Main Menu

Flcl

Started by TurboK, 2003-12-05, 22:51:27

Previous topic - Next topic

motifator

Quote from: Kuroi Tenshi on 2007-08-13, 05:12:31
Quote from: motifator on 2007-08-13, 00:13:18
Ja, és van, akinek ez már az elején leesik, hogy a gyár tulajdonképpen egy vasaló. Nos, szégyen, gyalázat, de nekem is csak akkor esett le, amikor odakerült mellé a hatalmas kéz.

Mondtam már, hogy ne igyál annyit? :D
Nem csak jól felismerhetően vasaló-formája volt, de még gőz is jött belőle az első
részben :hehe: (Jól sejtem, te se vasaltál még sokat? :D )
Nem, valóban nem vasaltam még sokat. És utólag már nekem is egyértelmű, de akkor nem esett le. És ahogy MB is mondja, nem olyan szokatlan dolog az, hogyha egy gyár gőzt ereget.

Amúgy meg ne kötözködj, és hagyjál szépen beszélgetni a kedvenc animémről az új fórumtárssal ;)
Nothing amazing happens here, and you get used to that: used to a world where everything is ordinary.
Every day we spend here is like a whole lifetime of dying slowly.

Member

Már ha 8 hónap után újnak hívható vki. :rolleyes:
Hogy kötekedjek (rossz szokásom :D), a gyárak többsége fent ereget gőzt, alul csak ha kigyulladt odabent vmi vizes fa. :angyali:

MB

OFF
Igen. A többsége valóban, de ez nem alapszabály. Műszaki okfejtéstől inkább megkímélném a fórumozó közösséget. Bár kétséktelenül lebilincselő téma lenne, de nem ebbe a topikba való.  :cool:
És valóban nem vagyok annyira új, csak szűkszavú.
Na most kanyarodjunk vissza valahogy az animéhez. :D

Én

Érdekes, hogy viccesnek találtam az animé mégis alig röhögtem rajta, inkább néztem...és néztem...és pislogtam...és néztem...  :haha:
De a vége jobban tetszett az összes ökörségnél :cool:

Member

[spoiler]Ha a srác vele menne, akkor benne lenne a legjobb 3 befejezésben[/spoiler]
Szerintem sem nem ökörség, se nem filozófiai mű, kőkemény agytorna inkább. :D

Én

#65
Jah, az tényleg jó lett volna :rolleyes:
[spoiler]Én azt sajnálom nagyon, hogy Mamimi elment... :frown:[/spoiler]

motifator

Szerintem sem ökörség, filozófiai műnek se nevezném, agytornának mindenképp agytorna (6. nézésre is lehet benne észrevenni újdonságot, megérteni összefüggéseket), de szerintem leginkább egy coming-of-age story egy srácról, lányokról, a lányról(meg a másik lányról :)), szülőkről, felnőttéválásról, az első csókról(az első szerelemről?), mindez őrületes humorral, óriásrobotokkal, gitárokkal, robogókkal, lélegzetelállító grafikával, isteni hangulatos zenékkel, eszméletlen rendezésel és vágással, töményen, 6x25 percben.
A végéről meg:
[spoiler]egyszerűen imádom az utolsó részt. Az a feeling, amikor Haruko hazajön, és Naota a szobájában totál kiakad, aztán ketten lelépnek otthonról, utána a végkifejlet, benne a világ legnagyobb csókjelenetével, mindemellett az egész egy vizuális orgazmus, na és azok a zenék... Egyszóval tetszik, nagyon.
Arról meg már leszoktam, hogy minden sorozat végére totál happy endet várjak. Külön ritka meglepetés, ha azok, akiknek drukkolok, "összejönnek" a végén. Teljesen hozzászoktam, hogy az animék többségének a végén a szerelmi szál (és még sok egyéb) megoldatlan marad.
Amúgy is sokkal feelingesebb, ha a "nagy kaland" után minden visszatér a régi kerékvágásba. Néhány dolog megváltozott, tanultunk ezt-azt, de az élet megy tovább ugyanúgy, ahogy azelőtt.[/spoiler]
Nothing amazing happens here, and you get used to that: used to a world where everything is ordinary.
Every day we spend here is like a whole lifetime of dying slowly.

Én

#67
Quote from: motifator on 2007-08-17, 20:46:47
[spoiler]egyszerűen imádom az utolsó részt. Az a feeling, amikor Haruko hazajön, és Naota a szobájában totál kiakad, aztán ketten lelépnek otthonról, utána a végkifejlet, benne a világ legnagyobb csókjelenetével, mindemellett az egész egy vizuális orgazmus, na és azok a zenék... Egyszóval tetszik, nagyon.
Arról meg már leszoktam, hogy minden sorozat végére totál happy endet várjak. Külön ritka meglepetés, ha azok, akiknek drukkolok, "összejönnek" a végén. Teljesen hozzászoktam, hogy az animék többségének a végén a szerelmi szál (és még sok egyéb) megoldatlan marad.
Amúgy is sokkal feelingesebb, ha a "nagy kaland" után minden visszatér a régi kerékvágásba. Néhány dolog megváltozott, tanultunk ezt-azt, de az élet megy tovább ugyanúgy, ahogy azelőtt.[/spoiler]
:tezsvir:, teljesen.
Nem ökörség: na, azért első pár részről ezt nem merném kijelenteni :D De egészében mindenképp több annál.
Megyek, ki is írom egy külön discre a sorozatot :D
Ja, mégvalami: az ftp-n lévő magyar felirat szvsz EPIC WIN.

Manitu

Quote from: motifator on 2007-08-17, 20:46:47
Szerintem sem ökörség, filozófiai műnek se nevezném, agytornának mindenképp agytorna (6. nézésre is lehet benne észrevenni újdonságot, megérteni összefüggéseket), de szerintem leginkább egy coming-of-age story egy srácról, lányokról, a lányról(meg a másik lányról :)), szülőkről, felnőttéválásról, az első csókról(az első szerelemről?), mindez őrületes humorral, óriásrobotokkal, gitárokkal, robogókkal, lélegzetelállító grafikával, isteni hangulatos zenékkel, eszméletlen rendezésel és vágással, töményen, 6x25 percben.
wow, micsoda ajánló! Az embernek kedve támad megnézni újra.
Mondjuk én első nekifutásra szó szerint elaludtam rajta, úgyhogy nem mostanában fog ez bekövetkezni, de egyszer... talán...

* Manitu runs away


Én

Ilyenkor a bennem élő fanboi elemi erővel tör fel, és szétszórja hatalmas energiáját a világegyetemben... :D
Btw, miért aludtál el rajta? Olyan unalmasnak találtad? ( :wtf: ) Megjegyzem, no offense, mindenkinek szíve joga hogy mit szeret és mit nem. Tény, hogy a sorozat nem való mindenkinek.

Member

Haverom fapofával nézte végig, többen kijelentették nekem, hogy egy unalmas sz@r. Unokatesóm sem csípte, igaz, ő csak 12. Szóval kell valami lelki sérülés hozzá. :)
De pl. nekem meg pont az Excel Saga nem tetszik (bár az első résznek olyan FLCL fílingje van, az az egy bejön), amivel együtt annyit emlegetik, szóval ízlések&pofonok.

Manitu

Quote from: Én on 2007-08-17, 22:26:52
Btw, miért aludtál el rajta? Olyan unalmasnak találtad? ( :wtf: )
Arra tippelek. A fáradtságot kizárhatjuk, mivel mikor felébredtem valahol a második rész közepén, leállítottam, és megnéztem még vagy 10 rész CB-t. Különben sem tudok általában aludni, ha megy a TV (az egyetlen körümény, ami zavar az alvásban :D)
Azért végignéztem, de nem tett rám túl nagy benyomást. Volt benne néhány jó poén (vasaló :D) de ennyi.


Kuroi Tenshi

Quote from: Manitu on 2007-08-17, 22:21:58
* Manitu runs away
Jól teszi, de az Inkvizíció elől nincs menekvés, eretnek  :__devil:
:D

Na mindegy, kinek bejön, kinek nem... egyéni stílusa van, meg kell hagyni, és
ez van, akiknek sok; az őrület is túlteng benne, ahogyan szimbólumokkal és
utalásokkal is telítve van. Ez szvsz semmiképp sem egy kezdő anime, így
sztem nem is jó ötlet ezt olyanoknak mutogatni, akik nem ismerik a műfajt.
(Ugye Member...)

Én

Az utolsó részt már vagy 50x megnéztem onnantól, hogy
[spoiler]megcsókolja harukát[/spoiler]
és beindul az "I think I can, I think I can..."  :hopp:

motifator

Quote from: Én on 2007-08-18, 08:36:40
Az utolsó részt már vagy 50x megnéztem onnantól, hogy
[spoiler]megcsókolja harukát[/spoiler]
és beindul az "I think I can, I think I can..."  :hopp:
Na, ahogy ezt olvastam, felállt a szőr a hátamon  :Kiraly: Ijesztő, hogy mekkora fanboy vagyok én is  :D
* motifator megy és előkeresi a Pillows albumait
* motifator nem találja sehol, torrent indult :)
Az tény, hogy nem fogadja mindenki egyforma lelkesedéssel, ahogy Member is írta, lehet kell hozzá némi lelki sérülés. Én eddig 6 embernek mutattam a FLCL-t, ebből 2 azóta fanboy, 1-nek csak tetszett, 1-nek tetszett, de semmit se értett az egészből, 1 szerint baromság az egész, és volt 1, aki totál kezdő animés(sőt, igazából nem is animés), és neki is tetszett, ránézésre kicsit besokkolta, ilyet még sose láthatott.
Ha végiggondolom, ez nem is rossz arány, 6-ból csak 1 tartotta kifejezetten sz@rnak, 2 viszont rajongó lett.
Nothing amazing happens here, and you get used to that: used to a world where everything is ordinary.
Every day we spend here is like a whole lifetime of dying slowly.

MB

Quote from: motifator on 2007-08-17, 20:46:47
...mindez őrületes humorral, óriásrobotokkal, gitárokkal, robogókkal, lélegzetelállító grafikával, isteni hangulatos zenékkel, ....
Vasaló kimaradt!  :hopp:

A tökéletes jól megszervezett káosz, ami ebből az animéből sugárzik. És ez teszi kiszámíthatatlanná a gyanútlan néző reakcióját. Bizony, van akinek teljesen emészthetetlen, függetlenül attól, hogy hány animét látott eddigi élete során.
...Bár ebben a lelki sérüléses dologban, tényleg lehet valami igazság, én inkább valami súlyos agyi elváltozásra gyanakszom. :D

Én megkockáztatnám, (bár ezért szoktam kést kapni a hátamba... :roll:) hogy itt a fő szálnak semmi szerepe nem volt. Nem volt más, mint egy rugalmas gumiszallag, amin keresztül benyomtak az alkotók nekünk egy jó nagy adag agytompítót, ami sokaknál akut röhögőgörcsöt okozott. (Másoknál csak szimpa reboot-ot.)   

Hogy egyesek miért útálják annyira? Mert ők minden animénél ezen a szálon (szálakon) akarnak végigmenni. Ha nem találnak ilyet, vagy nem felel meg az elvárásaiknak, idegösszeomlást kapnak. (Ki ne láltott volna már fillerek miatt dühöngő Otakut. :D)
Bizony, ez az anime nem művészi igényeket akart kielégíteni. Ez az anime szórakoztatni akart. És szerény véleményem szerint, jó munkát végeztek az alkotók, mert én bizony jól szórakoztam rajta. :D

motifator

Az biztos, hogy ha valaki egyből meg akarja érteni az egész Atomsk/Medical Mechanica/Haruha Raharu történetszálat, az kemény fába vágja a fejszéjét. Szerintem még az alkotók se tudják pontosan, hogy mi miért van. A rendező például bevallotta, hogy mindenáron robotos animét szeretett volna csinálni, és csak ezért vannak robotok a FLCL-ben, az eredeti történetben egyáltalán nem lettek volna robotok.
Ez az a része az animének, ami olyan, mintha egy rakás elmebeteg brainstormingolta volna össze.
A másik rész viszont a Naota/Haruko/Mamimi/Eri/Kamon szál, ez az a bizonyos felnőttéválásos/első szerelmes szál, amit elsőre nem könnyű észrevenni. Első nézés után kb. úgy voltam vele, hogy összességében  :wtf:, de basszus, volt itt valami a háttérben, ami valahol összehozta a 6 részt. 2 óriásrobotos ökörség között volt valami, valami elbűvölően hangulatos. Nem igazán tudom leírni, hiszen maga a történet (az óriásrobotoktól eltekintve) elég egyszerű. Az anime varázsa a megvalósításban van.
Az adja ki az anime egészét, ahogy ez a két történetszál keveredik. Egy robotos őrült jelenet, majd egy komolyabb hangvételű NaotaxMamimi jelenet, aztán megint őrült harcoló robotok, aztán egy hangulatos NaotaxHaruko jelenet, és így tovább. Bár én már-már elmebeteg módon rajongok a FLCL-ért, azt merem állítani, hogy valahol ez már művészet.
Nothing amazing happens here, and you get used to that: used to a world where everything is ordinary.
Every day we spend here is like a whole lifetime of dying slowly.

MB

Nem vagyok biztos benne, de mintha arról a szálról beszélnél, ami kb 3-4 helyen van az animéhez rögzítve.
Eleje, Közepe, kicsit arrébb, meg a vége. És ezeket a pillanatokat kivéve teljes egészében mellékszálként fut.
Nos ha erről van szó, tényleg nehéz észrevenni, és ha csak ezt a szálat néznéd, elég lapos lenne az anime.
Én az elmebetegek bréjnsztormingjára szavazok, bár ezt elég nezhéz szálként értelmeznem, inkább hasonlít egy tüskebokorra.  :morci: