :))

smash++

Nos.Én még csak sajna most olvastam bele ebbe a topicba.Eddig őszintén szólva eszembe sem jutott,hogy kéne támogatni,sorry:(.Én is sokat köszönhetek az ftp-nek.
Én szivesen adnék egy ezrest minden hónapban(kb ennyit tudok megengedni tanulóként és más költségek miatt).Most akkor a topic elején lévő OTP-s számla számra utaljak vagy van vmi előfizus dolog ami kb 1000Ft egy hónapban?Nekem teljesen mindegy.

Selmo

Quote from: smash++ on 2006-09-01, 13:09:47
Nos.Én még csak sajna most olvastam bele ebbe a topicba.Eddig őszintén szólva eszembe sem jutott,hogy kéne támogatni,sorry:(.Én is sokat köszönhetek az ftp-nek.
Én szivesen adnék egy ezrest minden hónapban(kb ennyit tudok megengedni tanulóként és más költségek miatt).Most akkor a topic elején lévő OTP-s számla számra utaljak vagy van vmi előfizus dolog ami kb 1000Ft egy hónapban?Nekem teljesen mindegy.
http://interhost.hu/

A tökéletesség unalmas.

nubu015

Na , és még ezek után mondja valaki hogy nincs semmi értelme a tájékoztatásnak !!
Itt van S. kollega , mint  pozitív példa !
Ilyen emberkéből kellene elérni 150-et ( A 20.000-ből , de ezt már vagy 1000*írtam )
Szóval gyerünk , az okosak dobjanak be egy kis agyat , aztán vitassák meg a béna
ötleteimet .

( Bár most támadt egy olyan sanda gyanúm hogy ezzel a sürgetős, kiabálós módszerrel
nem igazán érek célt, vagy épp az ellenkezőjét érem el , mert tudat alatt mindenki egy
kicsit az egója, és énje elleni támadásnak érzi ezt a ráerőszakolós módszert ??  )


m.

Selmo

Quote from: nubu015 on 2006-09-01, 14:31:37
Na , és még ezek után mondja valaki hogy nincs semmi értelme a tájékoztatásnak !!
Itt van S. kollega , mint  pozitív példa !
Ilyen emberkéből kellene elérni 150-et ( A 20.000-ből , de ezt már vagy 1000*írtam )
Szóval gyerünk , az okosak dobjanak be egy kis agyat , aztán vitassák meg a béna
ötleteimet .

( Bár most támadt egy olyan sanda gyanúm hogy ezzel a sürgetős, kiabálós módszerrel
nem igazán érek célt, vagy épp az ellenkezőjét érem el , mert tudat alatt mindenki egy
kicsit az egója, és énje elleni támadásnak érzi ezt a ráerőszakolós módszert ??  )


m.

Ha ennyire e-maileket akarsz írni, akkor nézd végig a tagok adatlapját, jópáran megadták. :smile:

A tökéletesség unalmas.

Lt. Simoan Blarke

nubu015: en szimplan csak pofatlan tajparasztsagnak erzem azt a hangsulyt, amit te itt hasznalsz. egyebkent az otletek kozul maximum egyet tudnek elkepzelni megvalosithatonak: mail minden usernek (amit zsozso, mint adminisztrator rendelkezik ezzel az opcioval). a mas forumokon reklamozas ismetelten a jogi problemakba futhat bele, rahuzzak hogy haszonszerzes celjabol uzemel az ftp stb stb... de szerintem a koremail szoveget ne te fogalmazd :)
In Raid_0 the zero stands for how many files you are going to get back if something goes wrong.

"It's easy to kill someone. Just forget the taste of sugar." - Monster

Kuroi Tenshi

Végre egy kis élet errefelé is :)
Randall, Smash, küldtem pm-et.
Visszajelzés után felkerültök ti is a listára.

smash++

Én őszintén szólva úgy gondoltam,hogy egyedül kifizetem a bronz szolgáltatást(havi kb1000Ft) és akkor nem lesz kavarás.Nekem ez a legegyszerűbb.Majd küldök egy mail-t Zsonak ma vagy köv hét elején.Szept 11-től már pesten vagyok szóval akkor le is bonyolitom ezt a szerződés aláirást(ha jól vettem ki,mert vki leirta hogy ez igy is mehet).

Fazék

Quote from: smash++ on 2006-09-01, 16:27:33
Én őszintén szólva úgy gondoltam,hogy egyedül kifizetem a bronz szolgáltatást(havi kb1000Ft) és akkor nem lesz kavarás.Nekem ez a legegyszerűbb.Majd küldök egy mail-t Zsonak ma vagy köv hét elején.Szept 11-től már pesten vagyok szóval akkor le is bonyolitom ezt a szerződés aláirást(ha jól vettem ki,mert vki leirta hogy ez igy is mehet).
jaja, esetedben sztem is ez a legegyszerűbb megoldás

Kuroi Tenshi

Az én pm-emben is benne volt, hogy az már maga egy bronz csomag ;)

WS: még ha 10 ember is dobna össze 1et, az is több, mint a semmi, nem? ;)
De ennél azért job lesz az arány. Remélem :D

nubu015

Quote from: Lt. Simoan Blarke on 2006-09-01, 14:54:19
nubu015: en szimplan csak pofatlan tajparasztsagnak erzem azt a hangsulyt, amit te itt hasznalsz. egyebkent az otletek kozul maximum egyet tudnek elkepzelni megvalosithatonak: mail minden usernek (amit zsozso, mint adminisztrator rendelkezik ezzel az opcioval). a mas forumokon reklamozas ismetelten a jogi problemakba futhat bele, rahuzzak hogy haszonszerzes celjabol uzemel az ftp stb stb... de szerintem a koremail szoveget ne te fogalmazd :)


Hát igen , sejtettem én hogy nagy paraszt vagyok , sőt azt is kimondom hogy szar ( amit te biztos úgy
mondanál hogy :  kaki   :) ) , viszont ez a parasztság mozgatta meg a fórumot .
Egyébként még mindig három oldallal előrébb lennénk , és havonta egy-két merengő emberkével hogy hát
igen talán támogatni kellene .

De persze kritikád nem talált süket fülekre , szóval nyugodtan írd csak meg hogy milyen hangnemben
kellene írogatni , ami azért el is jut az emberekig, meg a téma sem süllyed  unalom-mocsárba.


Selm.:

Ok , este már el is kezdem az email gyűjtést :) 
( De valaki addig is fogalmazza meg helyettem a szöveget :) )


Kuroi Tenshi

Nubu, dícsérendő a lelkesedésed, de egy kicsit azért nyugi, és fogd vissza magad.
A spammelés sokakat zavar, és inkább negatív hatást vált ki.

nubu015

Ezzel a paypallal nem lehet valamit kezdeni ?
( szept.-től teljes jogú lett Mo. , most már fogadni is lehet pénzt )


http://index.hu/tech/net/ppl060906/



Manitu

Gondolj már bele, azért az ftp jogi helyzete erősen vitatható. Ha még a Paypalt is belekevernéd, a végén valaki ráfogja zsozsóra, hogy haszonszerzés céljából csinálja, és annak adott esetben már nem pénzban, hanem években mérik a következményét...


Yakumo


Member

Mert ha még a Usteam valamit termelne, mint pl. a fansub csapatok, akkor még érthető lenne, de így tényleg olyan lenne, mint valami illegális videotéka...

Zsiga

Quote from: Yakumo on 2006-09-06, 23:47:55
Exactly. doh.
Ugyanmár gyerekek, legyünk kreatívak. Csinálunk egy kamu adománygyűjtő honlapot (pl. adományt gyűjtünk egy interhostos tárhelyre ahova felrakhatjuk az usteam-meetek meg a con-ok fotóit, vagy a "használt" offtopicok anyagát, vagy akármit...), amiről mellesleg mindenki tudná hogy valójában mit is támogat, aztán a befolyt pénzből meg veszünk tárhelyet zsozso-nál. És így mindenki tiszta. ;)

Member

De adományokat azért kicsit nagyobb tételben szoktunk gyűjteni, nemde? :confused:
Nameg ha a tárhelyre sem adnak, miért küldenének a PayPal-ra?
Meg a látogatók többsége 14-16 (nem az aktív fórumozókra gondolok), nem hiszem, hogy van ilyen számlájuk.

Zsiga

Quote from: Member on 2006-09-07, 00:01:10
De adományokat azért kicsit nagyobb tételben szoktunk gyűjteni, nemde? :confused:
Nameg ha a tárhelyre sem adnak, miért küldenének a PayPal-ra?
Meg a látogatók többsége 14-16 (nem az aktív fórumozókra gondolok), nem hiszem, hogy van ilyen számlájuk.
Akkor kirakunk sima bankszámlaszámot is. Vagy pl. emeltdíjas sms-t. És épp arról lenne szó, hogy azoktól is begyűjtsünk egy százast akik egyébként nem adnának egyszerre legalább 3k-t tárhelyre. Sok kicsi sokra megy. ;)

Darkstar

Quote from: Member on 2006-09-06, 23:54:39
...valamit termelne, mint pl. a fansub csapatok,...
Minden fansubban benne van, hogy "ha ezért pénzt adtál ki, átcsesztek" :D
nubu, te meg figyelj, nehogy túlbuzgóságodban esetleg olyat tegyél, ami már árthat zsozsonak, mint amit pl már említettek előttem.
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Member

Az emeltdíjas sms akkor lenne jó ötlet, ha mondjuk 1 hónapos ftpzést adna, de az meg ugye illegál megint csak.

Fazék

Quote from: Zsiga on 2006-09-06, 23:56:17
Quote from: Yakumo on 2006-09-06, 23:47:55
Exactly. doh.
Ugyanmár gyerekek, legyünk kreatívak. Csinálunk egy kamu adománygyűjtő honlapot (pl. adományt gyűjtünk egy interhostos tárhelyre ahova felrakhatjuk az usteam-meetek meg a con-ok fotóit, vagy a "használt" offtopicok anyagát, vagy akármit...), amiről mellesleg mindenki tudná hogy valójában mit is támogat, aztán a befolyt pénzből meg veszünk tárhelyet zsozso-nál. És így mindenki tiszta. ;)
tudtommal ez is csak legális keretek közé szorítva működhetne, vagyis minden ilyen adomány adóköteles, hacsak nem fogalmam sincs milyen engedélyeket igénylő ténylegesen jótékonysági szervezetről van szó.
szóval ez az ötlet se nyerő.
továbbra is a legegyszerűbb lenne, ha pár ember összefogna és befizetne egy csomagra az interhost-nál.
igaz nehéz eldönteni, hogy ki legyen a tárhely haszonélvezője, kinek kerüljön föl a neve a papírra, de én azt mondanám, hogy ez legyen a legtöbb pénzt beleadó ember, a többiek meg csak passzolják át neki a pénzt és lélekben megnyugodhatnak, hogy tettek valamit az oldalért és kész. nem kell ezt túlbonyolítani sztem...

Member

Ez a haszonélvezés nem nagy cucc, mindegyik használja és kész. :)
(Már ha használja, a többséget tudtommal hidegen hagyja)

Zsiga

Quote from: Fazék on 2006-09-07, 00:10:32
Quote from: Zsiga on 2006-09-06, 23:56:17
Quote from: Yakumo on 2006-09-06, 23:47:55
Exactly. doh.
Ugyanmár gyerekek, legyünk kreatívak. Csinálunk egy kamu adománygyűjtő honlapot (pl. adományt gyűjtünk egy interhostos tárhelyre ahova felrakhatjuk az usteam-meetek meg a con-ok fotóit, vagy a "használt" offtopicok anyagát, vagy akármit...), amiről mellesleg mindenki tudná hogy valójában mit is támogat, aztán a befolyt pénzből meg veszünk tárhelyet zsozso-nál. És így mindenki tiszta. ;)
tudtommal ez is csak legális keretek közé szorítva működhetne, vagyis minden ilyen adomány adóköteles, hacsak nem fogalmam sincs milyen engedélyeket igénylő ténylegesen jótékonysági szervezetről van szó.
szóval ez az ötlet se nyerő.
továbbra is a legegyszerűbb lenne, ha pár ember összefogna és befizetne egy csomagra az interhost-nál.
igaz nehéz eldönteni, hogy ki legyen a tárhely haszonélvezője, kinek kerüljön föl a neve a papírra, de én azt mondanám, hogy ez legyen a legtöbb pénzt beleadó ember, a többiek meg csak passzolják át neki a pénzt és lélekben megnyugodhatnak, hogy tettek valamit az oldalért és kész. nem kell ezt túlbonyolítani sztem...
Nyilván, de a gimis korosztálynak lehet hogy az az ezrese sincs feleslegesen, viszont ha kap egy új feltöltőkártyát apucitól akkor egy százast rá tudna szánni az oldalra. A többi meg már csak könyvelő kérdése, aki meg van itthon... ;)

Yakumo

Quote from: Member on 2006-09-07, 00:06:54
Az emeltdíjas sms akkor lenne jó ötlet, ha mondjuk 1 hónapos ftpzést adna, de az meg ugye illegál megint csak.
Ezt az ötletet zsozso elvetette már párszor, általa is többször kifejtett okokból kifolyólag.

Randal

A Paypal egyébként se működik oylan egyszerűen. Ahhoz dombornyomott kártya kell avgy olyan amit dombornyomottként fogad el. Ilyen volt pl a Diákhiteles Postabankos kártya.

A csomag tulajdonosa meg legyen az aki tényleg a legtöbbet fizeti vagy akinek szüksége van rá vagy az aki a pénzt begyűjti.